Esileht Pereelu ja suhted Haigus ja elukaaslane

Näitan 17 postitust - vahemik 31 kuni 47 (kokku 47 )

Teema: Haigus ja elukaaslane

Postitas:
Kägu

https://eestinaine.delfi.ee/artikkel/120130828/uks-paanikahoog-jargnes-teisele-votsin-haiguslehe-et-ta-korval-olla-kuidas-voib-mehe-eesnaarmevahk-mojutada-paarisuhet

Mida arvate?

No mis seal ikka arvata? Nii palju kui on erinevaid inimesi ja nende paarikooslusi, nii palju on ka erinevaid probleeme ja suhtumisi neisse ja oskust neid probleeme lahendada.

Töötan aastaid kehaliste erivajadustega inimestega ning seetõttu ei üldista ma midagi. Nii palju olen näinud paare, kus üks pool on üldse halvatuna ratastoolis – ja saavad hakkama ning oskavad leida elust head. Ning samuti olen näinud neid, kes juba ühe probleemi peale silmapilk kummuli on ja enam püsti ei tõusegi.

Seksuaalsed probleemid kaasnevad tegelikult väga paljude tervisemuredega. Kui sul ikka kehas kuskil on valus ja  halb, ega siis seksi väga nautida ei saa ka. Lisaks võivad mingi muu haiguse tarbeks võetavad ravimid tuua kõrvalmõjuna kaasa impotentsuse.

Tean üht abielupaari, kes õnnelikult koos juba ligi 30 aastat. Mehe seksuaalsele tervisele panid põntsu lapsepõlves tarvitatud ravimid. Peres kasvavad lapsendatud lapsed. Kui naine tahab seksi, siis lepib mehega kokku ja saab talt n-ö linnaloa. Kõik on neil omavahel läbi räägitud, kokkulepped tehtud ja tulevad kenasti toime. Psühholoogi juures pole nad eales käinud ja ütlevad, et ei vaja seda – said omavahel ise ka räägitud, mis vaja. Kui on olemas mõlemapoolne tahtmine ja sitkus ja visadus eesmärki silmas pidada, siis saadakse hakkama küll.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jah, mehe impotentsus segas naist, aga seda juttu lugedes jäi mulle ka mulje, et naine oli üldse selles paarisuhtes ainuke mootor, kes vedas mehe arsti juurde, abistas teda põiepidamatusega (pärast eesnäärmekasvaja operatsiooni tavaline probleem), muudkui hoolitses ja hoolitses ja mees lihtsalt ignoreeris kogu teemat ja ei läinud ise psühholoogi juurde ka. Mees hakkas ise, omal initsiatiivil probleemiga tegelema alles siis, kui naisel tekkis armuke.

Artiklis on selline lause: “Põhjus, mis ajendas Maarjat Eesti Naisega kontakti võtma, ongi just see, et kuigi mehi kutsutakse Eestis sõeluuringule ja utsitatakse eesnääret kontrollima, ei räägita kuigi palju sellest, mis vähk endaga kaasa toob. Et tõenäoliselt on mehel tulevikus põieprobleemid ja ta võib jääda impotentseks.”

Ma ei tea, minu arust on see nii palju räägitud jutt ju, et kuidas see saab kellelegi üllatusena tulla? Kusjuures põie- ja potentsiprobleemid tekivad just ravi tagajärjel.

Ja siit ka küsimus – kui teie mehel oleksid kahtlased eesnäärmeprobleemid, siis kas te eelistaksite, et ta ei läheks arsti juurde ja sureks varsti maha või et ta läheks arsti juurde ja elaks edasi tõenäoliselt impotendina, halvemal juhul põiekateetriga.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aasta delfit on 120 aastas ja jagada saab kahe inimesega.

mina sain 5-le jagada

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ääretult kurb lugemine.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

On küll palju.

Mis tingimustes su lapsed elavad, kui 10 eur on palju?

Ka minu jaoks on see palju. Selle 10 euro eest ostan viimase poole nädala toidu.

Misasja? 10 euro eest ostad poole nädala toidu, kuidas seda mõista?

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mehe seksuaalsele tervisele panid põntsu lapsepõlves tarvitatud ravimid.

Nimeta need ravimid.  Muidu pole su jutt kuidagi usutav. Mina isiklikult ei usu, et mingid lapsepõlves tarbitud ravimid edaspidises elus seksuaalsust mõjutavad. See on lihtsalt ettekääne impotentsusele,  mitte selle reaalne põhjus.

+6
-1
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Ka minu jaoks on see palju. Selle 10 euro eest ostan viimase poole nädala toidu.

Lastekaitset sulle koju vaja. Nii vaeselt ei tohiks keegi elada!

+1
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen karsklane, aga iga kell maksan enne veini kui delfi eest.

Karsklased ongi mingid kahtlased.

0
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma peaks maksma omast taskust peale, et siinsete uhhuudega Delfi teemadel diskuteerida saaks? Otsi lolli! 😀  Delfi pole küll midagi, mis mu rahakulutamiseprioriteetides üldse mingil kohal oleks, enne annetan koerte varjupaigale.

Loomulikult on elukaaslase ?on see siis abikaasa või mitte) raske krooniline või surmahaigus kohutav stressifaktor kõikidele lähedastele, mis siin peale artikli lugemist sulle veel arusaamatuks jäi?

Su vaimsele tervisele oleks ka parem, kui sa vähem soppa tarbiksid. Ma olen seda juba siinsetele “misteiearvate”le korduvalt soovitanud.  Kas elu on tõesti nii igav, et seda põhjakihti läbi mäluma paneb?

+1
-1
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

On küll palju.

Mis tingimustes su lapsed elavad, kui 10 eur on palju?

Ka minu jaoks on see palju. Selle 10 euro eest ostan viimase poole nädala toidu.

Misasja? 10 euro eest ostad poole nädala toidu, kuidas seda mõista?

Pakk hakkliha, makaronid, aedvilju ja oledki pool nädalat söönud või käid 2-3€ eest asutuse sööklas 3-4 päeva lõunal.

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Pakk hakkliha, makaronid, aedvilju ja oledki pool nädalat söönud või käid 2-3€ eest asutuse sööklas 3-4 päeva lõunal.

Pakk hakkliha, makaronid ja aedviljad oleks mu 2 toidukorra toit.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma peaks maksma omast taskust peale, et siinsete uhhuudega Delfi teemadel diskuteerida saaks? Otsi lolli! ????  Delfi pole küll midagi, mis mu rahakulutamiseprioriteetides üldse mingil kohal oleks, enne annetan koerte varjupaigale.

Dailymailist loed Eesti uudiseid? Aa, sa loed neid sealt uutest uudistest ja mis sul veel need uhhuukohad olidki 😀

+2
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jah, mehe impotentsus segas naist, aga seda juttu lugedes jäi mulle ka mulje, et naine oli üldse selles paarisuhtes ainuke mootor, kes vedas mehe arsti juurde, abistas teda põiepidamatusega (pärast eesnäärmekasvaja operatsiooni tavaline probleem), muudkui hoolitses ja hoolitses ja mees lihtsalt ignoreeris kogu teemat ja ei läinud ise psühholoogi juurde ka. Mees hakkas ise, omal initsiatiivil probleemiga tegelema alles siis, kui naisel tekkis armuke.

Mulle jäi samasugune mulje. Et nende pere probleem polnudki tegelikult mitte niivõrd mehe haiguses, vaid rohkem mehe ükskõiksuses. Haigus lihtsalt võimendas eelnevaid probleeme. Psühholoogi juurde minek ei ole kaugeltki kohustuslik ega pruugi ka inimesi sugugi aidata, küll aga ei tohiks teine enda eest hoolitsejale näkku visata, et teda üldse ei huvita. Niisugune lahmimine röövib motivatsiooni kõige kiiremini ära. Kui ühes ikka tekib tunne, et võitleb üksi ja teist ei huvita, siis ongi kõik.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Dailymailist loed Eesti uudiseid? Aa, sa loed neid sealt uutest uudistest ja mis sul veel need uhhuukohad olidki ????

Ei, mina loen DM. Eesti uudised väga ei huvita tegelikult.

0
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei, mina loen DM. Eesti uudised väga ei huvita tegelikult.

Mind näiteks Guatemaala uudised ei huvita, seega arusaadav.

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Arvan seda, et kõigile loetud lugudele ei ole vaja hinnanguid anda: õige, vale, lits või petetu…Milleks? Kes oleme meie, et teiste üle kohut mõista? Ainus, mida teha saame, on mõtiskleda selle üle, et haigused võivad meid kõiki tabada ja ennast kuidagi ehk ette valmistada: elukindlustus raske haiguse lisaga või raha säästmine rasketeks aegadeks, et saakski endale terapeuti lubada vms. Sellega olen nõus küll, et tänapäeval surematust ja kerget elu normiks pidades, läheb meelest ära, et rasked haigused, surm võivad meie ellu tulla igal hetkel ja mitte ainult vanaduses.

Mida Sina kavatsed selle teadmisega ette võtta? On Sul plaan B?

Elust enesest. Surma tõttu maksti kindlustuse kaudu hüvitist. Raha sai exmees, kuna oli unustatud peale lahutust soodustatud isiku nimi ära muuta…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Arvan seda, et kõigile loetud lugudele ei ole vaja hinnanguid anda: õige, vale, lits või petetu…Milleks? Kes oleme meie, et teiste üle kohut mõista? Ainus, mida teha saame, on mõtiskleda selle üle, et haigused võivad meid kõiki tabada ja ennast kuidagi ehk ette valmistada: elukindlustus raske haiguse lisaga või raha säästmine rasketeks aegadeks, et saakski endale terapeuti lubada vms. Sellega olen nõus küll, et tänapäeval surematust ja kerget elu normiks pidades, läheb meelest ära, et rasked haigused, surm võivad meie ellu tulla igal hetkel ja mitte ainult vanaduses.

Mida Sina kavatsed selle teadmisega ette võtta? On Sul plaan B?

Tasub olla eluajal mõistev ja andestav, teha kättemaksuks vähe kurja lähedastele, siis on ehk ka lootust, et lähedased raskel hetkel parema meelega hoolitsevad ja toetavad.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 17 postitust - vahemik 31 kuni 47 (kokku 47 )


Esileht Pereelu ja suhted Haigus ja elukaaslane