Esileht Ilu ja tervis hambajuuretipu eemaldamine

Näitan 20 postitust - vahemik 1 kuni 20 (kokku 20 )

Teema: hambajuuretipu eemaldamine

Postitas:
Kägu

Kas keegi on selle opi läbi teinud ja jagaks kogemusi? Kas/kui valus see koos tuimestusega on? Kas õmblus (loen netist, et niidid eemaldatakse alles nädala pärast) jääb segama?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Operatsioon on võrreldav hamba väljatõmbamise või implantaadikruvi paigaldamisega. Nii ajaliselt kui valu mõttes. Ainult paistetus on pisut suurem, kuid võõrale inimesele ei jää ka see silma. Niidid segama ei jää, eks võõras tunne on ikka.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Operatsioon on võrreldav hamba väljatõmbamise või implantaadikruvi paigaldamisega. Nii ajaliselt kui valu mõttes. Ainult paistetus on pisut suurem, kuid võõrale inimesele ei jää ka see silma. Niidid segama ei jää, eks võõras tunne on ikka.

Aitäh!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mulle tehti umbes 6-7 aasta eest. Valust ei mäleta midagi, ju siis ei olnud midagi nii erilist. Küll aga tekkis lõikusest hoolimata ikkagi hamba alla uus põletikukolle ning lõpuks tuli hammas välja tõmmata ja sai implantaat pandud. Ehk siis konkreetselt minu puhul oleks võinud selle kuluka protseduuri tagantjäreletarkusena tegemata jätta.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mulle tehti umbes 6-7 aasta eest. Valust ei mäleta midagi, ju siis ei olnud midagi nii erilist. Küll aga tekkis lõikusest hoolimata ikkagi hamba alla uus põletikukolle ning lõpuks tuli hammas välja tõmmata ja sai implantaat pandud. Ehk siis konkreetselt minu puhul oleks võinud selle kuluka protseduuri tagantjäreletarkusena tegemata jätta.

TA. Mul on nii, et pilt nagu enam põletikku ei näitagi, aga valutab endiselt ja ärritab kolmiknärvi. Õrn paistetus on ka, mida iga hambaarstki ei märka.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mulle tehti umbes 6-7 aasta eest. Valust ei mäleta midagi, ju siis ei olnud midagi nii erilist. Küll aga tekkis lõikusest hoolimata ikkagi hamba alla uus põletikukolle ning lõpuks tuli hammas välja tõmmata ja sai implantaat pandud. Ehk siis konkreetselt minu puhul oleks võinud selle kuluka protseduuri tagantjäreletarkusena tegemata jätta.

Minul on täpselt sama kogemus. Tagantjärele mõtlen, et oleks võinud kohe implantaadi panna, see operatsioon ei aidanud, vaid põletik tuli tagasi ja sõi hullemini luud ära.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mulle tehti umbes 6-7 aasta eest. Valust ei mäleta midagi, ju siis ei olnud midagi nii erilist. Küll aga tekkis lõikusest hoolimata ikkagi hamba alla uus põletikukolle ning lõpuks tuli hammas välja tõmmata ja sai implantaat pandud. Ehk siis konkreetselt minu puhul oleks võinud selle kuluka protseduuri tagantjäreletarkusena tegemata jätta.

TA. Mul on nii, et pilt nagu enam põletikku ei näitagi, aga valutab endiselt ja ärritab kolmiknärvi. Õrn paistetus on ka, mida iga hambaarstki ei märka.

Kas sulle tehti juureravi ja nüüd hammas valutab? Peale juureravi on hambavalu normaalne. Miks? Sest arst puurib juurekanalid suuremaks. Ja valu tekib sellest. Mulle paar aastat tagasi tehti 2 hambale juureravi. Ja pärast mõlemad hambad valutasid. Mina võtsin Ibumetiini. Ja kerge valu kestis mingi pool aastat veel. Aga see kerge valu tähendas seda et aeg ajalt andis hammas kerge valuga end tunda. Kus valu tekkis ja kadus ise. Aga vahetult peale juureravi oli valu tugevam ja mul valutas veel öösel. Ja mul töökaaslasel oli täpselt sama kus juureravitud hammas annab veel pikalt tunda.

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul ka mingi aeg tagasi tehtud – ca 6-7 aastat. Protseduur ise hull ei olnud, hilisem aga küll. Öeldi, et ülahuul on paar päeva paistes – no kui ülehuul ulatub kuni silmani, siis küll…. Mul oli silm ka kinni ja nägin välja nagu pundunud joodik.

Nüüdseks ka mitu aastat juba implantaat seal.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mulle tehti umbes 6-7 aasta eest. Valust ei mäleta midagi, ju siis ei olnud midagi nii erilist. Küll aga tekkis lõikusest hoolimata ikkagi hamba alla uus põletikukolle ning lõpuks tuli hammas välja tõmmata ja sai implantaat pandud. Ehk siis konkreetselt minu puhul oleks võinud selle kuluka protseduuri tagantjäreletarkusena tegemata jätta.

TA. Mul on nii, et pilt nagu enam põletikku ei näitagi, aga valutab endiselt ja ärritab kolmiknärvi. Õrn paistetus on ka, mida iga hambaarstki ei märka.

Kas sulle tehti juureravi ja nüüd hammas valutab? Peale juureravi on hambavalu normaalne. Miks? Sest arst puurib juurekanalid suuremaks. Ja valu tekib sellest. Mulle paar aastat tagasi tehti 2 hambale juureravi. Ja pärast mõlemad hambad valutasid. Mina võtsin Ibumetiini. Ja kerge valu kestis mingi pool aastat veel. Aga see kerge valu tähendas seda et aeg ajalt andis hammas kerge valuga end tunda. Kus valu tekkis ja kadus ise. Aga vahetult peale juureravi oli valu tugevam ja mul valutas veel öösel. Ja mul töökaaslasel oli täpselt sama kus juureravitud hammas annab veel pikalt tunda.

Juureravi tehti aasta tagasi ja umbes kuus kuud järjest. Täna leiti üle juuretipu läinud täidisetükk ja veel natuke põletikku, mis välja lõigati. Naaberhamba juuretipp pidi ka imelik olema, aga seda raskem kätte saada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Täna leiti üle juuretipu läinud täidisetükk ja veel natuke põletikku, mis välja lõigati. Naaberhamba juuretipp pidi ka imelik olema, aga seda raskem kätte saada.

Väga vahva jah, minul tegelikult rikkus ka asja ära hambaarst, kes surus täidist üle tippude ja ühele juurele mõra sisse. Peab ikka väga valima, keda seda juureravi tegema lasta.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Täna leiti üle juuretipu läinud täidisetükk ja veel natuke põletikku, mis välja lõigati. Naaberhamba juuretipp pidi ka imelik olema, aga seda raskem kätte saada.

Väga vahva jah, minul tegelikult rikkus ka asja ära hambaarst, kes surus täidist üle tippude ja ühele juurele mõra sisse. Peab ikka väga valima, keda seda juureravi tegema lasta.

Mulle muidugi kinnitati, et seda võib igaühega juhtuda. Aga kes teab. Edaspidi eelistan seda arsti, kes teeb juureravi mikroskoobi all.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mulle tehti umbes 6-7 aasta eest. Valust ei mäleta midagi, ju siis ei olnud midagi nii erilist. Küll aga tekkis lõikusest hoolimata ikkagi hamba alla uus põletikukolle ning lõpuks tuli hammas välja tõmmata ja sai implantaat pandud. Ehk siis konkreetselt minu puhul oleks võinud selle kuluka protseduuri tagantjäreletarkusena tegemata jätta.

Minul on täpselt sama kogemus. Tagantjärele mõtlen, et oleks võinud kohe implantaadi panna, see operatsioon ei aidanud, vaid põletik tuli tagasi ja sõi hullemini luud ära.

Mul oli ka sama.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

TA küsib veel: kas pärast sellist lõikust on ok ligi 38 palavik? ja kas oleks pidanud mulle kohe antibiotsid peale panema?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Edaspidi eelistan seda arsti, kes teeb juureravi mikroskoobi all.

Ma ei teadnudki, et tänapäeval veel üldse mõni ilma mikroskoobita teeb. Tuleks võtta arst, kes ainult juureravi teebki. See arst, kes mul ära käkkis asja, enam ei tee juureravi, sai ise ka aru, et see ei ole nii kerge asi.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

TA küsib veel: kas pärast sellist lõikust on ok ligi 38 palavik? ja kas oleks pidanud mulle kohe antibiotsid peale panema?

Loomulikult! Pärast sellist lõikust on ju alati antibiotsiravi peale.

Kuskil nurga taga käid?

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

TA küsib veel: kas pärast sellist lõikust on ok ligi 38 palavik? ja kas oleks pidanud mulle kohe antibiotsid peale panema?

Loomulikult! Pärast sellist lõikust on ju alati antibiotsiravi peale.

Kuskil nurga taga käid?

Ei käi, korralik kliinik, ainult et seal pole igal arstil tõesti kombeks ABsid kohe peale panna. 38 palavik muide osutus vahepeal koroonaks. Ja ABd sain ka kätte.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei käi, korralik kliinik,

Korralikus kliinikus ei hakata ilma mikroskoobita juureravi tegema.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei käi, korralik kliinik,

Korralikus kliinikus ei hakata ilma mikroskoobita juureravi tegema.

Kas Vagodent ei ole korralik? Ok, äkki Sakala on parem vmt. Vagodendis puhastati mul kanaleid küll mikroskoobi all, aga hiljem jätkas teine arst ilma.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kaua see kerge valu, sähvakad ja paistetus pärast juuretipu lõikust umbes kestab? Nädal-paar või pigem mitu kuud?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kaua see kerge valu, sähvakad ja paistetus pärast juuretipu lõikust umbes kestab? Nädal-paar või pigem mitu kuud?

Ikka mõned päevad kuni nädal. Kui mitu kuud, siis on küll midagi valesti.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 20 postitust - vahemik 1 kuni 20 (kokku 20 )


Esileht Ilu ja tervis hambajuuretipu eemaldamine