Esileht Kodunurk Hapukapsas pannil või malmpotis?

Näitan 18 postitust - vahemik 1 kuni 18 (kokku 18 )

Teema: Hapukapsas pannil või malmpotis?

Postitas:
Kägu

Kuidas teie teete, kas hautate kapsast tavalisel pannil või potis, äkki isegi malmpotis? Plussid-miinused? Mina olen siiani pannil teinud.

0
-11
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Teen puupliidil ja potis, hautan kaua aega, pea pool päeva. Panen pool värsket ja pool hapukapsast, pruuni suhkrut, soola, võid ja õunamahla. Vett ei lisa.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Alati potis. Sõltub, kui hapu see kapsas eelnevalt on, kas lisan mett või suhkrut veidi. Vahel panen peotäie köömneid ja konjakit, vahel suitsusingi kuubikuid, vahel tomatipastat ja estragoni. Soola pole kunagi vaja olnud. Paar korda on ka nii hapu olnud, et olen enne hautamist sõelale pannud ja kraaniveega üle loputanud. Enamasti üle 1,5 tunni ei hauta, läheb liiga pehmeks, ei saa pärast enam hästi pannil pruunistada, kui tahan.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vahel panen peotäie köömneid ja konjakit, vahel suitsusingi kuubikuid, vahel tomatipastat ja estragoni.

Siit kuuleb ikka midagi uut. Tomatipastaga hapukapsastest polegi kuulnud.

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tomatipastaga hapukapsastest polegi kuulnud.

Konjakiga kapsastest siis oled või?

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Konjakiga kapsastest siis oled või?

Olen kuulnud küll, et konjakit pannakse ja et õlut pannakse ka, kuigi ise küll ei pane. Aga tomatipastaga kapsastest ei ole veel kuulnud.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga tomatipastaga kapsastest ei ole veel kuulnud.

Proovi väikese kogusega ära. Ka sellise ketšupiga, mis sulle endale maitseb, on mõnus. Samuti nt kukeseente ja täissuitsuvorstiga, aga neid peab siis ikka piisavalt olema. Hapukapsas sobib väga paljude asjadega ja saab hea lisamaitse.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Proovi väikese kogusega ära. Ka sellise ketšupiga, mis sulle endale maitseb, on mõnus. Samuti nt kukeseente ja täissuitsuvorstiga, aga neid peab siis ikka piisavalt olema. Hapukapsas sobib väga paljude asjadega ja saab hea lisamaitse.

Võib-olla tõesti on ka tomatipastaga hea, boršis on ju samuti hapukapsas ja tomatipasta, väga hea maitse on kokku.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kõige parem ikka kaanega potti ja köetud ahju.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kõige parem ikka kaanega potti ja köetud ahju.

Aga ega kaanega pott ja ahi ise kapsale maitset anna.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina teen malmpotis ja pliidil, teen puupliidile tulle alla, poti sätin pliidi serva poole ning seal siis podiseb.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

mia olen ka malmpotis mõnikord ka teinud, aga seal hautatud kapsast säilitada ei tohi, metallimaitse tuleb külge.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

mia olen ka malmpotis mõnikord ka teinud, aga seal hautatud kapsast säilitada ei tohi, metallimaitse tuleb külge.

Kui  pott on seest emailitud, siis ei juhtu midagi.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Proovi väikese kogusega ära. Ka sellise ketšupiga, mis sulle endale maitseb, on mõnus. Samuti nt kukeseente ja täissuitsuvorstiga, aga neid peab siis ikka piisavalt olema. Hapukapsas sobib väga paljude asjadega ja saab hea lisamaitse.

Võib-olla tõesti on ka tomatipastaga hea, boršis on ju samuti hapukapsas ja tomatipasta, väga hea maitse on kokku.

Poola rahvustoit bigos on hapukapsas tomatipastaga, lisaks head liha ja seeni jms maitsvat.

 

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kunagi ammu ülikooliajal Tiigi tänaval tegin pannil (lihtne otsus, kuna polnud ei ahju ega ka potti), tulid ikka väga head, aga peab olema valvas, et ei läheks kõrbema ning minuarust jääb ka kuivem (loogiline kah). Kuigi kui on väga hea haudepann kaanega, siis tegelikult ilmselt saaks väga hästi teha. Ma tegin “jõulukapsa” stiilis, marjade ja koorega jne.

Praegu meeldib teha emailitud ahjupotis, kuna see on lihtsalt nii lihtne. Eriti maitsev on teha pardikoibadega — pardikoivad peale, kapsas alla, tuleb jumalik.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Enamasti üle 1,5 tunni ei hauta, läheb liiga pehmeks, ei saa pärast enam hästi pannil pruunistada, kui tahan.

Mina pruunistan pekise liha potis ja valan kapsad selga. Kui hautamisvesi aurustunud, lisan kuuma vett. Kui too hakkab aurustuma, siis jälle. Niikaua moorin-hautan vaheldumisi, kuni kapsas valmis ja ühtlasi ka pruun (praekapsas). Kuskil hiljem eraldi küll enam ei prae/pruunista.
Kuumalt purki ja jahtunult külmkappi. Korralikult steriliseeritud purgis säilib kuid ja maid.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kõige parem ikka kaanega potti ja köetud ahju.

Aga ega kaanega pott ja ahi ise kapsale maitset anna.

Kusjuures annab küll. Valmistamise viis on ju hoopis teine. Sama on ka seapraega – kas panete ahju või  kujutage ette, et hautate pliidil kaane all, arvate, et tulemus on sama?

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kusjuures annab küll. Valmistamise viis on ju hoopis teine. Sama on ka seapraega – kas panete ahju või  kujutage ette, et hautate pliidil kaane all, arvate, et tulemus on sama?

Maitse annavad ikka lisandid, mida sa sinna potti paned. Lihtsalt puhas hapukapsas tuleb nii ahjus kui ka potis pliidil täpselt sama maitsega. Kui sa liha ka üldse millegagi ei maitsesta, panedki lihtsalt tüki toorelt küpsema, siis pole tõesti vahet, kas ahjus kaane all või pliidil kaane all, ikka sama liha  maitse. Mõlemad küpsevad samuti vaid oma mahlas, vahet pole, mis küttekeha seda lihatükki kuumutab.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 18 postitust - vahemik 1 kuni 18 (kokku 18 )


Esileht Kodunurk Hapukapsas pannil või malmpotis?