Esileht Lapse ootamine Esilekutsumise meetodid

Näitan 12 postitust - vahemik 1 kuni 12 (kokku 12 )

Teema: Esilekutsumise meetodid

Postitas:
Kägu

Millega teil alustati?

Mulle räägiti, et kui on mingi avatus olemas, siis tehakse lootekott katki ja jäädakse ootama. Kui ei ole avatust, siis pannakse balloon. Kellel olnud on, kas paigaldamine oli valus? Kas ringi liikumine oli võimalik ja kas see ka toimis ehk kas sünnitegevus algas ning kui kaua läks lapse sünnini? Mõtlen, kas balloonist keelduda ja valida kohe pulber/tablett, et asi nii pikale ei veniks…

Jah, tean, tabletiga on asi väga karm. Kogemus olemas. Aga samas on see vist kõige kiirem variant.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minul alustati esilekutsumist tabletiga (haiglasse jõudes oli avatus 1cm) – 3 päeva ja tulemus 0. Neljandal päeval pandi balloon, oli tõesti väga ebameeldiv, aga lohutas see, et hiljemalt 24h hiljem saab veed avada. Õnneks nii kaua ootama ei pidanudki, sest juba 7 tundi hiljem tuli balloon ise välja ja avatust oli nüüd piisavalt, et veed avada. U tund hiljem saime siis sünnitustuppa.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina sain pulbrit ja kaks päeva vindusin, avatust ei tulnud. Epiduraaliga hakkas asi liikuma.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Alates esimesest tableti tükist lapse sünnini 16h, neist valusid/kokkutõmbeid 6h. Esimene sünnitus, protsess väga kiire aga väga valus.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu jaoks ei olnud balloon ebameeldiv, natuke ebamugav, aga ei midagi hullu. Valus ka polnud. Pigem lihtsalt see, et üks nö kateetri voolik rippus jalgevahel (noh peale keisrit sain uriinikateetri ka). Ei seganud balloon vetsus käimist ega olemist, pikali andis täiesti ära unustada.

Balloon pandi 1 sõrme avatusega, sünnitustuppa vett lahti tegema viidi 3 sõrme avatusega (see avatus, millega balloon välja kukubki).

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu jaoks ei olnud balloon ebameeldiv, natuke ebamugav, aga ei midagi hullu. Valus ka polnud. Pigem lihtsalt see, et üks nö kateetri voolik rippus jalgevahel (noh peale keisrit sain uriinikateetri ka). Ei seganud balloon vetsus käimist ega olemist, pikali andis täiesti ära unustada.

Balloon pandi 1 sõrme avatusega, sünnitustuppa vett lahti tegema viidi 3 sõrme avatusega (see avatus, millega balloon välja kukubki).

Seda unustasin, et balloon tegelikult avaldab paremat mõju kui püsti olla ja ringi liikuda (gravitatsioon). Ise passisin voodis, kuna koroonapiirangud, koridori ei võinud minna ja jagasin palatit teisega – siis tundus veider seal edasi tagasi vantsida ja pikutasin voodis hoopis.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kell 11 sain veeslahustuvat pulbrit. Valud algasid  umbes 12.30, laps sündis 18.45. Sünnitus oli üsna intensiivne ja valulik.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mulle pandi balloon kuigi avatust oli 2cm. Balloon pandi ca kell 20, südaöö paiku algasid valud ja umbes pool 3 oli avatust 4cm. Veidi pärast kolme läksin sünnitustuppa ja veidi pärast viite sündis laps.

Kuigi oli esimene sünnitus ja teised kogemused puuduvad, siis ütleks kindlasti, et sünnitus oli üsna intensiivne ja valus. Esimesest valust kuni lapse sünnini läks veidikene enam kui 5 tundi.

Ballooni panek oli veidi ebamugav, aga ei midagi väga valusat vms.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina käisin eelmisel kevadel ITKs ja nii mulle kui sünnitama tulnud palatikaaslasele anti alustuseks pulbrit ning kui oli juba võimalik, avati veed ning saadeti sünnitustuppa. Minu meelest me mõlemad saime 2 päeva pulbrit ja öeldi, et hiljemalt 3. päeval pannakse kõik sünnitama. Mina läksin haiglasse umbes 1 cm avatusega ja sünnitasin kolmandal päeval.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sain misoprostooli ja 24h jooksul küll midagi toimuma ei hakanud. Kuna aga juba üsna palju tähtajast üle oli, siis enam teisel päeval seda ei antud vaid said veed avada. Et nii palju see jook ikka aitas et umbes cm avatust juurde tekkis.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Väga hea, et selle teema tegin, tita hakkas lõpuks kartma.

Pidin esmaspäeval esilekutsumisele minema aga tuli täna ise. Lihtsalt algasid valud, mis järjest tihedamaks muutusid 🙂

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mulle pandi geeli ja asi läks ikka karmiks – pool tundi hiljem peale geeli saamist olid valud 2min vahedega. Peale 8 tundi niimoodi valutamist oli avatus endiselt 0,5cm. Minul lõppes asi erakorralise keisriga.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 12 postitust - vahemik 1 kuni 12 (kokku 12 )


Esileht Lapse ootamine Esilekutsumise meetodid