Esileht Ilu ja tervis Emakakaelavähi sõeluuring

Näitan 12 postitust - vahemik 1 kuni 12 (kokku 12 )

Teema: Emakakaelavähi sõeluuring

Postitas:

Küsimus selle kohta, sain kutse.
1990 aastal sündinud saavad minna sõeluuringusse, aga kui veel 30 pole, kas võin ikka minna ? Sest kutsel oli peal kirjas et alates 30 a….
Saan suvel alles 30 aga tahaks ja oleks aega juba praegu ära käia, seega uuribgi siit

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.01 15:00; 13.01 15:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgataja: veebruaris 2020 pidin minema nagunii pap testi andma.
Nüüd saan aru et see ongi PAp test ???

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.01 15:00; 13.01 15:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

See on PAP test jah, aga minu teada on sõeluuringu kutse saajatele tasuta, seega hoiad 5€ kokku.. Muud vahet sinu jaoks pole.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.01 17:09; 15.01 07:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sain ka kutse. See on ok, et järjekorrad pidid lühikesed olema… On keegi käinud, kuidas see asi käib? Lihtsalt võetakse proov ja kõik?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.01 18:37; 14.01 20:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vabandust, et natuke teemat segan, aga kuidas see kutse teile tuli? Vaatasin, et minu aastakäik peaks ka kutsutud olema, aga mul kutset seni küll pole (ravikindlustus on olemas).

Edit: ise küsin/ise vastan. Vaatasin Haigekassa kodulehelt, et kutse peab tulema rahvastikuregistris märgitud aadressile. Mulle pole tulnud igatahes.

Ja veel seda, et kui sageli siis õieti seda pap testi peaks tegema? Kuskilt just lugesin 3 aastat, siin keegi ütles 2… Ma käisin viimati mais 2018, seega kevadel saab 2 aastat.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vabandust, et natuke teemat segan, aga kuidas see kutse teile tuli? Vaatasin, et minu aastakäik peaks ka kutsutud olema, aga mul kutset seni küll pole (ravikindlustus on olemas).

Edit: ise küsin/ise vastan. Vaatasin Haigekassa kodulehelt, et kutse peab tulema rahvastikuregistris märgitud aadressile. Mulle pole tulnud igatahes.

Ja veel seda, et kui sageli siis õieti seda pap testi peaks tegema? Kuskilt just lugesin 3 aastat, siin keegi ütles 2… Ma käisin viimati mais 2018, seega kevadel saab 2 aastat.

Vt digiloost… saatekirjade alt 🙂
Mind huvitab ikkagi, kuidas see asi reaalsuses käib… Kui günekoloogi juurde on tavapäraselt pikad järjekorrad, siis kes ja kus kabinetis seda proovi võtab?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.01 18:37; 14.01 20:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vabandust, et natuke teemat segan, aga kuidas see kutse teile tuli? Vaatasin, et minu aastakäik peaks ka kutsutud olema, aga mul kutset seni küll pole (ravikindlustus on olemas).

Edit: ise küsin/ise vastan. Vaatasin Haigekassa kodulehelt, et kutse peab tulema rahvastikuregistris märgitud aadressile. Mulle pole tulnud igatahes.

Ja veel seda, et kui sageli siis õieti seda pap testi peaks tegema? Kuskilt just lugesin 3 aastat, siin keegi ütles 2… Ma käisin viimati mais 2018, seega kevadel saab 2 aastat.

Vt digiloost… saatekirjade alt ????

Mind huvitab ikkagi, kuidas see asi reaalsuses käib… Kui günekoloogi juurde on tavapäraselt pikad järjekorrad, siis kes ja kus kabinetis seda proovi võtab?

Ma küll elan Soomes aga ka minule tuli eelmise aasta lõpp kutse(89a sündinud).
Kutse tuli kodusele aadressile(rahv. reg järgne) ja kutse oli erakliiniku synlabi, mis igasugu proove võtab.
Vastus tuleb postiga koju(ka siis, kui kõik on korras).

Pap tehti viimati 3a tagasi, kui spiraal pandi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kutse tuleb postkasti, aga on näha ka netis. Ma käisin digiregstratuuris aega panemas sõeluuringule ja siis nägin itk lehel ka saatekirja- see peaks siis digilugu.ee ka olema olemas.
Minul käis nii. Sain kutse, registreerisin netis aja, läksin kohale, võeti proov. Öeldi, et, kui analüüs korras, siis nad ei helista, aga kui pole, siis võtavad ühendust. Vastuse saab digiloost ka ise lugeda. Proovi cõttis ämmaemand. Mingit vahet seal ei ole, et arst ei võtnud.Aja saab tõesti kiiresti.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vabandust, et natuke teemat segan, aga kuidas see kutse teile tuli? Vaatasin, et minu aastakäik peaks ka kutsutud olema, aga mul kutset seni küll pole (ravikindlustus on olemas).

Edit: ise küsin/ise vastan. Vaatasin Haigekassa kodulehelt, et kutse peab tulema rahvastikuregistris märgitud aadressile. Mulle pole tulnud igatahes.

Ja veel seda, et kui sageli siis õieti seda pap testi peaks tegema? Kuskilt just lugesin 3 aastat, siin keegi ütles 2… Ma käisin viimati mais 2018, seega kevadel saab 2 aastat.

Vt digiloost… saatekirjade alt ????

Mind huvitab ikkagi, kuidas see asi reaalsuses käib… Kui günekoloogi juurde on tavapäraselt pikad järjekorrad, siis kes ja kus kabinetis seda proovi võtab?

Käisin 5a tagasi ja siis võttis proovi keegi ämmaemand, võibolla oligi ta spetsiaalselt selle sõeluuringu tegija ja muid töid ei teinudki?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja veel seda, et kui sageli siis õieti seda pap testi peaks tegema? Kuskilt just lugesin 3 aastat, siin keegi ütles 2… Ma käisin viimati mais 2018, seega kevadel saab 2 aastat.

Minule on ka arst öelnud, et kui PAP test on kogu aeg korras olnud, siis tehakse 3a tagant. Emakakaela ei ole hea torkida, mistõttu iga aasta ei tehtagi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.01 17:09; 15.01 07:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minule tuli kutse koju kirjakasti, ka digiloos on saatekiri olemas. Selle asja puhul on jah hea, et ei pea aega kaua ootama – helistasin, paari päevaga on asi tehtud. Muidu günekoloogidele aegu leida on paras kadalipp.

Aga mulle öeldi ka, et kui kõik korras, siis nad enam ühendust ei võta. Ei võtnudki. Ligi aasta hiljem uurisin digiloost, aga seal pole tulemusi millegipärast üldse kirjas… See oli siis aastal 2019.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

Sõeluuring on kasulik siiski vaid neile, kes muidu mingil põhjusel günni juures ei käi. Et siis vähemalt midagigi.
Muidu on ikkagi nii, et korralik günni visiit sisaldab anamneesi, vaagna läbivaatust, ultraheli ja vajalikke proove.
Olen kunagi ise käinud ja peale proovi võtmise seal muud ei olegi. Lähed kabinetti, med töötaja tervitab, võtad püksid jalast, ronid pukki, 3 sekundit ja head aega.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 12 postitust - vahemik 1 kuni 12 (kokku 12 )


Esileht Ilu ja tervis Emakakaelavähi sõeluuring