Esileht Tööelu, raha ja seadused. Hooldusleht graafikuga tööl

Näitan 19 postitust - vahemik 1 kuni 19 (kokku 19 )

Teema: Hooldusleht graafikuga tööl

Postitas:
Kägu

Olen lapsega hetkel hoolduslehel, ja käin graafikuga tööl.Hooldusleht on teisipäevani, aga graafiku järgi on mul esmaspäev ja teisipäev vabad päevad. Kas peaksin arstile ütlema, et esmaspäevaks ja teisipäevaks pole lehte vaja, sest on nagunii vabad päevad?Kuidas tööandja sellisele asjale vaatab kui mu vabad päevad lähevad ka hoolduslehe alla, kas üldse nii tohib?

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vabade päevade eest sulle ei maksta, hoolduslehel oldud päevade eest makstakse. Lehel oled seni, kuni arst selle lõpetab.

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tegelikult mina ei lõpetaks. Saad nende päevade eest ka raha.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Haiguslehed väljastatakse kalendripäevades – st tegelikult pole oluline, kas sellele päevale tööpäev satub või ei.

Reaalsus on teine – arste suhtkoht “sunnitakse” siiski lehti lõpetama võimalikult säästlikult riigile/tööandjale nt tavaline on see, et kui R tööpäev, kus oled haige, nv sees ja E tööle siis lõpetatakse leht reedega kuigi seaduses on kirjas, et arvestatakse kalendripäevi ja töögraafik sh vabad päevad ei mõjuta.

+3
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kus see kirjas on? Kuna mina ei tööta graafikuga, siis minu perearst lõpetab reedel ära ja vajadusel esmaspäeval jätkab uuesti. Ütles, et sai haigekassalt mingi hetk ettekirjutuse kuna graafikuta inimestel kirjutas nädalavahetused haiguslehte sisse.

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Haiguslehed väljastatakse kalendripäevades – st tegelikult pole oluline, kas sellele päevale tööpäev satub või ei.

Reaalsus on teine – arste suhtkoht “sunnitakse” siiski lehti lõpetama võimalikult säästlikult riigile/tööandjale nt tavaline on see, et kui R tööpäev, kus oled haige, nv sees ja E tööle siis lõpetatakse leht reedega kuigi seaduses on kirjas, et arvestatakse kalendripäevi ja töögraafik sh vabad päevad ei mõjuta.

Hooldusleht on vabastus tööst. Hüvitist maktstakse saamata jäänud töötasu kompenseerimiseks. Kui E-,T pole tööaeg, mille eest palka ei saada, ei maksta ka hüvitist. Ära jahu oma kalendripäevadest.

+1
-10
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kus see kirjas on? Kuna mina ei tööta graafikuga, siis minu perearst lõpetab reedel ära ja vajadusel esmaspäeval jätkab uuesti. Ütles, et sai haigekassalt mingi hetk ettekirjutuse kuna graafikuta inimestel kirjutas nädalavahetused haiguslehte sisse.

Vot se eon küll sigadus. Et oled haige nt 2.5 nädalat, kaks täisnädalat ja komandast E-K, siis need kaks nädalavahetust sisse ei lähe? Uus haigusleht tähendab ju seda, et esimesed päevad on taas sulle tasuta. St Sa saaksid raha kahe nädala eest n-r ja kolmanda nädla eest üldse mitte? Mina ei oleks nii nõus.

Minul õnneks siiani mõisltik perearst olnud. Kui haige olen, siis pigem saab viimaseks haiguspäevaks E või teisipäev, nii et viimane nädalavahetus jääb sisse ning lisaks ei ole esimne täänädal täispikk, pisut vähem kurnav peale haigust algul pisut lühem nädal teha.

Et jah, perearst tõesti ei taha haiguslehte pühapäeval lõpetada. Aga kui ma ikka reedel ütlen, et uunnen ennast veel kehvalt ja vaataks esmaspäeval uuesti, kas saab haiguslehe siis lõpetada või on vara veel, siis see sobib.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kus see kirjas on? Kuna mina ei tööta graafikuga, siis minu perearst lõpetab reedel ära ja vajadusel esmaspäeval jätkab uuesti. Ütles, et sai haigekassalt mingi hetk ettekirjutuse kuna graafikuta inimestel kirjutas nädalavahetused haiguslehte sisse.

Vot se eon küll sigadus. Et oled haige nt 2.5 nädalat, kaks täisnädalat ja komandast E-K, siis need kaks nädalavahetust sisse ei lähe? Uus haigusleht tähendab ju seda, et esimesed päevad on taas sulle tasuta. St Sa saaksid raha kahe nädala eest n-r ja kolmanda nädla eest üldse mitte? Mina ei oleks nii nõus.

Minul õnneks siiani mõisltik perearst olnud. Kui haige olen, siis pigem saab viimaseks haiguspäevaks E või teisipäev, nii et viimane nädalavahetus jääb sisse ning lisaks ei ole esimne täänädal täispikk, pisut vähem kurnav peale haigust algul pisut lühem nädal teha.

Et jah, perearst tõesti ei taha haiguslehte pühapäeval lõpetada. Aga kui ma ikka reedel ütlen, et uunnen ennast veel kehvalt ja vaataks esmaspäeval uuesti, kas saab haiguslehe siis lõpetada või on vara veel, siis see sobib.

sel juhul annab arst jätkulehe, seda makstakse alates esimesest päevast.

arst peab lehe alustama ja lõpetama reaalseid tööpäevi arvestades ehk e-r töötval inimesel reedega, kui ta esmaspäeval tööle läheb. kõik arstid ei viitsi süveneda sellesse, kuidas graafikuga töötaja tööl on, aga tegelikult peavad küsima. kui nt laeval töötaja haigestub nende 2 nädala jooksul, mil ta maal on, siis arst tegelikult ei tohi talle lehte väljastada, kuna selle aja sisse ei jää tema tööaega

+1
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No mis te nüüd miinustate. Otsige ja lugege ise

https://www.tervisekassa.ee/tooandjale/ajutise-toovoimetuse-huvitis/toovoimetushuvitise-maksmise-kord

Mis juhtub, kui töötajale väljastatakse töövõimetusleht tööst vabal ajal (näiteks summeeritud tööajaga töötaja, kellel on neli järjestikust puhkepäeva). Kas sel juhul on tööandjal õigus haigushüvitise maksmisest keelduda?

 

Küsimuses esitatud juhul ei ole tööandjal õigust haigushüvitise maksmisest keelduda. Haigusleht väljastatakse töötajale haiguse või vigastuse korral kalendripäevade alusel ning hüvitise maksmist ei saa siduda töötaja tööajakavaga.

Selle kohta leiab otsides veel infot, et haigusleht antakse perioodist inimese haigestumisest kuni tervenemiseni – ja seda ei tohi siduda inimese tööajakavaga.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Selle kohta leiab otsides veel infot, et haigusleht antakse perioodist inimese haigestumisest kuni tervenemiseni – ja seda ei tohi siduda inimese tööajakavaga.

Just, ehk et nagu alguses kirjutasin: vabade päevade eest palka ei maksta, aga kui oled nende päevade ajal haiguslehel, siis hüvitist makstakse nende päevade eest küll.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No mis te nüüd miinustate. Otsige ja lugege ise

https://www.tervisekassa.ee/tooandjale/ajutise-toovoimetuse-huvitis/toovoimetushuvitise-maksmise-kord

Mis juhtub, kui töötajale väljastatakse töövõimetusleht tööst vabal ajal (näiteks summeeritud tööajaga töötaja, kellel on neli järjestikust puhkepäeva). Kas sel juhul on tööandjal õigus haigushüvitise maksmisest keelduda?

Küsimuses esitatud juhul ei ole tööandjal õigust haigushüvitise maksmisest keelduda. Haigusleht väljastatakse töötajale haiguse või vigastuse korral kalendripäevade alusel ning hüvitise maksmist ei saa siduda töötaja tööajakavaga.

Selle kohta leiab otsides veel infot, et haigusleht antakse perioodist inimese haigestumisest kuni tervenemiseni – ja seda ei tohi siduda inimese tööajakavaga.

Nii, aga kui ma reedel ikka veel ei ole päris terve, kuid esmaspäevaks võibolla juba olen, siis peaks ikkagi reedega lehe lõpetama või?

Graafikuga töö puhul minu teada arvestatakse lõpuks palka makstes ikkagi töötatud päevade ja töötundidega. Minul see ainus kord, kui ma olen viimase 15 a jooksul haiguslehel olnud, kestis haigusleht ikkagi tervenemiseni ja ei arvestanud keegi, et ma pidin tööl kohal viibima vaid mõnel päeval nädalas.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ah jaa, eelmise postituse jätkuks: kui Haigusleht väljastatakse töötajale haiguse või vigastuse korral kalendripäevade alusel, siis kui inimene on 2,5 nädalat haige, siis peab ka tema haigusleht kestma 2,5 nädalat, mitte nii, et nädalavahetuseks lõpetatakse ja pärast tehakse mingeid jätkulehti. Ühe haiguslehe pikkus võib vist olla 4 nädalat ja kui on pikemalt vaja, siis tehakse jätkuleht.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ah jaa, eelmise postituse jätkuks: kui Haigusleht väljastatakse töötajale haiguse või vigastuse korral kalendripäevade alusel, siis kui inimene on 2,5 nädalat haige, siis peab ka tema haigusleht kestma 2,5 nädalat, mitte nii, et nädalavahetuseks lõpetatakse ja pärast tehakse mingeid jätkulehti. Ühe haiguslehe pikkus võib vist olla 4 nädalat ja kui on pikemalt vaja, siis tehakse jätkuleht.

Sa ajad segi haiguslehe keskel olevad puhkepäevad ja haiguslehe algul või lõpus olevad puhkepäevad.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

arst peab lehe alustama ja lõpetama reaalseid tööpäevi arvestades ehk e-r töötval inimesel reedega, kui ta esmaspäeval tööle läheb

Ja seepärast ongi E-R töötaval inimesele pärast haiguslehte tööle minne teisipäevast, mitte esmaspäevast. See on ka väga loogiline. Reedel veel ei tea, mismoodi nädalavahetusel see paranemine areneb. Nii et jäädki veel esmaspäevani haiguslehele ja eks siis esmaspäeval lähed arsit juurde/helistad arstile ja otsutad, kas lõpetada lehe järgmisest päevast või ei.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ah jaa, eelmise postituse jätkuks: kui Haigusleht väljastatakse töötajale haiguse või vigastuse korral kalendripäevade alusel, siis kui inimene on 2,5 nädalat haige, siis peab ka tema haigusleht kestma 2,5 nädalat, mitte nii, et nädalavahetuseks lõpetatakse ja pärast tehakse mingeid jätkulehti. Ühe haiguslehe pikkus võib vist olla 4 nädalat ja kui on pikemalt vaja, siis tehakse jätkuleht.

Sa ajad segi haiguslehe keskel olevad puhkepäevad ja haiguslehe algul või lõpus olevad puhkepäevad.

Ei, ma kommenteerisin seda, et kellelgi lõpetab perearst reedel haiguslehe ära ja esmaspäeval alustab kohe uuesti (jätkulehena) ja see olevat justkui normaalne. Ei ole ju. Kui reedeks on inimene terve, siis jah, saab reedel lõpetada, aga kui veel päris terve pole ja perearst nädalavahetusel ei tööta, siis peab esmaspäeval vaatama, kas inimene on terve või ikka veel mitte.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ära lõpeta lehte varem, lisaks hüvitisele, nagu eelpool mainiti, tulevad mängu ka normtunnid, mis kohe suurenevad, kui nendel kahel päeval haiguslehel pole, seega võib tekkida olukord, kus kuu lõpus on sul tundide puudujääk.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ah jaa, eelmise postituse jätkuks: kui Haigusleht väljastatakse töötajale haiguse või vigastuse korral kalendripäevade alusel, siis kui inimene on 2,5 nädalat haige, siis peab ka tema haigusleht kestma 2,5 nädalat, mitte nii, et nädalavahetuseks lõpetatakse ja pärast tehakse mingeid jätkulehti. Ühe haiguslehe pikkus võib vist olla 4 nädalat ja kui on pikemalt vaja, siis tehakse jätkuleht.

Sa ajad segi haiguslehe keskel olevad puhkepäevad ja haiguslehe algul või lõpus olevad puhkepäevad.

Ei, ma kommenteerisin seda, et kellelgi lõpetab perearst reedel haiguslehe ära ja esmaspäeval alustab kohe uuesti (jätkulehena) ja see olevat justkui normaalne. Ei ole ju. Kui reedeks on inimene terve, siis jah, saab reedel lõpetada, aga kui veel päris terve pole ja perearst nädalavahetusel ei tööta, siis peab esmaspäeval vaatama, kas inimene on terve või ikka veel mitte.

Jah, kogemus ongi see, et kui esmaspäeval oled terve, et tööle minna, aga P näiteks oli palavikku või kehva enesetunnet veel siis kui nv tööpäevad polnud lõpetatakse reedega. Kuigi seaduse järgi peaks lõpetama tõesti pühapäevaga. Ehk sellisel juhul olengi ise tihti alles teisipäeval tööle jäänud sest olenevalt haigestumise päevast nt kolmapäeval haigestudes jääkski täiesti rahata. Ehk kasulikum on tihti veel ka L-E haiguslehel olla.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Haiguslehed väljastatakse kalendripäevades – st tegelikult pole oluline, kas sellele päevale tööpäev satub või ei.

Reaalsus on teine – arste suhtkoht “sunnitakse” siiski lehti lõpetama võimalikult säästlikult riigile/tööandjale nt tavaline on see, et kui R tööpäev, kus oled haige, nv sees ja E tööle siis lõpetatakse leht reedega kuigi seaduses on kirjas, et arvestatakse kalendripäevi ja töögraafik sh vabad päevad ei mõjuta.

Hooldusleht on vabastus tööst. Hüvitist maktstakse saamata jäänud töötasu kompenseerimiseks. Kui E-,T pole tööaeg, mille eest palka ei saada, ei maksta ka hüvitist. Ära jahu oma kalendripäevadest.

Ära aja lolli juttu

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

hoolduslehe eest ei maksta

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 19 postitust - vahemik 1 kuni 19 (kokku 19 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Hooldusleht graafikuga tööl