Esileht Pereelu ja suhted Erimeelsused laste kasvatamises viivad lahutuseni

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 32 )

Teema: Erimeelsused laste kasvatamises viivad lahutuseni

Postitas:

Oleme koos elanud 12 aastat, abielus 8 aastat. Lapsed 8 ja 6 aastased.

Sellest ajast peale, kui esimene laps sai 2 aastaseks on meil mehega pidevad erimeelsused kasvatuse osas. Mina panen piirid, mees lammutab kõik. Algus oli paljulubav, rääkisime kasvatusest ja käisime Gordoni perekoolis ja mees tundis huvi- aga õpitu tema puhul siiski praktikasse ei jõudnud.

Ta ei pea oma lubadusi laste osas, muudab meelt ja ei ole nõudmistes järjekindel. Minuga on lapsed nagu lapsed ikka, vahel teevad ulakust ka, aga üldjuhul teavad piire. Nii, kui issi õhtul peale tööd uksest sisse astub läheb lahti paras mahtra. Eriti noorem laps käitub temaga ebaviisakalt, nõuab, jonnib kagu kaheaastane ( ja üldjuhul varsti saab ka, mida tahab), manipuleerib nagu jõuab. Lunib välja minu keelatud asjad- olgu need siis maiustused või muud hüved.

Lihtsalt kohutavalt ebameeldiv on õhtuti see õhtustik kodus. Räägin mehega- ta ütleb, et saab aru. Küsin, kas ta tahab abi situatsioonide lahendamisel, ütleb et tahab. Samas ei õpi ta midagi, meelde ei jää midagi. Tulemiks jälle kisa, jonn ja lõpuks hakkab ta lapsega pahandama ja laps hakkab nutma.
Ma ei jõua enam rääkida, et laps vajab piire, armastust ja tähelepanu. Ta lihtsalt ei saa aru.

Mul on kahju vaadata, kuidas lapsed õhtuti monstrumiteks muutuvad. Mul on kõrini.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 28.03 21:05; 29.03 19:26; 30.03 17:07; 30.03 20:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Su mees lihtsalt EI VIITSI piire kehtestada kahjuks. Lihtsam on ju lasta lastel teha kõike mida nad tahavad, et nad vait oleks ja ei jorraks…

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 29.03 09:26; 29.03 09:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

mina ka ei lepiks kui oleksin mees ja mu naine arvaks, et ainult tema (mr. gordoni?) kasvatusmeetodid on õiged. oma 17 a abielukogemuse ja kolme lapse kasvatamise põhajal ütleks- otsige keskteed. mulle ka ei meeldi näiteks ranged piirid, pole mu loomuses. ja mulle ei läheks küll peale kui mu teine pool dikteeriks, et täpselt tema põhimõtete järgi käib laste kasvatamine. ja kui hr. gordon oma õpetustega on ühe poole pea sassi ajanud, siis see võib ka teise poole segadusse ajada… lapsed võivad piges olle teie omavahelise pinge tõttu.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 29.03 09:45; 02.04 10:17;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oehh, jälle see gordoni-ajupesu …

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 29.03 09:26; 29.03 09:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen emana ilmselt selline nagu su mees – ma lihtsalt ei suuda olla range ja teistsugune. Arvan, et võiksid end vähe lõdvemaks lasta – mees ei tee nimelt vastu sinu tahtmist – ta lihtsalt ei suuda teisiti. Võiksid ka teist inimest mõista, et ta on lihtsalt selline. Ehk ei kiida ka sinu liigset rangust heaks tegelikult.
Liiga rangete vanemate lapsed tavaliselt ületavadki igasugused piirid nii kui vabadust näevad. Isa ilmudes saavad nad lõdvemaks lasta. Väljaspool kodu kui sind kõrval piire kehtestamas pole, lasevad lõdvaks ja võtavad vabaduse olla kuidas tahavad ja teevad mida tahavad, kompenseerimaks seda pidevat ranguse all olemist – ühel hetkel hoiad kahe käega peast kinni, sest jõud ei käi enam üle, kuna lapsed kompenseerivad senist rangust tohutu vabadusega kui sinu juurest pääsevad.
Mina arvan, et lastega ei tohi käituda nagu väikeste sõduritega.
Mina ei kasvata lapsi mitte ühegi õpetuse järgi – ei tunne nende õpetuste vastu isegi huvi. Kasvatan sisetunde järgi – 1 poiss on täiskasvanu ja temast on sirgunud väga tubli noormees – oskab alkoga piiri pidada, ei tarbi narkot, käib tööl, elab omaette, pruudile super poyfriend – tüdruk ei jõua ära kiita.
Mees ei pea kasvatama nagu sina, nii nagu sina ei pea kasvatama nagu tema. Ka temal on õigus olla lastega selline nagu tema õigeks peab – ta ei pea tegema nii nagu sina õigeks pead, kui ta pole sama meelt – ehk kodurahu huvides ei hakka sulle seda lihtsalt ütlema ja teeb seda koolituse janti lihtsalt kaasa, et sina vaid rahul oleks.
Ma tegelikult ei saagi eriti aru, mis reegleid sa kehtestad. Minul on vaid elementaarsed reeglid ja suht paindlikud vastavalt vajadustele. Et kõik rahul oleks nii lapsed kui vanemad.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 29.03 10:56; 31.03 13:45;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas Sa Gordonist mitte valesti aru pole saanud- olen ka tema raamatut lugenud ja nii sõjaväelised need soovitused küll ei olnud. Piire tuleb ka paindlikult seada ja lastega arvestada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Su mees lihtsalt EI VIITSI piire kehtestada kahjuks. Lihtsam on ju lasta lastel teha kõike mida nad tahavad, et nad vait oleks ja ei jorraks…[/tsitaat]
aga nagu teemaalgatusest näha, nad ju jorravad. Just seetõttu, et nad teavad, issiga piire ei ole.

Teemaalgataja, sinu asi on tõesti keeruline. Kui mehest asja ei saa, äkki annab lastega läbi rääkida, et nad kuulaksid sinu sõna ka siis, kui issi on kodus.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tegelikult on igal inimesel laste kasvatamisel ju mingi oma piir olemas. Probleem on lihtsalt selles, et eri inimestel võib see piir olla väga erinevates kohtades.

Kui näiteks ema meelest on oluline, et laps ütleks alati tänan, palun jms, siis mehe jaoks on piir alles seal, kus kedagi sõbralikult metsa veel võib saata, aga p__sse enam ei või, ja tänan-palun on mehe jaoks üsna mõttetu ninnu-nännutamine ehk ema meeleheaks tehtav asi, mida nõutakse siis kui meelde tuleb.

Eks lahendus on see, et tuleb proovida kuskil keskel kokku saada. Kõigepealt täpsete kirjelduste kummagi vanema praegused positsioonid kindlaks teha, et milline siis on laste absoluutselt lubamatu käitumine, ja siis sealt sammhaaval teineteise poole liikuda. Äkki lepite kokku, et kedagi metsa ka ei tohi saata, aga iga ütlemata aitähi pärast tükk aega naaksuda ei ole samuti mõtet?

[small]Minu konkreetsed näited on meelevaldne abstraktsioon, millel ei pruugi teie pere konkreetsete lahkarvamustega midagi ühist olla[/small]

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen teemaalgataja.
Ma ei tea, kas mu kiri oli nii mitmeti mõistetav, aga mõne kommentaari puhul on aru saada, et mu kirja mõtet pole mõistetud.

Mitte, et me mehega pidevalt näägutaks üksteise kallal ja ma ei lase tal olla selline nagu ta on. Vaid, kui isa koju tuleb, siis lapsed käituvad ISAGA nii ebaviisakalt ja väljakutsuvalt, et seda on valus kõrvalt vaadata.
Gordon ei ole meie peres mingi mantra, vaid see on katse otsida abi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 28.03 21:05; 29.03 19:26; 30.03 17:07; 30.03 20:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[tsitaat]Vaid, kui isa koju tuleb, siis lapsed käituvad ISAGA nii ebaviisakalt ja väljakutsuvalt, et seda on valus kõrvalt vaadata.[/tsitaat]No tuleme siis korraks Gordoni metoodika juurde. Vastavalt raamatule alustagem sellest, et kui on probleem, siis tuleb kindlaks teha, kelle probleem see on.

Miks see on SINU probleem, kui lapsed ISAGA ühel või teisel moel käituvad? Nemad paistavad ju kokkuvõttes rahul olevat? Pigem siis väärtuste konflikt, kas pole?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]relevant kirjutas:[/small]
[tsitaat]No tuleme siis korraks Gordoni metoodika juurde. Vastavalt raamatule alustagem sellest, et kui on probleem, siis tuleb kindlaks teha, kelle probleem see on.

Miks see on SINU probleem, kui lapsed ISAGA ühel või teisel moel käituvad? Nemad paistavad ju kokkuvõttes rahul olevat? Pigem siis väärtuste konflikt, kas pole?[/tsitaat]

Kuidas ei ole see siis teemaalgataja probleem, kui TEMA kodus on isa ja laste sünergia tulemusena õhkkond väljakannatamatu? Kui kodu on nagu sõjatanner, kus käib lakkamatu kisa, nõudmine ja jonn? Igal normaalsel inimesel sööb see närvid seest. Sama jabur oleks küsida, et kuidas see küll peaks lastele halvasti mõjuma, kui ema-isa pidevalt omavahel kisklevad ja nääklevad, NENDEGA ei pahanda ju keegi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[tsitaat]Kuidas ei ole see siis teemaalgataja probleem, kui TEMA kodus on isa ja laste sünergia tulemusena õhkkond väljakannatamatu? Kui kodu on nagu sõjatanner, kus käib lakkamatu kisa, nõudmine ja jonn? Igal normaalsel inimesel sööb see närvid seest.[/tsitaat]Niisiis sa oletad, et see on teemaalgataja probleem eelkõige tänu mürale või lärmile? Või milles see sõjatandri probleem teemaalgataja jaoks veel võiks seisneda?

Kui müra on probleem, siis peaks teemaalgataja andma vastavasisulisi mina-sõnumeid. Mitte tekitama probleemi sellest, kuidas mees ei taha või ei oska piire seada.

[tsitaat]Sama jabur oleks küsida, et kuidas see küll peaks lastele halvasti mõjuma, kui ema-isa pidevalt omavahel kisklevad ja nääklevad, NENDEGA ei pahanda ju keegi. [/tsitaat]Lastele mõjub ema-isa kisklemine halvasti eelkõige turvatunde vähenemise pärast. Kui sedagi. Mäletan, et ka mina kuulasin vahel väiksena kõrvaltoast vanemate kisa ja suhtusin sellesse enamasti üsna ükskõikselt – kuna lahutamist ma karta ei osanud ja kuidagi teisiti halvasti see mulle ka ei mõjunud, võin täie õigusega öelda, et see ei olnudki minu probleem. Nii et see võrdlus ei ole minu jaoks veenev.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[tsitaat]mind jälle nende omavaheline saagimine häirib ka![/tsitaat]Ikkagi: miks? Kas müra pärast? Või on sul sellega seotud mingi hirm? Või ei tohi teie peres põhimõtteliselt keegi tülitseda?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

relevant, anna endale aru, et sa ei taba pointi.

kui lapsed kasutavad ära isa oskamatust neile piire seada, siis kaob lastel stabiilsus, stabiilsustundega kaob ära turvatunne ja ka ohutunne. need on ohtlikud asjad. lapsed vajavad selgeid piire – eks ikka selleks, et turvaliselt tunda ja ka turvaliselt piire nihutada. selline ameerikamäed stiilis mittekasvatamine viib lapsed seisundisse, kus isa on õhk ja tühi koht, manipuleerimiseks hea küll, aga taipamata veel oma tegude ja tagajärgede vahelisi seoseid, kipuvad lõtvade piiridega lapsed tegema asju, mille tuleviku probleeme nad prognoosida ei oska, ammugi ennetada või lahendada.

on olemas hea müra, nt mängimise müra, ja on halb müra, jauramine, manipuleerimine, konfliktsus. see, mis teemaalgataja peres toimub, on halb müra. halb müra ruineerib kõiki osapooli, kaasa arvatud lapsed ise. ja vaevalt, et töölt tulnud väsinud isa nüüd seda olukorda naudib, kus lapsed tal püksisääre küljes ripuvad ja nuiavad, vinguvad, ähvardavad.

kuidas meest aidata ennast laste seas kehtestada, seda ma ei tea – ehk mõni nõustaja oskab öelda. võimalik ka, et ema võtab ohjad peres niimoodi enda kätte, et isa jääb ka ise nn kasvatatavate hulka. aga kas see nüüd mingi hea peremudel on, kahtlen sügavalt.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lapsed väljendavad vanemate suhtumist. Kallis naine, lapsed näitavad välja selle, mida sina oma mehest arvad. Mõtle läbi ja muuda oma suhtumist mehesse ja küll näed lapsed muutuvad.
Lisaks sellele tuleb alati reageerida kui laps käitub täiskasvanutega sobimatult. See sinu öelda, et isaga nii ei räägita. Ja kui laps eksib sinu suhtes, siis on isa kohus öelda, emaga nii ei räägita. Sobimatule käitumisele tuleb kohe reageerida. Mitte oodata kuni närv täiesti püsti on ja siis karju hakata.
Soovitaks teil minna õhtuti välja. Ilmad lähevad valgemaks. Ja seda siis kogu perega. Maandab kõigi pingeid.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ei saa viimase postitajaga nõus olla. Kõik kasvatusega seotud raamatud ( mitte ainult Gordon, vaid ka Juul ja Winterhoff) ütlevad, et iga inimene ise peab oma piirid seadma. Kui mina kõrvalt hakkan pommitama, et isaga nii ei käituta, siis annan just lastele sõnumi, et isa on tühi koht ja mina räägin tema eest nüüd.

Muidugi olen ma öelnud kuhjaga mina- sõnumeid, et 1 või teine olukord kurvastab mind või mulle ei meeldi , kui nad issiga nii käituvad. Aga see pole midagi muutnud.

Veel ühele kommentaatorile, kes väitis, et lapsed näevad, kuidas ma abikaasasse suhtuvad ja võtavad sealt malli. Raske on suhtuda normaalselt, kui 6 aastat on õhtuti vaid sõda. Kõik on sellest väsinud- lapsed jäävad jonnides- nuttes magama, sest isa ei loegi kolmandat unejuttu, kuigi nad tahavad jne jne jne.
Kes pole käitumishäiretega lapsi kohanud, sellel on raske ette kujutada.
Ja ega siis mina üksi, mehel viskab ka vindi üle lõpuks ja kui lapsed magavad, siis tõmbub endasse- vahib telekat või läheb kohe magama.
Kõik on puntras.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 28.03 21:05; 29.03 19:26; 30.03 17:07; 30.03 20:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]relevant, anna endale aru, et sa ei taba pointi.

kuidas meest aidata ennast laste seas kehtestada, seda ma ei tea – ehk mõni nõustaja oskab öelda. võimalik ka, et ema võtab ohjad peres niimoodi enda kätte, et isa jääb ka ise nn kasvatatavate hulka. aga kas see nüüd mingi hea peremudel on, kahtlen sügavalt.[/tsitaat]

Kullake, seda ema ju juba teinud ongi!

Ema kasvatabki nii lapsi kui meest. Aga mees, rumal, näe ei võta hästi õppust. Teemaalgataja ju kirjutas, et mehel ei jää õpetatu hästi meelde.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 30.03 17:15; 01.04 14:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[tsitaat]Muidugi olen ma öelnud kuhjaga mina- sõnumeid, et 1 või teine olukord kurvastab mind või mulle ei meeldi , kui nad issiga nii käituvad. Aga see pole midagi muutnud.[/tsitaat]Mida rohkem su vastuseid loen, seda enam tundub, et oled üks üsna tüüpiline selline inimene, kes on küll terve hulga raamatuid lugenud, aga kasutad neid eelkõige noppimaks välja sealt seda, mis aitab sul perele oma tahet peale suruda. Umbes nii, nagu meie põlvkonnale seda vanemate poolt peale suruti, aga kuna paljud vanad metoodikad on nüüdseks taunitavad, siis mõni uus ehk ikka sobib. Ainult mees, va saamatu, ei saa sellest aru!

Gordon ei räägi kuigi palju piiridest. Sellest räägib näiteks hoopis Rogge oma raamatus \”Lapsed vajavad piire, vanemad seavad piire\”. Ja kui ma tema raamatut lugesin, siis erinevalt Gordoni äärmiselt loogilisest metoodikast oli selles piiride seadmise jutus ikka rohke manipuleerimise moment sees. Nii ka sinu jutus, kus ridade vahelt kumab aina rohkem välja, et hoolimata kõikidest püüdlustest mees ja lapsed lihtsalt ei tee, nagu sina tahad.

Selle piiride jutu lükkame nüüd, palun, tahaplaanile. Elus ei ole ja ei saa kunagi olema väga konkreetseid piire. Või kus maal teie peres see unejutu ettelugemise piir on? Kas limiit on peatükkides, lehekülgedes, tähemärkides, ajas või lihtsalt seal, kus ettelugeja väsib? Kas seda piiri on lastele tutvustatud? Aga mehele? Ja see piir on sinu puhul alati rangelt paigas ega sõltu mingitest muudest, päevakohastest asjaoludest? Ja kõige olulisem küsimus: millega see piir siis põhjendatud on? Miks mitte natuke rohkem või natuke vähem?

Ja nüüd, palun, kummutamaks minu vahest ülepingutatud etteheiteid, ühe konkreetse situatsiooni kui SINU probleemi kirjeldust koos korraliku analüütilise metoodikaga: vaatlus (ilma hinnanguta), sinu tunne (kui otsest seost näha ei ole, siis koos põhjendusega palun), sinu vajadus sellega seoses ning lõpuks mittekohustusliku elemendina ka sinu ettepanek lahenduseks. Vahest oled nii lahke!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Publiku soovil toon näite eilsest õhtust 🙂

Lisan veel juurde, et minu tööpäevad lõppevad varem ja veedan rohkem aega lastega koos, kui isa. Minuga koos olles on lapsed tublid ja tragid, saavad aru, kui ütlen ei, teevad oma asjad ära, mis meil on kokku lepitud ( nt peale sööki panevad oma taldriku laualt ära, riideid vahetades ei visata neid maha, vaid lapatakse kummutile, üle tunni korraga telekat ei vaadata jne) Tavalise kodu reeglid minuarust.

Eile siis ( siiski nii tavaline meie jaoks):

Isa saabus koju kell 19.00
Sai riided vahetatud ja kavatses õhtust sööma hakata, juba pani omale toitu taldrikusse,kui poeg tuletas talle meelde, et isa oli lubanud just täna ta ratta üle vaadata, et saaks sellega lasteaeda minna. Isa ütles, et ma söön enne. Poeg tõstis häält, et aga sa lubasid, et kohe kui sa koju jõuad. Poisil nutuhääl. Isa ütleb okei, okei. Isa panebki taldriku kõrvale ja jaki selga ja läheb pojaga garaazi. Mõne aja pärast tuleb laps nuttes tuppa, sest sadulat ei saa enam nii kõrgele tõsta, kui ta oleks tahtnud. Läheb oma tuppa, paneb ukse kinni.
Vähe aja pärast tuleb isa ja hakkab sööma.
Poiss läheb kööki. Isa: kas sa süüa tahad. Poiss kõva häälega: ei taha, mina selle rattaga lasteaeda ei lähe. Ise hakkab isa taldrikust sööma. Isa: sadulat ei saa kõrgemaks panna, sa oled lihtsalt pikemaks kasvanud. Poiss viskab kahvli käest ja karjub: aga sa lubasid, jookseb ust paugutades oma tuppa.
Isa saab söönud ja tuleb elutuppa. Lapsed tulevad ka ja tellivad, et mängime kabet ( see neil lemmikmäng). Isa ütleb, et enne mängib tütrega, poiss on nõus, aga hakkab mahatõstetud nuppe mängu vahele nipsutama. Isa ütlemise peale ta järgi ei jäta. Lõpuks isa käratab: jäta järele. Tütar ütleb, et mina nii ei mängi ( sest osad nupud on segi aetud) ja hakkab mossitama, istub diivanile. Poiss ütleb järsku rõõmsa näoga, aga mina mängin ja hakkab uuesti nuppe lauale panema. Tütar mossitab diivanil krõnksus, pisar silmas. Isa hakkab pojaga mängima!

Rohkem edasi ei kirjuta, nii pikka kirja ei jõua keegi ära lugeda.

Kuidas mina oleks seda õhtut tahtnud näha:

Isa: oota poeg, ma lõpetan söömise siis tulen.
Poeg ütles, et ei taha süüa, aga siis hakkas isa taldrikus sonkima.
Isa oleks pidanud segajal paluma lõpetada ja kui poeg poleks ikka kuulanud, siis keelduma temaga mängima hakkamast.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 28.03 21:05; 29.03 19:26; 30.03 17:07; 30.03 20:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kõigepealt peab aru saama, et see sõjatanner toimub ema peas. Sest ema arvates, ei käitu isa nii, nagu ema õigeks peab. See teeb emale väga suurt meelehärmi ja asi on tema kontrolli alt väljas. Minu soovitus: võimalusel kao vähemalt nädalaks kuhugi reisile või maale vanemate juurde. Anna isale võimalus ennast kehtestada. Kui pealtvaatamine nii palju närvipinget teeb, siis lihtsalt mine minema. Säästad ennast ja teisi. Reisile tööinimesel muidugi raske päevapealt minna, aga mine nt õhtuti jalutama.

wow, Relevant, sa räägid nii arukat juttu. Sobiksid psühholoogiks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Päris kummaline lugemine…
Tundub, et teemaalgataja on loonud endale illusiooni \”ideaalse perekonna ideaalsest õhtust\”. Vaene mees ja monstrum-lapsed ei suuda aga mitte kuidagi ootusi täita.

Eilse õhtu kirjeldus mulle küll mingi erilise sõjatandrina ei tundu. Situatsioon, kus poiss sööb isa taldrikust, toob aga meelde oma lapsepõlve. Nii mõnus oli isa taldrikust süüa nokkida, kui ta õhtul töölt tuli.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Publiku soovil toon näite eilsest õhtust 🙂

Lisan veel juurde, et minu tööpäevad lõppevad varem ja veedan rohkem aega lastega koos, kui isa. Minuga koos olles on lapsed tublid ja tragid, saavad aru, kui ütlen ei, teevad oma asjad ära, mis meil on kokku lepitud ( nt peale sööki panevad oma taldriku laualt ära, riideid vahetades ei visata neid maha, vaid lapatakse kummutile, üle tunni korraga telekat ei vaadata jne) Tavalise kodu reeglid minuarust.

Eile siis ( siiski nii tavaline meie jaoks):

Isa saabus koju kell 19.00
Sai riided vahetatud ja kavatses õhtust sööma hakata, juba pani omale toitu taldrikusse,kui poeg tuletas talle meelde, et isa oli lubanud just täna ta ratta üle vaadata, et saaks sellega lasteaeda minna. Isa ütles, et ma söön enne. Poeg tõstis häält, et aga sa lubasid, et kohe kui sa koju jõuad. Poisil nutuhääl. Isa ütleb okei, okei. Isa panebki taldriku kõrvale ja jaki selga ja läheb pojaga garaazi. Mõne aja pärast tuleb laps nuttes tuppa, sest sadulat ei saa enam nii kõrgele tõsta, kui ta oleks tahtnud. Läheb oma tuppa, paneb ukse kinni.
Vähe aja pärast tuleb isa ja hakkab sööma.
Poiss läheb kööki. Isa: kas sa süüa tahad. Poiss kõva häälega: ei taha, mina selle rattaga lasteaeda ei lähe. Ise hakkab isa taldrikust sööma. Isa: sadulat ei saa kõrgemaks panna, sa oled lihtsalt pikemaks kasvanud. Poiss viskab kahvli käest ja karjub: aga sa lubasid, jookseb ust paugutades oma tuppa.
Isa saab söönud ja tuleb elutuppa. Lapsed tulevad ka ja tellivad, et mängime kabet ( see neil lemmikmäng). Isa ütleb, et enne mängib tütrega, poiss on nõus, aga hakkab mahatõstetud nuppe mängu vahele nipsutama. Isa ütlemise peale ta järgi ei jäta. Lõpuks isa käratab: jäta järele. Tütar ütleb, et mina nii ei mängi ( sest osad nupud on segi aetud) ja hakkab mossitama, istub diivanile. Poiss ütleb järsku rõõmsa näoga, aga mina mängin ja hakkab uuesti nuppe lauale panema. Tütar mossitab diivanil krõnksus, pisar silmas. Isa hakkab pojaga mängima!

Rohkem edasi ei kirjuta, nii pikka kirja ei jõua keegi ära lugeda.

Kuidas mina oleks seda õhtut tahtnud näha:

Isa: oota poeg, ma lõpetan söömise siis tulen.
Poeg ütles, et ei taha süüa, aga siis hakkas isa taldrikus sonkima.
Isa oleks pidanud segajal paluma lõpetada ja kui poeg poleks ikka kuulanud, siis keelduma temaga mängima hakkamast.

[/tsitaat]

Lõpeta kui saad. Kohe!
Sa teed oma pere katki niimoodi!

Su lapsed jumaldavad oma isa ja soovivad tema täielikku tähelepanu sel ajal kui ta on kodus. Nad on väsinud \”kasvatajaga\” koos, käed põlvedel, ootamisest ja kui isa lõpuks saabub, siis keevad emotsioonid üle.
See on täpselt nii, nagu päris pisikesel sõimelapsel – päev otsa on tubli ja tragi, iseseisev. Ja kui emme ühel hetkel rühmatoa ukse vahele ilmub, muutub laps pööraseks, on kui ära vahetatud, jonnib, karjub, trambib jalgu. Sest nüüd võib. Nüüd on turvaline ja nüüd tohib näidata seda, mis päev otsa kogunes.

Su mees on väga hea isa – ta lubab oma lastel endaga mängida, rääkida, vaielda. Aga õhk on hirmust paks. Su mees näeb sinu reaktsiooni alati kui lapsed käituvad sinu arvates sobimatult, mitte lugupidavalt jne… Ning ta tõmbub hirmust krampi. Õhtul, peale laste uinumist on jälle oodata etteheiteid, näägutamist, õpetamist. See lõhub tõesti suhet, abielu.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 30.03 23:07; 31.03 19:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Lõpeta kui saad. Kohe!
Sa teed oma pere katki niimoodi!

Su lapsed jumaldavad oma isa ja soovivad tema täielikku tähelepanu sel ajal kui ta on kodus. Nad on väsinud \”kasvatajaga\” koos, käed põlvedel, ootamisest ja kui isa lõpuks saabub, siis keevad emotsioonid üle.
See on täpselt nii, nagu päris pisikesel sõimelapsel – päev otsa on tubli ja tragi, iseseisev. Ja kui emme ühel hetkel rühmatoa ukse vahele ilmub, muutub laps pööraseks, on kui ära vahetatud, jonnib, karjub, trambib jalgu. Sest nüüd võib. Nüüd on turvaline ja nüüd tohib näidata seda, mis päev otsa kogunes.

Su mees on väga hea isa – ta lubab oma lastel endaga mängida, rääkida, vaielda. Aga õhk on hirmust paks. Su mees näeb sinu reaktsiooni alati kui lapsed käituvad sinu arvates sobimatult, mitte lugupidavalt jne… Ning ta tõmbub hirmust krampi. Õhtul, peale laste uinumist on jälle oodata etteheiteid, näägutamist, õpetamist. See lõhub tõesti suhet, abielu.[/tsitaat]
Tõsiselt räägid? 6-aastane poiss ei arvesta ei isa ega õega ja see on ok? Ja siis imestatakse, et kust tulevad oma perega mittearvestavad mehed. Selliseid asju peab lastele juba väiksest peale õpetama.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 31.03 12:50; 01.04 01:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pilt läks vähe selgemaks küll. Mõistan sind.
Isa on tõesti liiga leebe ja sina ehk pisut liiga range.
Mina isa asemel oleks selgitanud lapsele, et olen päev otsa tööd teinud ja nüüd pean sööma, enne ei jaksa midagi teha. Poleks järele andnud ja söömata garaazi läinud ja poleks temaga ka mänginud kabet, kuna tahtlikult rikkus ära mängu õega. Selles osas olen sinuga täitsa ühte meelt – nii leebe ei tohi ka olla.
Tundub, et ma pole ikka päris sinu mehe moodi.
Kindlasti oled väga tubli ema ja paned ka siin väljaöeldud mõtteid kõrva taha ja hindad ehk mõningaid asju ümber.
Kindlasti ei soovita enda jaoks asja nii hulluks mõelda, et kohe lahutama hakata. Sul paistab olevat hea mees ja isa lastele. Kui sa näed, et mees on hädas enda kehtestamisega, siis aita teda. Ntx kutsu kõrvale ja ütle ette kuidas sinu arvates õige oleks või tee nägu mis väljendab sinu arvamust, nii et laps ei näeks.
Ma ilmselt oleks küll vahele astunud ja lausa öelnud pojale et nii ei saa – isa on väsinud ja näljane. Ei saa isaga nii käituda, sööb ja siis tuleb sinu ratast parandama.seisnud vahele ja suunanud mehe sööma ja poisi kannatlikult ootama. Samuti kabe mängimises oleks õigel hetkel mehe kõrvale kutsunud või kõrva sosistanud et keeldugu poisiga mängimisest, kuna… jne.
Mees ei oska ega saa hakkama – ära mõista hukka, aita teda.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 29.03 10:56; 31.03 13:45;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Tõsiselt räägid? 6-aastane poiss ei arvesta ei isa ega õega ja see on ok? Ja siis imestatakse, et kust tulevad oma perega mittearvestavad mehed. Selliseid asju peab lastele juba väiksest peale õpetama.[/tsitaat]

Kui sa mulle kenasti ära põhjendad, miks kahest lapsest just teine pidi isaga esimesena mängida saama, siis raputan endale tuhka pähe ja ütlen, et ei tea lastekasvatamisest ja paarisuhetest mitte midagi.

Kuna seda aga ei ole võimalik põhjendada (juhus?), siis ei saa ka väga arukalt põhjendada poisslapse reaktsiooni sellele. Lapsed tahavad mõlemad saada erilist tähelepanu oma armastatud isalt ja seda kohe! Mitte mäng hiljem, mitte sekund hiljem. Kui isa seda talub, siis on ju kõik korras. Korras ei ole see, et kõrvaltvaataja hakkab kolme inimese omavahelisi suhteid arvustama, \”parandama\”. Ehk siis teebki seda, mida mõningad kommentaarid varem halvustas ja võimatuks pidas – a la kuidas mina saan minna ja öelda lastele, et isaga nii ei räägita!

Emal ja isal on oma lastega erinev suhtlemisviis. Nii kaua kuni emb-kumb enda viisi välja veab, ei ole ju katki midagi. Aga katki läheb siis kui keegi hakkab kõrvalt väga agressiivselt elamist õpetama.

Kas teemaalgataja arvab tõesti, et peale lahutust ja lahku kolimist muudab isa oma suhtumist laste kasvatamisse? Ta suhtleks ja tegeleks lastega edasi täpselt samamoodi – siis vaid ema kuuldekaugusest eemal.

Muideks, kui ema tahaks isa aidata ja vähendada sellist käitumist, siis võiks püüda hoopis välja mõelda, kuidas sarnaseid olukordi vältida. Näiteks üks-ühe vastu mängitavaid mänge vahetada koguperemängude vastu (kasvõi esmase pinge maandamiseks). Jalgratta võib ka viia kuskile raha eest hooldada ning seal ehk lahendataks ka sadula kõrguse küsimus valutumalt. Jne jne jne. Lahutama hakata võib alati – katsu hoopis midagi ära lahendada…!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 30.03 23:07; 31.03 19:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Kui sa mulle kenasti ära põhjendad, miks kahest lapsest just teine pidi isaga esimesena mängida saama, siis raputan endale tuhka pähe ja ütlen, et ei tea lastekasvatamisest ja paarisuhetest mitte midagi.

Kuna seda aga ei ole võimalik põhjendada (juhus?), siis ei saa ka väga arukalt põhjendada poisslapse reaktsiooni sellele. Lapsed tahavad mõlemad saada erilist tähelepanu oma armastatud isalt ja seda kohe! Mitte mäng hiljem, mitte sekund hiljem. Kui isa seda talub, siis on ju kõik korras. Korras ei ole see, et kõrvaltvaataja hakkab kolme inimese omavahelisi suhteid arvustama, \”parandama\”. Ehk siis teebki seda, mida mõningad kommentaarid varem halvustas ja võimatuks pidas – a la kuidas mina saan minna ja öelda lastele, et isaga nii ei räägita!
[/tsitaat]
Teemaalgajataja pole siin välja toonud, miks just see laps isaga esimesena mängida sai. Oletame, et juhus. Aga isa oleks pidanud selle olukorra lahendama teisiti. Praegusel juhul haavati ühe lapse tundeid, tema mäng segati ära ja teisele lapsele anti signaal, et nii võibki teha. Et oma tahtmise saamiseks piisab kui teisete tegemistest üle sõita.
Olukorra lahendamine sõltub ka sellest kui suur see \”mina enne\” probleem on. Kõige lihtsam oleks teha kord, et ühel õhtul on üks laps esimene ja teisel teine. Ühekordse juhusena ei oleks jah võimalik põhjendada teise lapse reaktsiooni, aga teemaalgatajast võib aru saada, et selline olukord pole haruldane. Ja just sellepärast peaksid täiskasvanud suutma koos ühised reeglid kehtestada. Ma ei usu, et keegi sellest perest lõppkokkuvõttes teemaalgataja kirjeldatud õhtut nautis. Isa oli ilmselt pärast tööd näljane, aga süüa rahulikult ei saanud. Üks laps õnnetu, et tema mäng isaga ära rikuti ja teine pahane, et isa kohe tema soovidele ei reageeri. Ja teemaalgataja stressis selle närvilise õhkkonna pärast.
Isal on lastega teistsugune suhe kui emal, aga kooselu on palju lihtsam kõigi jaoks kui on olemas ka üldised reeglid, mis kehtivad alati kõigi jaoks ühtmoodi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 31.03 12:50; 01.04 01:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

mina kui kõrvaltvaataja leian, et ühiskond võtab paremini omaks lapsed, kes oskavad teistega arvestada ja see on eelkõige kasuks lastele endile. kõikelubavus ja järjepidetus kasvatab vastikuid lapsi. kõik, kes te isa kiidate ja ema laidate, kas te sooviksite, et teie lapsed oleks viisakad ja teistega arvestavad, või vastikud, isekad ja lärmakad.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]mina kui kõrvaltvaataja leian, et ühiskond võtab paremini omaks lapsed, kes oskavad teistega arvestada ja see on eelkõige kasuks lastele endile. kõikelubavus ja järjepidetus kasvatab vastikuid lapsi. kõik, kes te isa kiidate ja ema laidate, kas te sooviksite, et teie lapsed oleks viisakad ja teistega arvestavad, või vastikud, isekad ja lärmakad. [/tsitaat]

Sa räägid teemast mööda.

Ema laidetakse seepärast, et ema on peres võtnud kõiketeadja rolli.

Ema kasvatuspõhimõtetel pole muud hullu midagi, kui et ta on veendunud, et lisaks laste kasvatamisele, peab ta ka isa kasvatama. Ema võiks järgida oma kasvatuspõhimõtteid ja isa omi ning kõik oleks korras.

Ema aga kavatseb lahutada, sest isa ei ole olnud piisavalt usin õpilane. No täpselt nagu koolis: range õpetaja(ema) on nördinud, et puupeast õpilane(isa) pole asju selgeks õppinud(kuidas lapsi ,,õigesti“ kasvatada.

Ega õpetaja ja õpilase rollid abielus ei toimi küll. Aga see on ikka ,,õpetaja“ viga minu meelest.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 30.03 17:15; 01.04 14:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]mina kui kõrvaltvaataja leian, et ühiskond võtab paremini omaks lapsed, kes oskavad teistega arvestada ja see on eelkõige kasuks lastele endile. kõikelubavus ja järjepidetus kasvatab vastikuid lapsi. kõik, kes te isa kiidate ja ema laidate, kas te sooviksite, et teie lapsed oleks viisakad ja teistega arvestavad, või vastikud, isekad ja lärmakad. [/tsitaat]

kui neid lapsi ema ja isa kakluste toel ja ema jõuga drillitakse, siis ma ei ole kindel, et nad täiskasvanuna väga \”korras\” on. ükski äärmus pole hea. ema ülim rangus ja lõputu raamatutarkuse ellurakendamine + isa armas leebus- no leidke ometi kesktee.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 29.03 09:45; 02.04 10:17;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina küll kuskilt välja ei loe, et ema ülimalt range on?! piiride seadmine pole ülim rangus ju, see on täiesti igapäevane ja normaalne vanemaks olemine. Isa hetkel ju kahjustab laste arengut – mismoodi see ainult ema probleem on?
See, et isa ei oska olla järjekindel vanem, on ju tegelikult kogu pere probleem. Ja see, et ema seda lahendada püüab, on normaalne, mitte probleemne. Isal tundub lihtsalt puuduvat igasugune ettekujutlus sellest, mis ta teeb – nõustub küll emaga, aga ei suuda ennast kuidagi kehtestada. Tulemuseks on ärahellitatud, ebakindlad lapsed, närvilised ja turvatundeta. Kui vanemad ei saa lastega hakkama sellises vanuses, mis siis veel hiljem saab?
Vanematele kuluks hetkel ehk perenõustamine ära. Kõigepealt peaksid nad omavahelise suhtluse reeglid paika panema. Hetkel on usalduskriis – naine ei usalda enam oma meest. kahjuks ei ole see ainult naise probleem – kui asi on läinud nii hulluks, et üks pool juba lahutusest mõtiskleb, on see kogu pere probleem.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 32 )


Esileht Pereelu ja suhted Erimeelsused laste kasvatamises viivad lahutuseni

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.