Esileht Pereelu ja suhted Ideaalne vanusevahe lastele

Näitan 26 postitust - vahemik 1 kuni 26 (kokku 26 )

Teema: Ideaalne vanusevahe lastele

Postitas:

Huvitav oleks erinevaid arvamusi, või õigemini kogemusi, lugeda. Meil peres kasvamas 2a4k laps ja mõlgutan mõtteid, kas 3a vanusevahe oleks hea või pigem pisut töötada (hetkel olen veel kodune) ja oodata, et tuleks nt 4-5a vanusevahe. Ise olen 30, seega otseselt kiiret ei ole. Aga mõtlen just laste seisukohalt, kuidas neil mõnusam kasvada ja toredam mängida, tulevikus läbi saada oleks.

Kuidas teie kogemused on, kui peres üle ühe lapse? Milline vanusevahe ja mis plusside-miinustena välja tooksite?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mängukaaslasena kindlasti pigem väiksem kui suurem vahe. 4-5-aastase vahega on kogu teismeiga väga erinevad teemad. Oma noorema õega, kellega sarnane vahe, on lapsepõlvest meeles pidev kaklemine (no, “kaklemine”). Normaalselt läbi hakkasime saama alles siis, kui mõlemad nö suured (enamuse ajast oli ta minu jaoks “titekas”)
Ei tea muidugi, äkki samavanustel õdedel ikkagi samad mured. Vendadel vendlus, õdedel… teadagi 🙂

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui võtta lähisuguvõsast nelja 2a vahega lastepaari, siis kahel juhul olid suured koosmängijad ja kahel juhul iseloomude erinevuse tõttu mitte. Kaks 4a vahega paari, keda tean, olid mõlemad suured kaklejad (jah, koosmängimiseks liiga suur vahe), kolmanda paari puhul on noorem veel beebi, esialgu on suurem õde suur beebimusitaja. Kui vanusevahe veel suuremaks läheb, siis ei mängita muidugi koos, aga ei olda enam ka otseselt konkurendid, ehk et võib loota, et lausa ei kakelda. Näiteks 8-10a vanusevahega on tutvusringkonnas pigem suur-nunnutab-väikest.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.10 16:15; 11.10 20:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minumeelest oled sa parima vahe juba ära lasknud. 4 aastase vanusevahega juba ei mängita koos. Mõned aastad veel ja sa saad omale päris hea lapsehoidja.

Minul on 1.5 aastat vanusevahet, tehtud täiesti teadlikult, et mängukaaslane olemas. Ja õnneks nii on läinudki – nüüd viimased paar aastat enam väga koos ei mängita (poiss ja tüdruk siiski ja algkooli lõpp läheneb) aga sellegipoolest on kogu see aeg olnud ainult lust ja rõõm!

+10
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul pole küll enda isiklikku kogemust, aga näinud igasuguseid peresid, mille põhjal ütlen, et ei ole siin mingit kindlat mustrit, kuidas on kindlasti hea ja lihtne, mängitakse koos jm. On erineva vanusevahega lapsi, kes saavad hästi läbi ja mängivad koos ja samamoodi on nii väikse kui ka suure vahega selliseid, kes ei klapi. Eks inimesed sünnivad ju mõnes mõttes juhuslikena, suvalise iseloomuga, kõik paratamatult ei klapigi.

Ma ütleks pigem, et kui ühe lapsega on kõik hästi, pereelu toimib, keegi ei kannata, siis võib mõelda uue lapse peale. Kui mingid asjad valmistavad veel raskuseid, keegi ei saa piisavalt tähelepanu, endale pühenduda, on veel mingid logistikaraskused jne, siis võiks uue lapsega veel natuke oodata.

Minul pole see esimene lapski käes, aga olen praegu küll enda arvates selgusele jõudnud, et väikese vanusevahega laste jaoks valmis pole. Ei soovi olla nii suure koormusega ema, vaid et energiat oleks ka muuks. Et pigem leian aega enda ja nii on kõigil parem. St teine laps võib kunagi tulla, ei välista, aga mitte kohe otsa. Eks mõte võib muidugi muutuda, aga praegu tundub nii. Eks seda mängukaaslase asja räägitakse jah, aga no eks ole neid keskkondi niigi palju, kus laps teistega mängida saab, arvan et see ei pea ilmtingimata õde või vend olema.

+5
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.

Noh, minul on õega 2 aastat vahet. Tülitsesime. Teisme-eas olid suhted nii teravad, et vanemad pidid oma magamistoast välja kolima, et meid eraldi hoida.

Mu oma lastel suured vahed, 8 aastat ja 4 aastat. Väga rahul olen. Huvitav on see, et kõige vanemal on palju ühistegevusi noorematega. Pojad olid 2 ja 10, kui neid hakkas ühendama lego-ja arvutihuvi, hiljem tulid filmid, see kestab siiamaani. Vanim vend ja noorim õde oma 12-aastase vanusevahega hakkasid klappima veidi hiljem aga aasta-aastalt on see side tugevamaks läinud, ehkki vanim enam vanematekodus ei elagi.
4-aastase vahega poeg ja tütar kasvasid kenasti koos ja algusest peale mängisid koos, konfliktid hakkasid tekkima paar aastat tagasi ja nüüd need vaikselt leevenevad (15 a ja 11 a).

Laste suhted on head siis, kui vanematel on nende jaoks aega. Mina seega pooldan pigem suuremat vanusevahet. 3-4 a on ideaalne. 7-8 ka väga hea, aga see võiks teadlik otsus olla. Tean perekondi, kus kõigi kolme lapse vahe on 7 aastat.
Väikese vanusevahega laste saamiseks peaks olema vanematel hästi palju hingejõudu. Kui opereerida ainult selle argumendiga, et saavad koos mängida, ei ole see kindlasti piisav. Väsinud lapsevanem ei suuda lastele head keskkonda luua, olgu vanusevahe kuitahes sobiv.

+5
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Huvitav oleks erinevaid arvamusi, või õigemini kogemusi, lugeda. Meil peres kasvamas 2a4k laps ja mõlgutan mõtteid, kas 3a vanusevahe oleks hea või pigem pisut töötada (hetkel olen veel kodune) ja oodata, et tuleks nt 4-5a vanusevahe. Ise olen 30, seega otseselt kiiret ei ole. Aga mõtlen just laste seisukohalt, kuidas neil mõnusam kasvada ja toredam mängida, tulevikus läbi saada oleks.

Kuidas teie kogemused on, kui peres üle ühe lapse? Milline vanusevahe ja mis plusside-miinustena välja tooksite?

Oleneb, kes on esimene laps. Minu enda kogemusest tundub, et kui esimene on tüdruk, võiks teine laps sündida siis kui tüdruk kooli läheb. Hetkel kui laps sünnib lülitub osadele tüdrukutele sisse emainstinkt ja tema lapsepõlv on sellega otsas. Vanemad ka survestavad tüdrukut väiksema järgi vaatama, temaga arvestama jne. Kui esimene on poiss ja teine ka poiss, on teise poisid saatus väga karm. Ta jääb koguaeg alla ja talle jääb sisse see pidev “ma ei suuda nii hästi kui vanem vend” Kui vahe on suur, siis ei kogeta suuremat oma ealisena ja pole kellegagi “rinda pista”. Mängukaaslase mõttes on aga vahe hetkel väga suur juba. 1,5 aastat oleks paras. Selline on minu kogemus lastest oma lähikonnas. Kindlasti mõtle läbi, kui otsustad ikkagi sünnitada, et sa sünnitad lapse ikkagi endale, mitte niivõrd väikesele lapsele. Jah ta saab venna või õe, aga kui tema lapsepõlv sellega lõpeb, siis see jääb koormama üsna pikaks ajaks. Julm on vaadata, kuidas vanemad mõni aasta vanemat last kogu aeg kasutavad “vaata oma õde või venda, meie peame …..” Võimalik, et teil on teine suhtumine. Aga kaks last on 2 korda rohkem lapsi kui 1 lapsega. Ja enam sa ei pikuta koos lapsega, enam sa ei võta neid nii lihtsalt igale poole kaasa jne.

+2
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma olen mõelnud, et praegune vanemahüvitise süsteem sisuliselt välistab lastele vanusevahe 3 aastat. Lapsed sünnivad kas 2,5-aastase või väiksema vahega. Või siis minnakse vahepeal tööle ja see tingib juba vähemalt 4-aastase vanusevahe, et jõuaks sünnitusele eelneva aasta täis töötada.
Milline vanusevahe on hea, sõltub, kas vaadata vanemate või laste vaatevinklist. Vanematel on vast parem, mida suurem vahe. Et ühel oleks juba mõistus peas, kui järgmine sünnib. Minu jaoks on üle mõistuse ettegi kujutada, et ma pean imikut söötma, samal ajal kui 2-aastane teises toas nutta lõugab. Mul jääks ilmselt piim rinnas kinni.
Lastel oleks ilmselt koos lõbusam, mida väiksem on vanusevahe. Vahel öeldakse, et pikema vanusevahega saab vanem laps ka üksiklapse aega rohkem ja vanemate jäägitut tähelepanu. Aga sel ajal on ta ju nii väike alles, et seda üksiklapse elu ta tulevikus ei mäleta niikuinii.
Tööl karjääri tegevad naised (siis vähe nõudlikumates ametites kui lihtreamutrikesed) naised peavad arvestama ka, milline viis karjääri kõige vähem kahjustab. Kas teha pikalt tööd ja saada siis 30ndate lõpus nö viimasel hetkel lapsed ridamisi, astudes mitmeks aastaks rongilt maha. Samas võibki olla selleks ajaks tekkinud soov kannapööret teha. Või siis tippida lapsed pikemate vahedega töö vahele, olles lühikest aega vanemapuhkusel.
Kui ma ei oleks karjäärinaine, vaid selline lihtsamat sorti mutrike, ja oleks lapsega kodus kaks aastat, mitte poolteist, siis ma jätaks vanusevaheks 4 aastat. Oleks ise selle ajaga rasedusest ja sünnitusest mõnusalt ära taastunud, keskelt vormis jälle. Käiks vahepeal kaks aastat tööl. 4-aastase vanusevahega lapsed lastena koos ei mängi, aga täiskasvanutena saavad juba suheldud küll. Kuskil seal 18- ja 22-aastaselt saavad õed juba koos pidudel käia ja vennad pärast sauna koos õlut juua.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

See on ikka iga inimese jaoks väga erinev. Minu puhul ei tulnud all 5 aasta vanusevahet kõne allagi, sest väikelapsele kulub meeletult palju energiat. Kahe alla 5 aastasega oleks ma lihtsalt hulluks läinud, eriti kuna esimene laps oli veel väga raske iseloomuga ka. Aga väga mõnus oli nii, et vanem läks esimesse klassi ja samal ajal olin nooremaga emapuhkusel. Oli aega vanemat last kooli saata ja tal koolis vastas käia, tema õppimist kontrollida jne. Teise lapsega on kogu see trall juba mõnevõrra lihtsam ning kui lapsed käivad samas koolis ning ajad klapivad, saavad mõnikord koos minna ja tulla.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on läinud kuidagi nii, et olen sattunud kollektiivi, kus on väga palju mitmelapselisi emasid ja ka isasid. Kõigil ka terved traditsioonilised pered. Ja kui mina esimese lapse ootele jäin, siis ikka tuli juttu kolleegidega, et kas teha teine ka otsa. Ja ausalt, valdav enamik (just emad) ütlesid, et see on täielik müüt, et lapsed ilmtingimata hästi koos mängivad. Ei mängi nad midagi, toimub hoopis pidev kaklus ja siis sina oled seal vahel ja lahendad. Hoopis teine asi on muidugi, kui on mitmikud, siis on lapsed pigem lähedased. Kiideti siiski suuremaid vanusevahesid, sest paljudel nii, et esiklapsed väikese vahega ja siis pesamuna hiljem või vastupidi, et esimesena üks suur laps ja hiljem järjest kaks pisikest. Suuremad üldjuhul ikka hoiavad pisikesi, aga samas on juba piisavalt suured, et neil ka omad huvid ja ei taha nii palju enam vanemate küljes rippuda. Ja nüüd mul ongi 2a poeg ja ausalt öeldes vaatan tema pealt, et ta on ikka täitsa tita alles. Ma ei kujuta küll ette, kuidas hetkel tema maailma nö konkurent mahuks, kes alguses vajab tema arvelt ikkagi umbes 80% emme ajast. Lisaks, siis jääks ära ju paugupealt kõik nö huvitegevused, mida ma temaga täna koos teen – nt muusikatund ja ujumine, sest tita ja 2-aastasega koos ei saa küll huviringis. Ja ega titaga ka ju eraldi väga ei käiks kuskil huviringis, sesf siis on jälle vanem nö jalus. Seetõttu tulebki minu laste vanusevahe ikkagi umbes 5 aastat, sest siis on esimene poeg juba piisavalt asjalik, tal on oma hobid, kus käib üksinda ja suure tõenäosusega on temast selles vanuses beebi hooldamisel juba rohkem abi, kui tüli.

+2
-9
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.10 19:52; 12.10 08:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lisaks, siis jääks ära ju paugupealt kõik nö huvitegevused, mida ma temaga täna koos teen – nt muusikatund ja ujumine, sest tita ja 2-aastasega koos ei saa küll huviringis. Ja ega titaga ka ju eraldi väga ei käiks kuskil huviringis, sesf siis on jälle vanem nö jalus. Seetõttu tulebki minu laste vanusevahe ikkagi umbes 5 aastat, sest siis on esimene poeg juba piisavalt asjalik, tal on oma hobid, kus käib üksinda ja suure tõenäosusega on temast selles vanuses beebi hooldamisel juba rohkem abi, kui tüli.

On sul ikka inimlapsed, et kaheaastane vajab juba huviringe ja viiesel on omad hobid, kus üksi käib, ning peab beebi hooldamisel kaasa aitama?

+13
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.10 16:15; 11.10 20:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui hästi lapsed omavahel sobivad, on raske ennustada, aga emana meeldis mulle kolmeaastane vahe. Kolmene on juba piisavalt suur, et ei pea kärutama-süles tassima, jaksab trepist üles-alla käia, oskab natuke oma järjekorda oodata ja üksi mängida (kui seda on õpetatud). Samas on kolmene ka uhke vanem õde või vend.: tahab väiksema käru lükata, puhast mähet tuua, mänguasja kätte anda.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Huvitav oleks erinevaid arvamusi, või õigemini kogemusi, lugeda. Meil peres kasvamas 2a4k laps ja mõlgutan mõtteid, kas 3a vanusevahe oleks hea või pigem pisut töötada (hetkel olen veel kodune) ja oodata, et tuleks nt 4-5a vanusevahe. Ise olen 30, seega otseselt kiiret ei ole. Aga mõtlen just laste seisukohalt, kuidas neil mõnusam kasvada ja toredam mängida, tulevikus läbi saada oleks.

Kuidas teie kogemused on, kui peres üle ühe lapse? Milline vanusevahe ja mis plusside-miinustena välja tooksite?

Oleneb, kes on esimene laps. Minu enda kogemusest tundub, et kui esimene on tüdruk, võiks teine laps sündida siis kui tüdruk kooli läheb. Hetkel kui laps sünnib lülitub osadele tüdrukutele sisse emainstinkt ja tema lapsepõlv on sellega otsas. Vanemad ka survestavad tüdrukut väiksema järgi vaatama, temaga arvestama jne. Kui esimene on poiss ja teine ka poiss, on teise poisid saatus väga karm. Ta jääb koguaeg alla ja talle jääb sisse see pidev “ma ei suuda nii hästi kui vanem vend” Kui vahe on suur, siis ei kogeta suuremat oma ealisena ja pole kellegagi “rinda pista”. Mängukaaslase mõttes on aga vahe hetkel väga suur juba. 1,5 aastat oleks paras. Selline on minu kogemus lastest oma lähikonnas. Kindlasti mõtle läbi, kui otsustad ikkagi sünnitada, et sa sünnitad lapse ikkagi endale, mitte niivõrd väikesele lapsele. Jah ta saab venna või õe, aga kui tema lapsepõlv sellega lõpeb, siis see jääb koormama üsna pikaks ajaks. Julm on vaadata, kuidas vanemad mõni aasta vanemat last kogu aeg kasutavad “vaata oma õde või venda, meie peame …..” Võimalik, et teil on teine suhtumine. Aga kaks last on 2 korda rohkem lapsi kui 1 lapsega. Ja enam sa ei pikuta koos lapsega, enam sa ei võta neid nii lihtsalt igale poole kaasa jne.

Mis pas*a ma just lugesin??? ????
Mul on poisid 11, 3, 1.
Kolmene on paras hull algusest peale olnud 🙂
Suurem hoiab, tegeleb, lõbustab, mängib jnejne oma vendi.
Tuleb koolist, siis esimesena kallustab oma vendi. Kui tegeleb oma asjadega oma toas ja kuuleb et venna teises toas jaurab ja jonnib. Tuleb ja võtab väikevenna(d) punti ja lõbustab.
Vaatama jms pole sundinud teda.
On ainult 1 x kus pidi keskmist hoidma(kui ta oli umbes 1.5a), sest pidin kiiresti haiglasse erakorraliselt minema.
Ütles veel ära muretse, teab mis tegema peab. 5h pärast jõudis isa koju ja väiksem magas venna kaisus, kõht putru täis ja mähe vahetatud!

Ühesõnaga kõik oleneb lastest ja nende iseloomust endist. Mõni ongi kohe üksiklaps ja ei saa kuidagi oma vendade/õdedega sõbrunema ükskõik mis vanuses.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vist kindalt reeglit ei ole – minu sõbranna aastase vahega lapsed kaklevad nagu pöörased, sõbranna on hullumas. Samas teisel 5 aastase vahega lapsed mängivad koos väga meelsasti – käime koos reisimas – siis vanem lapse nii hoolitseb noorema õe eest ja teevad kõiki koos.
Mina sain 3,5 a vanema õega hästi läbi kui läks kooli ja siis oli kogu sõprus.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lisaks, siis jääks ära ju paugupealt kõik nö huvitegevused, mida ma temaga täna koos teen – nt muusikatund ja ujumine, sest tita ja 2-aastasega koos ei saa küll huviringis. Ja ega titaga ka ju eraldi väga ei käiks kuskil huviringis, sesf siis on jälle vanem nö jalus. Seetõttu tulebki minu laste vanusevahe ikkagi umbes 5 aastat, sest siis on esimene poeg juba piisavalt asjalik, tal on oma hobid, kus käib üksinda ja suure tõenäosusega on temast selles vanuses beebi hooldamisel juba rohkem abi, kui tüli.

On sul ikka inimlapsed, et kaheaastane vajab juba huviringe ja viiesel on omad hobid, kus üksi käib, ning peab beebi hooldamisel kaasa aitama?

Aga oled sa üldse lapsi näinud? Arvad, et vanemaid lapsi on võimalik beebist eemale hoida?

Ja üldiselt, kaheaastane võiks küll juba pisut paar korda nädalas omasugustega aega veeta. Rääkimata sellest, et ise tahaks ju ka koduseinte vahelt välja saada vahel. Vaata, kõik ei topi oma lapsi 1,5a jalust ära lasteaeda.

Ja mul tutvusringkonnas suurem osa viieaastaseid lapsi käib siiski mingis trennis või huviringis juba küll ja neid juba loetakse küll nii suureks, et enam emmega koos ei käi. Loomulikult emme viib ja toob. Täiesti inimlapsed on kõik.

Samuti mängib viieaastane naabri/tuttavate lastega juba täitsa hulk aega omaette oma toas või hoovis. Isegi mu kaheaastane saab endale 20 min ise tegevust leitud.

Küll aga on näha, et kui 2a kodutöödes kaasa lööb, siis läheb mul ikkagi väga kaua aega, sest on vaja juhendada, kõrval olla, tagada turvalisus. Beebiga oleks ju samamoodi, sest lapsed on oma loomult uudishimulikud ja vaevalt, et see 2a vaikselt teises toas mängib, kuni ma titega tegen. Seega, jah, paratamatult tuleb suuremaid lapsi kaasata beebihooldusesse, sest vastupidi pole lihtsalt võimalik. Kui sul aga on kodus koolieelik, siis temal on juba lasteaias kooliettevalmistus/eelkool vb trenn jne. Seega, tõesti, omad huvid.

0
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.10 19:52; 12.10 08:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu kogemus on see, et 1,5 aastat on päris hea vanusevahe. Tahtsingi sellise vahega, sest minu meelest on hea, kui lastel on ühine lapsepõlv ja võimalikult palju ühiseid mälestusi mängudest ja koerustest, kui neil on ühine lapsepõlvemaailm. Et oleks ka pärast vanemate surma keegi, kes mäletaks, kuidas oli SIIS. Olen vaadanud oma vanemate sugulaste pealt, et see on oluline. Minul on vennaga suur vanusevahe ja meil ei ole ühise lapsepõlve mälestusi, kuigi kasvasime samal ajal samas peres. Iseloomude poolest mu lapsed tegelikult omavahel eriti ei klapi, aga minu seisukoht on kogu aeg olnud selline, et nad on vennad ja PEAVAD läbi saama. Saavad ka. On olnud juhuseid, kus suurem kiusab koos sõbraga väiksemat, aga siis olen sõbra koju saatnud ja suuremale selgeks teinud, et sõbrad tulevad ja lähevad, aga vend jääb. Vahel riidlevad muidugi, aga neil on ühised mängud, ühised sõbrad, ühised huvialad. Mida vanemaks saavad, seda paremini läbi hakkavad saama. Suurem on varapuberteetik.

Muidugi oli väga raske, kui lapsed tillukesed olid. Ma läksin 2a ja 0,5a lapse kõrvalt ülikooli kaugõppesse ka, kusjuures mul ei olnud kedagi, kes lapsi hoiaks õppimise ajal. Õppisin öösiti, kui lapsed magasid, sest päeval nad samal ajal ei maganud. See oli väga ränk aeg. Kui nii hulle asju ette ei võta, on lihtsam. Millalgi siis, kui lapsed olid lasteaiaealised, panin tähele, et nad lõbustavad väga edukalt üksteist. Samas üksiklapsed nõudsid pidevalt vanemate tähelepanu. Nii et ma ütleks, et kui algusajad välja jätta, siis on mul kahega lihtsam olnud kui oleks ühega olnud.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul on 3 last. Esimese ja teise lapse vahe on 9 aastat ning teise ja kolmanda vahe 7 aastat. Kõik lapsed on saanud pisikesena ekstra tähelepanu ja palju nunnutamist. Teine ja kolmas isegi mängivad koos. Ainult et minul läheb kogu täiskasvanu iga laste kantseldamise peale. Üks hakkab just suureks ja iseseisvaks saama kui järgmine beebi on platsis.
Ise olen perest, kus olid lapsed väga väikese vahega ning kõik kasvasime ja mängisime koos. Aga lapse isiksus justkui läks kaduma selles laste puntras.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on õega vanusevahe 2 a ja vennaga 5 a. Õega olime lapsena kogu aeg ninapidi koos (mängisime koos, kaklesime ka muidugi, aga oli selline tugev side siiski). Vennaga mul lapsena sidet ei tekkinud, oli lihtsalt tüütus, kelle järgi tuli vaadata, kellega mängida (titekaid mänge) jne. Ma ei olnud selline nunnutaja tüüp, et väike vend mulle kuidagi armas ja tore oleks tundunud, tahtsin oma asju teha, lugeda jmt, mitte titte kantseldada. Nii et eks see sõltub ikkagi iseloomust, mitte nii väga ajastusest. Olen tuttavates peredes näinud, kuidas 6-7-aastased väga innuga beebiõdesid/-vendi paitavad, aga ka seda, et ollakse selles vanuses väga armukade ja käitumine täiesti teine.

Mul endal on laste vanusevahe 1,5 aastat. Praegu olen küll rahul, lapsed on väga erinevad, aga seda ühisosa mängudes ja muudes tegemistes on palju (7 a ja 5,5 a).

Minu arust ei tuleks üldse mõelda, kuidas laste vanused klappima hakkaks, vaid ikka enda kui vanema seisukohast, kas on sinu jaoks õige aeg, kas jaksaksid veel kodus olla või tahaksidki pigem vahepeal tööle jne. Teine asi on see, et planeerida võib kõike, aga kas just nii õnnestub rasedaks jääda, seda ju ka ette ei tea.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Selleks peaks ikka VÄGA laiapõhjalise uuringu tegema, et teada saada, mis see parim on. Ma arvan, et meil kõigil on tutvusringkonnas hulgaliselt näiteid, kus õed-vennad olenemata vanusest on lähedased ning teised on nagu kass ja koer. Ja aja jooksul võivad need suhted muutuda nii- ja naapidi. Tean nt lausa 2 väikese vanusevahega õepaari, kes olid terve elu aja lähedased, kuid suhteliselt kõrges eas pöörasid päranduse pärast tülli, nii et tänaval ei öeldud tere ka enam.
Endal on suurte vanusevahedega lapsed ja näeb siin ka igasugu aegu – kus mängitakse või kakeldakse. Praegusel ajal üllatavad nad mind sellega, kuidas pesamuna nunnutatakse. Kunagi pole olnud aega, kus ma tunneks, et ma pean vahepeal majast välja saama, kuna kisa liiga suur. Seda olen nende väikeste vanusevahedega laste puhul korduvalt lugenud, aga võib olla on see mulle lihtsalt silma jäänud. Mul on suhteliselt kerge nendega olnud, lisaks olen ise saanud vahepeal ringi käia ja veidi endale elada.
Ma ei unista, et tulevikus nad üksteisele kuidagi parimad sõbrad on. Piisab, et nad on põhimõtteliselt üksteisele olemas kui vaja. Ja nagunii võivad tulevased elukaaslased kõik kaardid segi pöörata, kui need omavahel ei klapi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nii ongi, reegel on see, et reeglit ei ole. Sõbrannal on 1,5 a vanusevahe lastel, saavad hästi läbi (nüüd siis 7,5 ja 6 a) ja mängivad palju koos. Minul tütred 5-aastase vahega (15 ja 10) ja alati hästi läbi saanud, koos mänginud ja nüüdki on teineteisele asendamatud. Samas vennal on 2 a vahega poisid, kes ainult kaklevad ( 7 ja 5) ja teisel sõbrannal 8 aastase vanusevahega (14 ja 6) ja oma sõnul vihkavad teineteist.

Nii et kahjuks head retsepti anda pole.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oleneb lastest.
Mu laste vahe ca 3a (sugu/vanused P5, T8, P11): 5 ja 8 mängivad koos ning samuti 8 ja 11- ja kaklevad ka muidugi mõnuga omavahel 🙂
5 ja 11 omavahel ei mängi, 11 pigem kipub väiksemat kiusama.

Mida pikemaks aga vanusevahe jääb, seda väiksem on tõenäosus, et nad reaalselt omavahel koos aega veedaksid. Tegevused ikka väga erinevad juba siis, kui vahe on 5a.
Ja väga palju oleneb laste loomusest, sellest, kuidas vanemad oskavad oma aega ja tähelepanu lastele jagada (armukadeduse teema) jne.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu jaoks on ideaalne vanusevahe 8-10 aastat.
Sest ühe teismelisega ma suudan koos elada, aga kahega mitte.
Võib-olla on mõnel teisemeiga mõnusam ja toredam, aga mina olen just rahul, et üks oli teismeline, siis teine laps oli veel tore nunnu. Nüüd on üks täiskasvanu ja teine teismeline, sobib jälle.
Mõlemale oli aega pühenduda omal ajal.
Mingit garantiid ei ole, et lastest saavad head mängukaaslased.
Ise mängisin endast noorema vennaga küll üsna vähe. Ta käis pigem naabripoistega mängimas. Ja teismelisena olid meil mõlemal hoopis teised huvid.
Naine peaks mõtlema ka iseenda peale. Mitu väikelast on ikka metsik koormus.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie lastel on 3 aastat vanusevahet ja mina olen väga rahul.
Kui teine sündis oli esimene juba veidi asjalikum – käis potil, sõi ise, pani enam-vähem ennast riidesse jne.
Samas paari aasta pärast hakkasid juba koos mängima. Hästi tore on perega koos ringi käia. Lastel on sarnased huvid.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu jaoks on oluline, et eelmine laps oleks juba piisavalt iseseisev – mähkmest vaba, sööks-riietuks ise, oskaks end verbaalselt väljendada… aga mitte ka liiga suur.

Seega alla 2 aastast vahet ei tahaks, üle 3 ka mitte. Minu laste vanusevahe on 2a7k ja tundub väga hea.

Minu ja õe vanusevahe on 1a5k ja kujutan ette, et mingil perioodil võis vanematel ikkagi üpris keeruline olla. Mina ei tahaks beebiajast ainult raskusi mäletada…

Abikaasa ja ta venna vanusevahe on 7 aastat, mis on koos mängimiseks ilmselgelt liiga suur.

Samas oleme nüüd, täiskasvanuna, ikka kõik lähedased 🙂

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ideaalset vanusevahet ei ole olemas, sest lastega hakkama saamine sõltub konkreetsest eluperioodist ja -korraldusest. Kui oled noor ja tahad veel möllata, aga üks laps on juba nn tööõnnetuse tõttu olemas, siis teist pole mõtet enne sünnitada, kui oled oma möllamised ära möllanud. Kui planeerid teadlikult mitut last, aga tahad kahe lapse sünni vahel nt intensiivselt töötada või õppida, et end paremini materiaalselt kindlustada, siis on ka tark pikem vahe jätta. Kui sünnitad n-ö bioloogilise kella “viimastel tundidel”, siis tuleks kõik lapsed muretseda nii ruttu kui võimalik, sest järgmine rasestumine ei pruugi enam õnnestuda. Kes üldse tuleb selle peale, et planeerida lapsi laste vanusevahe järgi?
Minu lastel nt 3,5 aastat vanusevahet ja suuri probleeme pole olnud. Mida see number kellelegi ütleb?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu lastel on vanusevahed 3 aastat ja 4,5 aastat. Esimene on koolilaps, teine käib lasteaias, kolmas on alles kodune. Selline 3-4 aastat tundub minu jaoks hea – suurem laps on juba piisavalt iseseisev: sööb ise, käib potil, liigub ise (st ei vaja kärutamist). Koosmängimist ei eeldagi – vanemad on poisid ja noorim tüdruk. Poisid eriti tüdrukute mängudest ei huvitu.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 26 postitust - vahemik 1 kuni 26 (kokku 26 )


Esileht Pereelu ja suhted Ideaalne vanusevahe lastele

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.