Esileht Lapse ootamine Gripivaktsiin ja rasedad

Näitan 18 postitust - vahemik 1 kuni 18 (kokku 18 )

Teema: Gripivaktsiin ja rasedad

Postitas:

Rasedad, kas lasete sel aastal omale neljavalentse gripivaktsiinile teha?

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pole kunagi teinud, ega plaani raseduse ajal teha.

+6
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei lase. Samamoodi ei teinud ka eelmise rasedusega, kui olin rase samal (hoo)ajal.
Pole ise haige olnud mitu aastat ja laps pole ka haige olnud. 🙂

+5
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olin rase eelmine sügis/talv/kevad ja tegin gripivaktsiini. Raseduse ajal haige ei olnud kordagi. Eelmise raseduse ajal ei teinud ja olin veebruaris väga haige nädala. Ma ei tea, kas on seos või mitte, aga selline kogemus.

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei ole kunagi väga raskelt haige olnud (täiskasvanuna), aga olen ka viimased 9 aastat gripivaktsiini teinud, ka rasedana. Rasedad on ju riskirühm ning minu arvates võiks rasedatele tasuta olla. Hetkel olen 20 nädalat rase ja plaanin lähiajal selle aasta vaktsiini ära teha.

+8
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen esimest korda rase ja rääkisin gripivaktsiini tegemisest/mittetegemisest reedel ka oma ämmaemandaga. Tema pigem soovitas teha, nii et mina teen.

+7
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lasen teha sest raseduse aeg jääb tipphooaega. Tavalisi viiruseid ei karda aga gripp on karm.
Mu õde kaotas oma lapse gripi tõttu, laps suri kõhus 24 nädalal.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pole kunagi teinud ja ei tee nüüd ka. Praegu teine rasedus ja mõlema rasedusega olin/olen rase gripihooajal. Pole kordagi gripis olnud.

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tänavu on mul 10. aasta järjest gripi vastu vaktsineerida, sh kahe raseduse ajal. 6,5-aastasel lapsel tuleb kuues ja 4-aastasel neljas kord gripi vastu vaktsineerida. Eriti hea on, et ka mu vanemad on minu eeskujul gripi vastu vaktsineerimise endale harjumuseks teinud, nende jaoks oleks gripp kõige ohtlikum. Iseennast ja lapsi vaktsineerides mõtlen nii sellele, et ei soovi haigestuda, kui ka eeskujule, mida minu käitumine teistele annab (olen arst).

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kindlasti mitte! Ei teagi, et oleks elus kunagi grippi põdenud (vbl lapsena, s.o. 20-25 aastat tagasi).

+5
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen kõikide rasedustega vaktsiini teinud ja teen ka sel aastal. Lapsed on terved ja tubli ja ise olen märganud, et vaktsineerides ei hakka teised külmetushaigused ka nii kergelt külge.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kindlasti mitte! Ei teagi, et oleks elus kunagi grippi põdenud (vbl lapsena, s.o. 20-25 aastat tagasi).

Usu, sa ei taha teada ka, mis tunne see on. Mul oli gripp 22 aastaselt, peale seda vaktsineerin. Ei soovi seda vaenlaselegi, jääb ilmselt eluks ajaks meelde.

+6
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen 36 nädalat rase ja lähen sel nädalal tegema. Olen teinud igal aastal eelmised 7-8 aastat, sh eelmiste raseduste ajal.

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei tee raseduse ajal ühtegi vaktsiini. Eelmisel kahel korral rasestusin gripihooajal (st raseduse 1. trimester oli hooajal) ja ei olnud probleemi. Mul pole tutvusringkonnas kedagi, kes oleks päris grippi põdenud. Lasteaias oli üks aasta ühel lapsel A-gripp, aga minu teada mingit pandeemiat ei tekkinud – meie laps jäi ka samal ajal haigeks, sh ma ise, aga gripitest oli negatiivne, järelikult juhuslikult olime haiged samal ajal.

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei teinud rasedana ja muidu ka mitte. Ma rasedana kohe kindlasti väldiksin igasuguste lisaainete manustamist eriti nagu vaktsiinid, mis ju lisaaineid ka täis. Brr.

+4
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Põdesin rasedana a-grippi 14-15ndl ja see oli õudne. Hirm beebi pärast .. jube!

Järgmisel aastal vaktsineerisin ja nüüd olen rase. Pean uurima kas on vahet mitmendal rasedusnädalal vaktsineerida.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

<p style=”text-align: left;”>Vaktsineerisin esimese raseduse ajal ja nüüd teise ajal ka. Samuti on 2x vaktsineeritud ka esimene laps. Pole kunagi ühegi vaktsiiniga probleemi olnud.</p>

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tegin nüüd rasedana vaktsiini sest hoolin enda ja beebi tervisest.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 18 postitust - vahemik 1 kuni 18 (kokku 18 )


Esileht Lapse ootamine Gripivaktsiin ja rasedad