Esileht Kodunurk Hais vanainimeste riietel

Näitan 19 postitust - vahemik 1 kuni 19 (kokku 19 )

Teema: Hais vanainimeste riietel

Postitas:

See hais, mis on vanainimeste kapis olevate riiete küljes, sihuke tüüpiline – mis hais see on ja kuidas seda ära saab? Leidsin ühe ilusa kleidi ema kapist, aga sellel on vinge hais, mis kaks päeva õues lehvimise järel ka pole lahkunud. Aitäh, kes ära tunneb ja aidata oskab.
Emalt ma ju küsima ei lähe, et mis hais see on.

+3
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 12.08 22:09; 12.08 22:23; 12.08 23:57; 13.08 11:57;
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:

Kui kapis pole mingeid koitõrjeasju ega lõhnaseepe midagi, siis peaks see olema tavaline seismise lõhn, mis tuleb riietele, mis kaua seisavad kappides.
Pestes peaks ära minema. Soovitati ikka vanasti riidekappidel uksi lahti hoida vahepeal.

+11
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pestes peaks ära minema.

Paha lugu on, et tegu on sametiga, vana-vana kleidiga – kuidas seda üldse pesema peaks? Käsitsi ilmselt?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 12.08 22:09; 12.08 22:23; 12.08 23:57; 13.08 11:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vii keemilisse. Nemad ju ometi peaksid teadma, kuida ja mismoodi…

+3
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vii keemilisse. Nemad ju ometi peaksid teadma, kuida ja mismoodi…

Nemad ei vastuta millegi eest, kui kleidil silti pole küljes. Sinna küll ei vii 🙂

+9
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 12.08 22:09; 12.08 22:23; 12.08 23:57; 13.08 11:57;
To report this post you need to login first.

Just oli siin teema, kuidas keemilises riideese ära rikuti ja selle eest mingit vastutust ei võetud. Mina küll keemilisse viia ei riskiks.

Minu vanaema kapis oli mingi koirohu lõhn, mis mulle lapsena kangesti meeldis. Terve vanaema korter lõhnas natuke tegelikult selle järele.

Teine asi, mis sellise spetsiifilise lõhna võib vanainimeste kodudesse anda, on teatud rohud, nt südametilgad.

Ilmselt prooviks ikka õrnalt käsitsi läbi pesta ja veel uuesti tuulduma riputada.

+11
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Emalt ma ju küsima ei lähe, et mis hais see on.

Loodad, et ema loeb perekooli ja siis vastab siia?
Samuti inkognito…

Perekoolika reaalsus.

+4
-11
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Just oli siin teema, kuidas keemilises riideese ära rikuti ja selle eest mingit vastutust ei võetud. Mina küll keemilisse viia ei riskiks.

Pole vist mõtet oma elu nüüd mingi perekoolika “teemade” järgi ka elama hakata.

Loomulikult vii keemilisse, seleta ära, et silti pole ja ärge midagi pekki keerake ja nii ongi.
No mis temaga ikka juhtub. See, et ühel korral kuskil kellelgi juhutus, oli üksikjuhus ja kes teab, mis tal seal üldse toimus.

+5
-9
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.08 07:51; 13.08 08:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pestes peaks ära minema.

Paha lugu on, et tegu on sametiga, vana-vana kleidiga – kuidas seda üldse pesema peaks? Käsitsi ilmselt?

Teed pesuseebi laastud, valad sooja vee peale, lahustad seebi ära. Siis pesed korralikult vajutades ja kergelt hõõrudes kleidi läbi. Järgmiseks loputad ohtralt vett vahetades, kuni loputusvesi jääb puhas. Seejärel õue kuivama!

Hais võib olla sellest, et kleiti pole pärast seljas kandmist pestud, on lihtsalt kappi pandud. Vanasti ei visanud keegi riideid pessu kui nähtavalt määrdunud või läbihigistatud polnud. See vähene mustus aga sööbib ja bakterid teevad oma töö.

+7
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.08 08:53; 13.08 12:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teed pesuseebi laastud, valad sooja vee peale, lahustad seebi ära. Siis pesed korralikult vajutades ja kergelt hõõrudes kleidi läbi.

Miks just pesuseepi peab riivima hakkama, kui kapis on pulbrilisel kujul ja kiirelt lahustuv pesupulber olemas?

+17
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.08 07:51; 13.08 08:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

See on mulle väga tuttav– nii vanatädide, kui ämma juures lõhnab samamoodi. Ja need vanadaamid on mulle nii mõnegi kleidi ja siidirätiku pärandanud. ????

Mina olen isegi õrnemad asjad masinas õrnpesu-programmiga läbi pesnud ja mitte ühte asja pole siiani ära rikkunud. Loputusvette olen mõnikord äädikat pannud, et lõhnast vabaneda.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina peseksin käsitsi läbi ja siis paariks päevaks välja kuivama-tuulduma.

Emalt võiksid küsida, et kui üldse, siis kuidas tema omal ajal seda kleiti pesi ja kuivatas. Enda lapsepõlvest mäletan, et osasid sametriideid tuli pesta ja kuivatada enam-vähem samamoodi kui täisvillaseid, st et ei tohtinud väga tulise veega pesta ja kuivama tuli laotada, mitte riputada.

+8
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

See hais, mis on vanainimeste kapis olevate riiete küljes, sihuke tüüpiline – mis hais see on ja kuidas seda ära saab? Leidsin ühe ilusa kleidi ema kapist, aga sellel on vinge hais, mis kaks päeva õues lehvimise järel ka pole lahkunud. Aitäh, kes ära tunneb ja aidata oskab.

Emalt ma ju küsima ei lähe, et mis hais see on.

miks ei või küsida?

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pisut äädikat pesumasinasse ja igasugune hais on kadunud.

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Äädikas ja sooda on lõhnade neutraliseerijad.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Loodad, et ema loeb perekooli ja siis vastab siia?
Samuti inkognito…

Perekoolika reaalsus.

Ei, loomulikult mitte. Lootsin asjalikke vastuseid ja sain ka.

Pigem on perekoolika reaalsus, et alati mingi targutis teemasse siseneb. Seekord siis mõtlesin sind 😀

+10
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 12.08 22:09; 12.08 22:23; 12.08 23:57; 13.08 11:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teed pesuseebi laastud, valad sooja vee peale, lahustad seebi ära. Siis pesed korralikult vajutades ja kergelt hõõrudes kleidi läbi.

Miks just pesuseepi peab riivima hakkama, kui kapis on pulbrilisel kujul ja kiirelt lahustuv pesupulber olemas?

Sel lihtsal põhjusel, et sul on see pulber masinpesu jaoks. Lisaks ei ole päris ükskõik mida millise pulbriga pesta. Kui sa ei tea täpselt mis kangaga on tegemist siis on jabur pesupulbrit soovitada. Pesuseebiga võib pesta ka peenvillast ja naturaalset siidi.
On olemas ka seebihelbed aga seda teemaalgatajal vaevalt on ja igas poes neid ei müüda ka, lihtsam (ja odavam) on pisut seepi riivida.

+7
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.08 08:53; 13.08 12:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

ise haised.

0
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma pidin korra pesema ühe Saksamaa väliseestlase pesu oma masinas. Proua andis kaasa oma pesupulbri. Uskuge või mitte, pesu lõhnas pärast TÄPSELT samamoodi nagu kaltsukates riided lõhnavad/haisevad. Sellest ajast saadik usun, et kaltsukahaisuga riided võivad olla siiski pestud, mitte kuidagi mustalt uuele ringile saadetud.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 19 postitust - vahemik 1 kuni 19 (kokku 19 )


Esileht Kodunurk Hais vanainimeste riietel