Esileht Ilu ja tervis Genitaalherpes

Näitan 19 postitust - vahemik 1 kuni 19 (kokku 19 )

Teema: Genitaalherpes

Postitas:

Abikaasast olen aasta lahus, mingeid seksuaalsuhteid ei oma. Peaaegu 2 aastat oma suhte lõpus kasutasime kondoomi ja 2019 aasta alguses käisin ka kontrollis, tegin kõik analüüsid, kõik olid korras. Siit minu küsimus? Avastasin häbememokal paar villi, mis on ebameeldivad – midagi väga traagilist pole, iga asja peale kohe arsti juurde ka ei näe mõtet minna. Ainuke asi, mis pähe turgatas oli genitaalherpes aga nii palju, kui ma kuulnud olen, siis see ikka karmim värk, kas on variant, et need paar õnnetut villi on tekkinud millestki muust? Aga millest? Kellegil kogemusi?

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 20.01 08:20; 20.01 22:39; 22.01 01:28; 22.01 01:30; 23.01 10:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

võib olla ka muu, aga herpes on kõige tõenäolisem, sest see viirus on meil enamikul kehas olemas.
see viirus võis sul ka enne kehas olemas olla ja nüüd millegi peale välja lüüa, ei pea tingimata hiljuti suguliselt saadud olema.

genitaalherpes minu kogemuse järgi ei ole sugugi nii karm kui nad räägivad. korralik seennakus on valusam kui ühe kahe villiga herpes (minu jaoks)

helista perearstile ja lase herpesevastased tabletid välja kirjutada igaks juhuks, 3 pakki – 2 pakiga tee kuur läbi ja kolmas jäta omale mälestuseks, et kui peaksid uuesti saama.

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

200 mg tabletid peaks vabamüügis ka olema, aga võtma tuleb hakata otsekohe!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 20.01 17:14; 22.01 11:11; 24.01 11:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis tabletid need täpsemalt on?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 20.01 08:20; 20.01 22:39; 22.01 01:28; 22.01 01:30; 23.01 10:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis tabletid need täpsemalt on?

Ja oledki valmis perekooli soovituse peale tablette neelama, ilma et üldse kindel saaksid olla, mis punnidega tegu on? Kui need villid mõistliku aja jooksul ise ära ei parane, siis tuleks ikka arsti juurde minna.

+3
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Genitaalherpes pole üldse mingi meeletult hirmus asi. Võibki olla paar villi või üks vill. Ära tunned selle järgi, et see annab tunda ehk sa kohe saad aru, et miskit on. Sügeleb ja on valulik. Villi sees on vedelik. Mingi kondoom ei kaitse sind genitaalherpese eest. Lihtsalt tõenäosus seda saada on väiksem. Ükski tablett seda ei ravi. Herpes jääb sulle kuni surmani. Tabletid ehk pärsivad selle välja ilmumist. Näiteks võtavad tablette naised, kellel herpes ja kes hakkavad sünnitama. Siis võib kindel olla, et sel momendil herpest pole. Mina ei võtnud isegi siis tablette.
Ükski arst tavakorras läbivaatusel ei huvitu sellest, on sul herpes või mitte. Seda tavakontrollis ei kontrollita. Kui sa ise tahad lasta kontrollida, siis äkki võtavad proovi. Mina olen ise tavaliselt öelnud, et olen herpesviiruse kandja ja selle peale tehakse ahah ja ongi kõik. Väga paljudel naistel ju see. Aga kui uue mehe leiad, siis oleks viisakas mainida, et oled herpesviiruse kandja (kui sul muidugi üldse on see viirus). Paratamatult saab selle ka mees ja midagi pole teha. Lihtsalt näiteks minu mehel pole elus herpes välja löönud. Ma tean ka täpselt, kellelt mina selle sain ja tõenäoliselt polnud ka sellel mehel õrna aimugi mingist herpesest.

+4
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 21.01 13:03; 24.01 13:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

jama on jah see, et hakkab korduma, pole tablett või tabletid aidanud. Kui tupe sees haavand siis ikka väga valus, häbememokale (tuppe seda ei pane) olen määrinud seda sama kreemi, mis huuleherpesele. Aitab.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis tabletid need täpsemalt on?

Ja oledki valmis perekooli soovituse peale tablette neelama, ilma et üldse kindel saaksid olla, mis punnidega tegu on? Kui need villid mõistliku aja jooksul ise ära ei parane, siis tuleks ikka arsti juurde minna.

Uurin pigem huvi pärast, neelama ei hakka miskit.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 20.01 08:20; 20.01 22:39; 22.01 01:28; 22.01 01:30; 23.01 10:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

No tegelikult ma jah ei tea mis see on, mingi üks vill ja häda pole nagu midagi, lihtsalt ehmatas ära korraks, et olen korrapäraselt testitud ja elasin aastaid ühe sama mehega, seega natuke nagu tusaseks teeb lihtsalt selline asi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 20.01 08:20; 20.01 22:39; 22.01 01:28; 22.01 01:30; 23.01 10:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Herpes on haigus, mille (eriti esmasel ilmnemisel) tuleks siiski otsekohe hakata justnimelt tablette neelama. Sestap nad nüüd vabamüügis ongi, et inimesed ei kaotaks aega. Nimelt on lootust herpese esmailmnemisel kohe tabletiravi alustades sellest siiski aasta(kümne)teks vabaneda. Ka igakordsel uuesti väljalöömisel aitab tablett kõige efektiivsemalt just siis, kui seda hakatakse kohe võtma, siis ei ilmne sümptomeid üldse ja juba tekkima hakkav vill kaob. Nii kui võtmisega hiljaks jääd, tekib vill ikka (kuigi kergemalt ja paraneb kergemini kui ilma).
Väga sageli tõrjub üks herpeseviiruse tüvi teise välja, ehk kui sul on ka huuleherpes, siis ajapikku organism teise tüve surub maha ja jääb vaid üks, kas huule- või genitaalherpes.
Esmanakatumine raseduse ajal on sageli lootele surmav või raskeid puudeid (pimedust ja kurtust) tekitav, seega rasedate nakatumine on üliohtlik. Väikelastel avaldub esmanakatumine sageli stomatiidina – kogu suu on ville täis. Nakkuse saavad väikelapsed enamasti oma pereliikmeid, seetõttu mitte kunagi ei tohi musitada last kui endal on ohatis! Tavapärase hügieeniga (sama rätiku kasutamise vältimine ja kätepesu peale iga korda, kui oled kogemata vastu ohatist läinud) aitab vältida teiste nakatumist.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 20.01 17:14; 22.01 11:11; 24.01 11:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olin 25 kui gen.herpes välja lõi. Seksuaalselt ei olnud aktiivne.
Ükspäev lihtsalt tuli vill ja ehmatas mu täitsa ära.
Käisin arstil, sain mingit lahust ja rohkem pole sellega kunagi probleeme olnud. (Nüüd olen 36).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Genitaalherpes on sugulisel teel leviv sage haigus, mida põhjustab herpesviirus. Suguhaige eluks ajaks!
http://suguhaigus.ee/genitaalherpes/

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Analüüsid tehtud, ootan vastust, arst vaatas tiba imeliku näoga, ütles et ei usu, et on herpes. Huuleherpest mul pole olnud. Ilmselt reakstioon vahatamisele, kuid eks tõde selgub kui analüüsid olemas, huvitaval kombel pole ei vaevusi ja asi ise juba taandub. Ei oska midagi arvata, tablette niisama moe pärast ma küll sööma ei hakka.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 20.01 08:20; 20.01 22:39; 22.01 01:28; 22.01 01:30; 23.01 10:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul tulevad vahest peale raseerimist need villid. Paar päeva ja siis kuivavad ära. Midagi halba selles pole.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis tabletid need täpsemalt on?

Ja oledki valmis perekooli soovituse peale tablette neelama, ilma et üldse kindel saaksid olla, mis punnidega tegu on? Kui need villid mõistliku aja jooksul ise ära ei parane, siis tuleks ikka arsti juurde minna.

Uurin pigem huvi pärast, neelama ei hakka miskit.

acic ja valtrex on nende tablettide nimi. aga võib ka apteegist niisama herpese vastast ravimit küsida, apteekrid teavad soovitada.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ole nüüd ikka mõistlik. Kui arsti pandud diagnoosi ei ole, siis ei tohi mingeid tablette ise võtma hakata! Veelgi vähem mingi anonüümse internetifoorumi soovituse peale. Hiljem, kui diagnoosiks on kinnitatud genitaalherpes, alles siis võib neid käsimüügitablette vajadusel tarbida.

Just sellepärast ca 90% inimestest seda viirust kannabki, et “kui diagnoosi ei ole, siis ei tohi tablette võtma hakata”. Ometi on herpese puhul ülioluline just kohene tabletiravi, mille puhul esmanakatunu võib tablettidega oma organismi sellest viirusest päästa – see ei valluta organismi. Paraku seni kuni arstile pääsetakse, tabletid välja ostetakse ja võtma hakatakse, on see viirus organismis juba kanda kinnitanud ja vohab ja ongi eluaegne nakkus olemas.
Nende tablettidega ravitakse ka vastsündinuid, kes sünnituse käigus emalt on nakkuse saanud ja keda muidu ähvardaks väga tõsised terviseprobleemid, isegi surm.

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 20.01 17:14; 22.01 11:11; 24.01 11:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul tulevad vahest peale raseerimist need villid. Paar päeva ja siis kuivavad ära. Midagi halba selles pole.

Need on ikka väikesed mädapunnid, mis pärast raseerimist tulevad. Ville ikka niisama ei tule. Pole küll kunagi ükski aluspesu ega side niimoodi hõõrunud, et villid tekiks.

Aga mul näiteks lisaks sellele genitaalherpesele lööb kannika peal paar-kolm korda aastas välja villikeste kogum. Alati täpselt ühe ja sama koha peal. Genitaalherpesest erineb see sellepoolest, et ei sügele. Samas on väga valulik. Ma tavaliselt pigistan need villid katki ja panen Acic kreemi peale. Siis kaob kiiresti ära. Aga jah, see veel mingi muu herpes. Genitaalherpes muidu on ikka häbememokkade peal või lahkliha-pärakuaugu ümbruses. Mujal mitte.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 21.01 13:03; 24.01 13:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

valu korral lähete ka ikk enne neuroloogile kui valuvaigistit võtate?

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Just sellepärast ca 90% inimestest seda viirust kannabki, et “kui diagnoosi ei ole, siis ei tohi tablette võtma hakata”. Ometi on herpese puhul ülioluline just kohene tabletiravi, mille puhul esmanakatunu võib tablettidega oma organismi sellest viirusest päästa – see ei valluta organismi.

Seda viirust polegi mõtet karta, sest suuremal osal inimestest ei tee ta mitte midagi. Enamasti vaid nakatumisel üks kord lööb välja ja siis ei juhtu eluaeg enam mitte midagi. Või ehk vaid tugeva stressi olukorras võib uuesti välja lüüa.
On muidugi inimesi, kellel perioodiliselt välja lööb. Need võiksid siis end tõsisemalt ravida.

Küllap mingi hetk saab valmis ka vaktsiin, mis suudab viiruse kehast minema pühkida.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 19 postitust - vahemik 1 kuni 19 (kokku 19 )


Esileht Ilu ja tervis Genitaalherpes