Esileht Koolilaps Hoiatus Ristiku Põhikooli kohta

Näitan 27 postitust - vahemik 1 kuni 27 (kokku 27 )

Teema: Hoiatus Ristiku Põhikooli kohta

Postitas:

Näen pidevalt siin foorumis ja kuulen tuttavate käest, et tahetakse oma last panna Ristikusse, sest laps on “vaikne ja vajab individiuaalset lähenemist” ja mõeldakse, et Ristiku on hea koht nende jaoks. Ma lõpetasin seal viimased 3 klassi (hinded vanas koolis läksid liiga alla kiusamise tõttu ja mujale ei võetud) ja tahan lihtsalt öelda, et ärge tehke seda viga ja pange oma last sinna, sest seal ei käi normaalse intellektiga lapsed ja absoluutselt kõik lõpetavad selle kooli. Seda sain kuulda mitme õpetaja käest. Minul oli kõige rohkem probleeme matemaatikaga ja lõpueksami pmst kirjutas õpetaja (klassiruumis, koos kõigi teistega). Nii et Ristikus omandatud hariduse tase on nulli lähedane ja kui on mingigi võimalus, et laps saab hakkama tavakoolis, siis ärge tehke teda lolliks, mis suurema tõenäosusega juhtuks Ristikus.

Siiani tunnen kolme inimest, kes selles koolis algusest peale käisid ja neil on kõigil väga rasked elud. Gümnaasiumi võite ära unustada – nad ei saa kunagi sisse. Minu peale
veel naerdi kui tulin oma Põhikooli tunnistusega.

Teine asi on see, et seal on palju kiusamist (vähemalt siis kui mina seal käisin – ei anna kindlat aastaarvu, tahan anonüümseks jääda, aga hiljem kui 2005), mida täielikult eiratakse. Politsei sai kutsutud mitmeid kordi, sest jälle kedagi peksti. Minu sõpra peksti minu ees, togiti jalgadega samal ajal kui tema roomas põrandal. Ta oli algusest peale Ristikus käinud ja tema jaoks oli see lihtsalt normaalne, nii et ta isegi ei reageerinud. Ühte sügava ja nähtava puudega poissi samuti torgiti ja narriti mitmel korral.

Juba esimesel koolipäeval Ristikus sain kiiresti aru, et on palju hullemaid asju kui verbaalne kiusamine ja ma oleks saanud taluda oma vanasid klassivendi, sest vähemalt nad ei peksnud mind. Esimesel tunnil tõmmati tool alt ära, nii et ma kukkusin ja lõin oma pea vastu tagumist lauda. Kõik hakkasid karjuma nagu ahvid džunglis, sest nad tahtsid näha kaklust. Ma ei olnud kogenud sellist käitumisviisi ja ei teadnud, mida teha. Vaatasin õpetajale otsa ja ta vaatas vastu, naeratades. Vanas koolis oli vähemalt õpetaja, kes korrale kutsus.

Peale seda läks kõik hullemaks (pole mõtet rääkida – tüüpiline koolivägivald), hinded jäid samaks (kahed, kolmed) aga nagu ma ennist ütlesin – kõik lõpetavad. Kõige hullem asi, mis minuga isiklikult juhtus oli sotsiaaloskuste kadumine. Ma kaotasin oskuse normaalselt suhelda, sest keegi minu ümbruses normaalselt ei suhelnud. Miks ma kellelegi ei rääkinud, mis minuga toimub? Ma ei näinud, et kuskilt võiks abi tulla. Õpetajaid ei huvitanud, vanematel oli juba “kõrini” minu probleemidest, psühholoogid ütlesid, et olen “normaalne” (sellest järeldasin, et ju siis on kõik teised ebanormaalsed – siiani usun) jne.

Loodan, et minu kogemus kedagi aitab. Aitäh lugemise eest.

+31
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 23.05 11:12; 23.05 12:44; 23.05 13:25; 23.05 14:00; 23.05 14:07; 23.05 15:21; 24.05 10:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, kole jah, aga võid ju nüüd õhtukooli minna?

0
-19
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ristiku Põhikooli on üliraske saada, raskem, kui kesklinna eliitkoolidesse. Vanem peab olema sotsiaalselt väga võimekas ja tugeva asjaajamisoskusega, et oma lapsele koht selles koolis saavutada. Selline komisjonide ja vajaduse tõendamise kadalipp tuleb eelnevalt läbida, et see pole paljudele vanematele jõukohane. Enamus lapsi, kes sinna kooli kohti vajavad, ei saa sinna kooli kunagi, sest kohti lihtsalt pole.
Kirjutan seda selleks, et öelda – lihtsalt omal algatusel oma “vaikset ja individuaalset lähenemist vajavat last” Ristiku Põhikooli panna ei saa.
Minu laps käib ka seal koolis ja olen koolile väga tänulik. Keskkond on väga toetav. Laps sai koolirõõmu tagasi ja hinded läksid heaks.

+13
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 23.05 12:36; 23.05 12:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, kole jah, aga võid ju nüüd õhtukooli minna?

Sa ei saanud vist mõttele pihta? Ma räägin, et siin võib teemasid lugeda, kus õigustatakse seda kooli ja ma ei näe kedagi, kes seal reaalselt käinud on ja oskab kaasa rääkida. Lihtsalt teadmiseks vanematele ja vb kui keegi Ristikust loeb seda teemat, siis teab, et ta pole ainuke.

Enamus langevad õhtukoolist välja. Kui TVTG-s käisin, siis seal juba esimesel päeval hirmuti faktiga, et eelmine aasta olevat ainult 5 õpilast lõpetanud (või midagi selle lähedast). Tekitab masendust ainult. Milleks? Lähed leiad omale mingi “dead end” töökoha ja siis elad palgapäevast palgapäevani. Kõik need negatiivsed kogemused nullivad ära su eneseväärikuse ja tahtmise püüelda millegi parema poole. Eesti elu.

Selline komisjonide ja vajaduse tõendamise kadalipp tuleb eelnevalt läbida, et see pole paljudele vanematele jõukohane. Enamus lapsi, kes sinna kooli kohti vajavad, ei saa seda kunagi, sest neid kohti lihtsalt pole.

Jah, mul täiega vedas. 😀 Mul oli vist rajooni järgi see ainuke võimalus, sest mujale lihtsalt ei võetud. Ei oska kommenteerida.

Kirjutan seda selleks, et lihtsalt omal algatusel oma “vaikset ja individuaalset lähenemist vajavat last” sinna panna ei saa.

Paljud, keda seal kohtasin polnud nii suurte erivajadustega, et nad ei oleks saanud tavakoolis hakkama, paljusid lihtsalt kiusati teistes koolides, paljud olid laisad ja viitsinud õppida jne. Algklassides on vb teine lugu, ma olin seal ainult 7-9ndani. Puberteet + madal IQ ja puudulik kodune kasvatus = juhtumid, nagu minu postituses.

+9
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 23.05 11:12; 23.05 12:44; 23.05 13:25; 23.05 14:00; 23.05 14:07; 23.05 15:21; 24.05 10:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgataja, kui vanemad valisid Teile vale kooli, siis see on puhtalt hooldusõiguslik küsimus. Kool ei ole selles süüdi 🙂 Paljudele lastele on see kool ainuke võimalus haridus saada.

+9
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 23.05 12:36; 23.05 12:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgataja, kui vanemad valisid Teile vale kooli, siis see on puhtalt hooldusõiguslik küsimus. Kool ei ole selles süüdi ????

Minu olukord oli mitmete faktorite kokkulangemise tulemus, nii et raske on kindlat asutust või inimest süüdistada. Räägin vaid enda kogemusest, et teistel oleks kergem valikut teha.

+5
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 23.05 11:12; 23.05 12:44; 23.05 13:25; 23.05 14:00; 23.05 14:07; 23.05 15:21; 24.05 10:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

mitte mingit mõtet ei ole tulla siia kirjeldama oma 10-15 aasta tagust kogemust ja esitama seda nagu tänast päeva.

nagu öeldud, ei saa keegi niisama lihtsalt oma last ristiku kooli panna ja pigem on see suur õnn, kui õnnestub laps, kes vajab individuaalset lähenemist, sellesse kooli saada.

+9
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 23.05 13:45; 23.05 15:28; 23.05 15:45;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Näen pidevalt siin foorumis ja kuulen tuttavate käest, et tahetakse oma last panna Ristikusse

Ei ole küll pidevalt näinud selliseid teemasid siin.

+6
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mitte mingit mõtet ei ole tulla siia kirjeldama oma 10-15 aasta tagust kogemust ja esitama seda nagu tänast päeva.

Ma ei tea, kuidas midagi muutuda saab, kui kuskilt ei tule survet. Keegi ei rääkinud nendest asjadest siis ja keegi ei räägi nendest täna. Ma muidugi loodan, et nüüd on parem.

nagu öeldud, ei saa keegi niisama lihtsalt oma last ristiku kooli panna ja pigem on see suur õnn, kui õnnestub laps, kes vajab individuaalset lähenemist, sellesse kooli saada.

Eks olge siis õnnelikud edasi, ma enam ei sega. 🙂

+4
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 23.05 11:12; 23.05 12:44; 23.05 13:25; 23.05 14:00; 23.05 14:07; 23.05 15:21; 24.05 10:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Näen pidevalt siin foorumis ja kuulen tuttavate käest, et tahetakse oma last panna Ristikusse

Ei ole küll pidevalt näinud selliseid teemasid siin.

Jah, sõnastasin valesti. Ristiku haridus. 😀 Ma ise otsisin neid teemasid siin ja üks oli sellest aastat, aga viimase paari aasta kohta oli mitu teemat ja ei näinud ühegi õpilase (praeguse või endise) isiklikku kogemust. Tuttavaid on küll palju, kes tahavad enda last Ristikusse panna ja üldse on palju “erivajadustega” lapsi tänapäeval. Ülediagnoositud ütleks.

0
-7
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 23.05 11:12; 23.05 12:44; 23.05 13:25; 23.05 14:00; 23.05 14:07; 23.05 15:21; 24.05 10:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

vahepeal on väga palju aastaid mööda läinud. ja aastatega muutub väga palju.

samahästi võiksin mina tulla siia kiitma oma endist algkooli, kuigi see on juba igiammu kinni pandud, enamik õpetajaid manalateele läinud ja sama numbrit kannab juba aastakümneid hoopis üks vene õppekeelega hiigelkool lasnamäel.

+3
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

“aastatega muutub väga palju” on sama kui öelda “vesi on märg”. See ei viita ühelegi faktile kooli asjus, vaid on tühi heietamine. Ma ei täpsustanud kui palju aastaid on mööda läinud, nii et selle koha pealt ei ole ka mõtet spekuleerida. Tõenäoliselt kindlad isikud mäletavad mind ja mul ei ole neile midagi öelda.

Aga jah, ütlesin kõik, mis mul öelda oli selle teema kohta. Üks asi, mis ei ole muutunud ega vist muutugi on eestlaste ükskõiksus ja mahavaikimise komme. Minu kogemus ei pea sinu kogemust tühistama/alavääristama. Ideaalis see täiendab arusaama. Võtke või jätke.

Head aega.

+7
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 23.05 11:12; 23.05 12:44; 23.05 13:25; 23.05 14:00; 23.05 14:07; 23.05 15:21; 24.05 10:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

mitte mingit mõtet ei ole tulla siia kirjeldama oma 10-15 aasta tagust kogemust ja esitama seda nagu tänast päeva.

Ma ei tea, kuidas midagi muutuda saab, kui kuskilt ei tule survet. Keegi ei rääkinud nendest asjadest siis ja keegi ei räägi nendest täna. Ma muidugi loodan, et nüüd on parem.

oot, kas sa siis tead, et praegu on koolis samasugune olukord nagu sinu ajal või ei tea? on ja ei räägita või äkki ei ole ja sellepärast ei räägita, et ei ole midagi rääkida?

+2
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 23.05 13:45; 23.05 15:28; 23.05 15:45;
To report this post you need to login first.
Postitas:

See ei viita ühelegi faktile kooli asjus, vaid on tühi heietamine.

samamoodi on ju sinu jutt tühi heietamine siin, kus on faktid? minu tutvusringkonna pere on igatahes rahul olnud ristiku pk. praegu, mitte 10 a tagasi.

+5
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 23.05 13:45; 23.05 15:28; 23.05 15:45;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgataja jagas oma kogemust ja nähtut selles koolis.
Paarkümmend aastat tagasi kutsuti Ristiku kooli lollide kooliks. Loomulikult on aastatega väga palju muutunud.
Minu tuttava laps käib selles koolis. Tal ei ole puuet. Eelmises koolis olid õpiraskused ja praegu läheb tal Ristiku koolis väga hästi.

+11
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgataja – Sinu IQ ei ole madal – kirjaoskus ja eneseväljendus on väga head! Kui haridustee jäi poolikuks, siis saad seda kindlasti jätkata täiskasvanutele mõeldud õhtukoolides vms. Saaksid seal ehk ka lapsepõlves mahatambitud enesekindluse tagasi.

+25
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgataja kirjutab liiga hästi Ristiku põhikooli lõpetanu kohta! Täiesti ülikoolimaterjal ju.

+16
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu laps lõpetas selle kooli 2a tagasi. See kool oli tal ainus võimalus põhiharidust saada. Gümnaasiumi ta ei sobigi sest pole Tallinnas temasugustele, individuaalset lähenemist nõudvatele lastele gümnaasiumi.
Kuna peres lapsi veel, siis ütleks et tavakoolis on kiusamine suurem ja anonüümsem. Ristikus teemaga tegeleti. Paningi selle lapse tavakoolist ära kuna kiusati vereni välja.

+10
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 23.05 20:37; 24.05 08:02; 24.05 08:07; 11.06 07:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu laps lõpetas selle kooli 2a tagasi. See kool oli tal ainus võimalus põhiharidust saada. Gümnaasiumi ta ei sobigi sest pole Tallinnas temasugustele, individuaalset lähenemist nõudvatele lastele gümnaasiumi.

Kuna peres lapsi veel, siis ütleks et tavakoolis on kiusamine suurem ja anonüümsem. Ristikus teemaga tegeleti. Paningi selle lapse tavakoolist ära kuna kiusati vereni välja.

Mis su laps nüüd teeb?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mitte mingit mõtet ei ole tulla siia kirjeldama oma 10-15 aasta tagust kogemust ja esitama seda nagu tänast päeva.

nagu öeldud, ei saa keegi niisama lihtsalt oma last ristiku kooli panna ja pigem on see suur õnn, kui õnnestub laps, kes vajab individuaalset lähenemist, sellesse kooli saada.

Tegelikult võetakse sinna see aasta ka üks tavaklass. Ruumipuudust arvestades on see küll arusaamatu aga nii see on.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu laps lõpetas selle kooli 2a tagasi. See kool oli tal ainus võimalus põhiharidust saada. Gümnaasiumi ta ei sobigi sest pole Tallinnas temasugustele, individuaalset lähenemist nõudvatele lastele gümnaasiumi.

Kuna peres lapsi veel, siis ütleks et tavakoolis on kiusamine suurem ja anonüümsem. Ristikus teemaga tegeleti. Paningi selle lapse tavakoolist ära kuna kiusati vereni välja.

Mis su laps nüüd teeb?

Hetkel käib vaid reh.teenust saamas kuna autistlikud jooned süvenesid peale häälemurret.Sügav puue on. Asi liigub pisitasa paremuse poole ja loodan et ta saab Astangule õppima minna.Ja tema probleemides ma Ristiku kooli küll ei süüdista. Pigem olen tänulik et nad temaga hakkama said. Lõpueksamid tegi tavatasemel ja positiivselt. Ei olnud järeleksameid.

+7
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 23.05 20:37; 24.05 08:02; 24.05 08:07; 11.06 07:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Näen pidevalt siin foorumis ja kuulen tuttavate käest, et tahetakse oma last panna Ristikusse, sest laps on “vaikne ja vajab individiuaalset lähenemist” ja mõeldakse, et Ristiku on hea koht nende jaoks. Ma lõpetasin seal viimased 3 klassi (hinded vanas koolis läksid liiga alla kiusamise tõttu ja mujale ei võetud) ja tahan lihtsalt öelda, et ärge tehke seda viga ja pange oma last sinna, sest seal ei käi normaalse intellektiga lapsed ja absoluutselt kõik lõpetavad selle kooli. Seda sain kuulda mitme õpetaja käest. Minul oli kõige rohkem probleeme matemaatikaga ja lõpueksami pmst kirjutas õpetaja (klassiruumis, koos kõigi teistega). Nii et Ristikus omandatud hariduse tase on nulli lähedane ja kui on mingigi võimalus, et laps saab hakkama tavakoolis, siis ärge tehke teda lolliks, mis suurema tõenäosusega juhtuks Ristikus.

Siiani tunnen kolme inimest, kes selles koolis algusest peale käisid ja neil on kõigil väga rasked elud. Gümnaasiumi võite ära unustada – nad ei saa kunagi sisse. Minu peale

veel naerdi kui tulin oma Põhikooli tunnistusega.

Teine asi on see, et seal on palju kiusamist (vähemalt siis kui mina seal käisin – ei anna kindlat aastaarvu, tahan anonüümseks jääda, aga hiljem kui 2005), mida täielikult eiratakse. Politsei sai kutsutud mitmeid kordi, sest jälle kedagi peksti. Minu sõpra peksti minu ees, togiti jalgadega samal ajal kui tema roomas põrandal. Ta oli algusest peale Ristikus käinud ja tema jaoks oli see lihtsalt normaalne, nii et ta isegi ei reageerinud. Ühte sügava ja nähtava puudega poissi samuti torgiti ja narriti mitmel korral.

Juba esimesel koolipäeval Ristikus sain kiiresti aru, et on palju hullemaid asju kui verbaalne kiusamine ja ma oleks saanud taluda oma vanasid klassivendi, sest vähemalt nad ei peksnud mind. Esimesel tunnil tõmmati tool alt ära, nii et ma kukkusin ja lõin oma pea vastu tagumist lauda. Kõik hakkasid karjuma nagu ahvid džunglis, sest nad tahtsid näha kaklust. Ma ei olnud kogenud sellist käitumisviisi ja ei teadnud, mida teha. Vaatasin õpetajale otsa ja ta vaatas vastu, naeratades. Vanas koolis oli vähemalt õpetaja, kes korrale kutsus.

Peale seda läks kõik hullemaks (pole mõtet rääkida – tüüpiline koolivägivald), hinded jäid samaks (kahed, kolmed) aga nagu ma ennist ütlesin – kõik lõpetavad. Kõige hullem asi, mis minuga isiklikult juhtus oli sotsiaaloskuste kadumine. Ma kaotasin oskuse normaalselt suhelda, sest keegi minu ümbruses normaalselt ei suhelnud. Miks ma kellelegi ei rääkinud, mis minuga toimub? Ma ei näinud, et kuskilt võiks abi tulla. Õpetajaid ei huvitanud, vanematel oli juba “kõrini” minu probleemidest, psühholoogid ütlesid, et olen “normaalne” (sellest järeldasin, et ju siis on kõik teised ebanormaalsed – siiani usun) jne.

Loodan, et minu kogemus kedagi aitab. Aitäh lugemise eest.

Kallis lõpetanu kas on parem kui need probleemsed lapsed jätavad põhikooli pooleli või saavad käia viimased 3 aastat Ristikus?
Kuhu sina oma 6 klassi haridusega oleks läinud? Ja intellektipuudega lapsed saadetakse sealt üsna kiiresti Tondi kooli lihtsustatud õppekavale. Normintellektiga lastele püütakse kõigile anda võimalus.

+6
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 23.05 20:37; 24.05 08:02; 24.05 08:07; 11.06 07:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis mõte sel haridusel on kui KÕIK lõpetavad? Minul oli kõige hullem matemaatika ja ma sain Ristikus vähem abi, kui teistes koolides, mis peaks üllatama, aga on täiesti loogiline kui vajadusel õpetaja teeb eksami ise. Mul on põhikooli tunnistusel täiesti suvalised hinded. Matemaatika 4. 😀 Reaalselt peaks olema 2 või “puudulik”. Ei olnud lihtsustatud õppekava peal. Muidugi olin õnnelik, et sealt lõpuks ära sain, aga see on teine teema.

Kuhu ma oleks läinud? Ükskõik kuhu, aga hinnete pärast ei võetud. Hinded olid halvad, sest mind kiusati ja kadus tahtmine õppida. Samuti tekkisid mäluprobleemid (depressiooniga võib tekkida – nüüdseks diagnoositi mul post-traumaatiline stressihäire).

Võimalused olid olemas sel hetkel kui probleemid tekkisid, mitte aastaid hiljem. Aga see on tüüpiline. Eestlased on sellised loiud inimesed, kes ei reageeri eriti ja tehakse lapsi, et iivet tõsta või niisama, sest “aeg on paras” vms. Aga see on üldisem jutt. 🙂 Pange tähele, mis teie lastega toimub.

Muideks, kiusamisele on teised lahendused kui erikooli saatmine: https://www.enesekaitse.com/enesekaitse-trennid/

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 23.05 11:12; 23.05 12:44; 23.05 13:25; 23.05 14:00; 23.05 14:07; 23.05 15:21; 24.05 10:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Näen pidevalt siin foorumis ja kuulen tuttavate käest, et tahetakse oma last panna Ristikusse

Ei ole küll pidevalt näinud selliseid teemasid siin.

Jah, sõnastasin valesti. Ristiku haridus. ???? Ma ise otsisin neid teemasid siin ja üks oli sellest aastat, aga viimase paari aasta kohta oli mitu teemat ja ei näinud ühegi õpilase (praeguse või endise) isiklikku kogemust. Tuttavaid on küll palju, kes tahavad enda last Ristikusse panna ja üldse on palju “erivajadustega” lapsi tänapäeval. Ülediagnoositud ütleks.

Ülediagnoosimise trend on viimase aja suurim probleem hariduses üldse. Kui sa vähegi oled keskmisest erinev, siis on esmane soovitus, pange oma laps Ristiku kooli! Meie laps hakkas natuke hiljem lugema, sai kohe märgi külge ja soovituse “väikeklassiga” kooli. Mis siis, et nüüdseks loeb kirjatähti, arvutab 12 piires ja kirjutab eakohaselt. On jah veidi aelgane, samas mõnusa meele ja hea käitumisega laps. Detailsemalt enda lugu lahkama ei hakka, aga kui hakata uurima, kus sellised koolid on siis tegelikult neid ei olegi, sest nn väikeklassidesse või erivajadustega laste koolidesse pannakse kokku nii käitumisprobleemide kui hariduslike erivajadustega lapsed. Tuttav, kelle laps Ristiku koolis, üldse ei soovita.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgataja kirjutab oma kogemusest ja on väga labane tema läbielamisi alavääristada või kahtluse alla panna.

Kel on värskemad isiklikud kogemused ja võib kinnitada, et olukord on paremaks läinud, siis kirjutage tasakaalustamise mõttes neist kogemustest lähemalt, aga ärge kiusake teemaalgatajat.

Usun, et ka teemaalgatajal on hea meel, kui saab kinnitust, et see nn “lollide kool” vahepeal edenenud on.

Teemaalgatajal soovitan siiski haridusteed jätkata. Sinu kirjaoskus ja väljendumisvõime on kõvasti üle Perekooli keskmise. Matemaatikas vajad ilmselt järeleaitamist, aga väga võimalik, et kui praegu õpiku lahti võtad ja ise uurima hakkad, siis saad imeväel aru. Kui koolis on pidev stress, on süvenemine väga häiritud – teine keskkond ja uus motivatsioon teevad vahel imesid!

+14
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nõustun teemaalgataja kogemusega. Vanemats jaoks võib see kool tunduda kui ideaalne. Kuid lastele see nö hea ja turvaline keskkond, mis sotsiaalseid oskusi toetaks ja eluks edasi aitab, see küll ei ole. Pigem proovige eelistada tava koolis saadavat individuaalset õppekava, väikeklasse, tugiisikuid vms võimalusi. Viimane kogemus on mul paari aasta tagune, olles aastaid haridussüsteemis olen Ristikut kōrvalt hinnanud ja isegi sinna lapsi suure hurraaga suunanud, aga vahepeal tahtsin sinna tööle minna ja siis… siis avati mulle selle kooli nö varjupool, et milleks kõigeks ma pidin valmis olema. Ma ei olnud ja sinna tööle ei läinud. See, mida teemaalgataja kirjeldab ei ole erand. Õpetajad peavad olema valmis isegi füüsiliseks kallaletungiks enda suunas, kõik muu on ilmselgelt seal kõrval igapäevane 🙁 Lapsi kaitsta kaaslaste eest pm-lt võimatu. Politsei on tihe külaline koolis. Kurb, kurb, aga käitumisprobleemidega lapsi pole ka kuhugi suunata, kõik soovivad oma lastele haridust ja Tondile võetakse alles raskema puudega, enne on ikka Ristiku Põhikool.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nõustun teemaalgataja kogemusega. Vanemats jaoks võib see kool tunduda kui ideaalne. Kuid lastele see nö hea ja turvaline keskkond, mis sotsiaalseid oskusi toetaks ja eluks edasi aitab, see küll ei ole. Pigem proovige eelistada tava koolis saadavat individuaalset õppekava, väikeklasse, tugiisikuid vms võimalusi. Viimane kogemus on mul paari aasta tagune, olles aastaid haridussüsteemis olen Ristikut kōrvalt hinnanud ja isegi sinna lapsi suure hurraaga suunanud, aga vahepeal tahtsin sinna tööle minna ja siis… siis avati mulle selle kooli nö varjupool, et milleks kõigeks ma pidin valmis olema. Ma ei olnud ja sinna tööle ei läinud. See, mida teemaalgataja kirjeldab ei ole erand. Õpetajad peavad olema valmis isegi füüsiliseks kallaletungiks enda suunas, kõik muu on ilmselgelt seal kõrval igapäevane ???? Lapsi kaitsta kaaslaste eest pm-lt võimatu. Politsei on tihe külaline koolis. Kurb, kurb, aga käitumisprobleemidega lapsi pole ka kuhugi suunata, kõik soovivad oma lastele haridust ja Tondile võetakse alles raskema puudega, enne on ikka Ristiku Põhikool.

Politsei ongi tihe külaline erivajadustega laste koolides kuna õpetajatel puuduvad oskused käitumishäirega lapsi taltsutada. Ristikusse satuvad need kes mujal koolides juba üle käte läinud. Pöördumatu kahju on juba toimunud.Sest tavakoolis ei ole võimalusi, oskusi suurema erivajadusega lapse abistamiseks.Ja paljud pered vajaksid pidevat abi ja nõustamist kel selline laps.Minu lapsel läks 2-3 aastat kuni ta tavakooli 1.klassi traumadest toibus ja normaalsemalt käituma hakkas. Selle taga oli suur töö ja paljude spetsialistide abi.Iga lapsevanrm seda ei suuda.Palju kahju oleks olnud olemata kui selle piirkonnakooli õpetaja oleks osanud midagi ette võtta, saanud mingitki koolitust.Ja lapsevanemana ei saanud ma ka koolilt mingitki tuge.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 23.05 20:37; 24.05 08:02; 24.05 08:07; 11.06 07:51;
To report this post you need to login first.
Näitan 27 postitust - vahemik 1 kuni 27 (kokku 27 )


Esileht Koolilaps Hoiatus Ristiku Põhikooli kohta

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.