Esileht Koroonaviirus COVID-19 esimene doos tehtud

Näitan 28 postitust - vahemik 1 kuni 28 (kokku 28 )

Teema: esimene doos tehtud

Postitas:
Kägu

Esimene doos vaktsiini on tehtud kuu tagasi ja teise doosini veel 2 nädalat aega.
Kas see tähendab siis, et kuhugi minna ei saa enne, kui see kaks nädalat peale teist doosi ka läbi on?
Või loetakse juba esimese doosi järel vaktsineerituks ja uksed on igale poole valla?
Ma tean, et kaitse hakkab siis, kui kuur läbitud + 2 nädalat, aga mind huvitab just kuidas nende piirangutega on. Sellest olukorrast ei räägi kusagil.

+4
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Esimene doos vaktsiini on tehtud kuu tagasi ja teise doosini veel 2 nädalat aega.

Kas see tähendab siis, et kuhugi minna ei saa enne, kui see kaks nädalat peale teist doosi ka läbi on?

Või loetakse juba esimese doosi järel vaktsineerituks ja uksed on igale poole valla?

Ma tean, et kaitse hakkab siis, kui kuur läbitud + 2 nädalat, aga mind huvitab just kuidas nende piirangutega on. Sellest olukorrast ei räägi kusagil.

või vähemalt mina ei suuda leida seda infot 😀 aidake ullikest 🙂

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Loomulikult kaks doosi ja viimasest doosist peab olema teatud arv päevi täis. Siis saad alles vaktsiini“passi“

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

<header style=”-webkit-text-size-adjust: auto; margin: 0px; padding: 0px; border: 0px; vertical-align: baseline; font-family: Tahoma, Verdana, Segoe, sans-serif; font-size: 14px; font-stretch: inherit; line-height: inherit;”>
<h4 id=”10068199″ class=”node-text-color-red” style=”margin: 0px; padding: 0px; border: 0px; vertical-align: baseline; font-family: ‘Roboto Condensed’, sans-serif; font-size: 1.125rem; font-style: inherit; font-variant-caps: inherit; font-stretch: inherit; line-height: 21.600000381469727px; font-weight: normal; text-shadow: rgba(0, 0, 0, 0.18) 0px 0px 4px; color: #bd4932;”>Kui kaua peab pärast teist süsti ootama, et tõend nö kehtima hakkaks, ning kas kõigile vaktsiinidele on sama ajakava?</h4>
</header>

<p style=”margin: 0px 0px 18px; padding: 0px; border: 0px; vertical-align: baseline; font-family: inherit; font-size: inherit; font-style: inherit; font-variant-caps: inherit; font-stretch: inherit; line-height: inherit;”>Eestis on see periood vaktsiiniti erinev. Maksimaalse kaitse saabumise ajaks loetakse vastavalt tootja juhistele Pfizer/BioNTechi vaktsiini Comirnaty puhul 7 kalendripäeva pärast teist vaktsiinidoosi, AstraZeneca vaktsiini Vaxzevria puhul 15 kalendripäeva pärast teist vaktsiinidoosi, Moderna COVID-19 vaktsiini puhul 14 kalendripäeva pärast teist vaktsiinidoosi ja Janssen COVID-19 vaktsiini puhul 14 kalendripäeva pärast ühte vaktsiinidoosi.</p>

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui kaua peab pärast teist süsti ootama, et tõend nö kehtima hakkaks, ning kas kõigile vaktsiinidele on sama ajakava? Eestis on see periood vaktsiiniti erinev. Maksimaalse kaitse saabumise ajaks loetakse vastavalt tootja juhistele Pfizer/BioNTechi vaktsiini Comirnaty puhul 7 kalendripäeva pärast teist vaktsiinidoosi, AstraZeneca vaktsiini Vaxzevria puhul 15 kalendripäeva pärast teist vaktsiinidoosi, Moderna COVID-19 vaktsiini puhul 14 kalendripäeva pärast teist vaktsiinidoosi ja Janssen COVID-19 vaktsiini puhul 14 kalendripäeva pärast ühte vaktsiinidoosi.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ilmselt oleneb kohast. Pubides saab kohe käia. Läksin samal õhtul peale janssenit pubisse. Skänniti koodi, vist andis mingit errorit, ja küsis siis näha tõendit. Ütlesin, et aeg pole vist möödas, ja teenindaja ütles, et 1 doos ühest, siis korras. Praegu nädal mõõdas ja ma olen peaaegu iga päev väljas käinud. Ukse taha pole kusagil jäänud.

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vaktsiinipassi saad kohe peale teise süsti info jõudmist digilukku.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ilmselt oleneb kohast. Pubides saab kohe käia. Läksin samal õhtul peale janssenit pubisse. Skänniti koodi, vist andis mingit errorit, ja küsis siis näha tõendit. Ütlesin, et aeg pole vist möödas, ja teenindaja ütles, et 1 doos ühest, siis korras. Praegu nädal mõõdas ja ma olen peaaegu iga päev väljas käinud. Ukse taha pole kusagil jäänud.

Kohe samal päeval on tõendil kirjas 2 süsti kahest või 1 süst kahest. Ei usu mina, et seal QR koodil mingit täpsemat kuupäeva või arvestust on.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ilmselt oleneb kohast. Pubides saab kohe käia. Läksin samal õhtul peale janssenit pubisse. Skänniti koodi, vist andis mingit errorit, ja küsis siis näha tõendit. Ütlesin, et aeg pole vist möödas, ja teenindaja ütles, et 1 doos ühest, siis korras. Praegu nädal mõõdas ja ma olen peaaegu iga päev väljas käinud. Ukse taha pole kusagil jäänud.

Kohe samal päeval on tõendil kirjas 2 süsti kahest või 1 süst kahest. Ei usu mina, et seal QR koodil mingit täpsemat kuupäeva või arvestust on.

1 doos ühest on kirjas. Vaktsineerimise kuupäev pole mitte koodil, vaid veidi allpool samal tõendil, kus ka kood on.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

1 doos ühest on kirjas. Vaktsineerimise kuupäev pole mitte koodil, vaid veidi allpool samal tõendil, kus ka kood on.

No seda ma ütlengi, et süstist möödumise aega peaks teenindaja kuupäeva järgi arvatavasti ise arvutama, QR koodil on kirjas ainult see, kas süstid tehtud on.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No seda ma ütlengi, et süstist möödumise aega peaks teenindaja kuupäeva järgi arvatavasti ise arvutama, QR koodil on kirjas ainult see, kas süstid tehtud on.

Ei ole. Kui tõend vastab tingimustele, on vastus roheline. Kui ei vasta, oranz.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina sain teise süsti tegemise päeva õhtuks passi kätte digiloost ja QR kood näitas ka kohe rohelist.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui tõend vastab tingimustele, on vastus roheline. Kui ei vasta, oranz.

Ma olen päris palju käinud tõendikontrolliga kohtades, aga mitte kuskil ei ole siiamaani skännitud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma olen päris palju käinud tõendikontrolliga kohtades, aga mitte kuskil ei ole siiamaani skännitud.

Hmm, käid äkki nendes urgastes, mis Passivabad grupid reklaamivad?

Mul ei ole küsitud ainult ühes tuntud söögikohas Tallinnast 70 km. Käin pea iganädalaselt kuskil hotellis puhkamas, restos söömas, trennis-igal pool on küsitud.

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mää!

0
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

<p style=”text-align: left;”>

Mää!

Öösel kell 2 päris asjalik vastus…</p>

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Teemaalgataja olen.
Seega, kui digiloos on pass olemas, siis nendesse kohtadesse, kus ei skännita on vaba tee, aga skänneriga kohtadesse võib mitte pääseda. Ajuvaba regelikult.
Elan väikses kohas, siin pole õnneks kuskil skännerit.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vaktsineerimistõendil on ju kirjas, et kas tehtud on 1 süst kahest, või mõlemad. Nii et vaktsineerimistõendi saad juba praegu digiloost alla laadida, lihtsalt praegu on seal see info sul, et 1 süst tehtud. Kuidas kuhugi sissesaamisega on, seda ei oska öelda. Aga tõendit endale alla laadida saad ka selle poolelioleva vaktsineerimisega.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Teemaalgataja olen. Seega, kui digiloos on pass olemas, siis nendesse kohtadesse, kus ei skännita on vaba tee, aga skänneriga kohtadesse võib mitte pääseda. Ajuvaba regelikult. Elan väikses kohas, siin pole õnneks kuskil skännerit.

Mis mõttes pole skännerit? Igal inimesel on skänner, kui soovib-tõmba ainult äpp alla. Mul on nalja pärast algusest peale see olemas.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Skannerit ei pea isegi alla laadima, telefoni brauserist saab igaüks kontrollida.

Ka ilma skannerita vaadatakse et 2/2 oleks olemas (kinos, a lo coqil on kommenteeritud seda näiteks)

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma olen päris palju käinud tõendikontrolliga kohtades, aga mitte kuskil ei ole siiamaani skännitud.

Hmm, käid äkki nendes urgastes, mis Passivabad grupid reklaamivad?

Mul ei ole küsitud ainult ühes tuntud söögikohas Tallinnast 70 km. Käin pea iganädalaselt kuskil hotellis puhkamas, restos söömas, trennis-igal pool on küsitud.

Ei-ei, sa said valesti aru. Suht igal pool on kontrollitud (minu üllatuseks ei kontrollitud Sõõrikukohvikus ja Levieris, kavatsen neid kohti mõnda aega ignoreerida), aga on kontrollitud lihtsalt visuaalse vaatlusega, keegi ei ole kasutanud qr koodi skännimist, et digiloost vastust saada. Seda ma pidasin silmas – siis ei saa ka mingit rohelist v misiganesvärvi vastust tulla rakendusest.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vaktsineerimistõendil on ju kirjas, et kas tehtud on 1 süst kahest, või mõlemad. Nii et vaktsineerimistõendi saad juba praegu digiloost alla laadida, lihtsalt praegu on seal see info sul, et 1 süst tehtud. Kuidas kuhugi sissesaamisega on, seda ei oska öelda. Aga tõendit endale alla laadida saad ka selle poolelioleva vaktsineerimisega.

Seda ma just teada soovisingi, kas sellega pääseb sisse, kui ainult 1 süst tehtud on.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Teemaalgataja olen. Seega, kui digiloos on pass olemas, siis nendesse kohtadesse, kus ei skännita on vaba tee, aga skänneriga kohtadesse võib mitte pääseda. Ajuvaba regelikult. Elan väikses kohas, siin pole õnneks kuskil skännerit.

Mis mõttes pole skännerit? Igal inimesel on skänner, kui soovib-tõmba ainult äpp alla. Mul on nalja pärast algusest peale see olemas.

Skannerit ei pea isegi alla laadima, telefoni brauserist saab igaüks kontrollida.

Ka ilma skannerita vaadatakse et 2/2 oleks olemas (kinos, a lo coqil on kommenteeritud seda näiteks)

meil siin väikses kohas ainult vaadatakse ekraanilt silmanurgast ja kogu lugu. ütlevad, et telefoniskänner sageli ei loe seda QR koodi lihtsalt ja spets skännereid ei ole. mina pole kursis, kas on olemas mingid eriskännerid või mitte, pole vajadust teada.
mind huvitaski, kuidas suuremates kohtades sellega on, et kui plaanin näiteks kuskile suuremasse kohta restorani või kinno minna, et kas siis peab ootama, kuniks kuur täiesti läbitud 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

mind huvitaski, kuidas suuremates kohtades sellega on, et kui plaanin näiteks kuskile suuremasse kohta restorani või kinno minna, et kas siis peab ootama, kuniks kuur täiesti läbitud

Ilmselt selgub see sajaprotsendilise kindlusega alles kohapeal. Eriti pärast esmaspäeva, kui ilmselt nii mõnigi koht oma kontrollimehhanisme parandab või ettenähtud nõudeid lihtsalt rangemalt järgima hakkab.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei-ei, sa said valesti aru. Suht igal pool on kontrollitud (minu üllatuseks ei kontrollitud Sõõrikukohvikus ja Levieris, kavatsen neid kohti mõnda aega ignoreerida), aga on kontrollitud lihtsalt visuaalse vaatlusega, keegi ei ole kasutanud qr koodi skännimist, et digiloost vastust saada. Seda ma pidasin silmas – siis ei saa ka mingit rohelist v misiganesvärvi vastust tulla rakendusest.

Hmm, mul ei ole sellist juhust olnud-ainult skänneritega.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

2 aastat tagasi olid maskid, piirangud ja vaktsiini passi teema vandenõuteoreetikute väljamõeldis…

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

2 aastat tagasi olid maskid, piirangud ja vaktsiini passi teema vandenõuteoreetikute väljamõeldis…

ja kuidas see minu praeguse küsimuse ja teemaga seotud on?
me keegi ei uskunud, et asi nii hulluks läheb.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

2 aastat tagasi olid maskid, piirangud ja vaktsiini passi teema vandenõuteoreetikute väljamõeldis…

ja kuidas see minu praeguse küsimuse ja teemaga seotud on?

me keegi ei uskunud, et asi nii hulluks läheb.

Nad ka ei uskunud, nad nägid.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 28 postitust - vahemik 1 kuni 28 (kokku 28 )


Esileht Koroonaviirus COVID-19 esimene doos tehtud