Esileht Pereelu ja suhted I trimestril haige

Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )

Teema: I trimestril haige

Postitas:

Olen 11.nädalat rase ja viimasel nädalal olen täielikult rivist väljas. Olen täitsa haige, nohu, köha ja kehv enesetunne. No igaljuhul õudus kuubis. Arst nagu ikka, valu korral võtke paracetamoli ja jooge palju, rohkem midagi. Aga kuidas mõjub lapsele? Ma nii kardan, et äkki nüüd on mingi jama tal, kuna pole ju õieti platsentatki, mis kaitseb. Kas kellegil on mingi halb kogemus?

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul oli sama, olin nädalatel 7-8 väga haige, puudusin töölt 3 nädalat. Oligi aasta tagasi nagu praegu. Köha ja palavik, lisaks rasedusest tingitud iiveldus ja oksendamine. Enesetunne oli ikka jube sant. Jõin teed ja magasin palju. Sain terveks, ka lapsega on kõik hästi. Mille pärast sa täpsemalt muretsed? Oscar ja LA tulebad sul ju ka, eks sealt selgub, kui midagi peaks valesti olema. Kuigi ega lapse kromosoome sinu praegune haigus ju nii ehk naa ei mõjuta (need mida oscar test uurib), nii et selles osas pole vaja muretseda 🙂 kõik läheb hästi!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Paanikaks pole põhjust, raseduse ajal võibki immunsus langeda, aga kui ikka loode elujõuline on, ei juhtu temaga tõenäoliselt midagi. Ma olen iga rasedusega peaaegu terve 1. trimestri siruli maas olnud – stabiilselt üle 38 palavik ja alati olen varem või hiljem mingi viiruse ka üles korjanud. Ühe rasedusega oli mul 7. kuul selline põletik kehas, et pidin lausa antibiootikume võtma. Üks katkemine on ka olnud, aga siis ma just haige ei olnud ja väga hullusti ei iiveldanud ka.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Antibiootikumidega tasub küll raseduse ajal ettevaatlik olla, osa neist mõjuvad rasedusele halvasti, võivad põhjustada raseduse katkemist.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen 11.nädalat rase ja viimasel nädalal olen täielikult rivist väljas. Olen täitsa haige, nohu, köha ja kehv enesetunne. No igaljuhul õudus kuubis. Arst nagu ikka, valu korral võtke paracetamoli ja jooge palju, rohkem midagi. Aga kuidas mõjub lapsele? Ma nii kardan, et äkki nüüd on mingi jama tal, kuna pole ju õieti platsentatki, mis kaitseb. Kas kellegil on mingi halb kogemus?

Kas kardad eelkõige ravimeid? Viirushaiguse peab niikuini keha imuunsüsteem ise võitma, nii et kasuta ravimeid minimaalselt. Paratsetamooli võta ainult vajadusel (palavikku ei tohi väga kõrgeks lasta, liigne kuumus pole lootele hea) kui parasjagu muidu ei saa olla – nii ei kogune neid tablette ühe haiguse ajal väga palju, heal juhul saab isegi 1-2-3 tabletiga kogu haiguse jooksul hakkama. Pole ju vaja ööpäevaringselt katkematult paratsestamooli mõju all olla ja lõpupäevadel, kui enesetunne juba kergem, ei pruugi üldse tablette võtta.

Püüa ennast haiguse ajal ja vahetult peale haigust hoida ja mitte juurde külmetada, et haigus saaks ilusti, ilma tüsistusteta läbi põetud. Nina läbiloputamiseks kasuta merevett – siis on vähem ohtu, et põskkoobastesse läheb. Kui läheb halvemini ja mingi tüsistus ikkagi tekib, mis kindlasti AB-d vajab, siis arstile kindlasti öelda, et rase, sest siis saab arst Ab valikul seda arvestada. Sudafedi (pseudoefedriini) ei tohi võtta.

Olen hingamisteede viiruses olnud I trimestril. Elasin paari paratsetamooli, merevee ja veel mingite looduslikumate asjade (mesi) toel üle – nina oli küll nii kitsas ja kinni, nagu ei iial enne, aga Sudafedi ei tohtinud kindlasti võtta. Tüsistusi õnneks ei tekkinud. Ei mõjutanud last nagu kuidagi. Tuttav põdes just I trimestri ajal lausa mitu hingamisteede viirust järjest – ei mõjutanud nagu last ka kuidagi, endale oli koormav niimoodi muudkui põdeda, muidugi.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma olin esimese lapse ajal gripis. Teise lapsega oli päris hull kõhuviirus ja kolmanda ajal oli viirus, mis tüsistus kerge bronhiidiga, millest sain küll ise võitu.
Meie kliimas on viiruste vältimine võimatu.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui on viirus, siis mingi nohu-köha ei mõju lootele. Ainuke risk oleks kõrge palavik üle 38,5-39. Ja viirushaigusega nagunii antibiootikume ei ole vaja. Joo palju leideid teesid, puhka, ninna meresoolavett jms, köhale võib mukaltiini ja meemähist ja küll ta õle läheb. Viirushaigus ei ole nii raske haigus kui enesetunde pealt võiks arvata, põletikunäidud jne on reeglina madalad.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu ‘räige viirus raseduse alguses’ kirjutab tänapäeval magistritööd. Jah, ABst loobusin tookord, sain koduste vahenditega elavate kirja tagasi.

Ainus võimalik negatiivne mõju: talle kangesti väikelapseeast saati maitseb kyyslauk. Noh, vähemalt pole karta vampiiride rynnakut.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

oot misasja? ma arvasin, et 1. trimestri hinded jäävad välja panemata vmt.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )


Esileht Pereelu ja suhted I trimestril haige

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.