Esileht Koolilaps VHK reaalsuund

Näitan 20 postitust - vahemik 1 kuni 20 (kokku 20 )

Teema: VHK reaalsuund

Postitas:

Arvamusi VHK reaalsuunast palun.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

VHK reaalsuuna tase on väga hea. Minu teada on nende reaalklassi matemaatika riigieksami tulemused võrreldavad GAG-i ja RK-i tulemustega. Pole üldse harv juhus, kui VHK reaalklassi eksamitulemus on parem mõnest RK-i klassi omast. Keskmine RK-s muidugi kõrgem, sest seal ei olegi klassi, kus matemaatikat ei õpitaks reaalklassi tasemel.
VHK keskmise matemaatikas viivad alla humanitaarklassid, mis on ka loomulik.

+1
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 07.06 07:48; 07.06 17:11; 08.06 19:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis või kes on RK? Riigikogu?

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis või kes on RK? Riigikogu?

Jah, sinu jaoks Riigikogu

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

VHK keskmise matemaatikas viivad alla humanitaarklassid, mis on ka loomulik.

EI saa aru, miks nad humanitaaris olles peavad laia eksamit valima? Väga imelik. Ka mingi salavanne, et ei tohi kitsast valida?

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma arvan, et seal tohib ikka kitsast valida, lihtsalt laia tohib samuti. Ja minu meelest on see just inimlik lähenemine. Kooli jaoks ei ole nii tähtis tulemused ja edetabelid, vaid iga õpilane eraldi. Mina lõpetasin selle kooli üsna ammu. Siis oli humanitaarklassis kaks rühma – nõrgem ja tugevam. Tugevamal oli üks tund nädalas rohkem. Samas olid õpilased pigem ikkagi huvitatud humanitaaraladest. Seega, ma küll õppisin ühe tunni rohkem ja tegin laia eksami keskmisele tulemusele, aga mu põhihuvid olid ikkagi seotud humanitaarvaldkondadega, ja põhiliselt kulus aeg nende peale. Ma ei tea, kuidas praegu, aga siis oli vaja matemaatika eksamit päris mitme eriala puhul, näiteks arhitektuuris ja psühholoogias. Ja alati ei olnud sissesaamiseks vajalik punktisumma väga suur. Seega ma tegin matemaatika eksami lihtsalt igaks juhuks. Ja humanitaarklassis oli ka selliseid õpilasi, kes olid kahelnud humanitaari ja reaali vahel, ehk neid huvitasid mõlemad suunad ja nad olid mõlemal alal andekad, ja nemad saidki üle 80 punkti. Aga mul on väga hea meel, et mulle ei öeldud, et ma ei peaks tegema matemaatika eksamit, kuna viin kooli tulemused alla. Mulle oleks see tundunud väga ebaõiglane. Õnneks vähemalt sel ajal ei tähtsustatud seda tabelit nii väga. Kõik tabeli eesotsas olevad koolid on ju head. Ja neis koolides ei ole ju ka soovijatest puudust. Aga teemasse – mina õppisin seal väga ammu, aga siis olid reaalklassis tugevamal tasemel nii füüsika, matemaatika kui ka keemia. Sageli olidki reaalsuunas teised õpetajad või siis lihtsalt nõuti humanitaarklassidelt vähem ja lähenemine oli teistsugune (rohkem jutustav, päris eluga seotud, rahulikum tempo), vahel ei olnud tõesti ka õpetaja väga hea. Aga reaalklassis olid ikka kõik reaalainete õpetajad tugevad ja piisavalt nõudlikud (mu õde käis seal).

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

VHK keskmise matemaatikas viivad alla humanitaarklassid, mis on ka loomulik.

EI saa aru, miks nad humanitaaris olles peavad laia eksamit valima? Väga imelik. Ka mingi salavanne, et ei tohi kitsast valida?

Mõni ülikool ei võta sind, kui oled kitsa matemaatika eksami teinud.
Ja ega humanitaar ei tähenda otseselt seda, et sa matemaatikat ei oska, äkki lihtsalt humanitaarained pakuvad rohkem huvi.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

VHK-s sai 95-100 punkti eelmisel aastal 2 õpilast laias matemaatikas, GAGis 19 õpilast ja reaalis 28.

VHK reaalsuuna tase on väga hea. Minu teada on nende reaalklassi matemaatika riigieksami tulemused võrreldavad GAG-i ja RK-i tulemustega. Pole üldse harv juhus, kui VHK reaalklassi eksamitulemus on parem mõnest RK-i klassi omast. Keskmine RK-s muidugi kõrgem, sest seal ei olegi klassi, kus matemaatikat ei õpitaks reaalklassi tasemel.

VHK 80-84 punkti 7 õpilast, 85-89 5 õpilast ja 90-94 2 õpilast.
GAG siis vastavalt 11, 11 ja 18
reaal 9, 15 ja 17
Pole nagu päris võrreldavad, isegi kui humanitaarklasseid välja arvata.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nõus, pole päris see, mis ma väitsin, aga kui võtame klasshaaval, ehk siis kõik reaalkooli klassid eraldi, siis on pilt ilmselt täpsem eespool väidetule. Kuidas oli 2018, 2017?

Vähemalt eelmisel aastal olla olnud ühe reaalkooli klassi tulemus päris kehv, kusagil 70 kanti. Kas teie andmed seda näitavad?

Ja veel, kust selliseid täpseid andmeid saab? Tahaks isegi näha.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 07.06 07:48; 07.06 17:11; 08.06 19:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

VHK reaalklassi õppeplaan on koostatud nii, et see looks valmisoleku õpingute jätkamiseks loodusteaduslikes, meditsiinilistes või tehnikavaldkondades. Õppeplaani näeb siit.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.06 17:16; 09.06 12:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nõus, pole päris see, mis ma väitsin, aga kui võtame klasshaaval, ehk siis kõik reaalkooli klassid eraldi, siis on pilt ilmselt täpsem eespool väidetule. Kuidas oli 2018, 2017?

Vähemalt eelmisel aastal olla olnud ühe reaalkooli klassi tulemus päris kehv, kusagil 70 kanti. Kas teie andmed seda näitavad?

Ja veel, kust selliseid täpseid andmeid saab? Tahaks isegi näha.

Siit

Matemaatika riigieksamid: 2019: VHK – 47,7 lai, 40,3 kitsas; Reaal – 83,3 lai
2018: VHK – 64 lai, 44,4 kitsas; Reaal – 86,7 lai
2017: VHK – 52,2 lai, 41,3 kitsas; Reaal – 89,3 lai

Tartu Ülikool liidab laia matemaatika tulemusele 16 p, et kitsa matemaatika tulemus saada – nii saab kitsast ja laia omavahel võrrelda.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.06 18:51; 07.06 21:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mind ka huvitaks, kust näeb koolide kaupa punktide vahemikke? EISis saab välja võtta punktide protsendi järgi sooritanute arvu ja protsendi koguvalimist, aga mitte koolide kaupa.

Kui humanitaarklassid “maha arvata” (tinglikult, mõni tipptulemus võib ka sealt tulla), siis selle statistika (kust iganes see pärit on) ülekaalukas võitja on GAG, sest seal on 2 reaalklassi peale 58 80+ tulemust (29 klassi kohta). Tegelikult tõenäoliselt vähem selle arvel, et keeleklassides on matemaatika tase ka väga kõva.

Reaalis nelja reaalklassi peale 69 (17,25 klassi kohta). VHKs ühe reaalklassi peale 16, st sama suurusjärk, mis reaalis. Vahe on tippudes (90+), mis on oodatav, sest vaevalt, et mõni matemaatikaolümpiaadi võitja reaali asemel VHK valib, kui kogemata ise VHK põhikoolist ei tule (ja ka VHK põhikoolist kipuvad päris tippude tipud reaali või HTGsse ära minema).

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui vaadata VHK reaalsuuna laia matemaatika edukalt tegijate osakaalu kõigist VHK reaalsuuna tegijatest, siis on see sama hea tulemus kui gag, reaal vmt.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Täiesti kummaline, miks peaks arvama, et humanitaarklassi õpilaste puhul on matemaatika tulemus üle 80 punkti kuidagi erandlik. Sa ei tunne vist humanitaarklasside õpilasi küll.
Ja Reaalis peaks olema kolm klassi, mitte neli.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Täiesti kummaline, miks peaks arvama, et humanitaarklassi õpilaste puhul on matemaatika tulemus üle 80 punkti kuidagi erandlik. Sa ei tunne vist humanitaarklasside õpilasi küll.

Ja Reaalis peaks olema kolm klassi, mitte neli.

Nõus. Näiteks Reaalkoolis, kus kõik klassid on reaalkallakuga, on viimasel kolmel aastal olnud eesti keele riigieksamite tulemused GAGist paremad. See, mis suunas õpilane õpib, näitab eelkõige tema huvisid ja tugevusi, aga see ei tähenda, et ta muudes valdkondades nõrk oleks.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.06 18:51; 07.06 21:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ikkagi. Kui vaadata VHK reaalklassi, mitte kõiki laia matemaatikat teinud õpilasi, siis on tulemused täiesti võrreldavad GAG-i ja Reaalkooliga.

Tähtis on küsida nii: kas VHK reaalharu õpilane, kes tahab näiteks arstiks õppida, saab vajalikud 90 punkti, kui on piisavalt annet ja töökust? Vastus, jah saab?

0
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 07.06 07:48; 07.06 17:11; 08.06 19:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tähtis on küsida nii: kas VHK reaalharu õpilane, kes tahab näiteks arstiks õppida, saab vajalikud 90 punkti, kui on piisavalt annet ja töökust? Vastus, jah saab?

minu meelest on asjakohane küsimus selline: kas õpilane, kes tahab näiteks arstiks õppida, saab vajalikud 90 punkti, kui on piisavalt annet ja töökust? Vastus, jah saab? vhk-s õppimisega puudub põhjuslik seos, arstiteaduskonda saab sisse ka neid, kes on õppinud muudes koolides peale G5.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 09.06 11:51; 10.06 10:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

minu meelest on asjakohane küsimus selline: kas õpilane, kes tahab näiteks arstiks õppida, saab vajalikud 90 punkti, kui on piisavalt annet ja töökust? Vastus, jah saab? vhk-s õppimisega puudub põhjuslik seos, arstiteaduskonda saab sisse ka neid, kes on õppinud muudes koolides peale G5.

Põhjuslik seos on täiesti olemas. Esiteks on teema VHK kohta, teiseks pakub VHK reaalsuund meditsiinialast eelõpet, nt Tallinna Tervishoiu Kõrgkoolis toimuvat meditsiinikursust, samuti tervishoiukursust ja bioloogia praktikumi jne. Ehk et õpilane saab juba eos katsetada, kas meditsiini õppimine oleks talle, ja vastavalt ka eksamiteks valmistuda.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.06 17:16; 09.06 12:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tähtis on küsida nii: kas VHK reaalharu õpilane, kes tahab näiteks arstiks õppida, saab vajalikud 90 punkti, kui on piisavalt annet ja töökust? Vastus, jah saab?

Ilma ühegi gümnaasiumi ja õpetajata saab piisava töökuse ja mõistuse (isegi mitte väga ande) puhul vajalikud 90 punkti.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Põhjuslik seos on täiesti olemas. Esiteks on teema VHK kohta, teiseks pakub VHK reaalsuund meditsiinialast eelõpet, nt Tallinna Tervishoiu Kõrgkoolis toimuvat meditsiinikursust, samuti tervishoiukursust ja bioloogia praktikumi jne. Ehk et õpilane saab juba eos katsetada, kas meditsiini õppimine oleks talle, ja vastavalt ka eksamiteks valmistuda.

küsimus ei olnud ju selles. muidugi võimaldab vhk reaalsuund paremini mõista, kas meditsiiniteaduskonda astumine võiks olla õige otsus, kuid matemaatika riigieksamil ei aita niisugused asjad nagu ttk-s võetav kursus kuidagi rohkem punkte saada.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 09.06 11:51; 10.06 10:27;
To report this post you need to login first.
Näitan 20 postitust - vahemik 1 kuni 20 (kokku 20 )


Esileht Koolilaps VHK reaalsuund