Esileht Lapse ootamine Esimene visiit

Näitan 7 postitust - vahemik 1 kuni 7 (kokku 7 )

Teema: Esimene visiit

Postitas:

Tere!

Olen kogu elu kartnud, et kui lõpuks soovime last saada, siis selgub, et mu keha pole selleks võimeline.Õnnestus saada esimesel katsel kaks triipu.

Esimene kaitsmata vahekord leidis aset 10.nov, viimane menstruatsioon algas enne seda 27.oktoobril. Keskmiselt oli tsükli pikkus 30-32 päeva. Käisin tegemas ka veretesti, mis näitas, et HCG tase oli veres 103.

Kuidas arvestada raseduse pikkust, et arstile aega panna. Kas eelmise menstruatsiooni esimesest päevast (ehk praegu oleks 4n) või enam-vähem esimese vahekorra piiridesse (ehk praegu oleks 2+n)?

Tahaks ikkagi selle aastanumbri sees arstile minna, aga tean, et ta on kohati üsna krõbeda ütlemisega ja leiab, et liiga vara pole mõtet arstile ronida.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 27.11 18:55; 30.11 22:52;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere

Viimasesest menstruatsioonist ikka.
Umbes 6-7 rasedusnädalal külasta ämmaemandat või naistearsti ja võta end rasedusega arvele. Määratakse esmased analüüsid uuringud.

Aja võid juba homme helistades kirja panna

Edu ja mõnusat kasvamist!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hei!
Mul on põhimõtteliselt täpselt samad kuupäevad! 🙂
Tähtajaks vaatasin kalkulaatori järgi 2.08.2020
Kibelen samuti arstile juba.
Minul siis esimest korda 2 triipu. 🙂
Testi tegin 2 päeva järjest, tahaks nagu veel teha miskipärast.
Aga enesetunne annab märku, et ilmselt need testid ikka näitavad õigesti.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina siin uuesti. Esmaspäeval sain triibud, teisipäeval andsin verd näit oli 103. Uuesti käisin verd andmas reedel, näit oli 393. Kasv nagu on olemas. Käin igaks juhuks veel ilmselt esmaspäeval ja neljapäeval verd andmas, sest kolmapäeval on ilmselt ebameeldiv kohtumine lapsevanemaga ja see tekitab stressi. Õpetajaelu 🙁

Igatahes on mul veel selline küsimus, et olen hirmus põdeja ja pärit ka väikesest kohast, kus meditsiiniasutustel pole üleriigiliselt head mainet. Seetõttu mõtlengi siin sellele, et ehk peaks lisaks enda naistearstile/ämmaemandale minemisele käima ka dr.Soiši vastuvõtul, et ka tema määraks loote elujõulisuse.

Või on siiski targem maha rahuneda, oodata ja mitte üleliia torkida?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 27.11 18:55; 30.11 22:52;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma arvan, et pigem võta rahulikult 🙂 Tean, kerge öelda, raske teha. Olen ise ka praegu 5+4 rase ja muretsen ennast haigeks – mul paar valusat kogemust seljataga ka ja see teeb ettevaatlikuks. Aga no kui mu eelmine rasedus katkes 6. nädalal, siis EMOs öeldi, et nii vara pole midagi teha ja mis ma sinna üldse ronisin. Karm küll, kui nii öeldake, aga eks seal on tõetera sees, nii väikese raseduse hoidmiseks üldiselt midagi tegema ei hakata. Nii et – ürita rahulikult võtta. Ma käin vahepeal detsembri lõpus olevat arstiaega oodates enda rahustuseks vereteste tegemas – veenid auklikuks torgitud juba 😀 Aga mind see aitab, kui näen ilusat hcg kasvu.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

HCG on väga ilusti kahekordistunud 24-36h sees, seega hetkel areneb rasedus ilusti. Tartu Ülikooli Kliinikumis palutakse panna esmane aeg 8+ nädalat, siis on kindlalt kena südametöö juba näha. Ja dr. Soisi juurde aja panemisel ei näe ma ka suurt mõtet hetkel, nii varajane rasedus üldiselt katkeb põhjusega(ennem 12nädalat). Kui kohalike arstide pädevus muret teeb, võid panna endale Soisi juurde aja 12 nädala ultraheliks, et sealt saada kunnitust, et uus ilmakodanik areneb jõudsalt nii kui peab.
Proovi hetkel lihtsalt võtta võimalikult rahulikult, kui ikka kripeldab, võid ju veel lasta mõnel korral HCGd määrata ????

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

HCG on väga ilusti kahekordistunud 24-36h sees, seega hetkel areneb rasedus ilusti. Tartu Ülikooli Kliinikumis palutakse panna esmane aeg 8+ nädalat, siis on kindlalt kena südametöö juba näha. Ja dr. Soisi juurde aja panemisel ei näe ma ka suurt mõtet hetkel, nii varajane rasedus üldiselt katkeb põhjusega(ennem 12nädalat). Kui kohalike arstide pädevus muret teeb, võid panna endale Soisi juurde aja 12 nädala ultraheliks, et sealt saada kunnitust, et uus ilmakodanik areneb jõudsalt nii kui peab.

Proovi hetkel lihtsalt võtta võimalikult rahulikult, kui ikka kripeldab, võid ju veel lasta mõnel korral HCGd määrata ????

hCG peab ideaalis kahekordistuma ikka 48-72 tunni tagant, mitte 24-36.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 7 postitust - vahemik 1 kuni 7 (kokku 7 )


Esileht Lapse ootamine Esimene visiit