Esileht Tööelu, raha ja seadused. Haigusleht! Kas tööandjal on võimalik näha, miks olin haiguslehel?

Näitan 21 postitust - vahemik 1 kuni 21 (kokku 21 )

Teema: Haigusleht! Kas tööandjal on võimalik näha, miks olin haiguslehel?

Postitas:

Kui võtan haiguslehe, kas siis tööandjale on näha, mis põhjusel olin haiguslehel?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ainult juhul, kui töötad haiglas või perearstikeskuses ning ülemus on sinu raviarst või su raviarsti ülemus. või töötad haigekassas.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui haiguslehe kood on – 19 (haigestumine raseduse ajal) ja tööandja teab koodi tähendust siis võib ühtteist välja lugeda 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tegelikult teab viimne kui pugal raviasutuses, kes asja vastu ainult huvi tunneb, mis haigus sul on. Ja tema sõbrad ja sugulased ka. Kogemused tuttavatega, kes töötavad meditsiiniasutustes. Mis koodidesse puutub, siis minu meelest ei ole haiguslehel enam mingeid koode. Küll aga, kui on tegu eriarstiga, siis haiguslehe väljastanud arsti põhjal saab nii mõndagi järeldada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei, tööandjal ei ole võimalik seda näha.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma kardan sama asja. Kui mul oli op, siis hullult põdesin, aga tööle jõudes vaatasin et põhjust pole märgitud. Loodan, et kui seekord ka opile lähen, pole midagi näha. 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

tööandja näeb TVL põhjuse koodi (haigestumine, lapse hooldus, pereliikme hooldus, olmetrauma, tööõnnetus vms)
kas ta seda lahti oskab mõtestada, sõltub temast

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 02.02 18:12; 03.02 15:20; 05.02 19:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei viitsi praegu vaatama minna, kas haiguse põhjus oli viimati märgitud koodiga töövõimetuslehele või mitte, aga andmebaasid (koodid ja nende vasted) on täiesti avalikult netis üleval.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 02.02 20:27; 05.02 13:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei viitsi praegu vaatama minna, kas haiguse põhjus oli viimati märgitud koodiga töövõimetuslehele või mitte, aga andmebaasid (koodid ja nende vasted) on täiesti avalikult netis üleval.

on, sest tööandja peab saama info, mis liiki lehega on tegu ja vastavalt sellele siis hüvitist arvestama. nt tavalise haigestumisega ju 3 esimest päeva ei maksa, edasi maksab 5 p eest tööandja 70%; hoolduslehe ja tööõnnetuse puhul ei maksa tööandja sentigi jne.
kui tööandja seda infot ei saaks, ei oskaks ta ju töötaja hüvitist arvestada

diagnoosi jms ei näe

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 02.02 18:12; 03.02 15:20; 05.02 19:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui haiguslehe kood on – 19 (haigestumine raseduse ajal) ja tööandja teab koodi tähendust siis võib ühtteist välja lugeda ????

Need koodid on avalik info. Aga peale selle haiguslehe põhjuse koodi ei saa tööandja muud teada, diagnoosi koodi ta teada ei saa. Kui just ülemuse armuke või pereliige mõni selline arst ei ole, kes selliseid andmeid vaadata saab.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

on, sest tööandja peab saama info, mis liiki lehega on tegu ja vastavalt sellele siis hüvitist arvestama. nt tavalise haigestumisega ju 3 esimest päeva ei maksa, edasi maksab 5 p eest tööandja 70%; hoolduslehe ja tööõnnetuse puhul ei maksa tööandja sentigi jne.
kui tööandja seda infot ei saaks, ei oskaks ta ju töötaja hüvitist arvestada

diagnoosi jms ei näe

Töövõimetuslehe liik on loomulikult märgitud, see on iseasi.
Seadus nõuab küll diagnoosi koodi märkimist.
https://www.riigiteataja.ee/akt/129122017004
§ 10 lg 2 p 7

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 02.02 20:27; 05.02 13:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tegelikult teab viimne kui pugal raviasutuses, kes asja vastu ainult huvi tunneb, mis haigus sul on. Ja tema sõbrad ja sugulased ka. Kogemused tuttavatega, kes töötavad meditsiiniasutustes. Mis koodidesse puutub, siis minu meelest ei ole haiguslehel enam mingeid koode. Küll aga, kui on tegu eriarstiga, siis haiguslehe väljastanud arsti põhjal saab nii mõndagi järeldada.

Äärmiselt loll ja asjatundmatu jutt. Delikaatsete isikuandmete avaldamine asjasse mitte puutuvatele inimestele on seadusega karistatav ja tänapäeval ei riski raviarstid enam nii lihtsalt selle seadusesätte vastu. Arvutis olevale haigusloole pääseb ligi ainult isiklikult sinu raviga tegelev arst (arstid) oma id-kaardi abil, ülejäänud tegelased sinu haiguslugu arvutist ei näe.
See, et sinu tutvuskonda kuuluvad juhmid arstid, ei anna põhjust seda üldistada kõikidele.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 05.02 18:53; 06.02 16:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

on, sest tööandja peab saama info, mis liiki lehega on tegu ja vastavalt sellele siis hüvitist arvestama. nt tavalise haigestumisega ju 3 esimest päeva ei maksa, edasi maksab 5 p eest tööandja 70%; hoolduslehe ja tööõnnetuse puhul ei maksa tööandja sentigi jne.
kui tööandja seda infot ei saaks, ei oskaks ta ju töötaja hüvitist arvestada

diagnoosi jms ei näe

Töövõimetuslehe liik on loomulikult märgitud, see on iseasi.
Seadus nõuab küll diagnoosi koodi märkimist.
https://www.riigiteataja.ee/akt/129122017004
§ 10 lg 2 p 7

loe punkti 1 ka:
§ 10. Töövõimetuslehe vormistamine
(1) Töövõimetuslehe väljakirjutamise õigust omav arst, hambaarst või ämmaemand kirjutab töövõimetuslehe välja elektroonilisel kujul ja edastab töövõimetuslehe lõpetamisel selle infosüsteemide andmevahetuskihi (X-tee) liidese kaudu ravikindlustuse andmekogusse.

diagnoosi koodi tööandja küll ei näe, kuigi haiguslehele see kantakse. seda näeb haigekassa jt, kes neid andmeid hiljem töötlevad

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 02.02 18:12; 03.02 15:20; 05.02 19:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oh issand jumal.
Töövõimetusleht ei ole mingi konkreetne paber, mis siis kõigi käest läbi käib. Iga asjapulga jaoks on oma andmeväljad, mida tema ainsana näeb ja täidab. Arst ei näe inimese palka. Tööandja ei näe diagnoosi. Teine tööandja ei näe ka teise tööandja andmeid.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Milleks salatseda? Loomulikulträägin ma oma tööandjale ise, miks ma haiguslehel olen. Ta ju tunneb ometi huvi mu käekäigu ja tervise üle. Samuti, kui naasen arsti juurest tööajal, siis ikka ju küsitakse, et kuidas läks ja kas kõik korras.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 05.02 19:43; 06.02 19:24; 15.02 13:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Milleks salatseda? Loomulikulträägin ma oma tööandjale ise, miks ma haiguslehel olen. Ta ju tunneb ometi huvi mu käekäigu ja tervise üle. Samuti, kui naasen arsti juurest tööajal, siis ikka ju küsitakse, et kuidas läks ja kas kõik korras.

Appi kui naiivne. Ja siis inimesed kiruvad, et kollektiivis, et mitte öelda kogu külas teavad kõik kõigist kõike. No sulle igatahes jõudu oma ülemusega isiklike günekoloogiliste probleemide lahkamisel.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 05.02 18:53; 06.02 16:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Appi kui naiivne. Ja siis inimesed kiruvad, et kollektiivis, et mitte öelda kogu külas teavad kõik kõigist kõike. No sulle igatahes jõudu oma ülemusega isiklike günekoloogiliste probleemide lahkamisel.

Loll ja kinnine eestlane oled pigem sina. Kas haigus on kuidagi häbiasi? Detailselt ei räägita, kuid point kindlasti-olen peale põlveoppi 3 ndl kodus v bronhiidis ja 5p ei tule. Me üldiselt oma kollektiivis haiguslehte ei võta, võtame puhkusereservi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 05.02 19:43; 06.02 19:24; 15.02 13:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Huvitav mis sinu tutti nii eriliseks teeb?Teistele kõlbab raakida sulle mitte?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen raamatupidaja ja käsitlen hooldus ja haiguslehti. Näen vaid kas on tegemist hooldus(laps) või haiguslehega(töötaja), perioodi ja raviasutust, kes lehe väljastas.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Appi kui naiivne. Ja siis inimesed kiruvad, et kollektiivis, et mitte öelda kogu külas teavad kõik kõigist kõike. No sulle igatahes jõudu oma ülemusega isiklike günekoloogiliste probleemide lahkamisel.

Loll ja kinnine eestlane oled pigem sina. Kas haigus on kuidagi häbiasi? Detailselt ei räägita, kuid point kindlasti-olen peale põlveoppi 3 ndl kodus v bronhiidis ja 5p ei tule. Me üldiselt oma kollektiivis haiguslehte ei võta, võtame puhkusereservi.

Tõesti puhkusereservi?!? See tähendab, et kui jääd haigeks ja pead 5 päeva voodis olema, siis võtad oma 2018 aasta põhipuhkust 5 päeva välja ja haiguslehele ei jää? Ja kui lapsega peab veel 4 päeva kodus olema, siis võtad jälle põhipuhkust ja siis kui tuleb soov ka päriselt puhata, siis saad seda teha 19 päeva? Aga mis siis saab kui aasta lõpus jälle haigestumine….
Või see tähendab seda, et te kogu kollektiiviga lihtsalt ei puhka kunagi ja siis kasutate kogunenud päevi asendusena? Miks te ei puhka, töö on kogu elu?

Ok, mina ei ole ka mitu korda aastas haige aga puhkuse ajal soovin siiski puhata mitte voodis põdeda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tõesti puhkusereservi?!? See tähendab, et kui jääd haigeks ja pead 5 päeva voodis olema, siis võtad oma 2018 aasta põhipuhkust 5 päeva välja ja haiguslehele ei jää? Ja kui lapsega peab veel 4 päeva kodus olema, siis võtad jälle põhipuhkust ja siis kui tuleb soov ka päriselt puhata, siis saad seda teha 19 päeva? Aga mis siis saab kui aasta lõpus jälle haigestumine….
Või see tähendab seda, et te kogu kollektiiviga lihtsalt ei puhka kunagi ja siis kasutate kogunenud päevi asendusena? Miks te ei puhka, töö on kogu elu?
Ok, mina ei ole ka mitu korda aastas haige aga puhkuse ajal soovin siiski puhata mitte voodis põdeda.

Hmm jah, hetkel siin lõpetame oma 2016 aasta puhkusega. 2017 ja 2018 võtmata veel.
Me eriti ei puhka jah, tööl on äge.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 05.02 19:43; 06.02 19:24; 15.02 13:35;
To report this post you need to login first.
Näitan 21 postitust - vahemik 1 kuni 21 (kokku 21 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Haigusleht! Kas tööandjal on võimalik näha, miks olin haiguslehel?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.