Esileht Ilu ja tervis Hingeabi, teraapia, kirjandus?

Näitan 15 postitust - vahemik 1 kuni 15 (kokku 15 )

Teema: Hingeabi, teraapia, kirjandus?

Postitas:

Palun soovitage, kuidas saada üle lapseea traumadest ja ka hilisema elu kriisidest, mis on tulnud suhtlusest kõige lähedasema inimesega, emaga. Temaga pole võimalik midagi selgeks rääkida. Ta pole kunagi peale oma vihahooge vabandanud, isegi mitte kui laps olin. Peab mind tülinorijaks ja tuletab meelde, et kes olnud asju jutuks võtab, sel silm peast välja. Ja pärast käitub veel kaua ohvrina.
Oskab keegi soovitada head psühholoogi, terapeuti, kes reaalselt oskab aidata kuidas muuta oma mõtlemist, nii et need jamad ei häiriks? Mõnd raamatut, mida lugeda, et üle saada?
Oleks teadnud, et lapsepõlv ülejäänud elu nii mõjutab, poleks julgenud ise lapsi saadagi.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Raamatut lugedes sellest üle ei saa, samuti pole abi psühholoogist, reaalselt oskab aidata vaid psühhoanalüütik

Vastus õige. Arvestada tuleb aga ka sellega, et protsess pole ühe või kaheseansiline, vaid kestab aastaid.

+5
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 11.10 11:57; 11.10 16:15; 11.10 17:37; 11.10 20:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Raamatut lugedes sellest üle ei saa, samuti pole abi psühholoogist, reaalselt oskab aidata vaid psühhoanalüütik

Vastus õige. Arvestada tuleb aga ka sellega, et protsess pole ühe või kaheseansiline, vaid kestab aastaid.

Kui suudad igapäevaselt funktsioneerida, siis viimane asi mida teha on aastaid nö “analüütikule” maksta mingi soolapuhumise eest. Oled õigel teel, et soovid ise probleemiga tegeleda.

+4
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 11.10 14:20; 11.10 17:10; 11.10 18:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Raamatut lugedes sellest üle ei saa, samuti pole abi psühholoogist, reaalselt oskab aidata vaid psühhoanalüütik

Vastus õige. Arvestada tuleb aga ka sellega, et protsess pole ühe või kaheseansiline, vaid kestab aastaid.

Kui suudad igapäevaselt funktsioneerida, siis viimane asi mida teha on aastaid nö “analüütikule” maksta mingi soolapuhumise eest. Oled õigel teel, et soovid ise probleemiga tegeleda.

Vastupidi, ainuke aeg, mil on mõistlik psühhoanalüüsis selliste teemadega tegeleda, ongi siis, kui suudad igapäevaselt funktsioneerida. Kui igapäevaselt funktsioneerida ei suuda, siis võib psühhoanalüüs olla liiga vänge kraam, mille tagajärjel lõpetad psühhoneuroloogias.

Üksinda ei saa aga paraku tegeleda probleemidega, mis on oma olemuselt interpersonaalsed.

+3
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 11.10 11:57; 11.10 16:15; 11.10 17:37; 11.10 20:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui suudad igapäevaselt funktsioneerida, siis viimane asi mida teha on aastaid nö “analüütikule” maksta mingi soolapuhumise eest. Oled õigel teel, et soovid ise probleemiga tegeleda.

Kui teemaga kursis ei ole, siis ei maksaks eksitada

Lihtsalt kahju, mis summad inimestelt välja meelitatakse mingi udu eest. Nagu mingi sekt, et too oma raha meile ja me anname sulle ilusa uue elu. Jah, kui leiad usaldusväärse inimese, kes sind aastateks lüpsma ei jää ja tõesti pühendub… aga arvan, et samahästi võib nõela heinakuhjast otsida. Seega säilita kindlasti kriitiline meel.

+4
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 11.10 14:20; 11.10 17:10; 11.10 18:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui suudad igapäevaselt funktsioneerida, siis viimane asi mida teha on aastaid nö “analüütikule” maksta mingi soolapuhumise eest. Oled õigel teel, et soovid ise probleemiga tegeleda.

Kui teemaga kursis ei ole, siis ei maksaks eksitada

Lihtsalt kahju, mis summad inimestelt välja meelitatakse mingi udu eest. Nagu mingi sekt, et too oma raha meile ja me anname sulle ilusa uue elu. Jah, kui leiad usaldusväärse inimese, kes sind aastateks lüpsma ei jää ja tõesti pühendub… aga arvan, et samahästi võib nõela heinakuhjast otsida. Seega säilita kindlasti kriitiline meel.

Väga huvitav. Sul on kahju rahast, aga sul ei ole kahju, et inimene võibolla raiskab terve oma elu ära lapsepõlvedeemonitega võitlemisele ja ei suuda võibolla neist iialgi piisavalt vabaks rabeleda, et täiel rinnal elama hakata. Psühhoanalüüs on tõenäoliselt ainuke reaalne võimalus sellistest olukordadest välja tulla ning ses mõttes on see tegelikult hindamatu väärtusega.

Tõesti väga halb on, et sa eksitad siin hädas inimesi, ise asjast midagi teadmata.

Sõnum teemaalgatajale on aga see, et abi on olemas. Jah, see on pikaajaline, kallis ja ka raske, aga on olemas.

+5
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 11.10 11:57; 11.10 16:15; 11.10 17:37; 11.10 20:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui suudad igapäevaselt funktsioneerida, siis viimane asi mida teha on aastaid nö “analüütikule” maksta mingi soolapuhumise eest. Oled õigel teel, et soovid ise probleemiga tegeleda.

Kui teemaga kursis ei ole, siis ei maksaks eksitada

Lihtsalt kahju, mis summad inimestelt välja meelitatakse mingi udu eest. Nagu mingi sekt, et too oma raha meile ja me anname sulle ilusa uue elu. Jah, kui leiad usaldusväärse inimese, kes sind aastateks lüpsma ei jää ja tõesti pühendub… aga arvan, et samahästi võib nõela heinakuhjast otsida. Seega säilita kindlasti kriitiline meel.

Väga huvitav. Sul on kahju rahast, aga sul ei ole kahju, et inimene võibolla raiskab terve oma elu ära lapsepõlvedeemonitega võitlemisele ja ei suuda võibolla neist iialgi piisavalt vabaks rabeleda, et täiel rinnal elama hakata. Psühhoanalüüs on tõenäoliselt ainuke reaalne võimalus sellistest olukordadest välja tulla ning ses mõttes on see tegelikult hindamatu väärtusega.

Tõesti väga halb on, et sa eksitad siin hädas inimesi, ise asjast midagi teadmata.

Sõnum teemaalgatajale on aga see, et abi on olemas. Jah, see on pikaajaline, kallis ja ka raske, aga on olemas.

Teame kõik kuidas meeleheitel inimesed on nõus kasvõi viimase ära andma, et keegi kergendust tooks…muidugi on kahju kui selliseid ära kasutatakse. Ennustada ette pikka ja kallist teraapiat on eksitav…inimeste taastumine on erinev. 

 

+2
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 11.10 14:20; 11.10 17:10; 11.10 18:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eks inimesed on muidugi kõik erinevad. Aga minu kogemus on selline, et ükskõik milline psühholoogi, psühhiaatri, nõustaja või terapeudi külastamine pole mind aidanud valusate lähisuhetega toimetulekul. Osa neist on tundunud üsna mõttetuna, paar tükki toonud väga lühiajalist lohutust. Ja mis kõige hullem – soovitused ja arvamused sama probleemi kohta on erinevail nõustajail olnud väga erinevad, lausa vasturääkivad. Oma eluga hakkasin taas pikapeale toime tulema alles siis, kui tegin otsuse: see on minu elu ja ükski terapeut ei tule seda minu eest ära elama. Ma pean leppima, et asjad on läinud nii nagu nad on läinud ja olema leebe nii enda kui teiste suhteosaliste suhtes, et me kõik saaksime oma eludega edasi minna, aktsepteerida ja mitte olnusse kinni jääda ja seda lõputult üksteisele ette heita. See võttis aega, aga täna mõistan, et minu jaoks oli see ainuõige tee, sest see on minu elu, mitte psühhoanalüütiku oma. Ainult mina saan selle eest vastutuse võtta. Kriisis on hea, kui keegi sulle käe ulatab, aga igavesti ei saa jääda kellegi käe otsa rippuma.

+7
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eks inimesed on muidugi kõik erinevad. Aga minu kogemus on selline, et ükskõik milline psühholoogi, psühhiaatri, nõustaja või terapeudi külastamine pole mind aidanud valusate lähisuhetega toimetulekul. Osa neist on tundunud üsna mõttetuna, paar tükki toonud väga lühiajalist lohutust. Ja mis kõige hullem – soovitused ja arvamused sama probleemi kohta on erinevail nõustajail olnud väga erinevad, lausa vasturääkivad.

Ilmselgelt sa ei käinud tegelikult psühhoanalüütiku juures. Psühhoanalüüs on midagi sootuks muud, kui tavalise psühholoogi või nõustaja poolt antavad arvamused või soovitused.

+4
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 11.10 11:57; 11.10 16:15; 11.10 17:37; 11.10 20:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Raamat “Perekonna varjatud seadused” + erinev kirjandus kiindumussuhtest.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eks inimesed on muidugi kõik erinevad. Aga minu kogemus on selline, et ükskõik milline psühholoogi, psühhiaatri, nõustaja või terapeudi külastamine pole mind aidanud valusate lähisuhetega toimetulekul. Osa neist on tundunud üsna mõttetuna, paar tükki toonud väga lühiajalist lohutust. Ja mis kõige hullem – soovitused ja arvamused sama probleemi kohta on erinevail nõustajail olnud väga erinevad, lausa vasturääkivad. Oma eluga hakkasin taas pikapeale toime tulema alles siis, kui tegin otsuse: see on minu elu ja ükski terapeut ei tule seda minu eest ära elama. Ma pean leppima, et asjad on läinud nii nagu nad on läinud ja olema leebe nii enda kui teiste suhteosaliste suhtes, et me kõik saaksime oma eludega edasi minna, aktsepteerida ja mitte olnusse kinni jääda ja seda lõputult üksteisele ette heita. See võttis aega, aga täna mõistan, et minu jaoks oli see ainuõige tee, sest see on minu elu, mitte psühhoanalüütiku oma. Ainult mina saan selle eest vastutuse võtta. Kriisis on hea, kui keegi sulle käe ulatab, aga igavesti ei saa jääda kellegi käe otsa rippuma.

Kuidas tead, et sul pole millestki abi olnud kui sa oled käinud ükskõik milliste, seega tundub et paljude spetsialistide jutul. Nende töö on sind teistmoodi mõtlema õpetada. Ehk ikka oled abi saanud, aga ilmselt mitte pärisproffidelt. Nemad ei jaga sulle lahendusi, psühhoanalüütik ei anna sulle soovitusi. Sina ei teadnud enne nende külastamist, et see on sinu elu mida pead ise elama? Pentsik kommentaar ja külm. Räägid peale paljude spetsialistide külastamist, et sul hakkas parem kui said aru et psühhoanalüütik ei ela sinu elu ja ei saa kellegi käe otsa rippuma jääda, viimane väljend on eriti külm. Neid asju teab abi otsiv täiskasvanu juba enne abi otsimist.

+4
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ei ole siin muidugi selle lühikirjelduse põhjal mingi diagnoosi panija(sinu emale) aga guugelda teemasid- psühhopaat-sotsiopaat-ASPD-natsissist ja su elu saab PALJU lihtsam olema.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Skeemiteraapia.

“Võit lapsepõlvetraumade üle”

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

rännakuteraapia, holistilise regressiooni teraapia

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Palun soovitage, kuidas saada üle lapseea traumadest ja ka hilisema elu kriisidest, mis on tulnud suhtlusest kõige lähedasema inimesega, emaga. Temaga pole võimalik midagi selgeks rääkida. Ta pole kunagi peale oma vihahooge vabandanud, isegi mitte kui laps olin. Peab mind tülinorijaks ja tuletab meelde, et kes olnud asju jutuks võtab, sel silm peast välja. Ja pärast käitub veel kaua ohvrina.

Oskab keegi soovitada head psühholoogi, terapeuti, kes reaalselt oskab aidata kuidas muuta oma mõtlemist, nii et need jamad ei häiriks? Mõnd raamatut, mida lugeda, et üle saada?

Oleks teadnud, et lapsepõlv ülejäänud elu nii mõjutab, poleks julgenud ise lapsi saadagi.

Tubli oled, et oled endale selgeks teinud – nii enam edasi ei saa.

Olen ise käinud Tallinnas Sensuses, kuid igaks juhuks kedagi ei soovita, kuna erinevatele inimestele sobivad erinevad psühhoterapeudid. Võta asjal otsast kinni, broneeri aeg ja vaata, kas inimene sobib või mitte, alati saad uue terapeudi valida.

Selleks, et end mitte vigaseks maksta, võta perearstilt saatekiri, siis maksad vaid visiiditasu.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 15 postitust - vahemik 1 kuni 15 (kokku 15 )


Esileht Ilu ja tervis Hingeabi, teraapia, kirjandus?