Esileht Tööelu, raha ja seadused. Grossi kaupluses töötamine

Näitan 23 postitust - vahemik 1 kuni 23 (kokku 23 )

Teema: Grossi kaupluses töötamine

Postitas:

Kas keegi siit on Grossis töötanud või töötab? Muidugi kõik poed on erinevad, aga kuidas töö üldiselt on. Palju umbes müüjad palka saavad? Tuttav tahab kandideerida, aga ma olen küll natuke skeptiline selles suhtes. Ei ole eriline Grossi poe fänn, aga mine tea, äkki töötada on seal ok.

+2
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 20.07 23:48; 21.07 07:18; 22.07 12:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tuttav tahab kandideerida

Ja mis see sinusse puutub?

+7
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tuttav tahab kandideerida

Ja mis see sinusse puutub?

Äkki nii palju, et mõned inimesed veel suhtlevad omavahel, üksteist aidatakse. See tuttav on võib-olla väga lähedane inimene, kes perekoolis ei käi, google ei anna ka mingit infot (v.a aastate tagused sularahapalgad). Aga enne kandideerimist võiks ikka firmast midagi teada. Firma ise annab ühte infot, töötajad räägivad äkki hoopis teist juttu.

+12
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 20.07 23:48; 21.07 07:18; 22.07 12:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ütlen otse, ei tööta Grossi poes, aga minule on ta kõige sümpaatsem võrreldes teiste kettidega. Esiteks – puhas eesti kapital ja seda kasumit ei veeta siit välja, teiseks – ainuke suur toidukett, kes oma töötajatele kord aastas korraliku peo teeb. Kolmandaks – poes on ikka eesti kaup ja suht odav.

+16
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 21.07 07:41; 31.07 21:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ise ei tööta, aga meie Grossi poes on põhikooseis samad müüjad olnud juba aastaid. Paar tükki käib ka kaugemalt sinna tööle, olen ühistranspordis neid hommikuti näinud. See peaks ka midagi iseloomustuseks ütlema.

+17
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ise ei tööta, aga meie Grossi poes on põhikooseis samad müüjad olnud juba aastaid.

Ja minu kodulähedases Grossis vahelduvad müüjad väga tihti – kogu aeg on uued näod. Külastan seda poodi umbes üks kord kahe nädala jooksul.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teatmik.ee andmetel jääb ettevõtte eeldatav keskmine netopalk 670 euro kanti. See hõlmab ettevõtte kõiki töötajaid, keda on kokku umbes 1500, olgu nad siis kontoris või poes, täis- või osaajaga. Eks igaüks saab teha kas järeldused, kas suurusjärk tundub enam-vähem okei või mitte.

Võrdluseks, Prismas on ca 800 töötajat, aga keskmine netopalk on ca 800 euro kanti.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teatmik.ee andmetel jääb ettevõtte eeldatav keskmine netopalk 670 euro kanti. See hõlmab ettevõtte kõiki töötajaid, keda on kokku umbes 1500, olgu nad siis kontoris või poes, täis- või osaajaga. Eks igaüks saab teha kas järeldused, kas suurusjärk tundub enam-vähem okei või mitte.

Võrdluseks, Prismas on ca 800 töötajat, aga keskmine netopalk on ca 800 euro kanti.

Kas seal Teatmik.ee lehel oleva keskmise netotasu sees on ka kõik boonused ja muud preemiad. Tavaliselt poodides vist ongi põhipalk suhteliselt miinimumi lähedal, aga muud saadavad rahad suurendavad seda märgatavalt. Võin muidugi eksida. Ma nagu oleks kuulnud kunagi, et Grossis siiki olid müüjatel palgad oluliselt kõrgemad, kui muudes toidupoodides. Äkki oli kuulujutt. Ei tea.
Ma lõin seal sisse kodu lähedal asuva metallitöökoja, kus on palgad ikka üle 1000 euri. Seal andis keskmiseks üldse 600euri, mis ei ole loogiline.

+1
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 20.07 23:48; 21.07 07:18; 22.07 12:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

E

Teatmik.ee andmetel jääb ettevõtte eeldatav keskmine netopalk 670 euro kanti. See hõlmab ettevõtte kõiki töötajaid, keda on kokku umbes 1500, olgu nad siis kontoris või poes, täis- või osaajaga. Eks igaüks saab teha kas järeldused, kas suurusjärk tundub enam-vähem okei või mitte.

Võrdluseks, Prismas on ca 800 töötajat, aga keskmine netopalk on ca 800 euro kanti.

Kas seal Teatmik.ee lehel oleva keskmise netotasu sees on ka kõik boonused ja muud preemiad. Tavaliselt poodides vist ongi põhipalk suhteliselt miinimumi lähedal, aga muud saadavad rahad suurendavad seda märgatavalt. Võin muidugi eksida. Ma nagu oleks kuulnud kunagi, et Grossis siiki olid müüjatel palgad oluliselt kõrgemad, kui muudes toidupoodides. Äkki oli kuulujutt. Ei tea.

Ma lõin seal sisse kodu lähedal asuva metallitöökoja, kus on palgad ikka üle 1000 euri. Seal andis keskmiseks üldse 600euri, mis ei ole loogiline.

Esiteks on seal brutopalk mitte neto.
Teiseks kuna andmed tulevad MTAst siis need sisladavad kõiki tasusid (öötöö, ületöö, lisatöö jms)

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Esiteks on seal brutopalk mitte neto.
Teiseks kuna andmed tulevad MTAst siis need sisladavad kõiki tasusid (öötöö, ületöö, lisatöö jms)

Vaata korralikumalt:
Hinnanguline keskmine brutopalk: 746.87 EUR
Hinnanguline keskmine netopalk: 675.98 EUR

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma lõin seal sisse kodu lähedal asuva metallitöökoja, kus on palgad ikka üle 1000 euri. Seal andis keskmiseks üldse 600euri, mis ei ole loogiline.

alati on variant, et osa palgast tuleb sularahas ja maksuametisse selle osa kohta info ei jõua

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 23.07 07:57; 31.07 19:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Väga palju sõltub kaupluse kui tööandja kvaliteet konkreetse kaupluse juhatajast. Kui kaupluse juhataja on suutnud oma juhitavasse kauplusesse luua positiivse ja toetava õhkkonna, siis töötajad püsivad ja on rahul. Kui aga töökeskkonnas ja suhetes on pidevad probleemid, siis kipuvad töötajad vahetuma isegi siis, kui palk on kõrgem kui positiivse ja rahuliku töökeskkonnaga kaupluses.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Väga palju sõltub ka sellest, kui suur see pood on. Minu kodu lähedal on üks väike Grossi pood, mis on üks paras urgas nii et ma pigem lähen veidi kaugemasse suurde poodi, mis on teise keti oma. Aga seal, kus mu ema elab, on hiigelsuur lahmakas Grossi pood, mis on vägagi sümpaatne, paremgi kui näiteks suur Prisma, mis mul ka kodukandis. Kui ma elaksin seal, kus mu ema elab, siis käiksin grossi poes palju sagedamini.

Eks sama on ka personaliga, et see oleneb poest. Mõnes poes on kehvemad, teises paremad tingimused. Palju sõltub ka kontingendist. Minu kodulähedases grossis on väga palju elu hammasrataste vahele jäänuid, kusehais käib üle pea (mitte üksnes joodikud, vaid ka lihtsalt vanad inimesed), hoopis teine rahvas kui näiteks need, kes 500m eemal Selveris käivad. Väikses Grossis on jube külm ka kogu aeg, kaupluse töötajad on ka suvel paksudes fliisides, sest muidu on jahe. Suures grossis ei ole nii külm, eks seal ruumi rohkem ja külmalett ei ole kassapidajast kaks sammu eemal.

Eks peab vaatama konkreetse poe üldilmet ka. Kui on viisakam pood, siis on seal kindlasti ka meeldivam töötada juba klientuuri tõttu.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Poes töötada pole kerge ja sõltub ikka inimesest endast, saab ta tööga hakkama või ei. Mõned töötavad aastaid ja on rahul, teised jooksevad paari kuu pärast mujale.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen töötanud toidupoe kassapidajana. 13h vahetused, töö graafiku järgi 7päeva nädalas, riigipühad kaasa arvatud. Rahvast palju, rahaga pead täpne olema -kassa puudujääk läheb kuupalgast maha. Kassapidaja töö on sobilik, kui ei ole pereinimene, vastasel juhul kaotad palju.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen töötanud toidupoe kassapidajana. 13h vahetused, töö graafiku järgi 7päeva nädalas, riigipühad kaasa arvatud. Rahvast palju, rahaga pead täpne olema -kassa puudujääk läheb kuupalgast maha. Kassapidaja töö on sobilik, kui ei ole pereinimene, vastasel juhul kaotad palju.

13h tunnised vahetused on ebaseaduslikud, ei saa aru, millal jõuab Eestisse arusaam, et pikad vahetused mõjuvad nii töötajale kui ka Klientidele halvasti, väsinud ja passiivne teenindaja. Ja see, et võta 13h vahetuse juures veel kassa miinust töötajalt, on lihtsalt masendav, oled nagu ori. Nõuka aegsed ülemused ja juhid ei hakka vist sellest kunagi arusaama, mis on tähendab rahulolev teenindaja.

+6
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 31.07 19:02; 31.07 19:45;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen töötanud toidupoe kassapidajana. 13h vahetused, töö graafiku järgi 7päeva nädalas, riigipühad kaasa arvatud. Rahvast palju, rahaga pead täpne olema -kassa puudujääk läheb kuupalgast maha. Kassapidaja töö on sobilik, kui ei ole pereinimene, vastasel juhul kaotad palju.

13h tunnised vahetused on ebaseaduslikud, ei saa aru, millal jõuab Eestisse arusaam, et pikad vahetused mõjuvad nii töötajale kui ka Klientidele halvasti, väsinud ja passiivne teenindaja. Ja see, et võta 13h vahetuse juures veel kassa miinust töötajalt, on lihtsalt masendav, oled nagu ori. Nõuka aegsed ülemused ja juhid ei hakka vist sellest kunagi arusaama, mis on tähendab rahulolev teenindaja.

13 tundi on täiesti seaduslik maksimaalne vahetuse pikkus

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 23.07 07:57; 31.07 19:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen töötanud toidupoe kassapidajana. 13h vahetused, töö graafiku järgi 7päeva nädalas, riigipühad kaasa arvatud. Rahvast palju, rahaga pead täpne olema -kassa puudujääk läheb kuupalgast maha. Kassapidaja töö on sobilik, kui ei ole pereinimene, vastasel juhul kaotad palju.

13h tunnised vahetused on ebaseaduslikud, ei saa aru, millal jõuab Eestisse arusaam, et pikad vahetused mõjuvad nii töötajale kui ka Klientidele halvasti, väsinud ja passiivne teenindaja. Ja see, et võta 13h vahetuse juures veel kassa miinust töötajalt, on lihtsalt masendav, oled nagu ori. Nõuka aegsed ülemused ja juhid ei hakka vist sellest kunagi arusaama, mis on tähendab rahulolev teenindaja.

13 tundi on täiesti seaduslik maksimaalne vahetuse pikkus

Noja, ei ela Eestis, ei teadnudki, et nii halvasti on isegi.

+1
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 31.07 19:02; 31.07 19:45;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen töötanud toidupoe kassapidajana. 13h vahetused, töö graafiku järgi 7päeva nädalas, riigipühad kaasa arvatud. Rahvast palju, rahaga pead täpne olema -kassa puudujääk läheb kuupalgast maha. Kassapidaja töö on sobilik, kui ei ole pereinimene, vastasel juhul kaotad palju.

13h tunnised vahetused on ebaseaduslikud, ei saa aru, millal jõuab Eestisse arusaam, et pikad vahetused mõjuvad nii töötajale kui ka Klientidele halvasti, väsinud ja passiivne teenindaja. Ja see, et võta 13h vahetuse juures veel kassa miinust töötajalt, on lihtsalt masendav, oled nagu ori. Nõuka aegsed ülemused ja juhid ei hakka vist sellest kunagi arusaama, mis on tähendab rahulolev teenindaja.

Sõbranna töötab selliste vahetustega ja ühel nädala töötab 3 päeva ja teisel vist 5. Temale sobib, et saab siis pikemalt puhtata, sõita maale jne. Et kui peaks töötama siis poole päeva kaupa, siis ei saaks mitut vaba päeva järjest. Puhkusedki sätib selle 4 vaba päeva otsa – siis on nagu 3 nädalat vaba (puhkab 2 ja 2 nädalat).

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 21.07 07:41; 31.07 21:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu kodupood on Grossi pood. Ei ole mingi urgas ega ka väga suur. Müüjate kaadrivoolavus on päris suur – vaevalt seal eriti arvestatavad palgad on.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu kodukandi Grossi pood tundub küll jube koht, kus töötada. Vahet pole, mis kell minna, kassasabad on alati meeletult pikad ja kassapidajad surnumatja nägudega. Tere ja head aega nende sõnavaras puuduvad täielikult. Hea, kui üldse otsagi vaatavad.

Väldin seda poodi. Pigem võtan auto ja sõidan kuskile kaugemale kasvõi ainult piima ostma.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Külastan aeg- ajalt kahte Tln. Grossi poodi- müüjad napi eesti keele oskusega ja väga sageli vahelduvad, aga see isegi väga ei häiri, ma ei käi seal vestlemas. Hullem on see, et pood haiseb ja külastajad on suures osas elu hammasrataste vahele jäänud inimesed. Poe ümbruses lämisevad joodikud, kommenteerivad möödakäijaid, käivad aeg- ajalt poes uue ballooni järel. Kui satud mõne sellisega koos kassasabasse, siis jääb 2m distantsist väheks. Olen näinud poes mitmeid ägedaid vaidlusi taararaha õiglase jaotamise üle, pudelite lõhkumist, kuulnud rõvedat ropendamist.
Mina ostjana kaon kiiresti, aga kuidas müüjad seda seltskonda taluda suudavad, on arusaamatu. Ilmselt ei suudagi, kui nii sageli vahelduvad.
Pigem kandideeriks Prismasse, Rimisse või Selverisse.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tundub, et midagi head seal ei ole (täpsemalt siin) aga ikkagi parem, kui Maximas.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 23 postitust - vahemik 1 kuni 23 (kokku 23 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Grossi kaupluses töötamine