Esileht Koolilaps Esimese klassi teema-miks inimesi piinatakse?

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 46 )

Teema: Esimese klassi teema-miks inimesi piinatakse?

Postitas:

Ma ei saa aru, miks inimesi piinatakse, miks määratakse lapsele elukohajärgset kooli 3 kuud???
Minu laps küsib kogu aeg, kuhu kooli ma lähen? Kõik sõbrad juba teavad, miks meie ei tea?
Ma ei oska enam midagi vastata. Ütlesin, et lähed samasse kooli, kus õde käib…loogiline ju oleks. See on meie kodule kõige lähem kool. Oleme selle kooli lähedal elanud sünnist saati.
Nüüd selgus, et meie kooli lähedal elab 3x rohkem lapsi kui esimestesse klassidesse võetakse.
Küsisin Haridusametist, kas meil on üldse lootust kodukooli saada ja vastus oli, et ametlik info tuleb 25.mail.
Kui meile määratakse teine kool, mismoodi ma siis mais lapsele ütlen, et sa ikkagi ei lähe sinna kooli???
Haridusametil on ju suures plaanis ammu teada, palju lapsi kooli piirkonnas elab, nendele oleks ju varem juba võinud koolikoha määrata!
On neid, kes hiljuti \”kolinud\”, no ei saa ju neid olla nii palju, et nende koolidesse paigutamine võtab 3 kuud!
Olen kusagilt lugenud, et lapsega võiks käia enne kooliga tutvumas. Millal me siis käime seal kui saame alles suvevaheaja alguseks teada, kuhu kooli laps määrati.
Ausalt, ma olen väsinud ootamisest ja laps ka, ta juba ütles, et ei tahagi kooli minna.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

see on jumalast haige, mis toimub praegu, 15 märts lõppes avalduste esitamine ning haridusametis pole tänase päeva seisuga veel komisjonigi määratud, kes lapsi koolidesse määrama hakkab. Täiega haige. Nagu meie valladki, kus venitatakse tööülesandeid, et saaks ikka tööl käia ja oleks midagi teha kogu aeg. Inimestest on suva.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 04.04 11:57; 04.04 12:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

milline on see kool, kus lähedal elab kolm korda rohkem lapsi kui vastu võetakse? kesklinnas? ja kuidas kõik sõbrad juba teavad, kuhu kooli nad lähevad? kõik lähevad eliitkoolidesse?

aga jah, süsteem on jabur. see mind ei häirigi nii hullumoodi, et hetkel ei tea, kas laps saab soovitud kooli (tegime ainult ühe valiku), aga see häirib küll ja isegi väga, et isegi lasteaia lõpetamise ajaks ei tea veel. tuleb hakata sõprade vanematele hiljem eraldi teatama, kuhu kooli meie laps läks…

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 04.04 12:42; 07.04 23:17; 09.04 11:30; 09.04 11:33; 09.04 12:12; 09.04 14:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui määruses on kirjas, et laps peab minema kodule lähimasse kooli ja kui kooli piirkonnas on 3x rohkem lapsi, siis peabki haridusamet need lapsed sinna mahutama. Ise tegid ju sellise määruse.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 04.04 12:49; 05.04 14:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

HM määrus on kodulähedane piirkonnakool- aga Tallinn tegi Tallinna laste piirkonnaks terve Tallinna (kool, kuhu jõuab 60 min jooksul ühistranspordiga)- seega ei teagi, kus see kodulähedane kool on.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 04.04 11:57; 04.04 12:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil ka sama seis. Ikka vaatan aeg-ajalt e-kooli, äkki on midagi muutunud, aga ei. Krt
Samas mõlesin ka sellele, et HA elistab neid lapsi kellel käib õde-vend samas koolis. Mind ajab ka see marru. Inimlikult saan aru. Aga kuna minul läheb kooli esimene laps, siis tundub see diskrimineerimisena. See tähendab siis seda, et lapsed kellel ei ole vanemat õde-venda peavad leppima selle kooliga mida teised ei taha. Enne paigutatakse need lapsed, kellel õde-vend ees ja kui kohti üle jääb, siis äkki meilgi lootust saada soovitud kooli. Närvidele käib, see närvideg mängimine!
Ja pärast tuleb kindlasti välja, et kui oleks pugemas käinud või-ma-ei-tea- mida pakkunud, oleks saanud jne.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vaatasin seda komisjoni. Miks on osade koolide juhid komisjonis? Et valivad nagu oma kooli siis ise neid lapsi välja, keda võtta tahavad ja mingist ausast piirkonna järgi määramisest ei saa ilmselt juttugi olla? Minumeelest peaks olema erapooletu komisjon. Või siis komosjonis tõesti nende koolide juhid, kus koolis piirkonnaklasse pole.
Pikk ootamise aeg on ka jube tõesti! Ebanormaalne:(

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga mis üldse juhtus nüüd? Mingi enneolematu beebibuum seitse aastat tagasi? No 80ndate lõpuga võrreldes vist ikka ei ole? Tallinnas ei ole nagu põhikoole ka kõvasti kinni pandud, Laagrisse tehti üks juurdegi, ram pole ka mingi iidvana asutus. Piirkonnad olid ju kõik olemas, piirkonnakoolid olid olemas, kõik toimis ju, enam-vähem vähemalt. Mis lammutustöö seal siis nüüd ära tehti,et juba teist aastat käib mingi kammaijaa?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Ma ei saa aru, miks inimesi piinatakse, miks määratakse lapsele elukohajärgset kooli 3 kuud???
Minu laps küsib kogu aeg, kuhu kooli ma lähen? Kõik sõbrad juba teavad, miks meie ei tea?
Ma ei oska enam midagi vastata. Ütlesin, et lähed samasse kooli, kus õde käib…loogiline ju oleks. See on meie kodule kõige lähem kool. Oleme selle kooli lähedal elanud sünnist saati.
Nüüd selgus, et meie kooli lähedal elab 3x rohkem lapsi kui esimestesse klassidesse võetakse.
Küsisin Haridusametist, kas meil on üldse lootust kodukooli saada ja vastus oli, et ametlik info tuleb 25.mail.
Kui meile määratakse teine kool, mismoodi ma siis mais lapsele ütlen, et sa ikkagi ei lähe sinna kooli???
Haridusametil on ju suures plaanis ammu teada, palju lapsi kooli piirkonnas elab, nendele oleks ju varem juba võinud koolikoha määrata!
On neid, kes hiljuti \”kolinud\”, no ei saa ju neid olla nii palju, et nende koolidesse paigutamine võtab 3 kuud!
Olen kusagilt lugenud, et lapsega võiks käia enne kooliga tutvumas. Millal me siis käime seal kui saame alles suvevaheaja alguseks teada, kuhu kooli laps määrati.
Ausalt, ma olen väsinud ootamisest ja laps ka, ta juba ütles, et ei tahagi kooli minna.
[/tsitaat]

kui rahvastikuregistri järgi on teie kooli lähedal kooliminemise ealisi lapsi 3 korda rohkem, kui koolis kohti, siis ongi koolil põhimõtteliselt 2 võimalust.
1. püüda tekitada lisaklassid, mis ei pruugi tehniliselt võimalik olla.
2. oodata, sest suure tõenäosusega ei tooda kõiki piirkonda registreeritud lapsi sellesse kooli. väga paljud lapsevanemad jätavad taolised teavitamised viimasele hetkele, mõtlemata, et see tekitab segadust ja teadmatust teistele lapsevanamtele.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 05.04 09:03; 05.04 14:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

kui rahvastikuregistri järgi on teie kooli lähedal kooliminemise ealisi lapsi 3 korda rohkem, kui koolis kohti, siis ongi koolil põhimõtteliselt 2 võimalust.
1. püüda tekitada lisaklassid, mis ei pruugi tehniliselt võimalik olla.
2. oodata, sest suure tõenäosusega ei tooda kõiki piirkonda registreeritud lapsi sellesse kooli. väga paljud lapsevanemad jätavad taolised teavitamised viimasele hetkele, mõtlemata, et see tekitab segadust ja teadmatust teistele lapsevanamtele.[/tsitaat]
HA lahendab selle olukorra juba ette ära, nii et kool ei pea mingeid lisaklasse tekitama. Lugesin määruse teksti ja seal on kriteeriume päris mitu. Kõigil neil lastel, kes nii nõutud kooli ümbruskonnas elavad pole ju õde-venda ees õppimas ja lisaks vaadatakse ikkagi sissekirjutuse pikkust + on lubatud arvestada veel muid kriteeriume. Nii saab hõlpsasti ju selle suure arvu laste seast määrata 30% neid, kes tegelikult kooli pääsevad.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 05.04 12:05; 09.04 12:06; 10.04 11:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Aga mis üldse juhtus nüüd? Mingi enneolematu beebibuum seitse aastat tagasi? No 80ndate lõpuga võrreldes vist ikka ei ole? Tallinnas ei ole nagu põhikoole ka kõvasti kinni pandud, Laagrisse tehti üks juurdegi, ram pole ka mingi iidvana asutus. Piirkonnad olid ju kõik olemas, piirkonnakoolid olid olemas, kõik toimis ju, enam-vähem vähemalt. Mis lammutustöö seal siis nüüd ära tehti,et juba teist aastat käib mingi kammaijaa?[/tsitaat]Kümmekond aastat tagasi oli tavaline, et paljud lapsed käisid kuni 6.-7. klassini õhtuses vahetuses. Aga praegu on see katastroof ja erakordne inimõiguste rikkumine, kui mõne esimese klassi juntsu neli lühikest tundi julgetakse kuhugi päevasesse aega nihutada, et lapsed kooli ära mahuksid.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 05.04 12:17; 05.04 12:22; 05.04 21:26; 07.04 21:46; 08.04 00:29; 09.04 20:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Ma ei saa aru, miks inimesi piinatakse, miks määratakse lapsele elukohajärgset kooli 3 kuud???
Minu laps küsib kogu aeg, kuhu kooli ma lähen? Kõik sõbrad juba teavad, miks meie ei tea?
Ma ei oska enam midagi vastata. Ütlesin, et lähed samasse kooli, kus õde käib…loogiline ju oleks. See on meie kodule kõige lähem kool. Oleme selle kooli lähedal elanud sünnist saati.
Nüüd selgus, et meie kooli lähedal elab 3x rohkem lapsi kui esimestesse klassidesse võetakse.
Küsisin Haridusametist, kas meil on üldse lootust kodukooli saada ja vastus oli, et ametlik info tuleb 25.mail.
Kui meile määratakse teine kool, mismoodi ma siis mais lapsele ütlen, et sa ikkagi ei lähe sinna kooli???
Haridusametil on ju suures plaanis ammu teada, palju lapsi kooli piirkonnas elab, nendele oleks ju varem juba võinud koolikoha määrata!
On neid, kes hiljuti \”kolinud\”, no ei saa ju neid olla nii palju, et nende koolidesse paigutamine võtab 3 kuud!
Olen kusagilt lugenud, et lapsega võiks käia enne kooliga tutvumas. Millal me siis käime seal kui saame alles suvevaheaja alguseks teada, kuhu kooli laps määrati.
Ausalt, ma olen väsinud ootamisest ja laps ka, ta juba ütles, et ei tahagi kooli minna.

[/tsitaat]Pikk ooteaeg on ebameeldiv muidugi, saan täitsa aru. Aga mida ma hästi ei mõista, on see, mis häda Sul oli lapsele üldse mingit mulli ajada, kui Sa tegelikult ei tea veel, kuhu kooli ta läheb. Miks Sa lapsele otsekoheselt ei öelnud, kuidas asjad on? Siis poleks vaja praegu muretseda, kuidas lapsele selgitada, kui ta järsku peab hoopis mingisse teise kooli minema. Minu meelest peaks 1. klassi minev laps nüüd küll olema piisavalt suur mõistmaks, mida see tähendab, et mingi info tehakse teatavaks mai lõpus. Kui ma vähemasti vaatan oma viieaastast (kes on absoluutselt harilik laps, mitte mingi üliandekas), siis tema teab küll kuude järjestust ja saaks niisugusest asjast aru. Saati siis seitsmeaastane …

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 05.04 12:17; 05.04 12:22; 05.04 21:26; 07.04 21:46; 08.04 00:29; 09.04 20:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]
Pikk ooteaeg on ebameeldiv muidugi, saan täitsa aru. Aga mida ma hästi ei mõista, on see, mis häda Sul oli lapsele üldse mingit mulli ajada, kui Sa tegelikult ei tea veel, kuhu kooli ta läheb. Miks Sa lapsele otsekoheselt ei öelnud, kuidas asjad on? Siis poleks vaja praegu muretseda, kuidas lapsele selgitada, kui ta järsku peab hoopis mingisse teise kooli minema. Minu meelest peaks 1. klassi minev laps nüüd küll olema piisavalt suur mõistmaks, mida see tähendab, et mingi info tehakse teatavaks mai lõpus. Kui ma vähemasti vaatan oma viieaastast (kes on absoluutselt harilik laps, mitte mingi üliandekas), siis tema teab küll kuude järjestust ja saaks niisugusest asjast aru. Saati siis seitsmeaastane …[/tsitaat]

Küllap saad 1-2aasta pärast teada, kuidas on teadmatuses elada ja lapsele rääkida, et pole õrnaaimugi, kuhu sind määratakse.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 04.04 12:49; 05.04 14:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

HA lahendab selle olukorra juba ette ära, nii et kool ei pea mingeid lisaklasse tekitama. Lugesin määruse teksti ja seal on kriteeriume päris mitu. Kõigil neil lastel, kes nii nõutud kooli ümbruskonnas elavad pole ju õde-venda ees õppimas ja lisaks vaadatakse ikkagi sissekirjutuse pikkust + on lubatud arvestada veel muid kriteeriume. Nii saab hõlpsasti ju selle suure arvu laste seast määrata 30% neid, kes tegelikult kooli pääsevad.[/tsitaat]

ma ei ole tallinnlane ja mulle jääb selline loogika arusaamatuks.
mullu, kui tartus tammelinnas selgus, et ses piirkonnas on palju koolitulijaid, siis tehti tavapärase 3 asemel 5 I klassi. minu arvates loogiline, kuna väike laps peaks kodu lähedal koolis käima.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 05.04 09:03; 05.04 14:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Küllap saad 1-2aasta pärast teada, kuidas on teadmatuses elada ja lapsele rääkida, et pole õrnaaimugi, kuhu sind määratakse.[/tsitaat]

Heh… kõik on kinni inimeses ma ütleks.
Ma olen Sinuga samas seisus ja üldse ei muretse muideks.
Elame ka kesklinnas ja oleme siin elanud oma mitu põlve juba, mitte pole alles kolinud. Nõutud koole kohe mitu, kuhu minna hea ja lihtne aga on ka kaugemaid koole.

Ja kuna ma olen kursis kõigi koolidega, mis Tallinnas on ja eeldan \”naiivselt\”, et mind vast Nõmmele, Õismäele või päris Lasnamäe otsa ei saadeta siis kõik muu on söödav.

Minu jaoks on hetkel kummalised närvilised vanemad, kes panustavad vaid sellele, et kuna elavad mõne eliitkooli vahetus läheduses siis oleks neil justkui õigus kohe sinna sisse saada. Ise ma sellist lootust ei hellita ja õdesi-vendi meil ka üheski kesklinna koolis ees ootamas pole.

Pole hullu, laps liigub juba praegu mitme transpordiga, et oma ringides käia ja koduuksest ka kaugem koolimaja pole ületamatu probleem. Ükski laps pole koolita jäänud ja kes õppida tahab õpib igal pool.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]
ma ei ole tallinnlane ja mulle jääb selline loogika arusaamatuks.
mullu, kui tartus tammelinnas selgus, et ses piirkonnas on palju koolitulijaid, siis tehti tavapärase 3 asemel 5 I klassi. minu arvates loogiline, kuna väike laps peaks kodu lähedal koolis käima.[/tsitaat]
Ma ei ole Tartu oludega kursis, aga kas selles koolis on siis ruumi üle olnud siiani? Või käivad osad lapsed teises vahetuses? Üldiselt pole koolid siiski kummist ja ei topita ühte kooli mitut vahetust lapsi kui samas teine kool on pooltühi. Kodulähedane on ka suhteline mõiste ju, Kakumäe lastel polegi ju näiteks muud varianti kui mingit transporti kasutada, et kooli pääseda.
Mina ka ei mõista, miks ei antud juba varem teada, mis kooli piirkonda millised tänavad jäävad. Ja väga huvitav oleks ka teada, kas neid ~800 last, kelle vanemad avaldust ei esitanud ka kontrollitakse enne neile kooli määramist? Tõenäoliselt on nende hulgas päris mitu last, kes on ammu reaalselt mujale kolinud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 05.04 20:44; 28.05 00:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tallinnas on väga \”huvitav\” olukord näiteks Pirita linnaosas. Elanike arv on linnaosas viimase 8 a jooksul kahekordistunud, ca 8000 -> ca 16 000. Koole juurde ehitatud ei ole. Seni on üle poole linnaosa lastest käinud kesklinna koolides. Kuna viimastel aastatel on ka seal konkurents oluliselt suurenenud, ongi tegu totaalse jamaga ja lapsi lihtsalt pole kuhugi kodulähedasse kooli panna. Ma tahan näha, kuidas nad selle jama lahendavad. Muidugi saab alati lapsi Pääsküla Gümnaasiumisse saata, eks, aga kas see on ka normaalne?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 05.04 21:20; 08.04 13:13; 09.04 13:57; 09.04 14:12; 09.04 14:21; 09.04 14:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Küllap saad 1-2aasta pärast teada, kuidas on teadmatuses elada ja lapsele rääkida, et pole õrnaaimugi, kuhu sind määratakse.[/tsitaat]Jah, küllap ma saan teada, mis tunne on teadmatuses elada (ma ju ei eitagi, et see on ebamugav). Aga oma lastele olen ma siiski harjunud rääkima asjadest nii, nagu need on, mitte mingite leiutistega välja tulema. Kui meil oleks näiteks praegu mingi analoogne teema lasteaiarühmadega, kasvatajatega, uue lasteaiaga vmt, siis ma ei näeks küll mitte mingit probleemi lapsele selgitada, et olukord selgub mai lõpuks ja sinnani ei tea ka mina, kuidas sügisel asjad välja nägema hakkavad. Kohe kindlasti ei tuleks mulle ideed laduda lapsele katteta lubadusi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 05.04 12:17; 05.04 12:22; 05.04 21:26; 07.04 21:46; 08.04 00:29; 09.04 20:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Laagri kooli saab ainult Saue valla elanik ja seda ka siis kui sissekirjutus küllalt pikka aega on olemas. Lapsed järjekorras ühe vanema pikema sissekirjutuse aja järgi ning Tallinnlasi ei võeta. V.a. kui õde-vend juba ees ja sissekirjutus muudetud eelmise aasta lõpu seisuga Saue valla elanikuks (nii lapsed kui vanemad).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Ma ei ole Tartu oludega kursis, aga kas selles koolis on siis ruumi üle olnud siiani? Või käivad osad lapsed teises vahetuses? Üldiselt pole koolid siiski kummist ja ei topita ühte kooli mitut vahetust lapsi kui samas teine kool on pooltühi. Kodulähedane on ka suhteline mõiste ju, Kakumäe lastel polegi ju näiteks muud varianti kui mingit transporti kasutada, et kooli pääseda.
Mina ka ei mõista, miks ei antud juba varem teada, mis kooli piirkonda millised tänavad jäävad. Ja väga huvitav oleks ka teada, kas neid ~800 last, kelle vanemad avaldust ei esitanud ka kontrollitakse enne neile kooli määramist? Tõenäoliselt on nende hulgas päris mitu last, kes on ammu reaalselt mujale kolinud.[/tsitaat]
tamme gümnaasiumi lapsed käivadki osaliselt teises vahetuses koolis.
tartu MHG-s, mis klassifitseerub ju samuti nn eliitkoolide alla, on läbi aegade teise/kolmanda klassini käinud lapsed õhtupoolses vahetuses ning keegi neist pole sellest mingit ajukahjustust saanud

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

tamme gümnaasiumi lapsed käivadki osaliselt teises vahetuses koolis.
tartu MHG-s, mis klassifitseerub ju samuti nn eliitkoolide alla, on läbi aegade teise/kolmanda klassini käinud lapsed õhtupoolses vahetuses ning keegi neist pole sellest mingit ajukahjustust saanud[/tsitaat]

30 aastat tagasi olid seal koolis 1-4 klass õhtupoole, nii et sageli lõppesid tunnid alles kell 18. Täiesti OK oli.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Tallinnas on väga \”huvitav\” olukord näiteks Pirita linnaosas. Elanike arv on linnaosas viimase 8 a jooksul kahekordistunud, ca 8000 -> ca 16 000. Koole juurde ehitatud ei ole. Seni on üle poole linnaosa lastest käinud kesklinna koolides. Kuna viimastel aastatel on ka seal konkurents oluliselt suurenenud, ongi tegu totaalse jamaga ja lapsi lihtsalt pole kuhugi kodulähedasse kooli panna. Ma tahan näha, kuidas nad selle jama lahendavad. Muidugi saab alati lapsi Pääsküla Gümnaasiumisse saata, eks, aga kas see on ka normaalne?[/tsitaat]

pirital on lihtne-osa lapsi saadetakse lihtsalt lasnamäele, seal juba koolides kohti jagub. ise mõtlen juba mitu aastat, et üks tammjärve kool kuluks pirita-viimsi piirkonda hädasti ära.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

pirital on lihtne-osa lapsi saadetakse lihtsalt lasnamäele, seal juba koolides kohti jagub. ise mõtlen juba mitu aastat, et üks tammjärve kool kuluks pirita-viimsi piirkonda hädasti ära.[/tsitaat]Lihtne ja normaalne lahendus see tegelikult küll ei ole, sest bussiühendus Lasnamäega on ju sisuliselt olematu.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 05.04 12:17; 05.04 12:22; 05.04 21:26; 07.04 21:46; 08.04 00:29; 09.04 20:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

no vähemalt kahe lasna kooli juurde saab tööpäeviti piritalt ju päris kenasti?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 04.04 12:42; 07.04 23:17; 09.04 11:30; 09.04 11:33; 09.04 12:12; 09.04 14:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]no vähemalt kahe lasna kooli juurde saab tööpäeviti piritalt ju päris kenasti?[/tsitaat]Kuidas siis? Mähelt vähemasti küll ei kujuta ette. Olen siin elanud üle 30 aasta ega tea, et Lasnamäele saaks bussiga kuidagi teisiti kui kõigepealt Kadriorgu sõites ja sealt siis teise bussiga tagasi.

Ausalt öeldes ma ei tunne Lasnamäed kohe üldse. Kõigi nende 30 aasta jooksul on mul Lasnamäele asja olnud kokku vast kümmekond korda, see on minu meelest Pirita seisukohast täiesti kõrvaline kant, millega puudub bussiühendus ja kuhu pole ka muidu mitte mingit asja. Mustamäegi on Lasnamäega võrreldes ülimalt tuttav ja kodune kant. (PS. Ei maksa otsida mu sõnadest mingit halvustamise varjundit – seda ei ole. Lihtsalt mul tõesti puudub Lasnamäega igasugune kokkupuude ja minu teada pole meie kodukandil Lasnamäega ka mitte mingisugust mõistlikku ühistranspordiseost.)

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 05.04 12:17; 05.04 12:22; 05.04 21:26; 07.04 21:46; 08.04 00:29; 09.04 20:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]
pirital on lihtne-osa lapsi saadetakse lihtsalt lasnamäele, seal juba koolides kohti jagub. [/tsitaat]
Eriti \”tore\” on selline lahendus neile, kel lähima bussipeatuseni ütleme 1 km ja Merivälja algkoolini 800m. Kahjuks pole see kool ka kummist.

Minu meelest kuluks siia kanti ära eelkõige üks uus ja tugev riigikool koos tugeva gümnaasiumiosaga. Aetagu seda asja kasvõi koostöös Viimsi vallaga, sest ega neilgi pole koolikohtadega just kiita.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 05.04 21:20; 08.04 13:13; 09.04 13:57; 09.04 14:12; 09.04 14:21; 09.04 14:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

mähe kohta ei oska öelda, sest mul puudub selle kandiga igasugune kokkupuude ;), aga meriväljalt-piritalt käib lasnamäe veerele buss nr 6. keegi nüüd raudselt ütleb, et iisssand, see buss käib ju nii harva, aga tallinnas on teisigi asumeid, kus ainus buss käib kord-kaks tunnis ja jala ei ole ühtegi kooli võimalik minna.

merivälja koolile on nr 6 peatus üsna lähedal mu meelest.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 04.04 12:42; 07.04 23:17; 09.04 11:30; 09.04 11:33; 09.04 12:12; 09.04 14:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

praegu huvi pärast vaatasin nr 6 marsruuti – seal on ju lausa bussipeatus nimega \”Mähe\” olemas?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 04.04 12:42; 07.04 23:17; 09.04 11:30; 09.04 11:33; 09.04 12:12; 09.04 14:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Inimesed taluvad ebaõiglust kuni teatud piirini. Buss võib käia kuhu iganes, aga kui olukord on tõepoolest selline, et lapsel on lähima koolini juba kõndida 1 km ja siis ta sinna ei pääse, vaid peab kooli juurest istuma bussi ja sõitma ‘Lasnamäe veerele’, kust istub ringi teise bussi, et jõuda ühte Lasnamäe kooli, mis juhtumisi on vabariigi nõrgemaid koole, pingereas a la 119. kohal, siis selline asjade käik tekitab kindlasti inimestes meeletu viha kogu süsteemi vastu. Üldiselt peaks kõik tegema selleks, et iga laps pääseks oma elukohale lähimasse kooli. Ja peaks ära lõpetama sellise teatud koolidesse koore riisumise. Kui lapsevanematele saab selgeks, et praegu üliihaldatud koolid on ka kõigest tavalised piirkonnakoolid tavaliste piirkonnalastega ja tavalise riikliku kooliprogrammiga, siis pole ka mõtet naba paigast väänata, et oma last kuskilt Tabasalust või Pääskülast nendesse koolidesse smugeldada. Ja kogu see kamm 1. klassi astumise ümber rahuneb tervikuna maha. Olgu siis need kindlalt määratud katsetega koolid. Sinna pääseb läbi meeletu konkursi tõesti vaid mõni klassitäis lapsi. Aga ülejäänud on siis ikkagi tasakaalus, kõik täiesti normaalsed ja toredad piirkonnakoolid. Praegu oli kujunenud täiesti haiglane kihistumine, tormijooks osadele nn isekujunenud eliitkoolidele ja osade koolide ajude äravool, kus järele jäi vaid see osa, kes ‘vaesekesed’ kuhugi mujale ei sobinud. Ja piirkondades, kus rahvastik on kasvanud, nagu Pirita, Mähe jms, tuleks ikkagi tagada kõigi pääs soovitud kooli, olgu siis Pirita või Mähe kooli, esialgu teha töö kahes vahetuses ja mõne aasta jooksul peaks linnavõim kaaluma, kas sulgeda mõni alarahvastatud Lasnamäe kool ja teha lisaruum Piritale (muuta mõni vabaajakeskus näiteks algklasside majaks vms lahendus). Selline jõuga teise linnaossa kooli suunamine tekitab ainult viha ja ei vii mitte kuskile.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 05.04 12:05; 09.04 12:06; 10.04 11:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

viimast postitust lugedes meenus mulle, kuidas usa-s osades omavalitsustes püütakse vältida kihistumist just sellega, et loositakse lapsed koolidesse ja sõidutatakse nad siis bussidega teise linnaossa kooli. ikka selleks, et heal järjel pirita lapsed suhtleksid peale omasuguste ka kehvikutega lasnamäelt 😉

ei, ma ei soovi sellega mingeid ettepanekuid teha, lihtsalt meenus teemaga seoses.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 04.04 12:42; 07.04 23:17; 09.04 11:30; 09.04 11:33; 09.04 12:12; 09.04 14:32;
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 46 )


Esileht Koolilaps Esimese klassi teema-miks inimesi piinatakse?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.