Esileht Beebi ja mitmikud Enneaegne laps.

Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )

Teema: Enneaegne laps.

Postitas:
Kägu

Sünnitus 29.nädalal. Kuidas lapsel läks? Kaua haiglas? Kuidas edasine areng?  Kellel olnud selline olukord, ootan?

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas oled sünnitanud? Või sünnitamas? Miks see laps üldse 29.nädalal sündima peaks?

+1
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

1. laps sündis 27. rasedusnädalal – 1kg

2. laps sündis 26. rasedusnädalal – 660g

Mõlemad terved, tublid ja tragid. Jah, on olnud peale haiglast lahkumist enneaegsetele iseloomulikke probleeme – šundid kõrvades, songad jms aga ei midagi, mis laste vaimset ja füüsilist arengut takistaks.

Algus on raske aga enamasti läheb kõik hästi! Olge tugevad ja küsige abi.

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Facebookis on grupp Enneagsed imed. Sealt saab palju infot ja tuge.

Minu kaksikud sündisid 32+2. Ainuke mure: jubedad draamakuningannad ????‍♀️.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas oled sünnitanud? Või sünnitamas? Miks see laps üldse 29.nädalal sündima peaks?

Kuidas on võimalik, et täiskasvanud naine küsib nii lolli küsimuse?

Teemasse: nendele küsimustele ei saa niimoodi vastata. Kõik sõltub lapse tervislikust seisundist, sünnikaalust, põhjusest, miks ta enneaegsena sündis ja paljudest muudest asjaoludest.

Soovitan ka liituda selle fb grupiga. Seal ei ole selliseid purulolle nagu siin esimese kommentaari autor.

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu arvates just kohutav FB grupp. Kui oli mure 31n sünniga, siis kommenteeriti ainult, et “aga minu 26+n sündinul küll sellist probleemi polnud, sul pole ta üldse nii enneaegne” jne

 

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu laps sündis 29. nädalal. Oleme veel haiglas, on probleemid seedimisega ning harjutame rinnast söömist. Oleksime juba nädalaid kodus, kui oleksin hakanud pudelist toitma.

Eks see suuresti sõltub sellest, mis põhjusel täpsemalt laps nii enneaegsena sündis ja mis probleeme on esinenud, kuid üldiselt peaks esialgne prognoos 29+ nädala puhul päris hea olema.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu laps sündis 30+6 rsedusnädalal. 1.8kg ja 41 cm”pikk” poiss.
Haiglas olime 1 kuu + mõned päevad. Meil õnneks polnud suuri probleeme lapsega (seevastu mul endal oli neid kuhjaga, veetsin 2.5 nädalat haiglas peale keisrit, ega saanud lapse juurde).
Laps oli 4 päeva intensiivis, edasi jälgimispalatis, kui mina lõpuks lastehaiglasse sain, siis sain lapse enda juurde palatisse.
Suuremad probleemid olid: kõht ei käinud läbi, sooled olid gaasi täis pidevalt, kuu aega pidin sondist söötma, ise ei jaksanud enamasti imeda, rinda ei hakanudki korralikult sööma, kokku sai 2 kuud rp ainult.
nüüd 5kuusena on raua tase väga langenud, sööme rauapreparaati (mis omakorda paneb jälle kõhu kinni) ja polüvitamiini.
Füüsilisest arengust on u 1 kuu jagu maas, aga ma ei muretse selle pärast, sest see on loomulik enneaegse puhul ja normaliseerub hiljemalt 2aastaseks saades.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )


Esileht Beebi ja mitmikud Enneaegne laps.