Esileht Sünnitus Esilekutsumine omal soovil

Näitan 17 postitust - vahemik 1 kuni 17 (kokku 17 )

Teema: Esilekutsumine omal soovil

Postitas:

Tere!
Selge see, et niisama nalja pärast oma lõbuks normaalne naine sünnituse esilekutsumist ei soovi ja ilmselt ei saa ka.
Mis mulle aga väga muret teeb – tõsised terviseprobleemid, mis kurnavad totaalselt ära. Juba kuu aega saan seetõttu magada max. 3-4 tundi ööpevas, sedagi väga hakitult. Võimalust magamiseks oleks, aga no ei saa kõigi nende füüsiliste probleemide tõttu. Mul on tõsine hirm selle ees, et veel kuu aega samamoodi jätkata ja minust ei jäägi midagi järele, lapse eest ma hoolitseda ilmselt ei suudaks…
Ei ole ma esmarase ega kujuta endale asju ette, ootan oma neljandat last… olen ka suvekuumaga rase olnud ja kenasti hakkama saanud… lihtsalt seekordne rasedus väga probleemne. Vähemalt minu silmis, ämmakat see ei huvita, et ma juba 25. nädalast peale tugevalt turses olen ja oma igapäevaeluga tegelikult ise praeguseks enam hakkama ei saa.
Ühesõnaga, pika jutu mõte – kas üldse on mõtet arstiga sel teemal juttu teha? Olen nõus ära ootama veel natukene, et 37 ndl. täis saaks ja laps ajalisena kirja läheks, aga neli nädalat veel niimoodi piinelda tapab mu täiesti ära, eelkõige füüsiliselt, vaimsest rääkimata…

Oleksin väga tänulik, kui kõik need “kerged rasedad” ei tuleks siia hambaid teritama. Mul on niigi raske (ei ole mul eelmised kolm rasedust kerged olnud, aga no see on midagi hoopis õudsat nonde kõrval) ja see esilekutsumise teemagi ei ole mitte tore… siiski tundub, et kui kahe halva vahel valida, siis niipidi oleks vist mõistlikum…
On kellelgi ehk oma kogemusi jagada sellelaadse esilekutsumise teemal?

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 31.05 14:06; 31.05 17:36; 15.06 19:51; 16.06 13:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ämmakat peaks täiega huvitama, et sa tugevalt turses oled!!!!!! See võib vabalt olla rasedustoksikoosi oht ju !! Ja see on juba ohtlik nii sulle kui su veel sündimata lapsele. Mine kohe ämmaka juurde ja nõua teste, veri ja uriin

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Uriin korras, vererõhk ka. Ja seetõttu olen ma tema silmis lihtsalt vingats. 🙁

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 31.05 14:06; 31.05 17:36; 15.06 19:51; 16.06 13:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul on teine väga raske rasedus hetkel. Olen 34 nädalat rase ja kui mõtlen, et tähtajani on jäänud veel 6 nädalat, tuleb pisar silma.

Turses jalad ja käed, kohutavalt valusad krambid ja rahutud jalad, sümfüüsivalu, mis võtab silmanägemise, kõrvetised ja oksendamine… Ööund tuleb heal ööl kokku maksimaalselt 4 tundi. Sügavat und ehk tund. Mul on lisaks veel kaheaastane, kelle eest ma tegelikult enam ise füüsiliselt hoolitseda ei suuda.

Aga kuna ma olen veendunud, et laps peab sündima siis kui ta valmis on, kannatan hambad ristis edasi. Lihtsalt tahtsin lohutada, et ma tean mida sa tunned.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 31.05 20:42; 17.06 20:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sugulasel kutsuti sünnitus esile umbes nädal või natuke rohkem enne tähtaega. Probleemideks olid kurnatus, natuke turseid ja põhiline asi – platsenta hakkas ilmutama vananemise märke (täpset terminit ei mäleta). Ja mulle jäi mulje, et arvestati raseda soovidega, ei öeldud, et peab nui neljaks tähtajani ära kandma.

Kindlasti soovitan oma muredest arstile põhjalikult rääkida. Kui Sinu tervis siiski normide piires, siis enne 37ndl küll vaevalt et esilekutsumist kaalutakse ja uuringute järgi olla need viimased nädalad kõhus samuti titale väga olulised. Aga ehk saab midagi Sinu olukorra leevendamise jaoks teha või siis tõesti päris tähtajani ei pea kannatama.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 31.05 23:56; 16.06 11:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tursed on tõsine asi – kindlasti pead arstiga ühendust võtma. Mul otseselt turseid ei tekkinud, aga viimasel raseduskuul võtsin 6kg juurde – hoolimata sellest, et mul oli pidevalt paha olla ja oksendasin pidurdamatult (analüüsid aga näitasid, et organism juba paastub – ei saa piisavalt toitaineid). Valvearst jättis mu haiglasse ning haiglas tehtud põhjaliku uuringu alusel sain preeklampsia diagnoosi (vererõhk oli korras, aga uriinist leiti ikkagi valku ning muid asju, mida seal ei tohiks olla). Sünnitus kutsuti esile juba varem kui 37.nädala täitumisel. Hommikul pandi geel tuppe ja laps sündis õhtul ära. Kergelt enneaegne, aga raseduse jätkamine oleks suuremat kahju teinud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah terviseprobleemid ei ole nalja asi aga samas mina ei laseks enam esile kutsuda. Mu sünnitus rikuti ikka sajaga ära esilekutsumise tõttu ???? Kui laps ei ole valmis tulema siis ta ei tule. AGA muidugi kui on ikkagi meditsiinilised (ja tõsised) näidustused siis muidugi tuleks esile kutsuda. Kujutan ette kui paha sul olla on ???? mul alles 13 nädalat ja ma ei kujuta ette kuidas ülejäänud raseduse üldse vastu pean ????

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul oli kõik sinupoolt kirjeldatu. Kõik analüüsid olid korras, vererõhk normis, aga kohutavalt paha olla, jõuetus, kurnatus. Käisin arstil 38. nädalal, võeti kõik analüüsid, ja seal oli näha, et maksa-sapphapped hakkavad korrast ära minema, anti kohe saatekiri 1 nädala pärast esilekutsumisele. Nahk oli kollakas ja sügeles, tihedad ebatuhud. 3 päeva pärast muutus olukord järsult halvemaks, hakkasin teadvust kaotama. Valvetoas tehti analüüsid, suunati sünnituseelsesse, selleks hetkeks oli vererõhk ka juba 165/110 peal, kõrvus vilises, kunises, jutust ei saanud aru. Arsti sõnul oli tekkinud kiiresti preeklampsia. Analüüsid olid väga halvad, väga paljud näitajad olid 3 päevaga täiesti korrast ära läinud. Sünnitust kustuti esile 2 päeva, kuidagi ei hakanud vedama. Esmaspäeva hommikuks määrati keiser. Laps sündis 45 minutit ise enne keisrit. Õnneks oli lapsega kõik korras. Mul endal muutus olukord päris kriitiliseks järgneva 2 nädalaga, tursed, pidev teadvusekadu, kollasus, kõrge vererõhk jne. Hea, et ellu jäin! 2 kuud olin täiesti haige. Sealjuures pole tavaliselt kunagi kõrget vererõhku olnud…Sel korral olen eraldi jägmisel, mul oli lisaleht rasedakaardi vahel, kus kõik oluline kirjas. Arsti sõnul panevad mu vajadusel sünnitama alates 28 nädalast. Kaardil info, et vajadusel alates 28. nädalast, mis loomulikult äärmise ohtlikkuse korral ainult. Seda analüüside ja tervesenäitajate põhjal. Kui enam vähem, siis hiljem. Arsti sõnul üle 37. nädala last ei kanna, siis kindlalt sünnitan! Preeklampsia vältimiseks söön 150 mg südameaspiriini iga päev alates raseduse algusest kuni 34. nädalani. Pidi päris edukalt ennetama preeklampsiat.

Kui su olukord muutub halvemaks, siis kindlasti pöördu valvetuppa, mitte ära jää ootama oma järmist ämmaemanda aega. Mulle tundub, et sul pole keegi spetsiifilisi verenäitajaid võetud. Tõenäoliselt ainult üldveri ja uriin. Minu kogemuse põhjal võin öelda, et olukord võib häirivast tundest järsult muutuda ohtlikuks.

Edu sulle ja mine arsti juurde! Selle jaoks sünnitusmajades valvetoad ongi 😀

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuni sul ei ole mingeid objektiivselt mõõdetavaid hädasid, oled sa mõttetu vinguv rase. Arstiga võib rääkida – suure tõenäosusega saab sinust seejärel arstikabinetis nuttev mõttetu vinguv rase.

Mina üritasin oma kolmanda rasedusega arstidele selgeks teha, et midagi on lapsega valesti ja ma ei kujuta seda ette. Ning teise teemana, et minu invaliidistumise vältimiseks oleks mõistlik vähemalt kaaluda keisrilõiget. Nojah, nagu arvata oligi sai minust arstikabinetis nuttev mõttetu vinguv rase.

Minu ja lapsega on täna kõik korras “ravist hoolimata”. Mitmed kokkusattumused päästsid mu väheke alamõõduliseks jäänud lapse surmast ja mina sain lapse seisundi tõttu erakorralise keisrilõike, mis päästis mind sümfüsiolüüsist ja võimaldas taastuda oluliselt kiiremini kui pärast eelmist sünnitust (neli kuud kahe aasta asemel).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuni sul ei ole mingeid objektiivselt mõõdetavaid hädasid, oled sa mõttetu vinguv rase. Arstiga võib rääkida – suure tõenäosusega saab sinust seejärel arstikabinetis nuttev mõttetu vinguv rase.

Jah…. täpselt nii. Nuttev mõttetu vinguv rase…
Ema võib kasvõi ära surra, aga “meditsiinilist näidustust ei ole” ja midagi ei tehta.
Ma ei saa isegi hingata enam, limaskestad julmalt turses ja seetõttu nina kinni, kurk samuti turses ja läbi suu hingamisest nüüd juba megavalus… magada saan paar tundi ööpäevas, täielik nõrkus, nüüdseks juba mitmes päev jõhker migreen (üleväsimus + muud probleemid), mis ajab mitu korda päevas oksendama… aga rohtusid ju tarbida ei tohi, vähemalt neid mitte, mis mulle mõjuks…
Jalad on nii turses, et hommikuti jalgadele saamine võtab mitmeid minuteid ja juhtub, et WC-sse ei jõuagi… lihtsalt ei jõua kohale õigeks ajaks…
Aga “meditsiinilist näidustust ei ole” ja minul kui lapse kandjal absoluutselt mitte mingit sõnaõigust ega arvamuse avaldamise õigust ei ole ja punkt. Sõimati nägu täis, et tehku ma oma kodune elu korda – WTF??? Mis õigusega lausub arst selliseid kommentaare…? Mul olevat kodus tõsised probleemid, tema näib teadvat seda ja ma käivat end tema peal välja elamas haiglas… johhaidii…
Krt, ma arvan miskipärast, et väga paljudel rasedatel ei ole sellist tuge kõrval, nagu minul on… mees ka juba arstide peale tige, et lasevadki niimoodi piinelda, tema ju näeb seda kõike igapäevaselt kõrvalt…

Et nagu ausalt, nii ongi? Kes lapse eest hoolitsema hakkab, kui ta ükskord sünnib? Arst teatas sellepeale ainult, et ega ma pärast sünnitust ju ka nagunii magada ei saa… Eksole…
Kes on rase, mina või keegi teine? Kes otsustab, kus on MINU taluvuse piir, kustmaalt MINA enam EI JAKSA (ei, ma ei arva, et peaks mingi lust ja lillepidu olema, aga olles kolm üsna rasket rasedust läbi teinud, on mul siiski nägemus asjadest!)

Tänan, sain vähemalt välja elada.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 31.05 14:06; 31.05 17:36; 15.06 19:51; 16.06 13:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Et sa poole raseduse peal otsustad, et sa enam ei taha? Ausalt, ei pea paari nädalat vastu? Kodus, voodirežiimil? Või on sul mõbi riik juhtida?
Võtad zyrtexi nina jaoks. See toetav mees teeb magamistoa pimedaks, ostab õhuniisuti ja ventilaatori nt ( kui neid veel pole)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuni sul ei ole mingeid objektiivselt mõõdetavaid hädasid, oled sa mõttetu vinguv rase. Arstiga võib rääkida – suure tõenäosusega saab sinust seejärel arstikabinetis nuttev mõttetu vinguv rase.

Jah…. täpselt nii. Nuttev mõttetu vinguv rase…

Ema võib kasvõi ära surra, aga “meditsiinilist näidustust ei ole” ja midagi ei tehta.

Ma ei saa isegi hingata enam, limaskestad julmalt turses ja seetõttu nina kinni, kurk samuti turses ja läbi suu hingamisest nüüd juba megavalus… magada saan paar tundi ööpäevas, täielik nõrkus, nüüdseks juba mitmes päev jõhker migreen (üleväsimus + muud probleemid), mis ajab mitu korda päevas oksendama… aga rohtusid ju tarbida ei tohi, vähemalt neid mitte, mis mulle mõjuks…

Jalad on nii turses, et hommikuti jalgadele saamine võtab mitmeid minuteid ja juhtub, et WC-sse ei jõuagi… lihtsalt ei jõua kohale õigeks ajaks…

Aga “meditsiinilist näidustust ei ole” ja minul kui lapse kandjal absoluutselt mitte mingit sõnaõigust ega arvamuse avaldamise õigust ei ole ja punkt. Sõimati nägu täis, et tehku ma oma kodune elu korda – WTF??? Mis õigusega lausub arst selliseid kommentaare…? Mul olevat kodus tõsised probleemid, tema näib teadvat seda ja ma käivat end tema peal välja elamas haiglas… johhaidii…

Krt, ma arvan miskipärast, et väga paljudel rasedatel ei ole sellist tuge kõrval, nagu minul on… mees ka juba arstide peale tige, et lasevadki niimoodi piinelda, tema ju näeb seda kõike igapäevaselt kõrvalt…

Et nagu ausalt, nii ongi? Kes lapse eest hoolitsema hakkab, kui ta ükskord sünnib? Arst teatas sellepeale ainult, et ega ma pärast sünnitust ju ka nagunii magada ei saa… Eksole…

Kes on rase, mina või keegi teine? Kes otsustab, kus on MINU taluvuse piir, kustmaalt MINA enam EI JAKSA (ei, ma ei arva, et peaks mingi lust ja lillepidu olema, aga olles kolm üsna rasket rasedust läbi teinud, on mul siiski nägemus asjadest!)

Tänan, sain vähemalt välja elada.

Sa käid koguaeg ühe arsti juures oma muret kurtmas? Aga kui eriti halb enesetunne jälle on, siis äkki lähed sünnitusosakonna erakorralisse? Mina käisin seal kunagi ammu, kui 38. nädala kanti äkki lambist väike palavik tekkis ja enesetunne üldiselt niru oli. Ei sõimanud ega õiendanud keegi, jälgiti üsna tükk aega nii mind kui last ja kui mu enesetunne paranenud oli ning palavik kadus, siis lasti minema.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 31.05 23:56; 16.06 11:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Et sa poole raseduse peal otsustad, et sa enam ei taha? Ausalt, ei pea paari nädalat vastu? Kodus, voodirežiimil? Või on sul mõbi riik juhtida?

Võtad zyrtexi nina jaoks. See toetav mees teeb magamistoa pimedaks, ostab õhuniisuti ja ventilaatori nt ( kui neid veel pole)

Poole raseduse peal?? Ei TAHA??
Palun õpi enne lugema/kirjutatust aru saama, kui kommenteerid.

Ei, riiki ei juhi, aga kuigi teismeline mõistab ja saab ajutiselt ise hakkama endaga, siis kaks väikelast vajavad ka siiski ema. Ma olen niigi suuremalt jaolt voodirežiimil juba 25. nädalast saati, ei jaksa enam tõepoolest seda ka. Kõik kohad on surnud, ei suuda üle 3-4-5 min ühes asendis olla. Tore, mis?
Arstidega konsulteerimise tulemusel saadud ravimid nt. nina kinnisuse puhul mõjuvad ainult 15 min max. Kas ma tõesti peangi ööpäevaringselt 4x tunnis rohtu võtma? Ei, mina leian, et esilekutsumine oleks tunduvalt leebem lapsele, kui kuu aega 100x ööpäevas rohtu võtta, et hingata saaks.

Sa käid koguaeg ühe arsti juures oma muret kurtmas? Aga kui eriti halb enesetunne jälle on, siis äkki lähed sünnitusosakonna erakorralisse? Mina käisin seal kunagi ammu, kui 38. nädala kanti äkki lambist väike palavik tekkis ja enesetunne üldiselt niru oli. Ei sõimanud ega õiendanud keegi, jälgiti üsna tükk aega nii mind kui last ja kui mu enesetunne paranenud oli ning palavik kadus, siis lasti minema.

Ei käi ühe arsti juures, olengi osakonnas käinud. Aga paraku on kahel korral juhtunud sama arst olema.
Kui eelmine kord (paar-kolm nädalat tagasi) tema juurde sattusin, oli jutt, et saab 37 ndl täis, siis saab vaatama hakata. Ja kuigi minu olukord on tunduvalt raskemaks läinud vahepeal ja ka 37 ndl on täis tiksunud, siis seekord lihtsalt lambist sõimas näo täis. See, et ma olen viimase nädalaga veel mitu kilo juurde võtnud (niigi viimaste kuude kaalutõus meeletu), ei ole mingi teema, mitte mingi oht. Ta ei teinud isegi analüüse.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 31.05 14:06; 31.05 17:36; 15.06 19:51; 16.06 13:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Paraku tursed ei tähenda alati toksikoosi. Ka minul olid alates 7. raseduskuust tugevad tursed, kätt rusikasse panna ei saanud kuna sõrmed ei läinud kokku, isegi varbavaheplätusid jalga panna ei saanud kuna jalad olid nii suureks tursunud. Olin isegi ööpäeva haiglas, tehtu erinevaid analüüse, millest selgus, et tervis korras ning vedeliku kogumine on vaid minu organismi eripära. Siiki ei käsitletud mind kui vingatsist rasedat (kuna analüüsid ju korras) vaid anti erinevaid soovitusi, et natukenegi kergemaks läheks. Nt Perskindol geeli jalgadele määrimine tegi olemise veidi paremaks, veidi vedelikku aitasid kehast välja saata nt soolavabad päevad ja õunapäevad. Ja lisaks ämmakale hoidis ka arst mu rasedusel silma peal. Saatekirja esilekutsumiseks sain kui rasedust oli 39+3 aga 2 päeva enne esilekutsumise tähtaega hakkas sünnitus ise pihta. Peale sünnitust istusin tualetis üsna sageli kuna kõik see tursete vesi hakkas minust lahkuma.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul on teine väga raske rasedus hetkel. Olen 34 nädalat rase ja kui mõtlen, et tähtajani on jäänud veel 6 nädalat, tuleb pisar silma.

Turses jalad ja käed, kohutavalt valusad krambid ja rahutud jalad, sümfüüsivalu, mis võtab silmanägemise, kõrvetised ja oksendamine… Ööund tuleb heal ööl kokku maksimaalselt 4 tundi. Sügavat und ehk tund. Mul on lisaks veel kaheaastane, kelle eest ma tegelikult enam ise füüsiliselt hoolitseda ei suuda.

Aga kuna ma olen veendunud, et laps peab sündima siis kui ta valmis on, kannatan hambad ristis edasi. Lihtsalt tahtsin lohutada, et ma tean mida sa tunned.

Rahutuid jalgu põhjustab kas magneesiumi või tsingipuudus. Krampe tekitab samuti magneesiumipuudus. Raamatus Beebi on nende ainete vaegusest hästi kirjutatud. Samuti ka seda, kui kaebused endiselt jätkuvad siis võetavad vitamiinid ei imendu.

Ketu (14+5 ndl)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul on teine väga raske rasedus hetkel. Olen 34 nädalat rase ja kui mõtlen, et tähtajani on jäänud veel 6 nädalat, tuleb pisar silma.

Turses jalad ja käed, kohutavalt valusad krambid ja rahutud jalad, sümfüüsivalu, mis võtab silmanägemise, kõrvetised ja oksendamine… Ööund tuleb heal ööl kokku maksimaalselt 4 tundi. Sügavat und ehk tund. Mul on lisaks veel kaheaastane, kelle eest ma tegelikult enam ise füüsiliselt hoolitseda ei suuda.

Aga kuna ma olen veendunud, et laps peab sündima siis kui ta valmis on, kannatan hambad ristis edasi. Lihtsalt tahtsin lohutada, et ma tean mida sa tunned.

Rahutuid jalgu põhjustab kas magneesiumi või tsingipuudus. Krampe tekitab samuti magneesiumipuudus. Raamatus Beebi on nende ainete vaegusest hästi kirjutatud. Samuti ka seda, kui kaebused endiselt jätkuvad siis võetavad vitamiinid ei imendu.

Ketu (14+5 ndl)

Magneesiumit tarvitan tugevama Diasporal pulbrina lausa topeltkoguses, lisaks määrin jalgu 1-2x päevas magneesiumiõliga. Leevendab aga mitte piisavalt, et magada.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 31.05 20:42; 17.06 20:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Võimalik, et vastan siin nüüd mitmele inimesele korraga, AGA mind pani tõsiselt mõtlema, mida su veeniveri võiks näidata sellises olukorras. Kas sul on ikka piisavalt magneesiumi, rauda, D-vitamiini jne. Mis on hgb näit?
Enda vaevused nagu iiveldus, metsik sümfüüsivalu (ei saanud kõndida) jne. kadusid pärast seda, kui hakkasin korrapäraselt tarvitama järgmisi toidulusandeid: Magneesium (mitte Diasporal pulber vaid korralik), Retafer ehk raud, C-vitamiin, Omega-3 kalaõli, Ecoshi korralik D-vitamiin õlina 4000IU päevas (D vitamiin rasedatele ülioluline, sellest sõltuvat lausa sünnituse valulikkus!), foolhape.

Nüüd tursetest, olid need ka minul teataval määral, aga ämmaemand pidas mulle ca tunnise loengu toitumise teemal. Mul väga vedanud ämmaemandaga, iga visiit põhjalik ja 1-1,5h. Ämmakas keelas soolased toidud, palus maitsestada ürtidega või ülivähe meresoola, suhkur ja magus ammugi keelatud, rõhk marjadel (va viinamarjad), puuviljadel, rosinad, datlid, kuivatatud ploomid, aprikoosid, seemne- ja pähklisegud erinevad, sekka siiski vahel šokolaadi, tihti tumedat. Magusate jogurtite asemel Kreeka jogurt meega, keefir, ka piima. Saia asemel täisterasepik ja täisteraleib, nisujahu asemel tervislik speltajahu. Korralik, värske liha, küpsetatud kala. Juurviljad, peet ja riivporgand eriti. Puhas joogivesi, head, lubatud taimeteed, raseduse lõpu poole eriti vaarikalehetee, mis pidi lühendama sünnituse kulgu.

Jälgides selliselt toitumist ja võttes korrapäraselt toidulisandeid raseduse lõpuni välja (täitub kohe 39.nädal), paranes tervis märgatavalt ja kavatsen toidulisanditega teatud mahus jätkata terve elu, erinevus on lihtsalt metsik varasema enesetundega. Edaspidi ostan kõik lisandid kallid, kvaliteetsed, looduslikumad versioonid.

Teemaalgataja su keha tundub olevat tõsises piinas, vaevas ja tervislike toitainete näljas. Jälgi kindlasti ka seda, et kodu tihedalt tuulutad ja ööune värske õhuga toas teed, piisavalt puhast vett jood. Jõudu, tahet, jaksu enda aitamisel ja parimate valikute tegemisel.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 17 postitust - vahemik 1 kuni 17 (kokku 17 )


Esileht Sünnitus Esilekutsumine omal soovil

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.