Näitan 13 postitust - vahemik 1 kuni 13 (kokku 13 )

Teema: Enneaegsus

Postitas:

Selline mure et meie beebi võib põletike tõttu tulla enneagselt ja mitte paar nädalat vaid lausa 14 nädalat enne. Olen väga mures ja murtud ja mõtlesin siit uurida kas on ka siin neid emmesid kelle laps sügavalt enneaegne on ja on terveks ja tugevaks lapseks kasvanud ? Jagage kogemusi ja lohutage, palun. Tõesti ei oska muudmoodi end rahustada kui teades et on ka teisi selliseid lugusid ja kõik ei ole halva lõpuga… Facebooki grupiga liituda ei soovi sest ei tunne end mugavalt oma pärisnimega võõraste ees oma isiklikke asju rääkides. Vanad haavad.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 28.03 19:56; 21.04 16:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Endal kogemus enneaegsusega puudub, aga mis infektsiooniga on tegemist? Ise võitleb GBS-iga (gram positiivne streptokokk), olen mitu antibiootikumikuuri saanud ja pean profülaktika mõttes võtma antibiootikumi peaaegu kuni sünnituseni. Loodan, et antibiootikum hoiab kõige hullema ära (oht enneaegsele sünnitusele, põletikud jne).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ise sünnitasin 34nädalak ja meil kõik korras, apgar 8/8 ja isegi haiglas ei pidanud olema. Probleemides vaid väike kaal 2000g ja billurubiini tõus (kollasus, aga see on normaalbe) Samas kõrval olid kaksikud 27nädalased, kaaluga alla 1kg. hetkel nad juba 2a :))

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Endal isiklikku enneaegsuse kogemust ei ole (endal enneaegset last pole) ja loodetavasti ise kannan piiga ikka lõpuni.

Aga mul on kogemus lähisugulaesega. Tal läks lootekott katki 24dal nädalal. Haiglasse jõudes öeldi, et sünnituseni maksimaalselt 48h. Selle ajaga tavaliselt tekib põletik ja algab sünnitus. Piiga sündis lõpuks 30+ midagi nädalal. Suvel saab kolmeseks.

Ühel kunagisel töökaaslasel oli kaks last, mõlemad enneaegsed. Kui koos tööl käisime, oli üks neist koolilaps ja teine lasteaias.

Veel tean ühte naabritüdrukut, kes sündis seitsmenda kuu pealt ja ka nüüd juba koolilaps ning ka kunagisel klassiõel on poeg, kes sündis kaheksanda kuu pealt. Kõik nad on terved ja nutikad lapsed.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mehe suguvõsas tuli üks poiss 29.nädalal ilmale – kaaludes ainult 900g. Praeguseks igati kraps noormees, läks hiljuti isegi ajateenistusse (tervis ok).
Endal hetkel kergelt enneaegne piiga kasvamas – areng on isegi kohati kiirem kui mu õigel ajal sündinud lastel.
Tuttaval sündis hiljuti poeg – 3 kuud varem kui ette nähtud. Prognoos on hea – tänapäeval on enneaegsete meditsiin väga heal tasemel (eriti Eestis – siin on ka 400+g tita ellu jäänud).

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 29.03 19:14; 30.03 13:51; 19.04 20:25; 21.04 20:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu vanaisa sündis aastal 1924 ühes maakohas vähemalt 2 kuud (aga võibolla ka rohkem) enne õiget aega ja kaalus napilt kilo ringis, ka pikkust olla olnud palju vähem kui õigeaegsel, ehk 40 cm kanti? Täpselt ei tea keegi, ei kaalutud-mõõdetud teda, ega viidud arsti juurde. Alguses tundus, et ei hakka hingama ja oli juba sinine. Siis tehti kiirelt hädaristimine, mille käigus hakkas ta hingama ja jäigi ellu. Alguses oli niru, pärast oli väga tugev ja terve mees. Elas 85-aastaseks, pensile jäi alles 73-aastaselt. Lisaks oli ta andekas mitmel alal, sõda segas küll kõrghariduse saamise ära, aga päris mitu aastat jõudis käia kõrgemas koolis.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Anonymous

Mulle väga meeldib siin olev fotoseeria, mis näitab kui toredad lapsed enneaegsetest on saanud

https://www.google.ee/amp/s/m.huffpost.com/us/entry/us_582cc2f6e4b058ce7aa8ec1b/amp

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eelmise aasta juulis sündinud nelikud oli ka ju üsna enneaegsed (pidid vist oktoobris alles ilmale tulema) ja pisikesed – aga lõpuks said kõik kenasti koju. Minu enneaegne tüdruk tuli samal ajal ilmale – meie muidugi ei pidanud kaua haiglas olema, vaid saime koju kosuma ja lastearsti jälgimisele.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 29.03 19:14; 30.03 13:51; 19.04 20:25; 21.04 20:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ise olen 2 kuud enne tähtaega sündinud. Olin haiglas küll alguses ja erinevad probleemid olid. See aeg ei lastud isegi emal koos lapsega olla, olin üksi. Aga nüüd olen 35 aastat vana ja kõik korras. Endal ka 2 last nüüd.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgataja, kuidas teil läheb?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 29.03 19:14; 30.03 13:51; 19.04 20:25; 21.04 20:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kõik sai kontrolli alla! Beebi kosub kõhus ja oleme haiglas jölgimise all aga hetkel tundub, et olukord on stabiilne ja saame ehk enne lõppu kojugi. 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 28.03 19:56; 21.04 16:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis põletikuga oli tegu?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kõik sai kontrolli alla! Beebi kosub kõhus ja oleme haiglas jölgimise all aga hetkel tundub, et olukord on stabiilne ja saame ehk enne lõppu kojugi. ????

Jõudu ja jaksu teile vastu pidada! Hoian pöialt, et beebi kõhus ilusti kasvaks ja õiget aega ootaks. Kui 37 nädalat täis, siis võib tulla küll 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 29.03 19:14; 30.03 13:51; 19.04 20:25; 21.04 20:23;
To report this post you need to login first.
Näitan 13 postitust - vahemik 1 kuni 13 (kokku 13 )


See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.