Esileht Koolilaps GAG piirkonnaklass, kui kaua peab olema sisse kirjutatud?

Näitan 9 postitust - vahemik 31 kuni 39 (kokku 39 )

Teema: GAG piirkonnaklass, kui kaua peab olema sisse kirjutatud?

Postitas:
Kägu

On ju, Kakumäe asumis on rocca al mare kool täiesti olemas.

Sinna ei saa ju isegi mitte katsetega, vaid raha eest (kooli toetajad) või loosi teel. Suurem osa sealsetest õppuritest pole kohalikud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meil väikelinnades on valikus ainult üks kool ja sinna kõik ka lähevad. Leidub neid, kes end vaevu läbi lohistavad, eksameid miinimumi peale teevad, aga alati on ka sädelevaid priimuseid, kelle riigieksamid maksimumi peal. Mõnel aastal ei ole ühtegi medalit, aga mõnel teisel aastal kuldseid rohkem kui mitu. Seega, kes ikka viitsib õppida ja vanemad hoiavad silma peal, saavad meie koolides alati kvaliteetse hariduse olenemata asukohast. Kes ei viitsi õppida, seda ei päästa ka õpetajate nö “kõvadus”. Igast lennust tuleb mõni lontrus ja igast lennust tuleb mõni kõrgelt lendaja. Eks Tallinna eliitkoolide taset hoiab kvaliteetsena, vaid see, et nad lihtsalt ei võtagi vastu vähem andekamaid. Kui võtaks, siis ei tuleks neist nagunii midagi parema välja kui mõnest teisest koolist. Seega pole asi kõrges tasemes ja erilises õpetamise kvaliteedis, vaid selles, et elimineeritakse madala lati õpilased. Õppetöö samasugune nagu teistes koolides.

Minu on küll hommikul tööle minnes kahju vaadata lapsi, kes ühistranspordis kooli loksuvad. Nina vastu mobiili, nägu unine, jääb teistele ette ja jalgu. Liikluses on nad uinamuinad ja satuvad eluohtlikesse olukordadesse.

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma arvan, et seda trikki on üleüldse kõige lihtsam andmebaasides kontrollida. Kui alaealine ei ela ametlikult vanematega samal aadressil, vaid suvalise inimese juures. Kindlasti ei laseks ma tuttavatel enda juurde niimoodi last kirjutada. Vaat kui tullakse suisa ukse taha kontrollima ja saad omale veel skeemitamise eest jama kaela.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma arvan, et seda trikki on üleüldse kõige lihtsam andmebaasides kontrollida. Kui alaealine ei ela ametlikult vanematega samal aadressil, vaid suvalise inimese juures. Kindlasti ei laseks ma tuttavatel enda juurde niimoodi last kirjutada. Vaat kui tullakse suisa ukse taha kontrollima ja saad omale veel skeemitamise eest jama kaela.

iseenesest ei tohi ametnik registreerida lapse elukohta vanema(te)st eraldi. ma ei tea, võibolla süsteem võimaldab, sest erandite puhune võimalus peab ju olema, aga nö rutiinselt ei saa, sel juhul peab olema kokkumäng linnavalitsuse elanikeregistris kandeid tegeva ametnikuga.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Saab küll teisele aadressile vanematest eraldi, kui ära põhjendad. Mul omal elab laps teises linnas sugulase juures – küsiti põhjendust ja eluruumi omaniku nõusolekut.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Pääsküla on tõesti nõrk kool. Aga üks asi, mis seda nõrgestab, on see, et nõudlikumad vanemad, kes julgeksid koolile ka mingeid asjalikke ja sisulisi nõudmisi esitada (annaks kodus õppida, jätaks kohustuslikku lugemist jms), viivad oma lapsed kas enne kooli algust või siis juba kooli ajal mujale. See võimaldab särada vanematel, kes leiavad, et äkki ei teeks ebamugavaid asju. Pääskülas on ühes klassis seinast-seina rahvast – oivikutest nendeni, kelle vanemad leiavad, et kool on süüdi, kui mingi jama on. Ainus asi, mille üle peaks imestama – miks ei võta Tallinna linn oma viite nõrgimat kooli mingi eritähelepanu alla. Aastad mööduvad, aga midagi ei muutu.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Igast lennust tuleb mõni lontrus

Kõik ei taha oma last panna sellise potentsiaaliga kooli. Paljude jaoks on kooli valikul olulisimaks just keskkond, mitte see, et kool asuks kusagil kõrvalmajas.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Igast lennust tuleb mõni lontrus

Kõik ei taha oma last panna sellise potentsiaaliga kooli. Paljude jaoks on kooli valikul olulisimaks just keskkond, mitte see, et kool asuks kusagil kõrvalmajas.

Ja ikkagi on igas koolis ja igas lennus mõni lontrus. Kes ei viitsi ega taha.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Saab küll teisele aadressile vanematest eraldi, kui ära põhjendad. Mul omal elab laps teises linnas sugulase juures – küsiti põhjendust ja eluruumi omaniku nõusolekut.

just täpselt seda ma kirjutasingi, et rutiinselt ei saa ja erandid on olemas.

väga palju mõistlikke põhjendusi siiski ei ole.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 9 postitust - vahemik 31 kuni 39 (kokku 39 )


Esileht Koolilaps GAG piirkonnaklass, kui kaua peab olema sisse kirjutatud?