Esileht Kodunurk Gaasiboiler kortermajas

Näitan 22 postitust - vahemik 1 kuni 22 (kokku 22 )

Teema: Gaasiboiler kortermajas

Postitas:
Kägu

Elan tavalises viiekordses majas, kus soe vesi käib igas korteris läbi gaasiboileri. Meid on peres 3 ja gaasi läheb ühes kuus u 25 kuupmeetrit. Viimane arve oli 70€ 🙁 Eelmine aasta samal ajal oli 17€. Õudne hind on praegu gaasil. Ok, püüame pesemisega vähe tagasi hoida, ei larista minuteid pesta aga kuidas oleks mõtekam gaasiboiler seadistada, et gaasi kuluks vähem? Kas need, kellel ka boilerid, kas hoiate leeki koguaeg üleval või lülitate boileri alles siis sisse, kui sooja vett vajate?

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Teil on vanemat sorti boiler? Meil gaasiboiler läheb tööle siis kui soojaveekraani lahti keerata.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Teil on vanemat sorti boiler? Meil gaasiboiler läheb tööle siis kui soojaveekraani lahti keerata.

No suure leegi viskab jah siis, kui soojaveekraani lahti keeran aga nn seisuolekus väike sinine leek koguaeg hõõgub. Boiler 3 aastat vana. Kas siis on selliseid ka, millel stabiilselt koguaeg seda väikest leeki pole?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

kuidagi kahtlaselt suur gaasi kulu teemaalgatajal, kui arvestada, et vaid vee soojendamiseks kulub gaasi.
meil on maja, kus on gaasiküte + soe vesi gaasiga. suvekuudel kuikütmist pole, on gaasi kulu kuupmeetrites vaid ühekohalised numbrid 4-7m3 kuus. septembris üle päeva natuke kütsime ka maja, nüüd läks 35 kuupi.

ma arvan, et kiiresti tuleks teemaalgatajal tellida gaasibolieri hooldus, sest suur gaasikulu võib olla tingitud hooldamata boilerist.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

kuidagi kahtlaselt suur gaasi kulu teemaalgatajal, kui arvestada, et vaid vee soojendamiseks kulub gaasi.

meil on maja, kus on gaasiküte + soe vesi gaasiga. suvekuudel kuikütmist pole, on gaasi kulu kuupmeetrites vaid ühekohalised numbrid 4-7m3 kuus. septembris üle päeva natuke kütsime ka maja, nüüd läks 35 kuupi.

ma arvan, et kiiresti tuleks teemaalgatajal tellida gaasibolieri hooldus, sest suur gaasikulu võib olla tingitud hooldamata boilerist.

Hooldus tehtud 1,5 aastat tagasi. Appike, ma nüüd täitsa mures, et miks mul nii suur kogus gaasi läheb. Ma ei saa üldse aru. ????

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ega elektriga ka odavam tuleks, selles mõttes ongi kütmine praegu (ja edaspidi) kallis. Mina kardaks gaasiboilerit hoopis muudel põhjustel – kui mingil põhjusel tekib ventilatsiooniga probleem. Alles see oli (eelmisel aastal? üle-eelmisel?), kui samal nädalal Tallinnas MITU last (erinevates kodudes) gaasiboileri tõttu vingugaasimürgistusse surid. Jah, seda praegu ei küsitud, aga ütlen ausalt, et mina kardaks ja asendaks el. boileriga.

+5
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Hooldus tehtud 1,5 aastat tagasi.

Minuteada on vaja gaasiseadmete hooldust teha uuematel seadmetel korra 2a tagant, edasi vähemalt korra aastas.
Kui just hiljaaegu paigaldatud gaasibolier pole, siis 1,5a on liiga pikk aeg.

+2
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Teil on vanemat sorti boiler? Meil gaasiboiler läheb tööle siis kui soojaveekraani lahti keerata.

No suure leegi viskab jah siis, kui soojaveekraani lahti keeran aga nn seisuolekus väike sinine leek koguaeg hõõgub. Boiler 3 aastat vana. Kas siis on selliseid ka, millel stabiilselt koguaeg seda väikest leeki pole?

Jah, osa uuemat tüüpi boileritest on sellised, mis süütavad ise leegi siis, kui vesi jooksma hakkad. Seal on vist dünamo, mis vee liikumise peale reageerib. Ooterežiimis põlemist ei toimu. Valisime sellise, kuna tundus turvalisem. Mulle natuke tundus, et see boiler tahab pisut suuremat veevoolu kui nii öelda klassikaline variant, muidu kustub leek ära ja vesi uuesti külm. No ja lisaks võib olla pisut pikem aeg enne kui soe vesi tuleb – kõige pealt vaja veevoolu, siis süütab ja alles siis hakkab vesi soojenema.

Samas uuesti valides võtaksin ikkagi sama tüüpi boileri, sest ei taha, et kogu aeg mingi põlemine kodus toimuks (ka pisut paranoiline gaasiboilerite osas).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Need vanad boilerid, mil leek kogu aeg põleb, olidki suured gaasiröövlid. Me lasime juba 25 aastat tagasi paigaldada sellise, millel leek süttib siis, kui vesi avada. Meil on patareidega, st patareivool süütab leegi kui kraan lahti keerata. Uuemad on turbiiniga, veevool ise süütab. Ei teadnudki, et neid vanu ka veel kasutatakse, mis kogu aeg gaasi lihtsalt põletavad. Mingit mõtet pole seda enam hooldada, osta uus kui vähegi raha on. Aga ega seda raha ei tulegi, kui ilma kütta.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mingit mõtet pole seda enam hooldada,

TA-l on kõigest 3 aastat vana boiler.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Oh, vabandust, ei pannud tähele hilisemas vastuses, tõesti vaid 3 aastat vana boiler… Siis ei jää muud üle, kui panna gaas põlema vaid siis, kui sooja vett kasutama hakatakse. Nõuka-ajal põlesid need tulukesed tõesti kogu aeg (kuigi see on isegi ohtlik, sest kui leek peaks kogemata kustuma, siis gaas voolab ju edasi), aga siis ei maksnud gaas midagi, seda isegi ei mõõdetud. Eks sa proovi nüüd mingi aeg (nt nädal), kuipalju kokku hoiab, kui gaas süüdata vaid sooja vee tarbimise ajaks. Ebamugav, kuid saad aimu, kui pika aja jooksul uus boiler ära tasuks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meil on ostetud palsplussist http://www.palspluss.ee gaasiküte, põrandakütte automaatika, nutikas küte, Vaillant, Termet, Tech, Salus – Esileht Vaillant boiler. Sellel tuli ei põle kogu aeg, lähebki siis tööle, kui vee lahti keerad. Samasuguseid müüakse siiani, meil töötanud juba 11 aastat.

Aga mina olen lugenud, et gaasiboilerit peab ikka kord aastas kontrollima, ka tänapäevaseid. Kuigi meil on suur pere ja kasutame väga palju, siis võib-olla ka seetõttu, aga meile ikka öeldakse, et kord aastas.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Elan tavalises viiekordses majas, kus soe vesi käib igas korteris läbi gaasiboileri. Meid on peres 3 ja gaasi läheb ühes kuus u 25 kuupmeetrit. Viimane arve oli 70€ ???? Eelmine aasta samal ajal oli 17€. Õudne hind on praegu gaasil. Ok, püüame pesemisega vähe tagasi hoida, ei larista minuteid pesta aga kuidas oleks mõtekam gaasiboiler seadistada, et gaasi kuluks vähem? Kas need, kellel ka boilerid, kas hoiate leeki koguaeg üleval või lülitate boileri alles siis sisse, kui sooja vett vajate?

Kuidas teil gaas nii kallis on? Meil kulus septembris samuti 25 kuupi (gaasipliit + soe vesi), kuid arve selle eest 20 eurot.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuidas teil gaas nii kallis on? Meil kulus septembris samuti 25 kuupi (gaasipliit + soe vesi), kuid arve selle eest 20 eurot.

Siis on teil mingi fixpakett, mis kohe lõppema hakkab-kuubi hind oli septembris peaaegu 4 eurot.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuidas teil gaas nii kallis on? Meil kulus septembris samuti 25 kuupi (gaasipliit + soe vesi), kuid arve selle eest 20 eurot.

Korruta järgmine/ülejärgmine arve neljaga.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kasutan teemat ära ja küsin – kust olete gaasiboilerile hoolduse tellinud? Värske teema mu jaoks, kolisin äsja ja varem kokkupuudet pole olnud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas selle vanemat tüüpi gaasiboileri jaoks ei saa siis vahele panna mingit vidinat, mis asendaks selle leegi pideva põlemise sellega, et süütab siis kui kraani kasutatakse?

Mul endal ei ole praegu gaasiboilerit, ma siin kõrvaltvaatajana kraaksatan.

No et elektriseadmetele saab panna taimereid, kui on olemas nn isesüttivad gaasiboilerid, siis oleks ju loogiline, et selle leegisüütaja saab lihtsalt äkki välja vahetada, selle asemel, et tervet boilerit välja vahetada või iga kord seda sisse-välja lülitada?

Ma olen ise elanud ligi viis aastat gaasiküttega korteris (eelmine elukoht), sellel ka väike leek kogu aeg põles, mind see põlemine iseenesest ei morjendanud, sest toona oli gaas odavam ja seda hirmu ei olnud, et boileri ruumis õhku väheks jääb, omanik oli küll veidi paanika-jaanika, mul käis seal iga paari kuu tagant mingi mees boilerit kontrollimas 😀 aga võimalik, et hoopis käis salaja vaatamas, ega korterit pole ära rüüstatud (üürikas oli).

Gaasiboiler on mugav, mul on nüüd isiklikus kodus elektriboiler, kuigi gaas on ka majas, olen mõelnud sellele, et paneks gaasika, sest elektriboiler on selline, et see kogu aeg töötab ja hoiab vett kuumana ja kulutab elektrit. Välja lülitada seda pole mõtet, muidu ikka jälle kulutab, stabiilselt kuumana hoidmine on mõttekam kui just pikale puhkusereisile ei lähe.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kasutan teemat ära ja küsin – kust olete gaasiboilerile hoolduse tellinud? Värske teema mu jaoks, kolisin äsja ja varem kokkupuudet pole olnud.

Meie kasutame Katlaabi. Aga meil on Viessmani katel. Minuteada on need hooldusfirmad suuremas osas nö katla tootjafirma põhised, et igal firmal 1-3 tootjat, mille katlaid-boilereid nad hooldavad.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kasutan teemat ära ja küsin – kust olete gaasiboilerile hoolduse tellinud? Värske teema mu jaoks, kolisin äsja ja varem kokkupuudet pole olnud.

mina tellingi tavahoolduse Palsplussist. Tallinnas. Tasub uurida, kas nad Teie boileriga ka tegelevad.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul on terve elamine gaasiküttega. Mina valisin paar aastat tagasi katla, mida saab seadistada. Ja seadistusi saab ka mobiilist muuta.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

kuidagi kahtlaselt suur gaasi kulu teemaalgatajal, kui arvestada, et vaid vee soojendamiseks kulub gaasi.

meil on maja, kus on gaasiküte + soe vesi gaasiga. suvekuudel kuikütmist pole, on gaasi kulu kuupmeetrites vaid ühekohalised numbrid 4-7m3 kuus. septembris üle päeva natuke kütsime ka maja, nüüd läks 35 kuupi.

ma arvan, et kiiresti tuleks teemaalgatajal tellida gaasibolieri hooldus, sest suur gaasikulu võib olla tingitud hooldamata boilerist.

Hooldus tehtud 1,5 aastat tagasi. Appike, ma nüüd täitsa mures, et miks mul nii suur kogus gaasi läheb. Ma ei saa üldse aru. ????

hooldus tuleb teha iga aasta.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul on terve elamine gaasiküttega. Mina valisin paar aastat tagasi katla, mida saab seadistada. Ja seadistusi saab ka mobiilist muuta.

So?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 22 postitust - vahemik 1 kuni 22 (kokku 22 )


Esileht Kodunurk Gaasiboiler kortermajas