Esileht Ilu Esteetiline meditsiin

Näitan 12 postitust - vahemik 1 kuni 12 (kokku 12 )

Teema: Esteetiline meditsiin

Postitas:

Tere 🌸

Mul on selline küsimus, et kui palju on siin õdesid või teate öelda, kes on läinud õeks õppima vaid esteetilise meditsiini jaoks? St saada paber, et edasi töötada ainult selles vallas?

Olen teise kursuse tudeng ja tänaste praktiliste ülesannete sooritamisel koolis sain aru, et kui peaksin saama lõpetatud, siis esialgu kindlasti ei soovi haiglatööd teha. Jah, ma omandan vastavad teadmised, aga hetkel tundub, et stressist või ma täpselt ei oska öelda millest, aga sära silmist on kadunud. Liiga palju olen hetkel kooli teemades sees ja tunnen, et see on mind juba ammendanud. Jah, on põnev ja hariv ja ma olen ka väga empaatiline, aga hetkel tunnen end halvasti, et ma ei soovi peale lõpetamist mõnda aega tavaõena töötada. Huvi on mulle pakkunud ammusest ajast esteetiline meditsiin ja kindlasti sellega sooviksin vajadusel edasi tegeleda.

Kas see on normaalne või on veel õdesid, kellel on tekkinud tunne, et haiglatöö pole hetkel nende jaoks?

Paluksin mõistvaid kommentaare, võib juhtuda, et lihtsalt stressi ja suurte koolitööde mahtude tõttu ma olen end kuskile “kaotamas” ja ei tea hetkel isegi, mida tahan. See aga ei tähenda, et oma teoreetilistes ja praktilistes töödes olen kuidagi järeleandlik. Õpin sama hoolega ja kardan oma töös vigu teha. Lihtsalt vaid vaimne tervis on hetkel veidi kurnatud ja see annab märku ka tervises. Seepärast ka arvan, et esialgu võtan kooli lõppedes puhkuse õe tööst, sest läbipõlenud õdesid on meil niigi palju.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Esteetiline meditsiin on ju samamoodi haiglatöö, ainult et seal sa tead kitsamalt ette, mis probleeme võib esineda ja väga hirmsaid haigeid vast ei näe. Muus osas ju sama – veri, valu, tervenemise rõõm, võimalikud tüsistused. Operatsioonijärgsed valved.

Või sa mõtled ainult sellist esteetilist meditsiini, kus ei sekkuta kirurgiliselt? Ainult täitesüstid?

Ilukliinikusse võib siiski ka sattuda väga koleda aknega inimesi ja neid, kes on end mõnes teises kohas haigeks/vigaseks lõiganud. Pahaks läinud rinnaoperatsioon, viltu läinud nägu – selle puhastamine ja korrigeerimine ei ole ka alati ilus ega sugugi mitte riskivaba.

Ma soovitan võtta pool aastat akadeemilist puhkust, kui on läbipõlemine.

Ma soovitaksin näiteks äkki taastusravi õeks? Füsioteraapia jms, mis vähem selliste riskidega seotud, et midagi väga valesti võib minna.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

eelmisele – taastusravi ja füsioteraapia on samamoodi masendavad valdkonnad – pole ime, et pärast esimest hooldekodu praktikat on füsioteraapia grupp poole hõredam.

teemaalgatajale – kooli võid ikka ära lõpetada, küll sa endale sobiva töö ka leiad. Ja miks mitte iluvaldkonnas – vanasti olid kõik kosmeetikud medõe haridusega.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Seepärast ka arvan, et esialgu võtan kooli lõppedes puhkuse õe tööst, sest läbipõlenud õdesid on meil niigi palju.

Mina soovitan ka, et kool lõpeta kindlasti ära, kui juba kaks aastat vaeva on nähtud. Sest kui see sinu puhkus tähendab, et sa äraelamiseks pead siiski mingit tööd tegema, võid varsti avastada, et on palju hullemaid töid ja nirumaid palku kui õdedel.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina leian, et see ei ole üldse kummaline, et tingimata EMO- või opiõeks ei taha. Käi kool lõpuni, tee kohustuslikud praktikad kõigis valdkondades ära ja siis mine tööle just sinna, uhu süda kutsub. Mnu tuttavad õenduse lõpetanud töötavad nii pereõena, ravimiesindajana, opiõena. Igale oma.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

pole ime, et pärast esimest hooldekodu praktikat on füsioteraapia grupp poole hõredam.

nojah, ega siis ei pea kohe hooldekodusse tööle minema, füsioteraapiat tehakse mujal ka kui hooldekodudes. Ma pidasin silmas rohkem sellist taastusravikeskust, kuhu inimene ise kohale läheb, st ei ole päris voodihaige, mis omakorda tähendab seda, et niisuguses kohas ei ole ööpäevaringseid valveid või hirmsaid kriitilisi patsiente.

Igal juhul on mõistlik alustatud kool lõpuni käia, sest meditsiiniõdesid vajatakse väga paljudes erinevates valdkondades, mitte ainult haiglates.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks ei võiks tööle minna sinna, kuhu tahad? Sest elu ei tohi mingil juhul tore olla või? Kui see on see, mis su elu toredks teeb, siis mina küll ei näe ühtegi põhjust, miks sa üldse kahtlema peaks.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ega see esteetiline meditsiin ise ju esteetiline ei ole, ikka samad opid, veri, taastumine. Aga arvatavasti tasustavad ilukliinikud oma personali hästi ja ahetused äkki pole ka nii hirmsad päevakliinikutes kui suures haiglas. Loomulikult tuleb ikka diplom kätte saada, mis sellega hiljem peale hakata, on hilisem teema, aga siis on sul valikuid.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Füsioteraapia on ikka täiesti teine eriala ning selleks tuleb õe õppest loobuda.

Soovitan õe õppe ikka ära lõpetada. Praktikad on erinevad, saad aimu, kas on veel mõni valdkond, mis huvi pakuks. Kui õigesti mäletan, siis alguses ongi masendavamad praktikad. Lisaks saad õena mitmeid muid töid ka teha. Kaks aastat hetkel maha visata pole ka mõistlik. Ja kui ei tule huvitavamat praktikat, siis teadki, et sinu eesmärk on esteetilises meditsiinis töötada ja selleks ikkagi on ka paberit vaja.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on vähemalt 1 kursaõde, kes tuli õppima konkreetselt iluvaldkonnast. Ta tegeleb kulmude ja huulte püsitätoveerimisega. Tema tulevikuplaane ei tea, hetkel töötab ka haiglas oma meigiasjade kõrvalt. Väga paindlik.
Haiglas ei pea üldse töötama. Mulle näiteks ei sobi öötöö. Seega pean valima päevase ameti. Varsti suvi, puhka ja tegele meeldivate asjadega. Vaata cv keskuses vm tööportaalis ringi, milliseid erinevaid suundasid õetööl on. Töötervishoiu õde näiteks.
Koolis peaks olema ka psühholoogiline tugi. Kui tunned, et vajad seda, võta kindlasti ühendust.
Pea vastu! 🙂

III kursuse tudeng

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pereõendus on ka variant. Kasvõi osalise ajaga. Öötööd pole vaja teha. Pereõe põhiline tegevus on vaadata üle köha-nohu-kõrvapõletik lastel, vaktsineerimine. Raskemate asjadega tegelevad arstid, erakorralistega haiglad ja EMO.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu arust õeharidusega on väga palju variante, mida teha. Üks tuttav õde teenib ilusüstidega 9000 eurot kuus. Kerge see pole, sest konkurents on suur, aga fakt on see, et väga palju on võimalik teenida. Teine teeb ravipediküüri, teenib 3000 kätte kuus. Töö pole kerge, paljalt õeharidusega vist ei vea välja, vaja ka koolitusi, aga ikkagi. Need on ju kõik väga suured summad võrreldes meie keskmise palgaga

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 12 postitust - vahemik 1 kuni 12 (kokku 12 )


Esileht Ilu Esteetiline meditsiin