Esileht Kodunurk Hakitud küüslauk (minced garlic)

Näitan 25 postitust - vahemik 1 kuni 25 (kokku 25 )

Teema: Hakitud küüslauk (minced garlic)

Postitas:

Kas Eesti ketipoodides ka hakitud küüslauku tavalistes kogustes müüakse? Mõtlen seda toodet mis mujal riikides tavaliselt paarisaja grammistes purkides “minced garlic” nime all müügis? Googeldades leian vaid restoranidele mõeldud mitmekiloseid ämbreid, aga nii palju ei taha. Aitäh soovituste eest.

+1
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 28.01 14:57; 28.01 16:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen hakitud küüslauku sügavkülmaletist mõnikord leidnud (Prismast vist viimati), kahjuks pole regulaarselt müügil.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ma võtan küüslauguõlikapsleid. Selverist ostsin,seal head odavad.

selveris peaks seda hakitud küüslauku ka olema soodsalt müügil. olen justkui näinud igas selveris.

+1
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 28.01 15:01; 28.01 15:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

https://umami.ee/toode/purustatud-kuuslauk/

 

 

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks ise ei tee?

kõige lihtsam on muidugi ise nullist teha. Seemnest.

+4
-8
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 28.01 15:01; 28.01 15:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

https://umami.ee/toode/purustatud-kuuslauk/

Aitäh, mul millegipärast ei tulnud ise pähe otsida sõnaga purustatud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 28.01 14:57; 28.01 16:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

hakitud küüslauku

Kas sul siis kööginuga ja lõikelauda kodus ei ole, et oled mingit mairsetut ja lõhnatut jura ostma?

Küüslaugupressiga saab muidugi ka, aga käsitsi on kiirem.

+6
-10
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 29.01 10:33; 29.01 16:42; 30.01 08:45;
To report this post you need to login first.
Postitas:

hakitud küüslauku

Kas sul siis kööginuga ja lõikelauda kodus ei ole, et oled mingit mairsetut ja lõhnatut jura ostma?

Küüslaugupressiga saab muidugi ka, aga käsitsi on kiirem.

Minule just meeldib pressiga. Just soetasin pressi, siiani hakkisin. Nüüd viitsin küüslauku palju rohkem toitudesse panna.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas sul siis kööginuga ja lõikelauda kodus ei ole, et oled mingit mairsetut ja lõhnatut jura ostma?

Küüslaugupressiga saab muidugi ka, aga käsitsi on kiirem.

Hakitud ja pressitud küüslauk on erinevad asjad ja annavad toidus erineva efekti

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hakitud ja pressitud küüslauk on erinevad asjad ja annavad toidus erineva efekti

Kui sa pikemalt hautad või praed, pole mitte mingit vahet.
Kui suht toorelt söögiks läheb (peedi-küüslaugu-juustu salat ntx), siis jah, pressitud on sipsa kangem. Ja ei jää hamba all krõbisema.

Poejahvatatud mustal pipral ja ise pipraveskiga jahvatatud pipral on isegi suurem vahe.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 29.01 10:33; 29.01 16:42; 30.01 08:45;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen hakitud küüslauku sügavkülmaletist mõnikord leidnud (Prismast vist viimati), kahjuks pole regulaarselt müügil.

Seda on pea alati Selveris, aga see on meie pere meelest nii tuim, et õiget küüslaugumaitset nagu polegi. Söö või lusikaga pakist niisama.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

https://umami.ee/toode/purustatud-kuuslauk/

Miks peaks see sisaldama askorbiinhapet?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 29.01 23:28; 30.01 09:19; 31.01 10:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

https://umami.ee/toode/purustatud-kuuslauk/

Miks peaks see sisaldama askorbiinhapet?

Askorbiinhapet (C-vitamiini) on vanast ajast saati kasutatud säilitusainena. Olid ajad, mil plekist ja kaanetajaga  suletavaid purgikaasi polnud saada, keedisepurgid kaanetati plastkaantega, mis polnud õhukindlad. Nende alla pandi otse moosi peale tellofaanist rõngas. See ketas määriti  askorbiinhappega kokku, nii välditi hallitama minekut.
Pigem ma küsiks, milleks seal veel lisaks sidrunhape ja sool on 🙂
Aga kuna kirjeldusest lugeda, et tegu on pasta, mitte purustatud küüslauguga, siis ilmselt maitsestamiseks.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga kuna kirjeldusest lugeda, et tegu on pasta, mitte purustatud küüslauguga, siis ilmselt maitsestamiseks.

Jajah.
Umbes sama teema nagu alumiiniumi ülevärvimine alumiinumvärviga ja täispuidust tammemööbli ülekleepimine tammespooniga.
Et oleks ilusam.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 29.01 10:33; 29.01 16:42; 30.01 08:45;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kõige parem on ikka lisada värsket küüslauku, igasugused pastad ja möksid ei ole enam see.

0
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 29.01 23:28; 30.01 09:19; 31.01 10:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks ise ei tee?

kõige lihtsam on muidugi ise nullist teha. Seemnest.

Teemaalgataja pole selleks piisavalt virk ega tark. Näed ise, et ta ei suuda nuga või küüslaugupressi käsitseda.
Mul jäi sõbranna “nälga”, sest tema kodupoes tema lemmiksinki ei olenud viilutatud kujul. Olnud ainult vorstiletis suure käntsakana, aga tema kätud ei suuda ise viile lõigata.
Ta on muidugi ka inimene, kes ostab kooritud kartuleid ja valmis salateid, sest igasugune isetegemine on liiga koormav.

+6
-8
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 30.01 10:15; 30.01 15:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olnud ainult vorstiletis suure käntsakana, aga tema kätud ei suuda ise viile lõigata.

Kas mitte igas toidupoes pole viilutaja olemas ja saab lasta enda jaoks viilutada? Ei pea ise kodus endale neid mitmesentimeetripaksuseid viile saia/leiva peale lõikama.

+1
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei küüslaugupasta (see on “minced garlic”, eestis müüakse tuubides Gourmet Garden) ega tükeldatud külmutatud küüslauk ei ole võrdne värske purustatud küüslaugu maitsega. Seda tehakse nii, vaja läheb ainult soola, nuga ja lõikelauda ja on iga kell parem mingist purgiküüslaugust: How to chop and crush garlic

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Selline kuivatatud võimalus on ka https://www.selver.ee/kuuslaugupulber-meira-40-g

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olnud ainult vorstiletis suure käntsakana, aga tema kätud ei suuda ise viile lõigata.

Kas mitte igas toidupoes pole viilutaja olemas ja saab lasta enda jaoks viilutada? Ei pea ise kodus endale neid mitmesentimeetripaksuseid viile saia/leiva peale lõikama.

Ausalt, beib, – EI OLE!

+3
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 30.01 10:15; 30.01 15:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas Eesti ketipoodides ka hakitud küüslauku tavalistes kogustes müüakse? …

Ei.
Me elame veel koopas ja teeme lõket. Internetist ei tea me veel midagi.

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olnud ainult vorstiletis suure käntsakana, aga tema kätud ei suuda ise viile lõigata.

Kas mitte igas toidupoes pole viilutaja olemas ja saab lasta enda jaoks viilutada? Ei pea ise kodus endale neid mitmesentimeetripaksuseid viile saia/leiva peale lõikama.

Vabandan, et teemast välja – aga võileival ei peagi olema millimeetri paksune ja läbikumav singiviil.  Ja iga normaalintellektiga inimene suudab singist ka mõistlikku paksusega viile lõigata, küsige oma ema käest, kui ise ei oska.

+5
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 29.01 23:28; 30.01 09:19; 31.01 10:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga mulle meeldib viilutatud sink just seepärast, et mina kodus ei oska nii õhukesi ühtlasi viilusid lõigata. Mulle meeldib justnimelt hästi õhuke viil võileivakatet ja kuigi ma loomulikult ei sureks nälga, kui viilutatud sinki poes poleks, siis esialgu häiriks see mind küll, sest olen harjunud seda just õhukeseks viilutatult tarbima. (Ka juust ja suitsuvorst meeldib mulle paberõhukesena.)

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Imeline asi, millega saab muuhulgas teha hakitud küüslauku sekunditega. Hakin ka kõiksugu ürte sellega. Ilmselt paljudele tuttav asjandus.

https://www.kodusvajalik.ee/toode/hakkija-purustaja-mini-13x10cm/

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

vaja läheb ainult soola, nuga ja lõikelauda ja on iga kell parem mingist purgiküüslaugust: How to chop and crush garlic

Jummel, kus uhas soola!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 25 postitust - vahemik 1 kuni 25 (kokku 25 )


Esileht Kodunurk Hakitud küüslauk (minced garlic)