Esileht Pereelu ja suhted Halb komme pereliikmel

Näitan 22 postitust - vahemik 1 kuni 22 (kokku 22 )

Teema: Halb komme pereliikmel

Postitas:

Minu ema jõi. Mind see häris pehmelt öeldes. Koguaeg tekkis seepärast tüli ja ma olla ninatark, targutis, kellel ema koguaeg suu kinni pani. Talle ei meeldinud see jutt.
Nüüd olen ise ema. Suurte laste. Mul on mõni halb komme, mis lastele ei meeldi. Ma ei joo küll. Aga nt on nii et tuba läheb väga segi. Ma koristan küll, aga siis kui mulle sobib. Ma vaatan tlc pealt paksu saadet. See on nagu sõltuvus. Lülitab mõtted välja. On fb kus ma võin tunde olla. Ilmselt nagu joomine mu emal. Mõttetu ajaraiskamine laste arust.
Ma saan pidevalt pahandada.
Kuidas üks ema peaks reageerima laste targutustele? Ma ei talu seda. Aga neil on ka õigus. Mina sain ise sõimata et targutasin st oma arvamust avaldasin.

+11
-7
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 08.01 08:35; 08.01 10:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Midagi muuta ei kavatse, nagu aru saan? Minu lapsed keelavad mind ka, kui küüsi närin, ma vabandan ja jätan järele. Selleks hetkeks. Lastele ütlen ka, et näed, halba harjumust külge harjutada on PAAALJU raskem kui seda hiljem välja juurida, seepärast ma ei soovita suitsu ja joomist näiteks.

+12
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu ema jõi. Mind see häris pehmelt öeldes. Koguaeg tekkis seepärast tüli ja ma olla ninatark, targutis, kellel ema koguaeg suu kinni pani. Talle ei meeldinud see jutt.

Nüüd olen ise ema. Suurte laste. Mul on mõni halb komme, mis lastele ei meeldi. Ma ei joo küll. Aga nt on nii et tuba läheb väga segi. Ma koristan küll, aga siis kui mulle sobib. Ma vaatan tlc pealt paksu saadet. See on nagu sõltuvus. Lülitab mõtted välja. On fb kus ma võin tunde olla. Ilmselt nagu joomine mu emal. Mõttetu ajaraiskamine laste arust.

Ma saan pidevalt pahandada.

Kuidas üks ema peaks reageerima laste targutustele? Ma ei talu seda. Aga neil on ka õigus. Mina sain ise sõimata et targutasin st oma arvamust avaldasin.

Aa ok

0
-12
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Joomine ja segamini tuba pole absoluutselt võrreldavad. Mis on paksusaate vaatamine alkohoolikuga koos elamise kõrval? Alkoholi liigtarbimine pole mingi “halb komme”, see on haigus.

Alkohooliku laps

+27
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Võrreldavad on seeläbi, et teisi häirib.
Teised tahavad sulle paremat. Ja eks algul on alko tarbimine ikka halb komme. Enne kui sest tekib alkoholism.

+5
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 08.01 08:35; 08.01 10:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu arust ka ei ole alkoholism võrreldav sassis toaga või teleka vaatamisega. Igal inimesel võib ju olla mingi meelelahutus. Tihtipeale ei pruugi üks inimene mõista, kuidas teisele inimesele meeldib näiteks mingi konkreetse saade või tegevus. Aga inimeste maitse ongi ju erinev.

Kuna paksusaate vaatamine ja fb kasutamine on meelelahutus ning seni, kuni see kedagi ei kahjusta ja pereelu ei sega – näiteks ei jää sellepärast muud asjad tegemata, siis ei tohiks küll kellegi teise asi olla, kuidas sa oma vaba aega veedad. Teine asi on see, kui jätad lastele söögi tegemata, elad nii, et mustus kasvab üle pea, kodust välja enam ei viitsi minna, perega ühiste ettevõtmiste tegemine jääb soiku seetõttu, et sind huvitab vaid arvutis istumine või teleka vaatamine, siis muidugi … Aga nii nüüd küll ei tohiks olla, et kui lapse arvates on mingi seriaal või saade, mis ema huvitab, igav ja nõme, siis ema ei peaks seda vaatama.

Mina näiteks ei mõista, kuidas saab olla huvitav arvutimängude mängimine. Mul üks pereliige mängib. Aga seni, kuni muu elu selle all ei kannata ja midagi vajalikku sellepärast tegemata ei jää, ei hakka ma sellest probleemi tegema. Täpselt samamoodi ei mõista mu mees, kuidas ma viitsin nii palju perekoolis istuda. Aga istungi ju vaid siis, kui muud kohustused täidetud. Ja ükski pereüritus või -ettevõtmine sellepärast ära ei jää.

+12
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ausalt öeldes, oma lastel ma ninatarkust ei luba – ema vaatab telekast, mida tema tahab ja kui laste arvates on tuba segi – siis teavad väga hästi, kus on tolmuimeja või mopp.   Ja kui tahan – võtan klaasi veini või teen kokteili ka.

Joomisel ja joomisel on vahe sees – kui on ikka alkašš – siis on lapse kriitika põhjendatud, kui aga hakatakse ninna sellepärast, et ema joob vahetevahel miskit meelepärast – siis hoidku lapsed oma mokk maas (ma pean silmas siis suuremaid lapsi, kes saavad ise hakkama).

Minu halb komme on perekoolis istuda, kunagi vanem laps hakkas ironiseerima   selle üle – panin kohe lapse paika – ema vajab ka endale aega ja kuidas ma seda kulutan – on ema enda asi. Ma tegelen teiega piisavalt, seega hoidke oma kommentaarid endale.

+29
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 08.01 10:55; 09.01 10:32; 13.01 18:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kes tuba segi ajab? Kas lapsed koristavad ka või ainult näägutavad?

+10
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 08.01 11:29; 08.01 14:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sellest teemast on raske aru saada, mis täpselt on probleem. Kui suured need lapsed on? Miks muna õpetab kana? Kas on ainult üks suur tuba, kus kõik koos elavad või kuidas puutub see ema segamini tuba lastesse? Teleka kohta, ise tead, mida vaatad ju. Või elavad need lapsed juba omaette ja käivad sul külas ja läheb ütlemiseks?

Kus on laste isa? Mida tema kõigest arvab?

Minu kodus töötavad kokkulepped kuna koristamine, kokkamine pole ainult minu asi. Õhtul koristame koos kodu, telekat vaatame siis kui kõik muu on tehtud.

Muidugi kui kogu kodu on väga sassis, võib see häirida lapsi. Selle vastu aitabki ainult koristamine. Kui iga päev natuke teed, ei võtagi see nii palju aega kui kord nädalas teha.

Lapsed olgu kaasatud koristamisse.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma olin see, kes vanemate kallal näägutas, et toad sassis, aga miskit ei muutunud ja ma ei saanud ise väga miskit teha kui neil oligi harjumus riideid jätta laiali jne. Oli mingi punkt, kus ma ei tahtnud enam külalisi kutsuda, st kodu õnneks ei olnud must ja räpane, vaid oligi see, et kinnised kapid olid asju pilgeni täis (hoiti alles vanu karpe garantii jaoks jmt träna), mida ma ära visata ei tohtinud kuna ehk läheb vaja. Asju oli nö rohkem kui panipaiga ruumi (korteri elu). Ehk ma sain asju küll korralikumalt sättida, aga ma ei saanud minna ja ära visata kapist vana voodipesu, käterätte, riided vmt mida ei kasutatud. Lapsena ma ei saa endale seda õigust võtta. Suht pointless tundus koristada (ja aidata) kui koristamisest otseselt kasu polnud, jah, tolmu, räpasust jmt ei olnud, kuid tõstad laualt sada asja maha, pesed ära laua ja siis tõstad need sada asja tagasi siis see pole koristamine.

Seega ma olingi pidevalt närvis ja omas toas peidus, ja siis sain mina võtta, et miks minu tuba sassis on. Ma vihkasin muudes tubades ja seal olemist ja see mõjutas minu igapäevast elu päris tugevalt. Seega ma ilmselt lapsena ka ei saanud aru, et kuidas sa võtad aega, et arvutis mingit lolli mängu mängida selle asemel, et kodu koristada. Igasugused nähvamised minu suunal, et ma võin ju ise koristada, ei olnud reaalselt ju võimalik. Jah ma pesin pesu, wc potti, põrandaid, võtsin tolmu jne, aga reaalselt see ei muutnud probleemi, mis oli ja ma lapsena ei saanud seda lahendada ja see ei olnudki minu lahendada.

Lihtsalt jagan teist vaatepunkti.

+18
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 08.01 12:05; 08.01 15:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu ema jõi. Mind see häris pehmelt öeldes. Koguaeg tekkis seepärast tüli ja ma olla ninatark, targutis, kellel ema koguaeg suu kinni pani. Talle ei meeldinud see jutt.

Nüüd olen ise ema. Suurte laste. Mul on mõni halb komme, mis lastele ei meeldi. Ma ei joo küll. Aga nt on nii et tuba läheb väga segi. Ma koristan küll, aga siis kui mulle sobib. Ma vaatan tlc pealt paksu saadet. See on nagu sõltuvus. Lülitab mõtted välja. On fb kus ma võin tunde olla. Ilmselt nagu joomine mu emal. Mõttetu ajaraiskamine laste arust.

Ma saan pidevalt pahandada.

Kuidas üks ema peaks reageerima laste targutustele? Ma ei talu seda. Aga neil on ka õigus. Mina sain ise sõimata et targutasin st oma arvamust avaldasin.

See on ju praegu täiesti erinev olukord. Sinu ema jõi ja purjus inimesega ühes korteris elada ei ole kuidagi meeldiv ja ilmselt jättis see purjus inimene ka oma kohustused sinu kui lapse ees täitmata. Sina oled praegu oma lapsed ju suureks kasvatanud ja tegeledki omale meelepäraste asjadega, kui sa sellega kedagi ei sega siis ei näe probleemi millega sa oma aega sisustad.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas elad lastega koos, et nad nii täpsel teavad?

Kui koos ei ela, siis nende küllatuleku ajaks korista ära, ära nende külasoleku ajal istu fb-s pikalt (see tõesti ka ebaviisakas) jne.

Kui koos elate, siis segi tuba ajab tõesti närvi. Kaua sa aga fb istud, siis see pole kellegi teise asi, ehk ainult nii palju, et õpetavad sind privaatsussätteid kasutama ja mitte igal teemal avalikult sõna võtma 🙂

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 08.01 13:34; 13.01 13:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma olin see, kes vanemate kallal näägutas, et toad sassis, aga miskit ei muutunud ja ma ei saanud ise väga miskit teha kui neil oligi harjumus riideid jätta laiali jne.

/—/

Jah ma pesin pesu, wc potti, põrandaid, võtsin tolmu jne, aga reaalselt see ei muutnud probleemi, mis oli ja ma lapsena ei saanud seda lahendada ja see ei olnudki minu lahendada.

Lihtsalt jagan teist vaatepunkti.

Mis jälje see sinusse jättis, kui tohib küsida? Nagu aru saan, elad nüüd juba eraldi. Kas sinust on saanud nö korrafriik, kellel kõik on alati piinlikult korras ja ära pandud, või lihtsalt elad tavalist, suht korralikku elu? Kui sul lapsi on, siis kuidas nendega korraprobleeme lahendad?

+6
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 08.01 11:29; 08.01 14:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Huvitav teema ja siin sõltub palju sellest kui vanad need lapsed on ja kus elavad. Ma saan täiesti aru, et kui on kodus elavad  koolilapsed, kellel pole alternatiivi kuhugi minna, et nad siis midagi ütlevad. Sest kõike ei saa laps ise koristada, isegi kui tahaks. Kui näiteks vanemate asjad on laiali, tööpaberid, riided. Teisel inimesel on raske neid koristada ja see ka muidugi, et kui polegi ruumi kuhugi asju panna, sest kapid on pahna täis. Need kooliealised lapsed ehk tahavad külalisi kutsuda, aga neil on piinlik, sest kodu on nii sassis. Teine variant on see, et nad ei suuda keskenduda näiteks õppimisele. Minu meelest eriti praegusel kodukooliasjastul on oluline, et kodus oleks õppimiseks head tingimused ja mind ka väsitab sassis tuba, isegi kui see pole minu tuba. Kui on üldkasutatav ruum nagu elutuba või köök, esik, vannituba, siis on kõigi pereliikmete kohus seda ühiselt korras hoida. Oma toas tehku mis tahavad, vaid puhtuse nõue on.

Aga kui tegemist on täiskasvanud lastega, siis on teine asi. Võiks ju arvata, et täiskasvanutel on rohkem sõnaõigust, aga minu meelest mitte. Täiskasvanutel on vabadus teha mida nad tahavad. Kui suur laps tuleb õiendama, et talle midagi ei meeldi, siis on tal ehk aeg oma kodu hankida. Kasutagu seda mitte rahulolu motivatsiooniks ise edasi jõuda. Kui küllatulevad täiskasvanud lapsed hakkavad õiendama, siis see ka justkui pole lubatud, aga on mõistetav. Kui laps on kodust välja kolinud ja tuleb koju, siis ikka tahaks teda hästi vastu võtta ja sassis elamisse külla saabuv laps tunneb et tema tulek nagu pole piisavalt oluline, et enda ümber pisut koristada ja last harva nähes on FB-s istumine ka liig. Paksusaadete vaatamine häiriks mind kui last siis kui ma ise oleks ka paks ja oma ema puhul häiriks kui ta mu laste ees seda vaataks, lihtsalt ei tundu hea eeskuju lastele.

Aga üldse on tänapäeva lapsed, nii päris lapsed kui täiskasvanud lapsed, vist julgemad oma arvamust avaldama. Julgus on tore asi ja see kui julgetakse oma vanematele midagi öelda näitab et vähemalt nad ei karda. Samas ajab see närvi ka. Sest iseendaga võrreldes mulle tundub, et see oli respekt, et ma oma vanematele etteheiteid ei teinud, mitte tingimata julguse puudus. Eks ma tegin ka etteheiteid, aga mitte selle kohta, mida nemad tegid või kuidas elasid. Pigem tegin etteheiteid kui nad minu asjadesse liigselt sekkusid.

Kui ma oma 18 a. “last” vaatan, siis tema nõudmine et me ostaks ühe uue kodumasina sest vana teeb häirivat häält, tundus mulle natuke ülbe. Seda häält on maksimum 3 minutit päevas, kannata ära või osta ise oma teenitud raha eest see uus masin mitte ära nõua teistelt. Kui talle seda ütlesin, siis teatas mulle et mina ei talu mingit kriitikat ja esitas veel ühe lisanimekirja asjadest mis talle närvidele käivad. Siis pidin küll mõttes kümneni lugema et mitte närvi minna. Ma poleks oma emale sellist nimekirja esitada söandanud. Aga kus läheb piir ma vist ka täpselt ei tunneta. Loomulikult peab teiste soovide arvestama, aga endale pähe istumist ka ei luba.

Väga oluline on ka see, kuidas neid soove ja arvamusi esitatakse. See on ka hea õppetund. Minu laps esitas vinguvalt ja lisanimekirja juba vihaselt. Kui ta oleks huumoriga naeratades öelnud, et masin teeb sellist häält, kui kuldkalalt soovida saaks, siis ta sooviks uut masinat. Siis sellise suhtumisega oleks tal tunduvalt suurema tõenäosusega õnnestunud kedagi endaga nõusse saada.

+16
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis jälje see sinusse jättis, kui tohib küsida? Nagu aru saan, elad nüüd juba eraldi. Kas sinust on saanud nö korrafriik, kellel kõik on alati piinlikult korras ja ära pandud, või lihtsalt elad tavalist, suht korralikku elu? Kui sul lapsi on, siis kuidas nendega korraprobleeme lahendad?

Jälg, mis asjast jäi on hoopiski teistsugune ehk mind nö peletati oma suhtumisega kodunt minema. Mitte, et nemad oleks tahtnud mind ära ajada, vaid ma ei tahtnud seal olla. Ja ma ei saa öelda, et suhted nüüd vanematega oleks nüüd soojemad või paremad.

Pigem jättiski see  jälje suhtlusesse vanematega, mitte niiväga minu harjumustesse. Kuna mind lapsena ei kuulatud ja minu soovidega ei arvestatud ja mind pandi ebamugavasse olukorda ja kodune elu oli pingeline. Eks need probleemid olid sügavamad kui lithsalt tahtmine/viitsimatus asju korrastada. Lõpuks veetsin kodus nii vähe aega kui võimalik ja kolisingi võimalikult varakult ehk veel alealisena juba kodunt ära, kiiresti erinevatesse suhetesse ja ööbisin võimalikult palju oma tollaste kuttide juures ja mängisin liiga noorena oma kodu, kuna mujal oli parem kui omas kodus.  Jne.

Puhtusefriik just ei ole, aga ei salli absoluutselt kui asjadel pole oma kohta ja on laiali, kõigel peab olema omas kodus oma koht ja asju, mida vaja ei ole igaks juhuks ei kogu ja alles ei hoia. Kõik pinnad peavad olema nii tühjad kui võimalik, kõikide kappide sisu peab olema korras ka siis kui keegi ei näe sh ka võõrad. Samas koristamist ennast vihkan ja sunnin end korralikult tolmu võtma ja asju tegema, kuid naudin lihtsalt seda vaadepilti, et kodu on puhas ja korras.

+7
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 08.01 12:05; 08.01 15:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina üks teine kägu, aga sobin teemasse – vanemad alkohoolikud, koristada ei armastanud. Minust sai korra ja puhtuse hull kuskil pubekaeas. Kuna mul päeval koristada ei lastud ja ei olnud mugav ka teiste jalus seda teha, siis ma koristasin öösel. Teised magasid, mina pesin põrandaid. Kui linnas kõrgkoolis käisin, siis käisin u iga 2 nädala tagant mustust rookimas. Nii aastaid, ühel hetkel ma enam ei läinud. Üldse ei läinud. Kui enne see koristamine ühele vanematest üldse ei sobinud, siis nüüd oli muidugi vastupidi – et miks ei tule. Aga mul sai villand.

Enne laste sündi oli mul endal kõik väga korras. Mehe lisandudes nägin rohkem vaeva. Kui lapsed sündisid, nägin veel rohkem vaeva. Mees ei aidanud, aga kritiseerima oli kange. Koristasin hullumiseni, ka puruhaigena jne. Kui lahutasin (mehel kalduvus alkoholile ja suhted pikalt halvad), siis läks ka minu koristamise isu tasapisi üle. Muutusin täitsa Harju keskmiseks. Minu tuba on üldjoontes korras, üldkasutatavad ka enam-vähem. Kapid kohati üsna segi. Lastel nii ja naa, neil on närvid terved, kannatavad segadust hästi. Ja mina ka enam öösiti ei korista 😛

+22
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

See on tegelikult ikka päris rõve. Mu ema on samasugune. Elamine on nagu sealaut, ise istub fbs päevad läbi. Ja siis halab, miks keegi külas ei käi. 15a jooksul pole mittekeegi mittekunagi tema juurde ööbima jäänud (kuigi elab looduskaunis maakohas, sauna ja tiigiga jne). Kui sõna võtan, et üle mõistuse segamini ja rõve on maja juba, siis saan sõimu, et tema kodu, ise teab. Teabki, aga rõve on ikka. Nii laisk.

+8
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Koristamisega on ka see teema, et inimeste arusaam korrast on erinev, ise armastan  korda, et asjad on omadel kohtadel, ei vedele kappide peal ega tooli seljatugedel.  olen oma elamise nii sättinud, et ei lähegi hullult segi – palju on kappe, panipaiku, korvide-karpide süsteem aitab korras hoida.

Aga on ka neid, kes iga päev 2-3 tundi koristavad ja ikkagi ei ole rahul.

Tutvuskonnas oli üks paar, kelle elamine oli räpane, ausalt endal oli ebamugav seal käia, kuna minu n.ö. latist olid nad ikka kõvasti all pool. Seega ei käi seal, kuna tunnen ennast ebamugavalt.

Teine – teatud tervisehäired võivad ka sellise sealaudastamise tekitada – näiteks depressioon, krooniline d-vitamiini puudus (tekib väsimus, käega löömine jne).

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 08.01 10:55; 09.01 10:32; 13.01 18:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nuti haigus on jube haigus, tekib apaatsus, teiste eludele kaasaelamise eufooria, enda elu on igav, tervis kehv ja suhted veel kehvemad.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Joomine ja segamini tuba pole absoluutselt võrreldavad. Mis on paksusaate vaatamine alkohoolikuga koos elamise kõrval? Alkoholi liigtarbimine pole mingi “halb komme”, see on haigus.

Alkohooliku laps

Igasugune liigne sõltuvus on haigus. Tuba sassis, pereproua istub feissis või vahib paksusaadet, laste märkused sel suunal on targutamised. Ausalt öeldes mina selle pere lapsena ootaks pikkisilmi kui sealt imelikust kodust minema saaks.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui ma oma 18 a. “last” vaatan, siis tema nõudmine et me ostaks ühe uue kodumasina sest vana teeb häirivat häält, tundus mulle natuke ülbe. Seda häält on maksimum 3 minutit päevas, kannata ära või osta ise oma teenitud raha eest see uus masin mitte ära nõua teistelt. Kui talle seda ütlesin, siis teatas mulle et mina ei talu mingit kriitikat ja esitas veel ühe lisanimekirja asjadest mis talle närvidele käivad. Siis pidin küll mõttes kümneni lugema et mitte närvi minna. Ma poleks oma emale sellist nimekirja esitada söandanud. Aga kus läheb piir ma vist ka täpselt ei tunneta. Loomulikult peab teiste soovide arvestama, aga endale pähe istumist ka ei luba.

Tead, see ei ole tänapäevas kinni, vaid iseloomus kinni. Mu mehe 54aastane õde ka muudkui üritab oma vanematele ette kirjutada, kuidas nad elama peaksid, mida osta, mida süüa, kuhu peenraid teha jne. Ämm-äi tahaksid löögis remonti, aga samas on öelnud ka, et nad ei taha seda stressi, mis eelneb ja järgneb tülidega, kuidas nad kõike valesti teevad, tapeet on valet värvi jne. Aga noh, selle 54-aastase meheõe tütar on samasugune, nii et saba oma tütrelt täie rauaga sama, mida ise teeb. Teine õde mehel on normaalne – ta küll avaldab ka arvamust nagu ikka inimesed, aga peale ei suru ja tagantjärgi ei kritiseeri. No ja mu mehel tüüpilise mehena on jumalast poogen 😀 Ainus, mida ma loodan, et ämm-äi teevad testamendi ja jumala eest ei jäta oma maja kõikidele lastele kambapeale, sest mina pole ka nendest tülidest huvitatud ja samas ka finatseerimisest pole huvitatud, et meheõe maitse järgi kõik saaks tehtud, aga 1/3 meie rahadest 😀 (meheõde tahaks seda maja kindlasti endale, aga poleks finantse, et teistelt välja osta mingigi raha eest ja kahtlen, kas jaksaks tegelt ka üksi ülal pidada, nii et ma päris hirmus mõtlen nende tulevaste tülide ja etteheidete peale maja renoveerimisest, kui meie pole sellest üldse huvitatud (meil oma maja olemas)… kahtlustan, et ootaks raha ka siis, kui mu mees lihtsalt loobuks pärandist, no et ikka vanemate maja jne)… Ah, veel rohkem kardan, et ämm-äi teevad triki ja jätavad kogu oma vara lastelastele võrdselt…ohsajeerum 😀

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 08.01 13:34; 13.01 13:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Viimasele – tänu sellele, et äi ei teinud testamenti, sai tehtud läbi see pärmine ja siis ämmale osa üle andmine – siis oli ämm nõus kohe notaris testamendi tegema, et korter jääb  teisele lapsele. Ausalt ei soovi mehe vanematelt midagi ja oleme väga rahul, et korteri saab mehe vend. Saame mehe ämmaga väga hästi läbi,  aga  mees ega mina ei taha sellest varast midagi endale.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 08.01 10:55; 09.01 10:32; 13.01 18:41;
To report this post you need to login first.
Näitan 22 postitust - vahemik 1 kuni 22 (kokku 22 )


Esileht Pereelu ja suhted Halb komme pereliikmel