Esileht Kodunurk Herned hernesupi sisse

Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )

Teema: Herned hernesupi sisse

Postitas:
Kägu

Palun soovitage, millised herned sobivad kõige paremini hernesupi sisse.

Kaubandusvõrgus müüakse lihvitud ja lihvimata. Kollaseid ja rohelisi. Poolitatud ja terveid. Mis firma omad? Milline passib supi sisse kõige paremini?

Kui ma kunagi ammu elus esimest korda tegin hernesuppi, siis tuli see välja imehea. Hiljem, edaspidi olen teinud mingite teiste hernestega. Ja siis enam nii hea ei saanud. Ja olen veendunud, et määravaks saigi just herne valik. Aga, milliseid herneid esimene kord kasutasin, vat seda enam ei mäleta

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

mu meelest ei ole olulist vahet sellel, missugust hernest sa kasutad, liha on olulisem.

Kui võtad poolikud herned, siis need keevad rutem ja lagunevad rohkem. Kui tahad rohelist suppi, siis ära kollaseid herneid kasuta 😀

Soovitaks, et proovi siis neid veski mati rohelisi: https://www.selver.ee/hernes-roheline-veski-mati-500-g

Need peaksid olema kõige klassikalisemad, keevad kaua, aga ajavad kesta. Enne supi tegemist mina panen õhtul vette likku ja siis järgmisel päeval keedan supiks. Vanasti müüdi ainult selliseid kesta sees ja rohelisi herneid. Poolikuid ja koorituid ma ei mäleta, et üldse oleks olnud.

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Oleneb, missugune hernesupp sulle endale meeldib, selle järgi validki herned. Kui meeldib kollane ja ühtlane supp-puder, kus pole kesti, vali poolitatud lihvitud kollased herned. Kui meeldib selline roheline supp, kus herned on ikka terved ja pole ühtlane mass, siis rohelised kestaga terved herned. Leotada soovitan, vähendab keemisaega ja hilisemat peeretamist, kruubid ja suitsuliha/koot/kondid on samad.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vanasti müüdi ainult selliseid kesta sees ja rohelisi herneid. Poolikuid ja koorituid ma ei mäleta, et üldse oleks olnud.

Olen 60 ja poolikuid ja kooritud herneid on alati müüdud, nagu ka koorimata ja poolitamata. Supi jaoks kasutatakse mõlemaid, oleneb vaid eelistusest, kas tahad, et hernes oleks terve ja eraldi või lagunenud ühtlasemaks massiks(poolikud ja kooritud).

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meie kandis müüdi nõukaajal ainult poolitatuid. Mulle nendest supp meeldis (koolis sain), aga kodus alati hädaldati-ei saa hernesuppi teha, terveid herneid ei ole müügil. Poolitatud on mingi vene värk, ei kõlba.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

mul läheb 50:50 poolikud ja terved. Hetkel kapis kollased, aga vahet pole ausalt.

Herned-kruubid eelmisel õhtul likku (eraldi kaussides).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Hernestest sõltub nii palju, olen poolitatud kollaseid ostnud teadmatusest ja tuleb püreesupi moodi, vedelam ka, sest teadsin vanast ajast, et paisuvad kõvasti. Ja paks hernepuder mulle üldse ei meeldi.

Sellest samast pudruhirmust lähtudes panin neid poolitatud herneid potti mõõdukalt, tuli üsna vedelikurohke, otsi potis hernesupi seest herneid????

Hea, et siia lugema sattusin, minu valik on tulevikus rohelised ja terved herned, sest minu mõistes on hernesupp rohekas ja ümmarguste hernestega (vanasti sain sellist suppi ja maitses).

Viimastel aastatel on mitu x ebaõnnestunud ja mõtlesingi, et kuidas see supitegu siis käib… Nüüd selge!

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen ka kollastest ja poolitatutest püree, mitte supi. Ostan rohelisi ja koorega.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vahet vist eriti pole, kas on kollased või rohelised. Oluline on see, nagu üks taluperenaine mulle ütles – kas tahad saada selget leent või tummist. Kui selget, siis võta terveid ja koorimata herneid, kui tummist, siis kooritud (ja poolikuid).

Mulle maitseb mõlematpidi. Meil tehti küll tavaliselt just seda tummisemat suppi, aga külas sain ka selget ja polnud sellegi viga midagi.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )


Esileht Kodunurk Herned hernesupi sisse