Esileht Tööelu, raha ja seadused. Haigusleht ja koondamine

Näitan 18 postitust - vahemik 1 kuni 18 (kokku 18 )

Teema: Haigusleht ja koondamine

Postitas:

Olen olnud haiguslehel ning nüüd tuli teade koondamisest. Kuidas see korrektselt nüüd välja nägema peaks? Haigusleht kehtib poole aprillini hetkel. Töötuks registreerin ennast peale lehe lõppu või kohe, kui koondamispaberid tehtud? Haigusleht kehtib ikka oma tähtaja lõpuni või muutub ka kehtetuks?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 31.03 15:00; 31.03 16:06; 31.03 19:16; 31.03 21:58; 01.04 01:18; 01.04 11:25; 01.04 20:23; 01.04 23:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Haigekassa maksab haigushüvitise välja ka siis kui leht lõpeb pärast töösuhte lõppu st koondamist. Jah, ka jätkulehe, kui arst selle väljastab.

Aga kui hetkel tuli teade koondamisest, siis on ju etteteatamisaeg, miks arvad,m et töösuhe enne lõpeb kui haigusleht? Ette teatamine ju 30p (v a katseajal või kui oled töötanud seal aklla 1a, siis on kui on 15p). Või leppisite kokku etteteatamiseta st tööandja maksab selle ette teatamata aja lihtsalt välja.

Töötuks saad end registreerida pärast koondamist.

Koondatakse, saad lõpparve (sh koondamishüvitise tööandjalt) ja lisaks ka Töötukassalt koondamishüvitise (kui on piisavalt sel töökohal töötatud, isegi kui töötuna ei registreeru).

Kui see kõik ok, töötuna arvele kuid mitte viivitada üle 2k koondamisest, ravikindlustus kehtib veel 2k töösuhte lõpust.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 31.03 15:19; 31.03 16:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Suur tänu info eest! Etteteatamisajaga on jah kokkulepe, et hüvitab tööandja selle osa, mis vähem ette teatatud. Seega siis olen ravi lõpuni lehel, töötukassas võtan arvele kohe, kui koondamispaberid allkirjastatud. Kuna töötatud aastad 10+, siis on kokku vististi õigus saada 3kuu keskmine töötasu?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 31.03 15:00; 31.03 16:06; 31.03 19:16; 31.03 21:58; 01.04 01:18; 01.04 11:25; 01.04 20:23; 01.04 23:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

10+ aastase staaži puhul maksab tööandja 1 kuu koondamistasu ning Töötukassa 2 kuu eest ning töötuskindlustushüvitist algab ka siis kui 60p on möödunud nii et jõuad ilusti haiguslehel ära olla.
Tööinspektsiooni lehelt: “Näiteks lõppes teie töösuhe 15. oktoobril koondamisega ning teie tööstaaž viimase tööandja juures oli 15 aastat ja 2 kuud. Esitasite hüvitise taotlemise avalduse 1. novembril. Kuna teil on tööstaaži üle kümne aasta, rakendub 60-päevane ooteaeg, mida hakatakse arvestama töösuhte lõppemise päevast. Seega hakatakse teile hüvitist arvestama alates 15. detsembrist. Esimene hüvitise summa 15.-31. detsembri (17 päeva eest) laekub teie esitatud pangakontole 10.jaanuariks.”

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tööandja maksab koondamishüvitiseks 1 kuupalga + maksab ette teatamata aja eest st (kuna töötanud üle 10a seal) siis 90p e 3 k palk
st
tööandjalt kokku 4 kuupalka

Töötukassalt koondamishüvitis (kuna üle 10a) 2 keskmist.
Edasi töötuskindlustushüvitist: 100p 50% keskmisest, edasi 40%, kokku max 360 p

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 31.03 15:19; 31.03 16:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tänud veelkord! Aga küsin igaks juhuks üle haiguslehte puutuva. Esimeses vastuses on toodud, et haiguslehe kehtivus kestab edasi, ka jätkulehe korral. Kuna tõenäoliselt ma aprilli keskel veel terveks ei saa ja ravi kestab kindlasti pikemalt, siis kuidas ma korrektselt selles osas käituma peaksin. Tõenäoliselt tekib arstile minnes( kui ikka saab olukorda arvestades) küsimus, kas pikendada lehte. Ja küsimus ka töötukindlustushüvitise osas, viimase kolme kuu sissetulekut ei arvestata selle määramisel nagu aru saan. Kas näiteks 1.aprillil ennast töötuks registreerides, läheb mittearvestatud kuudena kirja jaanuar- märts või ka lisaks see 60päevane ooteaeg?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 31.03 15:00; 31.03 16:06; 31.03 19:16; 31.03 21:58; 01.04 01:18; 01.04 11:25; 01.04 20:23; 01.04 23:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tänud veelkord! Aga küsin igaks juhuks üle haiguslehte puutuva. Esimeses vastuses on toodud, et haiguslehe kehtivus kestab edasi, ka jätkulehe korral. Kuna tõenäoliselt ma aprilli keskel veel terveks ei saa ja ravi kestab kindlasti pikemalt, siis kuidas ma korrektselt selles osas käituma peaksin. Tõenäoliselt tekib arstile minnes( kui ikka saab olukorda arvestades) küsimus, kas pikendada lehte. Ja küsimus ka töötukindlustushüvitise osas, viimase kolme kuu sissetulekut ei arvestata selle määramisel nagu aru saan. Kas näiteks 1.aprillil ennast töötuks registreerides, läheb mittearvestatud kuudena kirja jaanuar- märts või ka lisaks see 60päevane ooteaeg?

töötuna saad arvele võtta alles siis, kui haigusleht on lõppenud
töötukassa maksab omapoolse koondamishüvitise välja ka haiguslehe ajal
tkh arvestatakse viimase 12 kuu esimese 9 kuu keskmise järgi, st välja jäävad viimased 3 kuud, kui tööandja palka maksab, st vaadatakse neid kuid, kui sinu eest oma makstud töötuskindlustust. kui haigusleht kestab kauem, siis see aeg sissetulekuna arvesse ei lähe, kuna haigekassa ei maksa töötuskindlustusmaksu

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 31.03 20:49; 31.03 23:34; 01.04 18:19; 01.04 21:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Haiguslehel olen olnud alates 1. veebruarist. Praegune haigusleht kehtib aprilli keskpaigani. Koondatud alates 1. aprill. Mul on siis mõistlik see leht ikkagi kiirelt lõpetada? Seda kiiremini hakkab TKH maksmise periood ja väheneb haiguslehel oldud päevade arv, mis hüvitise suuruse arvestamisel arvesse ei lähe, kuna töövõimetushüvitise pealt töötukindlustusmaksu ei tasuta?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 31.03 15:00; 31.03 16:06; 31.03 19:16; 31.03 21:58; 01.04 01:18; 01.04 11:25; 01.04 20:23; 01.04 23:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Haiguslehel olen olnud alates 1. veebruarist. Praegune haigusleht kehtib aprilli keskpaigani. Koondatud alates 1. aprill. Mul on siis mõistlik see leht ikkagi kiirelt lõpetada? Seda kiiremini hakkab TKH maksmise periood ja väheneb haiguslehel oldud päevade arv, mis hüvitise suuruse arvestamisel arvesse ei lähe, kuna töövõimetushüvitise pealt töötukindlustusmaksu ei tasuta?

haiguslehe lõpetab arst siis, kui sa oled piisavalt terve, et tööle minna. töötukassa eeldab, et töötuna registreeritu on valmis koheselt uuele tööle asuma. kui tahad kiiremini TKH saama hakata, siis võid haiguslehe kohe ära lõpetada. kui tahad rahulikult paraneda ja siis alles uue töö otsimisele keskenduda, siis saa terveks ja siis alles võtad töötuna arvele.
vahet pole, kui kaua sa haiguslehel oled või millal sa töötuna arvele võtad, töötukassa arvestab sul märtsist novembrini (eeldusel, et jaanuari palk maksti veebruari alguses) laekunud palkade järgi TKH.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 31.03 20:49; 31.03 23:34; 01.04 18:19; 01.04 21:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuna tõesti pole juba palju aastaid sellise asjaga tegelema pidanud, siis on raske orienteeruda ja ma võin rumalaid küsimusi esitada. Terveks saada on eesmärk kindlasti. Seega pean arvestama rahaliselt sellega, et lehe lõppemise ja TKH maksmise alguse vahele jäb 60 päeva igal juhul ja koondamishüvitis on selle katteks. Selles osas kõik arusaadav. Aga mille alusel ja kuidas läheb lukku see kuupäev, millest siis 3+9 kuud tagasi loetakse. Märts kuni november nagu te välja tõite. Lepingu lõppemise kuupäev? Ja märts kuni november tähendab aprillist kuni detsembrini 2019 laekunud töötasu?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 31.03 15:00; 31.03 16:06; 31.03 19:16; 31.03 21:58; 01.04 01:18; 01.04 11:25; 01.04 20:23; 01.04 23:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga mille alusel ja kuidas läheb lukku see kuupäev, millest siis 3+9 kuud tagasi loetakse.

Töölepingu lõppemise kuupäeva alusel.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aitäh 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 31.03 15:00; 31.03 16:06; 31.03 19:16; 31.03 21:58; 01.04 01:18; 01.04 11:25; 01.04 20:23; 01.04 23:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga mille alusel ja kuidas läheb lukku see kuupäev, millest siis 3+9 kuud tagasi loetakse.

Töölepingu lõppemise kuupäeva alusel.

üldjuhul küll, aga kui inimene on töölepingu lõppedes haiguslehel, siis loetakse neid kuid, mil tema eest töötuskindlustusmaksu on makstud, st need kuud, kui tööandja palka maksis (haiguslehe kuud jäävad välja, sest sellelt tööstuskindlustust ei maksta)

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 31.03 20:49; 31.03 23:34; 01.04 18:19; 01.04 21:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

1. Töötuks saab registreerida ka siis, kui on kehtiv haigusleht.
2. Töötukassa maksab koondamishüvitise 2 kuu eest. Töötuskindlustushüvitisele rakendub ooteaeg 60päeva. Ooteaeg hakkab lugema järgmisest päevast, kui töösuhe on lõppenud. Ooteaeg nö tiksub vaatamata sellele, kas inimene registreerib ennast töötuks või ei. Antud näites, kui tööandja koondab 1.aprillil (s.o siis viimane töötamise päev?), saab 60p ooteaega täis 1.juunil.
3. Töötuskindlustushüvitisel on igal juhul (v.a jätkamise korral, mida teema algatajal ei ole) ooteaeg peale avalduse esitamist 7päeva. Seda arvestades oleks mõistlik töötuks registreerida hiljemalt 25.mail. Siis ei jää nö ühtegi tasustamata päeva.
4. Ravikindlustus kehtib 2kuud peale töölepingu lõppu, st samuti mai lõpuni. Töötul on Töötukassa poolt ravikindlustus hiljemalt 31.päevast peale registreerimist. Siin on aga erand, et ravikindlustus võib mõnel juhul alata ka varem. Nt kui Töötukassa jõuab ära teha töötuskindlustushüvitise otsuse. Selleks oleks vaja natuke aega anda – loe: ravikindlustuse vaatenurgast oleks mõistlik töötuna registreerida ja töötuskindlustusavaldus esitada kuskil mai keskel e 1,5k peale koondamist.
5. Kui teema algatajal on osaline töövõime ja töövõimetoetuse aluseks oli töötamine, siis on töövõimetoetuse jätkamiseks vaja töötuks registreerida hiljemalt 14p peale töösuhte lõppu ehk siis 15.aprillil.

Põhimõtteliselt võib töötuks registreerida ja töötuskindlustushüvitise esitada kohe järgmisel päeval peale koondmist. Töötukassa registreerib töötuks ning teeb ka töötuskindlustushüvitise otsuse. Töötuskindlustushüvitise algus on ikkagi 1.juuni. Kui nüüd näiteks misiganes põhjusel registreerida ennast töötuks jaanipäeval, siis hüvitis algab juulist (ooteaeg 8p). Avaldusi saab esitada Töötukassa lehelt IDkaardi või mobiiliIDga sisse logides. Kui seda võimalust kasutada ei saa, siis helista büroosse, nad leiavad lahenduse (hetkel on eriolukorra tõttu füüsiliselt ei teenindata büroodes).

Töötukassal on hulk teenuseid, mille kasutamine võib sõltuda sellest, kas inimene on registreeritud töötuks või ei. St ka siin võib sisse tulla vajadus registreerida ennast varem kui mai keskpaik töötuks.

Rahadest. Tööandja maksab omad asjad lõpparvega. Töötukassa koondamishüvitis 2kuu eest laekub aprilli lõpuks (tööandja taotleb seda Töötukassast). Töötuskindlustushüvitist makstakse eelmise kuu eest 10.kuupäevaks. St teema algatajal tuleb esimene makse töötuskindlustushüvitist 10.juuliks.

Jah, töötult oodatakse aktiivset töö otsimist. Kui on plaan ennast ravida ja võibolla natuke hinge tõmmata, siis võikski nii teha. Head paranemist teemaalgatajale!

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga mille alusel ja kuidas läheb lukku see kuupäev, millest siis 3+9 kuud tagasi loetakse.

Töölepingu lõppemise kuupäeva alusel.

üldjuhul küll, aga kui inimene on töölepingu lõppedes haiguslehel, siis loetakse neid kuid, mil tema eest töötuskindlustusmaksu on makstud, st need kuud, kui tööandja palka maksis (haiguslehe kuud jäävad välja, sest sellelt tööstuskindlustust ei maksta)

Kui ma juba tundsin, et saan kõigest juba aru, siis nüüd läks asi jälle segaseks 🙂 Haiguslehel olen täpselt järgi vaadates jaanuari lõpust, veebruaris laekus jaanuaris töötatud päevade eest töötasu ja märtsis maksis tööandja preemiat kõigile, ka mulle, kuigi olin haiguslehel, millelt töötukindlustusmaks tasutud. Mis kuud siis minu puhul TKH arvutades arvesse lähevad, kui leht lõppeb näiteks 15 aprill?
Ja aitäh, viimane kägu, heade soovide eest!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 31.03 15:00; 31.03 16:06; 31.03 19:16; 31.03 21:58; 01.04 01:18; 01.04 11:25; 01.04 20:23; 01.04 23:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui ma juba tundsin, et saan kõigest juba aru, siis nüüd läks asi jälle segaseks ???? Haiguslehel olen täpselt järgi vaadates jaanuari lõpust, veebruaris laekus jaanuaris töötatud päevade eest töötasu ja märtsis maksis tööandja preemiat kõigile, ka mulle, kuigi olin haiguslehel, millelt töötukindlustusmaks tasutud. Mis kuud siis minu puhul TKH arvutades arvesse lähevad, kui leht lõppeb näiteks 15 aprill?
Ja aitäh, viimane kägu, heade soovide eest!

aprillis saad tõenäoliselt lõpparve, seega aprill jääb välja
märtsis said preemiat, seega märts jääb välja
veebruaris said jaanuari eest palka, seega veebruar jääb välja
ja nüüd loe ise jaanuariga alustades 9 kuud tagasi 😉

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 31.03 20:49; 31.03 23:34; 01.04 18:19; 01.04 21:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lõpuks sain vististi kõigest aru. Tööleping lõpetatud 31. märts 2020. Haigusleht kuni 15. aprill 2020. Töötukindlustushüvitist hakatakse maksma arvestusega alates 1. juuni ja esimene makse 10. juuli. TKH arvutamisel lähevad arvesse jaanuar 2020 kuni mai 2019 laekunud töötasu( kuna aprillis saan lõpparve, märtsis sain preemia ja veebruaris töötasu jaanuaris töötatud päevade eest ja seda vaatamata sellele, et olen jaanuari lõpust haiguslehel). Töötuks pean hiljemalt 24 mai ennast registreerima, et rahaliselt katteta päevi ei jääks. Senini võin tervist kosutada. Ja see, et olen 15. aprillini haiguslehel, ei muuda mitte midagi. Edasi pole vajadust vast lehte pikendada arstil, sest saan kodus olla nagunii ja arvestades olukorda, on seda rahalist ressurssi mujal rohkem vaja. Sai nüüd kõik õige? 😀

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 31.03 15:00; 31.03 16:06; 31.03 19:16; 31.03 21:58; 01.04 01:18; 01.04 11:25; 01.04 20:23; 01.04 23:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

kui pikendad haiguslehte edasi, siis saad ju ka haigusraha. ikka abiks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 18 postitust - vahemik 1 kuni 18 (kokku 18 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Haigusleht ja koondamine