Esileht Ilu ja tervis Hallux valguse opist taastumine

Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )

Teema: Hallux valguse opist taastumine

Postitas:

Ca nädal aega tagasi tehti operatsioon. Algul valutas ikka päris kõvasti, praeguseks olen ikka kangete valuvaigistite peal, ent koguseid olen siiski suutnud vähendada. Endiselt on valu ja surin jalas, selline sisemine kuumatunne, kuigi jalg katsudes kuum ei ole, suur vasvas läheb õhtu poole paiste ja tulitab. Nädal aega olen pikali olnud, ei kujuta praegu küll veel ette, et saaksin lähiajal jalale toetuda.

Kellel sama kogemus – kuidas on teil taastumine kulgenud ja kaua jalg valutas?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 26.02 14:47; 27.02 10:20; 27.02 14:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sama nagu luumurd. Kahe kuu pärast saad vabalt ilma lonkamata kõndida. Pool aastat paistetab ja kuumab õhtuti, mõnel kauem.

0
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 26.02 17:58; 27.02 17:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas arst ja füsioterapeut ei rääkinud, et kohe peab kõndima hakkama ja harjutusi tegema?
Mul opereeriti mõlemad jalad korraga, enne oppi räägiti kõik läbi ja 2 tundi peale oppi läksin karkude najal omal jalal koju.
Mida kauem lamad, seda keerulisem on kõndima hakata.
Valud kadusid mul nädalaga, õhtune paistetus umbes kuuga. Aga ma liikusin iga päev ja tegin soovitatud harjutusi.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 26.02 20:34; 27.02 13:46; 27.02 20:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

ma lõikaks jala lihtsalt maha

0
-6
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:

Kusjuures ei rääkinud. Sain just aru, et esimesed 2 nädalat pigem vähem liikuda.  Mis harjutusi sa tegid?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 26.02 14:47; 27.02 10:20; 27.02 14:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kusjuures ei rääkinud. Sain just aru, et esimesed 2 nädalat pigem vähem liikuda. Mis harjutusi sa tegid?

Mulle andis füsio paberi harjutustega, aga see muidugi ammu kadunud, opp oli 3 a tagasi. YT on harjutused olemas, guugeldades leiad kindlasti ka.
See “pigem vähem liikuda” tähendab, et ei lähe 10 km jooksma või matkale, aga mitte tavapärase liikumise keeldu.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 26.02 20:34; 27.02 13:46; 27.02 20:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kusjuures ei rääkinud. Sain just aru, et esimesed 2 nädalat pigem vähem liikuda. Mis harjutusi sa tegid?

Mulle andis füsio paberi harjutustega, aga see muidugi ammu kadunud, opp oli 3 a tagasi. YT on harjutused olemas, guugeldades leiad kindlasti ka.

See “pigem vähem liikuda” tähendab, et ei lähe 10 km jooksma või matkale, aga mitte tavapärase liikumise keeldu.

Tänud, uurin neid harjutusi. Üks küsimus veel – kas läbi valu liikusid? Olen praktiliselt kogu aeg jalg kõrgemale tõstetud, kui jalga all hoian, siis kogu veri muidugi valgub jalga. Jalg on nagu pakk all, suriseb, valutab – need aistingud surusid alla ja liikusid?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 26.02 14:47; 27.02 10:20; 27.02 14:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:
Anonymous

Isiklikku kogemust pole, aga

http://ortokliinik.ee/varbaoperatsioonist-taastumine/

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Isiklikku kogemust pole, aga

http://ortokliinik.ee/varbaoperatsioonist-taastumine/

Just nii. Mai saa aru, miks minu postitust on miinustatud? Just nii see ju on, tahad või mitte.

Paistetus
Paistetus hakkab tavaliselt vähenema 4 kuu möödudes operatsioonist ja võib püsida kuni aasta

+1
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 26.02 17:58; 27.02 17:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lahtise rinnakorviga südameopp: taastumine kolm aastat tavaelu sarnaseks olukorraks. Hüppeliigese vigastus: eluaeg. Mis unemaid soovite halluxi osas?

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kusjuures ei rääkinud. Sain just aru, et esimesed 2 nädalat pigem vähem liikuda. Mis harjutusi sa tegid?

Mulle andis füsio paberi harjutustega, aga see muidugi ammu kadunud, opp oli 3 a tagasi. YT on harjutused olemas, guugeldades leiad kindlasti ka.

See “pigem vähem liikuda” tähendab, et ei lähe 10 km jooksma või matkale, aga mitte tavapärase liikumise keeldu.

Tänud, uurin neid harjutusi. Üks küsimus veel – kas läbi valu liikusid? Olen praktiliselt kogu aeg jalg kõrgemale tõstetud, kui jalga all hoian, siis kogu veri muidugi valgub jalga. Jalg on nagu pakk all, suriseb, valutab – need aistingud surusid alla ja liikusid?

Jah, kõige tugevam oli valu järgmisel hommikul peale oppi voodist tõustes, komberdasin jalalabade väliskülgedel vannituppa. Arst oli muidugi hoiatanud, et toetuma peab täistallale, mitte väliskülgedele. Siis jalutasin vaikselt elamises ringi, mida rohkem liikusin, seda väiksemaks valu ja paistetus läks.
Muidugi on mõnus pikali olla, külmakotid jalgadel, aga tegelikult vähendab vaevusi just liikumine. Hoia külmakotte peal ja vahetult peale seda proovi liikuda, siis on valu ja paistetus väiksemad.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 26.02 20:34; 27.02 13:46; 27.02 20:02;
To report this post you need to login first.
Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )


Esileht Ilu ja tervis Hallux valguse opist taastumine