Esileht Hobinurk hobiringid ukrainlastele Eestis, miks küll nii vähe võimalusi

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 37 )

Teema: hobiringid ukrainlastele Eestis, miks küll nii vähe võimalusi

Postitas:
Kägu

Kahju, et nii väike valik urkainlastel Eestis tasuta kinno, teatrisse või trenni saada. Kui Õhtulehe nimekirja lugesin neist asutustest, mis ukrainlastele tasuta meelelahutust, sportimisvõimalusi lubavad, siis imestama pani küll, et nii lühike nimekiri.

https://www.ohtuleht.ee/1058023/abiks-siia-saabunud-ukrainlastele-ettevotted-ja-huviringid-pakuvad-tasuta-teenuseid

Myfitness, Danceact, Tantsugeen, Impuls, Reval Sport  ja teised suured kasumit teenivad ettevõtted, kas neil  tõesti piinlik ei ole, et isegi ei ürita vastu tulla, et ukrainlastele tasuta meelelahutust pakkuda. Näiteks tõsta liikmetasu kuni 40%, vähendada töötajate palka, koondada mõned töötajad, et saaks ukrainlastele prii sissepääsu, ikka saab kui tahta. Arvan, et palju ukraina lapsi tahaks näiteks tantsutrenni minna või ujulasse ujuma.

Nii kahju, et Eesti ettevõtjad nii kitsid on. Arvan, et palju spordiklubide liikmeid oleksid nõus 2 kordse kuutasu eest treenima, kui teavad, et Ukraina sõjapõgenikud saavad tasuta sisse ning taastuda sõjakoledustest.

+3
-44
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Arvan, et palju spordiklubide liikmeid oleksid nõus 2 kordse kuutasu eest treenima, kui teavad, et Ukraina sõjapõgenikud saavad tasuta sisse ning taastuda sõjakoledustest.

Aga sina osta mõnele ukrainlasele siis kuupilet ja ongi probleem lahendatud.

+32
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kahju, et nii väike valik urkainlastel Eestis tasuta kinno, teatrisse või trenni saada. Kui Õhtulehe nimekirja lugesin neist asutustest, mis ukrainlastele tasuta meelelahutust, sportimisvõimalusi lubavad, siis imestama pani küll, et nii lühike nimekiri.

https://www.ohtuleht.ee/1058023/abiks-siia-saabunud-ukrainlastele-ettevotted-ja-huviringid-pakuvad-tasuta-teenuseid

Myfitness, Danceact, Tantsugeen, Impuls, Reval Sport ja teised suured kasumit teenivad ettevõtted, kas neil tõesti piinlik ei ole, et isegi ei ürita vastu tulla, et ukrainlastele tasuta meelelahutust pakkuda. Näiteks tõsta liikmetasu kuni 40%, vähendada töötajate palka, koondada mõned töötajad, et saaks ukrainlastele prii sissepääsu, ikka saab kui tahta. Arvan, et palju ukraina lapsi tahaks näiteks tantsutrenni minna või ujulasse ujuma.

Nii kahju, et Eesti ettevõtjad nii kitsid on. Arvan, et palju spordiklubide liikmeid oleksid nõus 2 kordse kuutasu eest treenima, kui teavad, et Ukraina sõjapõgenikud saavad tasuta sisse ning taastuda sõjakoledustest.

Tasuta võib tähendada ka seda, et Sina, kes nii hoolid, ostad tasulise teenuse. Ja ukrainlane saab selle tasuta ja sina oled teinud väga hea töö. hetkel mürgitad ennast ja mürgitad teisi. Mine parem otsa teenus  ja tee see teenus konkreetsele inimesele kättesaadavaks.  Mitut inimest sina konkreetselt toetanud oled. Või oled kitsi ja ootad, et teised aitaks ja sina säilitad sissetuleku ? Sina ju tead kui oluline on mitte kitsi olla, nii et näita eeskuju. Las ajakirjanik teeb artikli ka, kuidas sa tasud kellegi teenuste eest ja näitad sellega eeskuju teistele.

+20
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

ma tegelikult arvan, et päris hulluks ka ei tasu minna. Kohalik elanik tahaks ju ka kõike seda tasuta ja ukrainlastel on  vast hetkel muudki teha. Näiteks vaadata, kuidas lapsed söönuks saavad.

Tänane Ekspressi artikkel tekitas mul küsimusi, et kui vabatahtlikud püeavad abi sisse smuugeldama, siis kas ukrainlased ei tohi hotellist lahkuda? Või miks näiteks nad ise uksetaha tordi järgi ei läinud? Aga  trenni saavad minna?

https://ekspress.delfi.ee/artikkel/96164835/jaburad-juhtumid-tallinna-suurimas-pogenike-majutuskohas-vabatahtlikud-seal-valitseb-kaos-miks-meid-uldse-ei-usaldata

 

+19
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

On neil selleks üldse tuju? Mina olen spordiklubi liige juba aastaid, aga pole nagu tujugi praegu käia. Aitab ka jalutamisest mulle.

+10
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ettevõtjad on ju ka tänu koroonapiirangutele käpuli olnud.

+12
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Esiteks nad üpriski alles jõudsid ja nipsu pealt pole ilmselt kõik jõudnud sellele mõelda, kaasa tulla ja sellega tegeleda. Usun, et aja jooksul neid ettevõtteid lisandub veel. Kui veel majutused, jagamised ja paljud muud teenused ei tööta veel ideaalselt siis palju oodata, et kõik vabatahtlikult tugiteenused jmt oleks juba töös.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tasuta asju ja üritusi ei ole olemas, kõik see tuleb millegi või kellegi arvelt! Arvestades, milline kriis meid ilmselt koos kõrgete hindade jms ees ootab, siis tasub pilti laiemalt vaadata. Kahju neist sõjapõgenikest on aga me aitame neid nii nagu suudame ja ka see, mida me neile pakume tuleb meie kõigi taskust ja pole mitte väike summa. Keegi ei keela mõnda ukraina peret “ära kodustada” ja neile meelelahutusi kinni maksta aga jääme ikka kahe jalaga maa peale ja hindame olukorda realistlikult!

 

+17
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Arvan, et palju spordiklubide liikmeid oleksid nõus 2 kordse kuutasu eest treenima, kui teavad, et Ukraina sõjapõgenikud saavad tasuta sisse ning taastuda sõjakoledustest.

Aga sina osta mõnele ukrainlasele siis kuupilet ja ongi probleem lahendatud.

Kas sa üldse oskad teksti lugeda? Hobiringe ja meelelahutust oleks inimlik anda tasuta piiramatult KÕIGILE Ukrainast saabunud lastele. Seda saavad teha vaid ettevõtjad. Muidugi ei ole tasuta midagi. Klientidel tõstatakse hinda, vähendatakse töötajate palka ja ongi raha olemas. Osa eestlastel pole nagu üldse südant sees. Mis inimesed te sellised olete? Jube.

+1
-25
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mulle tundub liba teema

+20
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Provotseeriv ja konfliktile õhutav teema, v-o peaks kustutama teema.

+26
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Klientidel tõstatakse hinda, vähendatakse töötajate palka ja ongi raha olemas. Osa eestlastel pole nagu üldse südant sees. Mis inimesed te sellised olete? Jube.

Jube? Kas sa ise juba pakkusid oma spordiklubile välja, et maksad järgnevatel kuudel topelt? Ja tasud ka osa töötajate palgast?

Selline trolliteema on tõeliselt jube praegu. Tõesti tekkis tunne, et TA on sotsiopaat, teeb teemasid igavusest ja üldse ei adu, mida ta kirjutab. Vastik lugeda.

+18
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jah, sõjapõgenikust ukrainlase kõige suurem soov on minna võõras keeles teatrisse või trenni.

+14
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ärge toitke trolli.

+13
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

…….ja teised suured kasumit teenivad ettevõtted, kas neil  tõesti piinlik ei ole, et isegi ei ürita vastu tulla, et ukrainlastele tasuta meelelahutust pakkuda. Näiteks tõsta liikmetasu kuni 40%, vähendada töötajate palka, koondada mõned töötajad, et saaks ukrainlastele prii sissepääsu – tule taevas appi, sa ikka saad aru, mida kuulutad

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

tule taevas appi, sa ikka saad aru, mida kuulutad

Inimene mõtles vaimukas olla vist. Aga kui aru pole antud, ega see nali ka ei tule.
Mingi au- ja häbitunne võiks siiski olemas olla, kõik teemad pole lollitamiseks.

+12
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kahju, et nii väike valik urkainlastel Eestis tasuta kinno, teatrisse või trenni saada. Kui Õhtulehe nimekirja lugesin neist asutustest, mis ukrainlastele tasuta meelelahutust, sportimisvõimalusi lubavad, siis imestama pani küll, et nii lühike nimekiri.

https://www.ohtuleht.ee/1058023/abiks-siia-saabunud-ukrainlastele-ettevotted-ja-huviringid-pakuvad-tasuta-teenuseid

Myfitness, Danceact, Tantsugeen, Impuls, Reval Sport ja teised suured kasumit teenivad ettevõtted, kas neil tõesti piinlik ei ole, et isegi ei ürita vastu tulla, et ukrainlastele tasuta meelelahutust pakkuda. Näiteks tõsta liikmetasu kuni 40%, vähendada töötajate palka, koondada mõned töötajad, et saaks ukrainlastele prii sissepääsu, ikka saab kui tahta. Arvan, et palju ukraina lapsi tahaks näiteks tantsutrenni minna või ujulasse ujuma.

Nii kahju, et Eesti ettevõtjad nii kitsid on. Arvan, et palju spordiklubide liikmeid oleksid nõus 2 kordse kuutasu eest treenima, kui teavad, et Ukraina sõjapõgenikud saavad tasuta sisse ning taastuda sõjakoledustest.

Ma arvan, et sõjapõgenike puhul pole küll tasuta meelelahutus see, mis neile kindlustada tuleks. Tuleb loomulikult pakkuda neile elementaarseid vajadusi katvaid teenuseid – elukoht, toit, ehk ka teatud transport. Aga teater, spordiklubi, kino – tõesti???  Kes Eesti enda vaesuspiiril olevatele inimestele tasuta meelelahutust pakub? Need suured põgenikehulgad löövad niigi kohalikule majandusele tõsise põntsu, ei saa reaalsustaju päris minetada!

+13
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Neid trenne, kuhu võetakse Ukraina sõjapõgenikke, on palju rohkem, lihtsalt võetakse 1-2 last treeneri kohta, kuna rohkem treener tasuta tööd teha ei saa. Selliseid kohti loomulikult ei mainita.

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Arvan, et palju spordiklubide liikmeid oleksid nõus 2 kordse kuutasu eest treenima, kui teavad, et Ukraina sõjapõgenikud saavad tasuta sisse ning taastuda sõjakoledustest.

Aga sina osta mõnele ukrainlasele siis kuupilet ja ongi probleem lahendatud.

Kas sa üldse oskad teksti lugeda? Hobiringe ja meelelahutust oleks inimlik anda tasuta piiramatult KÕIGILE Ukrainast saabunud lastele. Seda saavad teha vaid ettevõtjad. Muidugi ei ole tasuta midagi. Klientidel tõstatakse hinda, vähendatakse töötajate palka ja ongi raha olemas. Osa eestlastel pole nagu üldse südant sees. Mis inimesed te sellised olete? Jube.

Aga kas  sa ikka tead, et meil on väga palju lapsi, kes pole kunagi trennis käinud või teatrisse saanud. Äkki aitaks neid hoopis? Miks sa nende pärast südant ei valuta?

+11
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga kas  sa ikka tead, et meil on väga palju lapsi, kes pole kunagi trennis käinud või teatrisse saanud. Äkki aitaks neid hoopis? Miks sa nende pärast südant ei valuta?

Minu meelest on Eesti sotsiaalsüsteem küll nii heal tasemel, et põhjus, miks laps üheski trennis/ringis ei käi, ei saa olla rahapuuduses. Selliseid asju toetavad kohalikud omavalitsused ja lisaks on veel kõiksugu ühendusi, kust toetust saab küsida.

0
-12
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Spordiklubide sissetulekud vähenesid  nagu nii seoses koroonaga, nüüd tullakse pakkumisega välja, et hakkaksid ka tasuta töötama.

Huvitavad, kuidas sellised pakkujaid ise suhtuksid, kui homme ütleks tööandja, et su palk väheneb ja selle osa anname ukrainlastele.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu meelest on Eesti sotsiaalsüsteem küll nii heal tasemel, et põhjus, miks laps üheski trennis/ringis ei käi, ei saa olla rahapuuduses. Selliseid asju toetavad kohalikud omavalitsused ja lisaks on veel kõiksugu ühendusi, kust toetust saab küsida.

Kus maailmas sina elad? Mina loen siit Perekoolistki, kuidas lahkuläinud vanemad ja nende naised kogu aeg korrutavad, milleks trennid, ega nemad selle jaoks elatist ei maksa. Milleks meeleleahutus, milleks uued rõivad. Sellepärast nemad elatist ei maksagi, et naine kukub siis arutult laristama sellise jama peale. Omavalitsus ei hakka sul mingeid trenne kinni maksma, vaid toetab trenni pakkujat. Aga kui sellest hoolimata tuleb trenni hinnaks ikka 60-80 eurot, siis kõigile pole jõukohane seda maksta, eriti nüüd, kui kõik hinnad on meeletult tõusnud, aga palgad kõigil mitte. Juba enne seda sõda oli meil vaesuses elavaid lapsi lademetes ja on edasi, keda keegi ei aita.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Neid trenne, kuhu võetakse Ukraina sõjapõgenikke, on palju rohkem, lihtsalt võetakse 1-2 last treeneri kohta, kuna rohkem treener tasuta tööd teha ei saa. Selliseid kohti loomulikult ei mainita.

Täpselt nii. Pealegi on paljud trennid-ringid suunatud konkreetse lasteasutuse kindla vanuseastme lastele ja võhivõõrad sinna nagunii ei pääse.

Nt kui kuskile valga maakonna Kükametsataguse LA koolieelikute rühma tuleb mõni ukraina põgeniku laps, siis pole probleemi, kui ta osaleb oma rühmakaaslastega koos ilma osalustasu maksmata nende lasteaias toimuvas karate või robootikaringis, aga seda võimalust pole mõtet üleriigiliselt välja kuulutada, sest teiste maakondade ja ka sama maakonna teiste lasteaedade lastele seda võimalust nagunii ju pole.
Koroona tõttu ei tohi senini isegi lasteaialaste vanemad rühma tulla ja lapsed antakse üle välisuksel ja nüüd mõni arvab, et teise linna/valla põgenikulastel peaks olema vaba osaluspääs lasteaia või kooli sisemistesse ringidesse.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu meelest on Eesti sotsiaalsüsteem küll nii heal tasemel, et põhjus, miks laps üheski trennis/ringis ei käi, ei saa olla rahapuuduses. Selliseid asju toetavad kohalikud omavalitsused ja lisaks on veel kõiksugu ühendusi, kust toetust saab küsida.

Elad muinasjutumaal?

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Omavalitsus ei hakka sul mingeid trenne kinni maksma, vaid toetab trenni pakkujat. Aga kui sellest hoolimata tuleb trenni hinnaks ikka 60-80 eurot, siis kõigile pole jõukohane seda maksta, eriti nüüd, kui kõik hinnad on meeletult tõusnud, aga palgad kõigil mitte.

Võibolla ma tõesti elan muinasjutumaal – kui Tallinn selleks kvalifitseerub. Siiamaani on mul küll jäänud pigem mulje, et just väikelinnades ja maakohtades on tasuta huvitegevusega parem seis ja Tallinnas on kõik eriti kallis. Aga kui ma võtan lahti selle põhikooli kodulehe, kus mu lapsed varem käisid, siis seal on tasuta huviringide all neli erinevat trenni pluss muusikaringid, laulukoorid, ansamblilaul, meisterdamised ja ettevõtlus. Kõik see on tasuta. Jah, kui tahta kaks korda nädalas individuaalses pillitunnis käia, siis see maksab tõesti u 100€ kuus, aga kas kõigil peab just selleks võimalus olema?

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga kui ma võtan lahti selle põhikooli kodulehe, kus mu lapsed varem käisid, siis seal on tasuta huviringide all neli erinevat trenni pluss muusikaringid, laulukoorid, ansamblilaul, meisterdamised ja ettevõtlus. Kõik see on tasuta.

Kõigis koolides ei ole tasuta trenne. Minu laps käib ka Tallinnas koolis, tasuta ei ole seal mitte midagi peale laulukoori, kuhu kõiki ei võeta.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kõigis koolides ei ole tasuta trenne. Minu laps käib ka Tallinnas koolis, tasuta ei ole seal mitte midagi peale laulukoori, kuhu kõiki ei võeta.

Ei ole vastavat uurimistööd teinud, aga tundub, et mõni ametnik-spetsialist võiks selle ette võtta. Mitte midagi peale laulukoori! Lugesin kokku, minu lapse koolis (Tartu piirkonnakool, põhikool) on praegu 19 nimetust, neist 6 mitme grupiga. 3 nimetust on koorilaul: mudilaskoor, lastekoor, poistekoor. 2 nimetust spordiringe-trenne ja need küll väiksematele, ilmselt suuremate seas ei oleks kooli raames trennid eriti huvipakkuvad.

Ja samuti tundub hirmus suur ülal nimetatud trenni kuutasu 60-80 eurot. Minu laps käib 2 korda nädalas, kuutasu tõsteti vist möödunud aastal 40 eurole.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei ole vastavat uurimistööd teinud, aga tundub, et mõni ametnik-spetsialist võiks selle ette võtta. Mitte midagi peale laulukoori! Lugesin kokku, minu lapse koolis (Tartu piirkonnakool, põhikool) on praegu 19 nimetust, neist 6 mitme grupiga. 3 nimetust on koorilaul: mudilaskoor, lastekoor, poistekoor. 2 nimetust spordiringe-trenne ja need küll väiksematele, ilmselt suuremate seas ei oleks kooli raames trennid eriti huvipakkuvad. Ja samuti tundub hirmus suur ülal nimetatud trenni kuutasu 60-80 eurot. Minu laps käib 2 korda nädalas, kuutasu tõsteti vist möödunud aastal 40 eurole.

Nagu ütlesin, ei ole igal pool nii. Minu laps käib Tallinnas piirkonnakoolis, tasuta on seal jah need erinevad koorid, mis on erinevatele vanuseastmetele. Aga sinna pole oodatud kõik, vaid valitakse lapsed. Kõik muud ringid on tasulised. Kõik küll 80 eurot ei maksa, on ka odavamaid. Pilliõpe on kõige kallim, 150 eurot üks kord nädalas, aga ka sinna ei mahu kaugeltki kõik huvilised. Sporditrenne pole seal koolis üldse, need võtab igaüks väljaspool kooli. Eks see ole koolide lõikes erinev, aga sellist juttu ei maksa ajada, et Tallinnas on igas koolis suur valik tasuta ringe ja trenne. Ei ole.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sporditrenne pole seal koolis üldse, need võtab igaüks väljaspool kooli. Eks see ole koolide lõikes erinev, aga sellist juttu ei maksa ajada, et Tallinnas on igas koolis suur valik tasuta ringe ja trenne. Ei ole.

Huvitav, millest see erinevus siis tuleb? Omavalitsus on ju sama, seega rahastamise võimalused on samad. Kas keegi lapsevanematest ei ole kunagi huvi tundnud?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Huvitav, millest see erinevus siis tuleb? Omavalitsus on ju sama, seega rahastamise võimalused on samad. Kas keegi lapsevanematest ei ole kunagi huvi tundnud?

Täpselt nii, mina uuriks küll kooli hoolekogult (hoolekogu kaudu juhtkonnalt), et miks niisugune olukord, kui teistes koolides on tasuta ringid olemas. Kui tegemist Tallinna linnaga, siis võtaks võrdluseks just teised Tallinna koolid.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 37 )


Esileht Hobinurk hobiringid ukrainlastele Eestis, miks küll nii vähe võimalusi