Esileht Hobinurk Esimene lennureis (Ryanair)

Näitan 28 postitust - vahemik 1 kuni 28 (kokku 28 )

Teema: Esimene lennureis (Ryanair)

Postitas:

Lähen kaaslasega esimest korda elus.
Siit paar küsimust.
Mis endast ette kujutab selline asi ”
1 x Priority & 2 Cabin Bags ”
Mis pagas sinna sisse kuulub? Vaatan pagasiinfot, aga aru ei saa millestki. Kas tõesti on käsipagasi mõõdud 20*40*25cm?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 12.11 07:19; 12.11 07:37; 15.11 19:20; 20.11 19:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, tavapileti sees on käekott, vähemalt mõõtude järgi.
Kui tahad tavalist käsipagasi kohvrit kaasa võtta, siis pead juurde ostma Priority & 2 Cabin Bags. Siis on käsikohver ka kaasas Ryanairi lehelt
Trip-is on selle kohta teemad, kui see uus Ryanairi pagasipoliitika tuli.
uus pagasipoliitika

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 12.11 07:29; 12.11 08:04; 12.11 10:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

See ongi lisana juurde ostetud ja see maksis kahe peale 30 eurot.
Aga mis see endast kujutab, me ei saa aru. Kaaslane ostis.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 12.11 07:19; 12.11 07:37; 15.11 19:20; 20.11 19:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tavalises piletihinnas on väike kott mõõtudega 40cm x 20cm x 25cm, see peab mahtuma esiistme alla.
Priority piletiga on lisaks kuni 10kg kott mõõtudega kuni 55cm x 40cm x 20cm ja see pannakse pea kohale kappidesse.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.11 07:49; 14.11 15:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui teil on kahe peale üks Priority, siis saab üks ennem peale (selle sees on ka eelisjärjekord) ja kahe peale üks käsipagasi kohver kaasas. Tavalisest ostetakse igale inimesele eraldi Priority. Kas istekohad ostsite?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 12.11 07:29; 12.11 08:04; 12.11 10:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

30 euro eest saab mõlemale Priority, ehk et mõlemal lendajal on see olemas.

Lennukile minnes moodustatakse kaks järjekorda: Priority ja Other Q. Tõlkes: eelisjärjekorras reisijad ja ülejäänud. Sina saad õiguse lennukisse siseneda Priority järjekorrast. Seega jälgi, kummale poole Priority nooleke näitab ja seisa seal. Esimesena lennukisse saamine on oluline selleks, et sinu pagas mahuks lennuki pagasiriiulile kenasti enda istekoha lähedusse ära. Vanasti, kui eraldi järjekordi polnud, toppisid kõik oma pambud sinna, kuhu juhtus, ja alatasa oli ruumist puudu. Nüüd on see probleem veidi leevenenud.

Pagasi osas on tõesti nii nagu ees kirjutati, ehkki veidi segaselt. Ilma Priorityta tohid lennukisse kaasa võtta väga pisikese koti, praktiliselt nagu käekoti. Õiguse reisida koos normaalmõõdus salongikohvriga saad ainult Priority piletiga. Seega sinul ja sinu kaaslasel on mõlemal õigus salongi võtta kaks kotti: käsikohver ja käekott (või niisama pisem kott või arvutikott vms).

+3
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 12.11 09:20; 12.11 09:57; 12.11 11:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Esimesena lennukisse saamine on oluline selleks, et sinu pagas mahuks lennuki pagasiriiulile kenasti enda istekoha lähedusse ära. Vanasti, kui eraldi järjekordi polnud, toppisid kõik oma pambud sinna, kuhu juhtus, ja alatasa oli ruumist puudu. Nüüd on see probleem veidi leevenenud.

probleem ei ole leevenenud mitte seepärast, et on eraldi järjekorrad, vaid seepärast, et enam ei saa ilma priorityt ostmata kohvrit lennukisse võtta. priority oli varem ka.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 12.11 09:24; 12.11 10:18; 12.11 10:19; 14.11 17:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Esimesena lennukisse saamine on oluline selleks, et sinu pagas mahuks lennuki pagasiriiulile kenasti enda istekoha lähedusse ära. Vanasti, kui eraldi järjekordi polnud, toppisid kõik oma pambud sinna, kuhu juhtus, ja alatasa oli ruumist puudu. Nüüd on see probleem veidi leevenenud.

probleem ei ole leevenenud mitte seepärast, et on eraldi järjekorrad, vaid seepärast, et enam ei saa ilma priorityt ostmata kohvrit lennukisse võtta. priority oli varem ka.

Ma tean väga hästi, et enne oli ka järjekord. Püüdsin lihtsalt varem mitte kordagi lennanud inimesele selgitada, miks Ryanil üldse need järjekorrad ja imelik pagasisüsteem on. See on tervikuna selleks, et kui sinul on istekoht 3A, siis selleks, et saaksid oma istekoha lähedusse paigutada ka oma pagasi, ongi tarvis esimeste seas pardale pääseda. Kui Other Q lendajad peale jõuavad ja oma igas ilmakaares maksimaalselt punni pakitud seljakottidega riiuli täis ummistavad, tuleb suurem kohver võib-olla paigutada hoopis viimase istmerea kohal olevasse kappi. See ei ole kuidagi hea lahendus.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 12.11 09:20; 12.11 09:57; 12.11 11:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas Priority pole mitte 10€ ots/inimese kohta?
Et mis selle 30€ sees siis on?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 12.11 07:29; 12.11 08:04; 12.11 10:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tallinna lennujaamas saavad Ryanairi lendudel kõik korraga lennukisse, olen ma täheldanud. Priorityd saavad eelisjärjekorras väravast läbi, aga pärast ootavad ikka koos teistega all tamburis kuni uksed lahti tehakse.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

priority hind on erinev, oleneb millal osta, koos lennuga tavaliselt 6 eurot. pakun, et teemaalgataja mees ostis ka kindlad istekohad.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.11 10:16; 17.11 07:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Esimesena lennukisse saamine on oluline selleks, et sinu pagas mahuks lennuki pagasiriiulile kenasti enda istekoha lähedusse ära. Vanasti, kui eraldi järjekordi polnud, toppisid kõik oma pambud sinna, kuhu juhtus, ja alatasa oli ruumist puudu. Nüüd on see probleem veidi leevenenud.

probleem ei ole leevenenud mitte seepärast, et on eraldi järjekorrad, vaid seepärast, et enam ei saa ilma priorityt ostmata kohvrit lennukisse võtta. priority oli varem ka.

Ma tean väga hästi, et enne oli ka järjekord. Püüdsin lihtsalt varem mitte kordagi lennanud inimesele selgitada, miks Ryanil üldse need järjekorrad ja imelik pagasisüsteem on. See on tervikuna selleks, et kui sinul on istekoht 3A, siis selleks, et saaksid oma istekoha lähedusse paigutada ka oma pagasi, ongi tarvis esimeste seas pardale pääseda. Kui Other Q lendajad peale jõuavad ja oma igas ilmakaares maksimaalselt punni pakitud seljakottidega riiuli täis ummistavad, tuleb suurem kohver võib-olla paigutada hoopis viimase istmerea kohal olevasse kappi. See ei ole kuidagi hea lahendus.

sa saad ju aru, et see ei ole võimalik – other q ei saa punni pakitud seljakotte pardale võtta, kui mõõdud on 40x25x20 cm. praegu peaks käsipagas ikkagi normaalselt ära mahtuma. või müüakse priorityt piiramatul hulgal? kui nii, siis ei anna see muidugi mingit eelist.

ma ei tea, kuidas ryan, aga mõned vedajad, nt lot, harrastavad istme alla minevatele kottidele vastavate kleepsude panemist. kui nüüd sellsie kleepsuga kott üleval pagasiriiulis on, saab selle sealt kerge vaevaga alla suunata. kui vajadus on.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 12.11 09:24; 12.11 10:18; 12.11 10:19; 14.11 17:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tallinna lennujaamas saavad Ryanairi lendudel kõik korraga lennukisse, olen ma täheldanud. Priorityd saavad eelisjärjekorras väravast läbi, aga pärast ootavad ikka koos teistega all tamburis kuni uksed lahti tehakse.

või sõidavad koos teistega bussis. ja kuna nad saavad esimesena bussi, siis saavad nad viimasena bussist välja :)))

üldiselt on priorityl mõte vaid siis, kui sul on lühike ümberistumine ja ei saa pagasi kättesaamisele aega raisata.

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 12.11 09:24; 12.11 10:18; 12.11 10:19; 14.11 17:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Esimesena lennukisse saamine on oluline selleks, et sinu pagas mahuks lennuki pagasiriiulile kenasti enda istekoha lähedusse ära. Vanasti, kui eraldi järjekordi polnud, toppisid kõik oma pambud sinna, kuhu juhtus, ja alatasa oli ruumist puudu. Nüüd on see probleem veidi leevenenud.

probleem ei ole leevenenud mitte seepärast, et on eraldi järjekorrad, vaid seepärast, et enam ei saa ilma priorityt ostmata kohvrit lennukisse võtta. priority oli varem ka.

Ma tean väga hästi, et enne oli ka järjekord. Püüdsin lihtsalt varem mitte kordagi lennanud inimesele selgitada, miks Ryanil üldse need järjekorrad ja imelik pagasisüsteem on. See on tervikuna selleks, et kui sinul on istekoht 3A, siis selleks, et saaksid oma istekoha lähedusse paigutada ka oma pagasi, ongi tarvis esimeste seas pardale pääseda. Kui Other Q lendajad peale jõuavad ja oma igas ilmakaares maksimaalselt punni pakitud seljakottidega riiuli täis ummistavad, tuleb suurem kohver võib-olla paigutada hoopis viimase istmerea kohal olevasse kappi. See ei ole kuidagi hea lahendus.

sa saad ju aru, et see ei ole võimalik – other q ei saa punni pakitud seljakotte pardale võtta, kui mõõdud on 40x25x20 cm. praegu peaks käsipagas ikkagi normaalselt ära mahtuma. või müüakse priorityt piiramatul hulgal? kui nii, siis ei anna see muidugi mingit eelist.

Kui kevadel Ruaniga lendasin (ilma Priorityta), siis keegi seljakotti mõõta ei käskinud. Vaadati vaid, et ei oleks ratastel kohver, punniaetud seljakotid jäeti täiesti tähelepanuta. See oli siis Tallinnast väljumisel. Tagasilennul oli üldse nii, et mõnel oli seljakott JA käekott ja veel midagi, keegi ei teinud teist nägugi. Ise pakkisin küll seljakoti nii, et kui mõõtu ei mahu, siis võtan lihtsalt mõned üleriided kotist välja ja topin selga. Ja väiksemad asjad taskusse.

Aga igasuguseid järelveetavaid kotte vahiti ja mõõdeti lennujaamas hoolega ja sunniti reisijaid juurde maksma.

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 12.11 10:38; 15.11 23:46; 17.11 00:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Esimesena lennukisse saamine on oluline selleks, et sinu pagas mahuks lennuki pagasiriiulile kenasti enda istekoha lähedusse ära. Vanasti, kui eraldi järjekordi polnud, toppisid kõik oma pambud sinna, kuhu juhtus, ja alatasa oli ruumist puudu. Nüüd on see probleem veidi leevenenud.

probleem ei ole leevenenud mitte seepärast, et on eraldi järjekorrad, vaid seepärast, et enam ei saa ilma priorityt ostmata kohvrit lennukisse võtta. priority oli varem ka.

Ma tean väga hästi, et enne oli ka järjekord. Püüdsin lihtsalt varem mitte kordagi lennanud inimesele selgitada, miks Ryanil üldse need järjekorrad ja imelik pagasisüsteem on. See on tervikuna selleks, et kui sinul on istekoht 3A, siis selleks, et saaksid oma istekoha lähedusse paigutada ka oma pagasi, ongi tarvis esimeste seas pardale pääseda. Kui Other Q lendajad peale jõuavad ja oma igas ilmakaares maksimaalselt punni pakitud seljakottidega riiuli täis ummistavad, tuleb suurem kohver võib-olla paigutada hoopis viimase istmerea kohal olevasse kappi. See ei ole kuidagi hea lahendus.

sa saad ju aru, et see ei ole võimalik – other q ei saa punni pakitud seljakotte pardale võtta, kui mõõdud on 40x25x20 cm. praegu peaks käsipagas ikkagi normaalselt ära mahtuma. või müüakse priorityt piiramatul hulgal? kui nii, siis ei anna see muidugi mingit eelist.

ma ei tea, kuidas ryan, aga mõned vedajad, nt lot, harrastavad istme alla minevatele kottidele vastavate kleepsude panemist. kui nüüd sellsie kleepsuga kott üleval pagasiriiulis on, saab selle sealt kerge vaevaga alla suunata. kui vajadus on.

Ära muretse, mina saan väga hästi aru, sest ma lendan palju ja mul on silmad peas. Punni pakitud seljakotid on täiesti tavaline pilt. Kirjade järgi loomulikult ei tohi, aga seda tehakse sellegipoolest.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 12.11 09:20; 12.11 09:57; 12.11 11:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

kokkuvõtvalt võib teemaalgataja ja tema mees kumbki võtta pardale ühe nö käekoti ja ühe käsipagasimõõdus kohvri/koti.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tallinnast, Riiast ja Gironast Ryaniga lennanud ja priority boardingut omanuna on ka mul kogemus, et väravas tekitatakse küll 2 järjekorda, kuid sealt edadi läheb kogu rahvas kokku ootele või bussi ning mingit priorityt pole eksisteerinud. Mulle pole see nii oluline olnud ka, kuid mõned ikka on üritanud seal seda nõuda. Riiulid täituvad kiiresti küll, kuid ei jää kellegi kott maha ????

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.11 22:12; 13.11 21:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tallinnast, Riiast ja Gironast Ryaniga lennanud ja priority boardingut omanuna on ka mul kogemus, et väravas tekitatakse küll 2 järjekorda, kuid sealt edadi läheb kogu rahvas kokku ootele või bussi ning mingit priorityt pole eksisteerinud. Mulle pole see nii oluline olnud ka, kuid mõned ikka on üritanud seal seda nõuda. Riiulid täituvad kiiresti küll, kuid ei jää kellegi kott maha ????

Lendasid ikka uue korra ajal?
Minu kogemus on, et non-priority käsipagasile pannakse juba esimeses järjekorras eraldi sildid külge ja korjatakse enne lennukisse sisenemist ära (kas tasu eest või mitte, seda ei tea) ja pannakse pagasiruumi.
Priority pileti ostnud saavad oma käsipagasiga lennukisse siseneda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lendasin eelmisel suvel Ryaniga ning minu mälu järgi oli siis uus kord küll juba, kuid üsna hiljuti tekkinud. Selle priorityga oli kogemus, et Riiast minnes veel tekitati algul 2järjekorda, mis hiljem kõik segi läks, kuid Gironas oli selgelt teema, et isegi priority järjekorda ei tekitatud. Noh, odavlennu värk ka ning inimesed väga ei protestinud. Eks sõltub ilmselt lennujaamast.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.11 22:12; 13.11 21:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul kuu aja tagune kogemus.
90% reisijatest on priority ostnud. Tallinnas ei tekitatud kahte järjekorda, kõik olid segamini, kotte ei kontrollitud ega kaalutud. Mõnel oli silmnähtavalt liiga palju ja liiga suured kotid kaasas. Kottide pea kohale paigutamine oli paras peavalu, kõndisime tükk aega edasi-tagsai, kuni lõpuks koha leidsime, kuhu oma kott pressida.
Hispaaniast tulles oli kaks järjekorda, priority omad said enne lennukisse ja enne oma kotid ära panna. Non-priority omadel vaadati kotid üle, mõned suuremad korjati välja ja läksid lennuki “kõhtu”.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.11 07:49; 14.11 15:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul kuu aja tagune kogemus.

90% reisijatest on priority ostnud. Tallinnas ei tekitatud kahte järjekorda, kõik olid segamini, kotte ei kontrollitud ega kaalutud. Mõnel oli silmnähtavalt liiga palju ja liiga suured kotid kaasas. Kottide pea kohale paigutamine oli paras peavalu, kõndisime tükk aega edasi-tagsai, kuni lõpuks koha leidsime, kuhu oma kott pressida.

Hispaaniast tulles oli kaks järjekorda, priority omad said enne lennukisse ja enne oma kotid ära panna. Non-priority omadel vaadati kotid üle, mõned suuremad korjati välja ja läksid lennuki “kõhtu”.

väga huvitav kogemus, ses suhtes, et tavaliselt on tallinnas eriti näpuga järge ajav maapealne personal ja hispaanias on isegi turvakontroll selline, et olen sealt tulles kodus käsipagasist 2-liitrise mahlapaki avastanud. see, et priorityga ei kaasne muud kui õigus oma kohver salongi võtta, on juba vana nali.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 12.11 09:24; 12.11 10:18; 12.11 10:19; 14.11 17:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aitäh kõikidele vastanutele.
Nii palju jah nüüd targem, et saame võtta 2 käsipagasit ja kaks väiksemat kohvrit.
Me lendame Riia lennujaamast. Kui palju varem peab kohal olema? 2 tundi?
Meil check in tehtud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 12.11 07:19; 12.11 07:37; 15.11 19:20; 20.11 19:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aitäh kõikidele vastanutele.

Nii palju jah nüüd targem, et saame võtta 2 käsipagasit ja kaks väiksemat kohvrit.

Me lendame Riia lennujaamast. Kui palju varem peab kohal olema? 2 tundi?

Meil check in tehtud.

Soovituslik jah 2h enne, aga kui äraantavat pagasit pole, siis peaks piisama ka tunnist-pooleteisest.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 12.11 10:38; 15.11 23:46; 17.11 00:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks on see 2h nõue/soovitus, kas seda aega kunagi milleksi reaalselt vaja ka on läinud? Mina olen küll oma vähestel reisidel ainult oooooodata ja oooodata saanud. Istu ennast lolliks.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks on see 2h nõue/soovitus, kas seda aega kunagi milleksi reaalselt vaja ka on läinud? Mina olen küll oma vähestel reisidel ainult oooooodata ja oooodata saanud. Istu ennast lolliks.

Osa lennujaamasid soovitab nüüd juba 3 tundi varem kohal olla. Aga no sõltub lennujaamast ju. Tallinnas/Riias ja mujal kolkajaamas piisab jah tunnist, aga viimane korda Frankfurdis kulus turvasabas 45 minutit. Pagasit meil polnud, seega ei tea, kaua seal oleks läinud. Ükskord elus olen ka hiinlase moodi nahaalselt ette trüginud, kuna lihtsalt muidu oleks lennust maha jäänud. Nii et kõik oleneb ajast ja kohast.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 12.11 10:38; 15.11 23:46; 17.11 00:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Riia lennujaama küll ei soovita ainult tund enne lendu jõuda. Viimati meil oli mingi 1,5h aega ja väga napilt jõudsime lennule, turvakontrolli järjekord oli üüratu.

Tripis ka teema selle kohta: https://trip.ee/foorum/uldfoorum/riia-lennujaama-hullud-paeevad

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.11 10:16; 17.11 07:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mõnikord on boarding olnud 40 min enne lendu ja rahvas topitud bussi, mis siis ootab ja ootab… mõnikord on topitud ka lennukisse, mis ruleerib järjekorda passima. Ja mõnikord on lennuk tõepoolest 8-10 min plaanist varem väljunud.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aitäh kõikidele vastanutele.
Reis on nüüdseks tehtud ja sujus kõik suurepäraselt.

+5
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 12.11 07:19; 12.11 07:37; 15.11 19:20; 20.11 19:36;
To report this post you need to login first.
Näitan 28 postitust - vahemik 1 kuni 28 (kokku 28 )


Esileht Hobinurk Esimene lennureis (Ryanair)