Esileht Sünnitus Esmasünnitaja – tähtaeg läheneb

Näitan 18 postitust - vahemik 1 kuni 18 (kokku 18 )

Teema: Esmasünnitaja – tähtaeg läheneb

Postitas:

Hei,
Mul tähtaeg järgmine nädal. Kerge hirm sees. Kuidas Teie olete haiglasse läinud ? Bussiga taksoga ? Kuna elan Tartus ja Maarjamõisani 10 min autosõidu tee , siis kas on mõistlik taksoga minna?
Mees mul viiks muidugi aga ta natsa kaugemal tòòl, ehk sünnituse ajaks jõuaks.
Kuidas muidu Teil , kas täpselt 40+0 nädalal sünnitasite ? Ei saa ikka üle hirmust et a la äkki tulevad veed öösel või äkki hakkavad sellised valud päeval, et ei suudagi taksosse istuda. Oeh 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 25.02 19:55; 01.03 05:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Väga hea ju kui öösel hakkab, saab mees kohe sinuga jääda ja igasugune transpordimure on murtud 🙂
Minul hakkasid valud hommikul kell 5 ja sain kohe aru, et pole valehäire. Seega ei pidanud keset päeva meest taga ajama vaid sai kohe tööpäevad ära jätta 🙂

Laps sündis järgmisel päeval kell 11 ehk 30h hiljem.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sünnitust ei saa ette ennustada, ei aega ega kulgu, seega on igasugune ettemuretsemine mõttetu. Kui algab, küll siis vastavalt oludele ja enesetundele talitad????. Võin jagada ka enda kogemusi:
Mul esimene laps hakkas sündima 41+5ndl, varahommikul hakkasid konkreetsed regulaarsed valud viie minuti tagant. Laps sündis järgmise päeva varahommikul e sünnitus kestis pea 24h, haiglas käisin korra kontrollis hommikul 10 paiku ja vahepeal valutasin kodus, tagasi haiglasse alles õhtul 8 paiku.
Teine laps hakkas sündima 41+3ndl, valud muutusid regulaarseks õhtul nii 5-6 paiku, aga ämmaemandast sõbranna tuli koju ja tegi kindlaks, et avatust alles paar cm… Haiglasse läksime kesköö paiku, lapse sain kätte uuel keskpäeval.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul sündis esimene 41 nädalal. Öösel kell neli pissisin ennast täis teisele poole talu vetsu joostes. Seejärel hakkas kuue paiku hommikul eriti ebamugav. Seitsmest ajasin mehe üles ja nõudsin koju minekut. Enne autosse jõudmist lõi külgedesse hullu valu, nii et kokku varisesin mehe najal. Kodu poole 20min sõites oli 3 valusööstu, ma ei tea kui tihedalt.
Kodus pesus käies ei andnud väga järele. 10 paiku päeval tahtsin magada natuke aga ilmselgelt ei tulnud see välja eriti. Püsti ma enam seista ei suutnud üldse üle minuti, kõik surus tuppe jõhkralt.
Noh, sättisime päeval umbes 12 ajal teise linna haiglasse ääriveeri. Jumal tänatud, et see kord valehäireks seda ei pidanud pimesi. Viimased 60km olid valud 3-4min vahet. Haiglas vajusin sünnitusosakonna uksest sisse, hoiti ainult 15min ktg all (siis oli kell kuskil 13:30 vist juba) ja avatus oli 5cm. Läksin sünnitustuppa, potilt tõustes vajus alles kõht, limakork tuli täielikult ka alles siis (hommikul määris natuke).
Veed tulid 9cm avatusega, paar minutit hiljem oli täisavatus, pressid 10min, laps käes õhtul kell pool kuus. 10h 45min.
Siiani olen õnnelik, et ei otsustanud kodus kauem vegeteerida. Oleks võinud lõppeda sünnitus väga vales haiglas viimasel minutil või kodus linade vahel.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Laps sündis 40+0.
Eelneva päeva õhtul kl 18 paiku tulid veed osaliselt ära – mitte just kosena, aga piisavalt, et aru saada, millega tegu. Esimesed valud algasid õhtul kella 21-22 paiku. Ei midagi hullu. Kesköö ajal lasin mehel end haiglasse viia (haigla 5 min autosõidu kaugusel). Teadsin küll, et pole veel asi niikaugel, aga tahtsin lasta kontrollida, mis seis on, enne magamaminekut. Avatus oli siis 2 cm. Ilmselt oleks võimalus olnud ka ööseks haiglasse jääda, aga kuna elame piisavalt lähedal, läksime koju tagasi.
Mees läks magama, mina jäin diivanile ootama-valutama-tukkuma. Magama siiski ei õnnestunud jääda sel ööl, sest valud olid kogu öö piisavalt tugevad ja hommikuks ikka päris ebameeldivad. Tundide kaupa tulid nad nii 5 min vahedega ning hommikuks siis juba 3-4 min. Kell seitse hommikul ajasin mehe üles ja ütlesin, et nüüd minek. Haiglasse jõudes oli avatust 8 cm.
Tütar sündis alles kell 13 päeval.

Üksi oleksin võtnud takso, nii esimesel kui teisel korral.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Laps sündis 36+3.
Veed tulid 36+2 õhtul kodus, oli nädalavahetus. Valusid polnud, helistasin valveämmakale, et mis teha, oodata kodus või haiglasse. Kuna laps veidi enneaegne kästi haiglasse minna. Oli nädalavahetus, mees oli sõbraga kohvikus, kupatasin ta koju. Panin kuivad riided selga, pakkisime kotti viimased asjad, suurem osa oli juba enne pakitud tegime kaasa teed ja mees tellis takso. Autot meil lihtsalt pole. Takso tellimise ajaks olid kerged valud alanud, kohe iga 3min järel. Kui taksojuht kuulis, et sünnitaja, küsis ainult, et kas on juba viimane minut ja haigla ukse ees soovis edu. Haiglasse jõudsin tund peale vete tulekut. Iseenesest võinuks jala minna, Maarjamõisa 1,5km kaugusel, aga ilm oli külm ja mul vett nirses aegajalt veel. Valud, mis tõesti valud olid ja karjuma panid algasid alles kella 23 paiku avanemise lõpus. Pressid kestsid pikalt, aga polnud eriti valusad. Poeg sündis 3.30.

Eks olukord on uus ja ikka veidi ärev, aga ära väga pabista. Sünnituse algust sa maha ei maga, küll sinna haiglasse ka saad ja sünnituses endas pole midagi hirmsat. Hoian sulle pöialt!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul mees töötab 40 minuti autosõidu kaugusel kodust, jõudis mõlema sünnitusega kenasti koju ja sisi koos sõitsime taas 30 min haiglasse. Nii et ära pabista, et kas mees koju jüuab (kui ta just 2 h kaugusel ei tööta, kuigi ka siis kui haigla on 10 min, siis ilmselt jõuab, kui just turbosünnitus pole).

Ja paljud, kellel haigla nii lähedal, lähevad jala. Ma ei tea, kui kaugel ta sul jala minna on, auotga 10 min võib tähendada ju tegelikult rohkme kilomeetreid kui jala otse minnes, sõltuvalt kuidas teed lähevad. No kui veed tulnud, siis tõesti külmaga jala ei lähe, mina aga ei näinud kummagi sünnituse ajal vesi 😀 ilmselt tulid alles presside ajal

reeglina esimene sünnitus kestab pikemal tja kui regulaarsed 5-6min vahedega valud on tunni kestnud, siis võid vabalt arvestada, et päris pressideni läheb veel 5-10 h, see on optimistlik prognoos ja 10 h esmasünnitust on ikka vedamine 😀 Minul oli esimene sünnitus 19h ja teine oli 5 h. Tõesti, teise sünnitusega jõudsime haiglasse nii, et mull eoli ikka väga näkku kirjutatud, et olen sünnitaja, aga hoolimata siis sellest, et esmalt ootaisn et valdu oleksid tunni regulaarsed, siis mehe kojusõit + haigalsse tagasi sõit, sain ikka sünnitusmajas veel 2 h valutada, enne kui pressid tulid 🙂 Se eon päris hea stsenaarium tegelikult, selline ideaalne variant, et ei jõua liiga hilja, aga ei pea ka liiga kaua valutama + kui lõpuks epituraali palusin, oli juba täisavatus nagunii 🙂 Esimesega valutasin nii pikalt, et puhtal tväsimuse pärast oli epituraali vaja

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Esimene laps sündis paar tundi peale südaööd, ehk just oli 40+1 ette tulnud. Sünnitama läksin 40+0.
Kui sünnitustegevus hommikupoolikul vaikselt algas, siis oli aega veel maa ja ilm. Korjasingi veel kasvuhoonest tomateid, viisin need õele, käisin vanavanemate jaoks poes, sättisin asju ja siis mõtlesin, et läheks käiks kontrollis ka. Valisin sünnitamiseks haigla, mis asus 1 tunni tee kaugusel. Mees tol ajal tööl ei olnud, oli suvi.
Haiglas läks veel tunde enne kui laps sündis.

Tõenäoliselt jõuad mehe koju ära oodata ja siis saate koos minna. Muidu võib jah nii bussiga kui taksoga või jala minna, olenevalt kuidas enesetunne on. Kui sünnitustegevuse alates üksi kodus oled, siis ei maksa seda 5 min regulaarseid valude vahesid ootama jääda, vaid veel siis haiglasse minna, kui valud on väiksed.
Ei maksa üle mõelda. Hoia lihtsalt telefon lähedal ja kui vaja, saad abi kutsuda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tänan teid toetavate ja heade soovide eest. Täna siis 40+0.
Pabin ikka sees
Aga tunne hea. Pole hetkel nagu valu ega midagi 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 25.02 19:55; 01.03 05:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgataja, ära nüüd arva, et kui 40 nädalat täis, läheb kohe sünnituseks. Ja nii kähku, et veed lähevad ja järgmisel hetkel röögid valust ja punnitad (oh neid Hollywoodi filme!). Kõigest 5% lastest sünnib täpselt sellel tähtajal, mille meditsiinipersonal määranud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mõlemad lapsed sündinud 40+5.
Esimese tüdrukuga algas 11 ajal tugevam seljavalu, üsna pea 5-7min vahedega korrapärased valud. Panin viimased asjad kotti, elame Maarjamõisast 5 min kaugusel, mees viis haiglasse. Veed avati haiglas. Laps sündis 3 h pärast.
Teise lapsega nii : öösel 2 ajal kõht totaalselt lahti, ilmselt koos vetega. Panin riidesse, kutsusin ämma vanemat tüdrukut hoidma, ca 10 min läks aega. Mingeid valusid polnud, tegelikult mingit muud tunnet ka polnud. Ainuke asi, kui haiglas pandi lapse südametoonide mõõtmiseks aparaat, siia need rihmad tegid valu ja alla vaadates nägin jalgadel allavoolavat verenire , see olevat emaka kiirest avanemisest. Haiglasse kirjutati sisse öösel 3.59, tütar sündis 50 min pärast.

Küll Sa ära tunned!:)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mina pole oma kolme lapse puhul küll sünnituse algust ära tundnud. Esimesega tundsin endaarvates regulaarseid valusid kell 23. 24 läksime haiglasse, avatust 1 cm ja saadeti koju. kodus avanesin siis hullude valude saatel kuni kuueni, haiglasse jõudes oli 9 cm, läks veel 3h enne kui laps sündis. Teisega käisin ka päeval kontrollis, kas hakkan sünnitama, saadeti koju, 5 h pärast tagasi haiglas 5 cm ja 3h laps käes. kolmandaga tundsin väikest valu-kokkutõmmet kell 21, vaatasime telekat, kell 22 ütlesin mehele, et läheks kontrolli, nagunii veel ei sünnita, haiglas oli avatus 4 cm, valusid eriti ei olnud, pigem kokkutõmbed, valveämmakas ütles, et 4 cm aga tema ei julge juurde venitada ja saatis üles. seal tulid kohe veed, hakkasid hullud valud ja 20 m pärast oli laps käes. kõik kolm vannis sündinud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

See on nii individuaalne. Minu oli esimene sünnitus 28h pikk (laps sündis 43+5), teine oli 30h pikk( sündis 41+5) ja kolmas oli lausa 35 h pikk( sündis 38+4) ning neljas vaid 3,5h pikk (sündis 37+5). Esimesed kolm läksid pikemaks aga neljas oli nii lihtne ja kerge ning ise söitsin veel haiglasse ka 20km. (Haiglasse jõudmisest läks 2 tundi ja laps käes). Pärast mees töi turvahälli vaid ja söitsin ise koju ka järgmine päev 🙂 Esimese kolmega olin ikka kaua haiglas, läksin siis kui valud olid 10 min tagant. Nüüd läheks nii hilja kui võimalik sinna haigla. Jõudu

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul ka sel nädalal tähtaeg saabumas. Hetkel on nii, et olen iga päev vaid kohati väga väga õrnalt mingeid valutuikeid või pigem ebamugavustunnet alakõhus tundnud aga ei midagi muud…
Ärevus on aga suur 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul ei olnud esimene kord mingit hirmu. Täitsa tuim tükk olin. Ei osanud ma midagi karta. Sünnitus kestis vist kokku 4 tundi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 29.03 19:10; 29.03 19:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Esimene kord mees sõidutas itk-sse pea 100km. Järgmine päev vaadati, et võib veed lahti teha. Kuna me nii kaugelt tulime. Muidu oleks vist koju tagasi saadetud.
Teine kord läksime ka ise. Siis olime napilt kohal. Sünnitus hakkas ise kodus pihta. Kestis maksimum 2 tundi. Aga need selja valud oli vist jubedamad, kui esimene kord, sest mingeid valuvaigisteid polnud ma saanud ju.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 29.03 19:10; 29.03 19:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul olid ka sellised hirmud. Meil läks aga nii, et tehti erakorraline keiser kuna tähtaeg oli möödas ja esilekutsumine ei õnnestunud. Lapsega oli kõik korras, kuid ise ei oodanud, et kõik kulmineerub alles 43.nädalal. St kunagi ei tea ette, mis tulla võib. Plaane pole mõtet teha. Tuleb, mis tuleb. Minu laps sündis 42+4.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul olid ka sellised hirmud. Meil läks aga nii, et tehti erakorraline keiser kuna tähtaeg oli möödas ja esilekutsumine ei õnnestunud. Lapsega oli kõik korras, kuid ise ei oodanud, et kõik kulmineerub alles 43.nädalal. St kunagi ei tea ette, mis tulla võib. Plaane pole mõtet teha. Tuleb, mis tuleb. Minu laps sündis 42+4.

Olid tal siis ülekandmise tunnused ka või pandi lihtsalt tähtajaga puusse?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 18 postitust - vahemik 1 kuni 18 (kokku 18 )


Esileht Sünnitus Esmasünnitaja – tähtaeg läheneb

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.