Esileht Lapse ootamine Emapalga arvestus

Näitan 3 postitust - vahemik 1 kuni 3 (kokku 3 )

Teema: Emapalga arvestus

Postitas:

Tere

Tean, et uue seadusega arvestatakse emapalka rasedusele eelnenud aasta alusel. Aga mul mõned küsimused, millele vastust leidnud ei ole.

Minu sünnituse tähtaeg on 01.12.19.
Seega emapalk arvestatakse 03.18-02.19.
Aga kas esimese palgana läheb arvesse 03.18 arvele laekunud summa või 03.18 kuu palk, mis laekub arvele järgmisel kuul?

1.
Eeldan, et arvesse läheb 03.18 arvele laekunud summa ehk siis 02.18 teenitud palk…
Probleem selles, et ma olin 2018 aasta veebruaris 15 päeva haiguslehel ning märtsis arvele tulnud summa oli tavalisest madalam. Samas on kirjas, et haiguslehel oldud aeg arvestatakse sellest arvestusest maha, aga mina olin ju haiguslehel enne rasedusele eelnenud aastat.
Kas ma olen nüüd emapalgas kaotamas?

2. Eeldan, et arvesse läheb 03.18 teenitud palk, mis tegelikult tuli arvele 04.18.
Probleem selles, et olin veebruari lõpus ja peaaeegu terve märtsi puhkusel. Märtsi kuus sain arvele pmt 2 kuu palga, millest siis suur osa oli märtsi puhkuse ettemaks. Aprillis tuli arvele üliväike summa.
Kui esimese palgana läheb arvesse märtsis teenitud ja aprillis laekunud palk, siis on mul mõistlikum lasta arvele võttes arstil oma tähtaja päeva võrra ette tuua, et see oleks eelmises kuus (11.19).

Loodan, et saan siit foorumist oma küsimustele vastuse. tahaks lihtsalt arvutada, milline summa saab mu emapalgaks olema. 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.05 14:09; 13.05 14:33;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Arvesse läheb vastaval perioodil kätte saadud (mitte välja teenitud) sotsmaksustatud töine tulu
st

n
jaanuaris kätte saadud palk (kuigi see on teenitud detsembris).
Jah, haiguslehe päevad jäävad välja st kui oled 12k jooksul olnud 15p haige, jagatakse kogutulu mitte 12 vaid 11,5-ga.

Ja arvestuse aluseks ei ole sünni tähtaeg vaid tegelik sünd.
St
kui laps ei sünni detsembris vaid juba novembris siis nihkub ka arvestusperiood 1k tagasi.

Kui laps sünnib detsember 2019 on VH periood aluseks kuni aprill 2018 kuni märts 2019,
sünnib detsember 2019 on periood märts 2018 kuni veebruar 2019

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, haiguslehe päevad jäävad välja st kui oled 12k jooksul olnud 15p haige, jagatakse kogutulu mitte 12 vaid 11,5

Antud juhul jääb haiguslehel oldud aeg varasemasse aega kui rasedusele eelnenud 12 kuud. sellele vaatamata mõjutab see emapalga suurust, sest palk tuleb järgmisel kuul, mis on juba raseduseelse 12 kuu sees.

Kas sellisel juhul arvestatakse haiguslehel oldud aeg ikka välja või peab siin arvestama lihtsalt, et kaotan emapalgas?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.05 14:09; 13.05 14:33;
To report this post you need to login first.
Näitan 3 postitust - vahemik 1 kuni 3 (kokku 3 )


Esileht Lapse ootamine Emapalga arvestus

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.