Esileht Koolilaps Erakoolid

Näitan 10 postitust - vahemik 31 kuni 40 (kokku 40 )

Teema: Erakoolid

Postitas:
Kägu

Sellist asja ilmselt ei teki kunagi, kus terve klass ähvardab lahkuda. See on nii kaduv väike võimalus, et kunagi kuskil selline klass leidub, kes nii ühtsel kõik ühe pere vastu on. Ma eriti ei pea seda tõenäoliseks, et mingi laps koolist nii lahkuma sunnitakse.

 

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tartu Erakool

Hei, ole kena, ütle millisest erakoolist käib jutt, kus saab neljandas klassis keelt valida? Väga oleks just sellist kooli vaja ????

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Paraku reguleerib erakoolide puhul toimist ja otsuseid raha.

Jah, eks seda ka. Kui ikka klassitäis lapsevanemaid ähvardab oma lapsed koolist ära võtta, kui vaat seda last minema ei saadeta, siis sellest lapsest ka lahti saadakse, olgu ta vanemad kes tahes.

Ega peagi ju terve klassitäis lahkuma, signaal koolile on seegi, kui näiteks 2 last klassist lahkub. Sel juhul jääb kool nn kahjumisse ja seega oleks tal mõttekam heita koolist välja see üks kraade, kui kahe teise õpilase õppemaks ikka säilib.

Erakool peab oma mainet hoidma, sest lapsevanemad hääletavad siin jalgadega. Kui ikka linna peal hakkavad levima jutud, et näe seal koolis lokkab koolikiusamine ja juhtkond ega õpetajad ei tegele, siis sinna kooli oma last ei panda ka. Seevastu piirkonnakooli puhul sellist jalgadega hääletamist niiväga pole, kuna suurem osa lapsi lähebki elukohale lähimasse kooli.

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minumeelest on erakoolis palju raskeid või nn erilisi lapsi kokku sattunud, kaagid seal kindlasti kõik ei käi. See on pigem siin ainult viimase kommenteerija jutt.

Nii et sa tituleerid näiteks kuuldeaparaati kandva lapse seetõttu raskeks lapseks ja esitad seda negatiivse argumendina oma lapse erakooli panekule? Kui juba täiskasvanud niivõrd eelarvamusi täis on, siis pole ime, et koolikiusamine lokkab.

Näiteks minu laps käib ka Toomkoolis ja nende klassis ei ole küll mitte ühtegi millegi poolest “erilist” last. Ei ole ühtegi kuuldeaparaadiga ega hüperaktiivset ega… no ma ei tea, mida sina sellise negatiivse “erilisuse” all silmas pead, et soovitad erakoolidest seetõttu kauge kaarega mööda käia.

 

Sa juba mitmendat korda jahud siin oma kaitsekõnet, et erakoolides on erilised lapsed vaid mingi fyysilise puudega, tuues näiteks midagi nii marginaalset kui kuuldeaparaat.

Teised ei räägi fyysilistest puuetest, ilmselgelt pole kellelgi nende laste vastu midagi. Ja neid pole ainult erakoolides, sulle teadmiseks.

Jutt on justnimelt vaimselt erilistest lastest, kes tundi segavad ja kaasõpilaste elu porhguks teevad oma agressiivsuse, tähelepanuhäirega ja pidurdamatusega. A la ATH, autistlikud joined ja mis need kõik moodsad diagnoosid on. Nad pole kaagid, diagnoos on lihtsalt selline. Ja neid on erakoolides palju.

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Paraku reguleerib erakoolide puhul toimist ja otsuseid raha.

Jah, eks seda ka. Kui ikka klassitäis lapsevanemaid ähvardab oma lapsed koolist ära võtta, kui vaat seda last minema ei saadeta, siis sellest lapsest ka lahti saadakse, olgu ta vanemad kes tahes.

Vot paraku see nii ei toimi. Isiklikud kogemused.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Paraku reguleerib erakoolide puhul toimist ja otsuseid raha.

Jah, eks seda ka. Kui ikka klassitäis lapsevanemaid ähvardab oma lapsed koolist ära võtta, kui vaat seda last minema ei saadeta, siis sellest lapsest ka lahti saadakse, olgu ta vanemad kes tahes.

Vot paraku see nii ei toimi. Isiklikud kogemused.

Minu meelest ka ei toimi. Mingil hetkel lahkus ühest suurest tuntud erakoolist päris palju õpilasi, probleemidest kirjutati korduvalt ka ajakirjanduses, kuid mis muutus? Lahkusid need, kes enam välja kannatada ei suutnud/tahtnud ja need, kes tõdesid, et nad ei saa oma raha eest seda mida ootasid – head koolikeskkonda ja tugevat haridust.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina Toomkooli oma last ei soovita panna!

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ega peagi ju terve klassitäis lahkuma, signaal koolile on seegi, kui näiteks 2 last klassist lahkub. Sel juhul jääb kool nn kahjumisse ja seega oleks tal mõttekam heita koolist välja see üks kraade, kui kahe teise õpilase õppemaks ikka säilib.

Tead, päris sageli on need “kraaded” sellistest peredest, kes ostavad koolilt omaarust ka kasvatusteenust ja on veendumusel, et küll raha räägib. Ja ka lapsed ise sama suhtumisega. Ei visata naljalt sellist last koolist välja, kui ta just millegi kriminaalsega hakkama ei saa. Vanemad annetavad küll ja veel, jutt ei ole ainult õppemaksust.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu lapsed ôpivad erakoolis. Nemad on väga rahul ja kooli ei vaheta. Koolikiusamist koolis ei ole. Probleemsed lapsed sunnitakse lahkuma. Selline juhtum oli ka minu laste klassis. Klassijuhataja selgitas asja ka nendele vanematele kellesse asi üldse ei puutunud. Mina emana olen erakooliga väga rahul nii ôppetööga kui muu koolieluga

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Need, kes siin oma laste erakooli kiidavad, palun pange kooli nimi ka kirja, või kui otse ei taha öelda, siis vihjamisi.

Meil nt. tavaline piirkonnakool ja klassist lahkuvad normaalsed lapsed, sest üks erivajadustega laps kiusab kõiki ja teda ei saa koolist ära saata, sest kodulähedases koolis on sellisel lapsel õigus käia. Tegu siis Harku valla ühe põhikooliga Tallinna külje all – sellest vihjest peaks piisama, kui kedagi huvitab. Minu arvamus antud koolist on päris kehv ja olen enda peale kuri, et lapse kunagi kodulähedasse kooli panin. Kunagi räägiti, et tegu on suhteliselt tugeva kooliga, aga kogemus ütleb, et nüüd on tase ikka väga alla käinud, õpetajaid pole jne…  Ilmselt on põhjus ka selles, et Harku vald maksab oma õpetajatele vähem palka, kui kõrval olev Tallinn ja seetõttu lähevad õpetajad parema palga peale.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 10 postitust - vahemik 31 kuni 40 (kokku 40 )


Esileht Koolilaps Erakoolid