Esileht Pereelu ja suhted Gümnasist

Näitan 22 postitust - vahemik 1 kuni 22 (kokku 22 )

Teema: Gümnasist

Postitas:

Kas gümnaasiumis õppiv laps, kes on 18 täis on kohustatud kodule aru andma, kus viibib, kuna tuleb või pole vanematel seda enam “õigust” teada.

+3
-18
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina oma poja käest ikka küsisin, et kus oled ja kas jääd ööseks.
Enamasti ta vastas, et seal või seal ja “ilmselt mitte” või “hommikul tulen” või “ei tea veel”
Alati küsisin, kas taksoraha on.
Kõik.
Üldiselt selles infovahetuses mingit stressi pole olnud.
Tuleb tasapisi lahti lasta ja usaldada, sisendada kindlust – koju võib tulla ükskõik millises olekus ja kuidas, tunda oma lapse sõpru.

Mina alati palusin informeerida (saata sms), kui plaanid muutuvad. Üle ühe sain info ka kätte.

+22
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Normaalsete suhete puhul – kui ta on eluaeg harjunud sellega, et kõik teavitavad ülejäänud pereliikmeid, kuhu lähevad, millal tulevad jmt -ei peaks sellist probleemi tekkimagi. Käskude ja keeldudega ei ole teismeea lõpus küll enam suurt midagi peale hakata, tuleb omavahel häid suhteid turgutada, siis on sellised teadaandmised enesestmõistetavad.

+31
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

sellist seadust tõesti pole, see oleks ju jabur.

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kodune elu ei käi harilikult seaduste järgi, vaid üksteisega arvestades. Keegi ei pea oma asukohta teatama mitte seaduse pärast, vaid seepärast, et teised ei muretseks. Samas muidugi ei anna see luba sinul liigse jälgimisega ahistada ei ala- ega täisealist last.

+34
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui mu 20-aastane poeg nädalavahetuseks koju tuleb, siis ikka ütleb, et lähen välja ja tulen umbes__ tagasi. Ammu elab omaette, aga ikka annab vanematele teada.
Ise ütleme ka ju, et kui läheme õhtul välja – et oleme ___paiku tagasi.

+20
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Defineeri “kohustatud”.

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Põhimõtteliselt on tegemist täiskasvanuga, aga kui koos elatakse, siis oleks jah viisakas üksteisega arvestada. St laps võiks öelda, kuhu läheb ja mis kellani umbes. Ning vanem omakorda võiks mitte surkida, et “millise sõbra juurde? kes seal veel on? mis te seal tegema hakkate? ega te ometi alkoholi ei tarbi?” jne.

+14
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie peres oleme küll kokku leppinud, et umbkaudne kojulaekumise aeg on eelnevalt teada, samuti kohad, kuhu plaanitakse minna.
kuna laps elab meiega koos, siis loomulikult teavitab.
Miks?
1. turvalisus, nt midagi võib juhtuda
2. teised pereliikmed saavad paremini oma aega planeerida (3 täisealist inimest, ainult 2 autot, lisaks koer, kellega vaja kindlasti õhtul välja minna jne)

+13
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.01 10:38; 19.01 18:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil ütlesid lapsed ise, millal tulevad ja siis ka tulid. Näiteks võisid nad vabalt öelda, et “lähen ringi sõitma, tulen tuleval kolmapäeval” ja siis tulid ka kolmapäeval. Või kui ütles, et kell 3 öösel olen kodus, siis tulid ka kell 3, mitte 3.10.

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ta on täiskasvanu, aga kuna ta tööl ei käi, siis teie ülalpeetav. Kuigi ma ei soovita sellega lehvitama hakata, “kohustatud” pole ta infot jagama.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui laps elab kodus, st vanemate rahakotil, siis võiks ikkagi mingid ühised kokkulepped kehtida. Olen nõus eelnevatega, et nõuda seda on raske, pigem võiksid väljendada oma tundeid ja selgitada, miks teada soovid – et muretsed jne. Kindlasti ära süüdista ega tänita, kirjelda vaid tunnet.

Eks puberteediiga ongi arenguliselt selline iga, et vanematele vastandutakse. Igasugune teadaandmine võib tunduda piiramine, iseseisvuse äravõtmine jne. Seal ongi keeruline laveerida, et kui palju oleks kõigile osapooltele sobiv teadmine ja teadaandmine. Tuleb katsetada.

Kui laps annab mingil korral teada, kus ja kui kauaks on, siis ära pööra sellele liigset tähelepanu, et “Oh! Lõpuks ometi! Oli ka aeg! No näed, polnudki ju raske öelda?”, vaid kui tuleb koju nii nagu lubas, ütle lihtsalt, et aitäh, et teada andsid. Sellest piisab. Laps peab teadma, et tema usaldust, kui ütleb, kuhu läheb, ei kuritarvitata, ei hakata detaile pinnima jne. Kui praegu usaldust pole, siis selle teke võtabki aega. Pubekatega ongi vahel keeruline. Jää rahulikuks ja loodan, et kõik saab korda!

+10
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mu vanim laps on 20-aastane. Käib ülikoolis ja elab kodus.
Ta ikka üldjuhul ütleb, kui õhtul pikemalt ära jääb. Kindlasti aga siis kui nädalavahetuse kodust eemal veedab.
Ma ei küsitle detailselt, et kus ja kellega ta on. Info, et “jõuan viimase bussiga” või “tulen pühapäeva keskpäevaks” on täiesti piisav
Minu meelest ei puutu pereliikme vanus üldse asjasse. Ma ise ka mainin mehele-lastele, et “lähen peale tööd sõbrannaga kinno”. Ma olen täiskasvanu ja ise teenin ise raha, aga sellegi poolest tunduks kummaline ilma ette teatamata tööpäeval kell 23 koju laekuda, tavapärase kella 18 asemel.

+19
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma tõesti tahaksin ka loota, et kui ma ise olen ammustest aegadest peale kojujäävale lapsele hõiganud isegi “lähen veerandtunniks poodi”, peab ta sarnast endapoolset teavitamist normaalseks.

+9
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.01 11:39; 17.01 14:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

kuni elatakse minu katuse all pean normaalseks et käikudest enam-vähem aru antakse.
mina ütlen üldsõnaliselt kuhu lähen ja millal tulen ja nii teevad ka teised. see pole ülekuulamiseks vaid et teistega arvestada

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nii suure lapsega võiks olla normaalsed inimlikud suhted, et vajalikku infot jagatakse.

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui laps elab kodus, st vanemate rahakotil, siis võiks ikkagi mingid ühised kokkulepped kehtida.

Ma ei näe küll kuskilt otsast, kuidas see vanemate rahakott asjasse puutub. Aga kui laps elab küll kodus, aga mitte vanemate rahakotil? Äkki peab (mitte küll kooliõpilane, aga pisut vanem kodus elav noor inimene) ise hoopis töötuid vanemaid ülal? Siis on temal õigus vanematelt nende käikude kohta aru nõuda ja ise kaduda päevadeks, nii või?

Tudengina elasin ma küll vanemate rahakotil, aga teises linnas – ei andnud neile teada, kus ma olen ja mis kell ühikasse jõuan; ei mäleta enam, kas isegi nädalavahetuseks kojutulekust teada andsin (mobiilid oli tol ajal luksus). Aga praegu, kui mu enda lapsed täiskasvanuks saamas on, kui suvel nädalaks vanematekoju sõidan või samamoodi nemad meile külla, siis loomulikult ma hoian neid kursis, kui kuhugi lähen, et millal mind tagasi on oodata.

St asi ei ole selles, kes mida maksab või kui vana on, asi on ühise katuse all elamises.

+9
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.01 11:39; 17.01 14:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Gümnaasium ja vanus 18 aastat ei tähenda seda, et laps suvalisel ajal ja määramata ajaks ära kaob. Minu meelest peaks ühises kodus elades vanemad ikka teadma, kus nende lapsed on ja millal tulevad. Vähemalt meie peres on see nii, et üksteise käikudega ollakse kursis.

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ühise katuse all elavad inimesed tõepoolest peaks mingil määral üksteise käikudest teadma. Turvalisuse küsimus.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Täisealine ja gümnaasiumi viimases klassis – see tähendab ju, et mõne kuu pärast on ka kool läbi. Siis justkui saaks üleöö iseseisvaks, aga praegu peaks vanematele üksikasjalikult aru andma?

Ma arvan, et probleem on tegelikult hoopis selles, et vanemad ei oska lahti lasta ning kipuvad ka liiga palju uurima. Kui tütar ütleb, et tulen millalgi homme õhtul, siis see peakski täisealise lapse puhul piisav informatsioon olema. Minu ema oleks seepeale hakanud tänitama, et kas ma lähen kuskile litsi lööma ja üleüldse kellega ja kuhu ja mida kõike veel. Mul ei oleks olnud probleem talle öelda, millal tulen, aga sellega kaasnes alati mõnitamine ja küsitlemine, mis viis selleni, et ma pigem ei öelnudki, vaid lihtsalt tulin millal tulin.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil on ka gümnasist 18a. enamvähem ikka teame. aga see on tõesti selline imelik iga lapsel, kus ta arvab et on nüüd täiealine ja ongi täisealine ning arvab et enam pole vajalik oma asjadest rääkida. või on õigus vaikida oma käikudest.
küll ta saab seda veidrust omal nahal kogeda kui oma laps 18a on. näis kuidas ta tuleb sellega toime.
me ju ei tee talle nii, et läheme ära kodust(isa ja ema on ka täisealised ometi) ja mittemidagi ei ütle et kuhu või kauaks, lihtsalt kaome ja ilmume.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

aga see on tõesti selline imelik iga lapsel, kus ta arvab et on nüüd täiealine ja ongi täisealine ning arvab et enam pole vajalik oma asjadest rääkida. või on õigus vaikida oma käikudest.

see suhtumine on vist vanematel ka eri peredes täiesti erinev, ma sain ühe sugulase poolt hiljuti paraja sõimu osaliseks selle eest, et ma mingit aega kokku leppides julgesin kuuldavalt arutleda, et ” kell xxx sobib, kuna XXX on selleks ajaks ülikoolis ammu loengud läbi”, et tema meelest olevat täisealise lapse tunniplaani teadmine vanema liigne kontrollimisvajadus ja et tema küll ei tunnne üldse huvi, mis tunniplaan tema 16a lapsel on.
Nojah, aga sugulase 16a laps ei kasuta temaga kordamööda sama autot ka nagu minu tudeng. Õigemini, veel ei kasuta.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.01 10:38; 19.01 18:42;
To report this post you need to login first.
Näitan 22 postitust - vahemik 1 kuni 22 (kokku 22 )


Esileht Pereelu ja suhted Gümnasist