Esileht Tööelu, raha ja seadused. Gaasi hind uueks küttehooajaks 4,1/m3

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 113 )

Teema: Gaasi hind uueks küttehooajaks 4,1/m3

Postitas:
Kägu

????

Ma arvan, et paljud isegi ei teeni terves kuus nii palju, et tänavusi küttearveid kinni maksta.

 

 

+9
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

On ikka jube jah. Mul on õhksoojuspump, mis ei küta väga külmade ilmadega ära. Gaasist loobusin ammu, aga see süsteem on igaks juhuks ikka alles, et kui väga külmaks läheb, siis natuke kütan sellega juurde. Üleeelmisel talvel oli ta kuskil nädal aega sees ja kulus 179 kuupmeetrit gaasi. Praeguste hindadega oleks see siis 710 eurot ühe nädala eest. Kunagi tundus 400 eurot kuus piisavalt kallis, et gaasist loobuda.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kusjuures ma loen Delfi netikommentaatorit ja kõik süüdistavad gaasi hinnas valitsust.

Et siis nagu misasja – valitsus dikteerib gaasi hinna?

EKRE kutid oleks pukis, siis oleks gaas endiselt alla 1€ ?

+17
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

On jah jube, aga kui meel läheb kurvaks, mõtlen ukrainlastele, kes tegid kuude viisi õues lõkkel süüa ja surevad ikka veel meie eest ka. Ja plaan oli venelasel valmis – Ukraina ära võtta ja siis välksõjaga Balti riikide ja Soome kallale. Enne teen lõkkel õues süüa ja soojendan end, kui uuesti “vene vabadust” naudin.

+18
-11
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Gaas on kallis, elekter on kallis, küttepuud on kallid millega siis kütta? Koli või talveks minema kuskile soojale maale.

+9
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui su korter on kortermajas, siis võid ju ära kolida – arve tuleb kütte eest ikka.

+13
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

On ikka jube jah. Mul on õhksoojuspump, mis ei küta väga külmade ilmadega ära. Gaasist loobusin ammu, aga see süsteem on igaks juhuks ikka alles, et kui väga külmaks läheb, siis natuke kütan sellega juurde. Üleeelmisel talvel oli ta kuskil nädal aega sees ja kulus 179 kuupmeetrit gaasi. Praeguste hindadega oleks see siis 710 eurot ühe nädala eest. Kunagi tundus 400 eurot kuus piisavalt kallis, et gaasist loobuda.

Selle pumbaga kallis pole?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Selle pumbaga kallis pole?

On küll, aga gaasiga oleks veel kaks korda kallim.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Samas siiani oli gaasiga ikka odavam kütta.
Eks peab hakkama kommuune moodustama. Mitu peret ühes väikeses ruumis, et soe oleks ja kulud lähevad jagamisele.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Inimesed hakkavad elama külmas, näljas ja räpa keskel, sest ei ole raha.

Vesi on kallis, elekter on kallis, gaas on kallis – kui soe vesi on elektri või gaasiga, no siis on soe vesi ka kallis. Pesu pesta ei saa, ennast pesta ei saa samuti. Värisetakse võidunud teki all, kasimata.

Tagasi pimedasse keskaega.

+12
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui su korter on kortermajas, siis võid ju ära kolida – arve tuleb kütte eest ikka.

Üürile saab anda ja ise selle eest mujal üürida.

+1
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kellel tehtud fix hinnaga paketid siis kaua need teil kestavad? Ma mõtlen neid, kes fikseerisid siis, kui hinnad veel enamvähem normaalsed olid… aga jah, üle mõistuse. Ei tea, mis saab nii.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kunagi tundus 400 eurot kuus piisavalt kallis, et gaasist loobuda.

Nii palju sul küll gaasiarve 2 aastat tagasi olla ei saanud.

+1
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kellel tehtud fix hinnaga paketid siis kaua need teil kestavad? Ma mõtlen neid, kes fikseerisid siis, kui hinnad veel enamvähem normaalsed olid… aga jah, üle mõistuse. Ei tea, mis saab nii.

Mul on kuni august 2023. Vist on 0.34 hind fix paketis, pean vaatama.

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nii palju sul küll gaasiarve 2 aastat tagasi olla ei saanud.

Kui just pole tegu 1000 m2 majaga. Minu suures majas ol 2 a. tagasi 100 eurot, eelmisel aastal fix. pketiga 300. Sel aastal ca 1200.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kellel tehtud fix hinnaga paketid siis kaua need teil kestavad? Ma mõtlen neid, kes fikseerisid siis, kui hinnad veel enamvähem normaalsed olid… aga jah, üle mõistuse. Ei tea, mis saab nii.

minul kestavad kuni 2024 – kaks lepingut 2024 veebruar (hinnaks 0,05€/kWh) ja üks 2024 september (hinnaks 0,08€ kWh) – päris ulme tänaste hindadega, kuigi veel enne 2021.aastat olid minu elektriarved suuremad kõikidest teistest.

 

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kellel tehtud fix hinnaga paketid siis kaua need teil kestavad? Ma mõtlen neid, kes fikseerisid siis, kui hinnad veel enamvähem normaalsed olid… aga jah, üle mõistuse. Ei tea, mis saab nii.

Mina fikseerisin eelmise aasta novembris. Pakuti aastast lepingut hinnaga 0,6 € kuupmeetri eest. Jumal tänatud, et siis ära sõlmisin. Aga see kestab ainult selle aasta detsembri lõpuni.

Vaatasin, et selle aasta jaanuaris tarbisin gaasi 197 kuupmeetrit. Mul on kõigest kahetoaline korter. Kui ka minu lepingu lõppedes saab kuupmeetri hind olema 4,1 €, maksan kütte eest jaanuaris umbes 800 €. Ma ei ole vaene inimene, aga see on isegi minu jaoks täiesti absurd :/

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ei tea, hirm on suur, mis saama hakkab. Maja on 2a vana, kui kolisime, oli gaasi arve max 80€/kuus. Eelmine aasta fikseerisime septembris 0,75€/m3 ja max arve oli vist 110€. Leping lõppeb nüüd oktoobris… 4€/m3 või veel enam ei jaksagi vist maksta. Õhksoojuspump on ka, sellega hetkel odavam kütta (elekter fixitud) kui gaasiga, aga pole veel kordagi pidanud kütma, ei tea kui efektiivne on. Vihale ajab, et valitsuse poolt pole mingit infot toetuste või abimeetmete osas. Huvi pärast vaatasin, et toimetulekutoetusel on max hüvitatav gaasi kulu 4-liikmelisele perele 40€, see on ju naljanumber!

+4
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas erinevad elektrimüüjad pakuvad hetkel hinda ca samasse hinnaklassi?

Eesti Energia pakub miski 37€

Mida teised?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meil on ka maja gaasiküttel. Eelmise talve suurim arve oli natuke üle 400. Sel aastal ei tea, mis tuleb. Õnneks pole meil Eesti gaas oma 4,1 euroga, vaid ühe teise firma trass. sellel firmal on praegu konkurentsiametiga kooskõlastatud max võimalik hind 2,9€/m3 kuni detsembri lõpuni.

Huvi pärast vaatasin, et toimetulekutoetusel on max hüvitatav gaasi kulu 4-liikmelisele perele 40€, see on ju naljanumber!

Toimetulekutoetusega on see jama, et nad ei arvesta ainult sissetulekuid, vaid tahavad lisaks ülevaadet (esmakordsel taotlemisel) kõigi pereliikmete pangakontode seisudest ja kinnisvarade nimekirja. Et kui saad palka 1000€ bruto ja küttearve tuleb 1200, pole mingit õigust toimetulekutoetusele, kui sul on varasemast mõnituhat eurot sääste pangakontol (nt oled korjanud remondi või uue(vanema) auto ostmiseks. Toetust saavad vaid need, kes elavad palgapäevast palgapäevani ja pole mingeid sääste.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mida te hädaldate, makstakse ju kinni kõik gaas, mis ületab 0,8 eur.

+1
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Õnneks pole meil Eesti gaas oma 4,1 euroga, vaid ühe teise firma trass. sellel firmal on praegu konkurentsiametiga kooskõlastatud max võimalik hind 2,9€/m3 kuni detsembri lõpuni.

Idiootsus, kui börsihind on 2,1

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nii palju sul küll gaasiarve 2 aastat tagasi olla ei saanud.

Talvel oli küll. Isegi palju rohkem aega tagasi oli juba nii palju, mitte kaks aastat tagasi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lisan veel, et mul on suur maja ja soe vesi oli ka gaasi pealt. Minul olid külma talve puhul 400 eurot kuus gaasiarved juba palju varem tavapärased.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lisan veel, et mul on suur maja ja soe vesi oli ka gaasi pealt. Minul olid külma talve puhul 400 eurot kuus gaasiarved juba palju varem tavapärased.

Siis peab tõesti 1000 m2 olema-minu 310 m2 olid kaks aastat tagasi 4 korda väiksemad.

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tulebki lõket teha õuel. Küttepuud on vähemalt kohalikud, mitte Putinit rikastavad.

+1
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mida te hädaldate, makstakse ju kinni kõik gaas, mis ületab 0,8 eur.

80% sellest, mis ületab 0,8€.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mida te hädaldate, makstakse ju kinni kõik gaas, mis ületab 0,8 eur.

80% sellest, mis ületab 0,8€.

80% on ju ka palju.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui su korter on kortermajas, siis võid ju ära kolida – arve tuleb kütte eest ikka.

Üürile saab anda ja ise selle eest mujal üürida.

Jah, kõigil seda varianti pole, aga meie kusjuures nii olemegi sunnitud tegema. Kolisime selleks aastaks endise elukoha lähedale maale minu ema juurde tagasi ja üürisime korteri välja. Teist varianti lihtsalt polnud. Ema maja on ahiküttega, mees käis abiks naabril ja sai soodsa hinnaga talvepuud. Õnneks on lapsed väikesed ja ei pea linna kooli-lasteaeda käima.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui su korter on kortermajas, siis võid ju ära kolida – arve tuleb kütte eest ikka.

Üürile saab anda ja ise selle eest mujal üürida.

Jah, kõigil seda varianti pole, aga meie kusjuures nii olemegi sunnitud tegema. Kolisime selleks aastaks endise elukoha lähedale maale minu ema juurde tagasi ja üürisime korteri välja. Teist varianti lihtsalt polnud. Ema maja on ahiküttega, mees käis abiks naabril ja sai soodsa hinnaga talvepuud. Õnneks on lapsed väikesed ja ei pea linna kooli-lasteaeda käima.

Arvate, et üürilised jooksevad tormi sellistele pindadele ja üürnikel on soovi ja tahtmist gaasi eesti 2000 eur kuus maksta?

+19
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 113 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Gaasi hind uueks küttehooajaks 4,1/m3