Esileht Beebi ja mitmikud Igapäevane “beebihooldus” – kui kaua?

Näitan 14 postitust - vahemik 1 kuni 14 (kokku 14 )

Teema: Igapäevane “beebihooldus” – kui kaua?

Postitas:

Mul on esimene laps, sünnitusmajas õpetati beebile igapäevast hooldust tegema – silmad puhtaks keedetud ja jahutatud veega, voldivahed ihupiimaga puhtaks ja naba… Saan aru, et naba puhastamine on oluline sinnamaani, kuni nabakönt on ära tulnud ning naba paranenud ega aja mingit eritist enam välja.
Küll aga unustasin küsida (ja ei oska ise otsustada), kui kaua on vajalik silmade ja voldivahede puhastamine?
Laps ei ole väga pontsu, seega tal ei ole väga sügavaid volte, samuti praeguste ilmadega enam midagi ei lähe hauduma ka. Vannis käib laps üle päeva.
Nägu peseksin tal samuti meelsasti hommikuti nüüd juba veega (vanust 2 kuud), kas võiks?
Kui kaua teie olete nn beebihooldust teinud sellisel viisil, nagu sünnitusmajas õpetatakse?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nabahooldust kuni haav paranenud. Ülejäänu käis juba vannis või kraaniveega. Meie vesi ei ole saastunud ometigi.
Lootevõiet ei soovitata üldiselt mingi vahendiga, ka mitte kreemiga, maha nühkida. See kaitseb last ja peaks hoopis imenduma.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuna beebi käib tavalise kraaniveega vannis, ei näe mingit põhjust “erivee” v “erivahenditega” pesemiseks. Haigla juhendite järgi olen teinud paar ndl, et voldivahesid peab ihupiimaga puhastama, kuulen esimest korda (mul on 4 last), see mingi uus asi?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

Minul on 3 last ja ma ei ole niimoodi üldse teinud ega vajalikuks pidanud.
Õpetust sünnitusmajas olen ka ainult esimese lapsega saanud ja aasta oli siis 1995. Naba olen loomulikult puhastanud.
Ainus erand see, et teisel lapsel oli pisarakanali ummistus ja puhastasin silmi u. 2 kuud, kuni ummistus lahenes.
Teistel lastel ei ole midagi teinud, samuti ei ole voldivahesid puhastanud eraldi, ihupiima ei kasuta üldse, ei poolda selliseid vahendeid. Mõnel perioodil olen pärast vanni beebiõli kasutanud, kui nahk kuiv. Üldse olen eelistanud igal juhul veega pesemist ja kui teen kraani all pepupesu, siis hommikuti mõnikord pesen ka nägu lapsel. Kaenlaaluseid eraldi küll ei puhasta, vannis saab ju kõik puhtaks.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 12.09 13:35; 14.09 14:55; 15.09 09:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Voldivahesid tasub ikka kogu aeg puhastada, nad võivad sind üllatada ka juba üsna suure lapse puhul.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui nabaga kõik korras, siis mingit spetshooldust polegi vaja. Beebi volte jälgin nagunii mähkmevahetuse ajal ja kaenlaalustesse, kõrvataha piilun ka iga päev. Need kohad kipuvad mõnikord hauduma beebidel. Kui on läinud punetama, kreemitan õhtul pärast vanni natukese salviga. Igapäevaselt mingeid kreeme ei kasuta. Nägu ei pese ka iga päev, vannis käies loputan üle. Mõnikord, kui on natuke rähma silmas, siis pühin selle ettevaatlikult ära.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Puhastada silmi tuleks ikka kauem, u 4-5 kuuseni ikka spetsvahendiga alaa ampullid. Lapse silmad on väga õrnad ja veega loputamine võib neid põletikku ajada.

Vanni võiks teha iga päev. Isegi kui pesuvahendit ei kasuta, on vesi beebile hea. Esiteks on beebi ema kõhus vee sees, teiseks on vesi lapse lihaskonnale hea ning loomulik keskkond. Kreemitada ka tuleks tihti, sest beebi nahk on väga õrn ja kipub alguses kuivama. Ega see pole välja mõeldud emmede kiusamiseks, iga asja on vaja teha ikka kindla eesmärgi pärast.

Shampooniga võid pesta, kuid titashampoon kuivatab juukseid. Kui tekib beebik66m, siis seda eemaldad nii: määrid beebile k66ma kohale õli, ootad tund-2 ja hõõrud tita hambaharjaga õrnalt kooriku lahti. Pesed shampooniga ja kui kõik ära ei tule, teed mitu korda.

Haudumise vastu, punnikeste vastu aitab tsink-kreem.

0
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.09 10:23; 14.09 15:02;
To report this post you need to login first.

Puhastada silmi tuleks ikka kauem, u 4-5 kuuseni ikka spetsvahendiga alaa ampullid. Lapse silmad on väga õrnad ja veega loputamine võib neid põletikku ajada.

Vanni võiks teha iga päev. Isegi kui pesuvahendit ei kasuta, on vesi beebile hea. Esiteks on beebi ema kõhus vee sees, teiseks on vesi lapse lihaskonnale hea ning loomulik keskkond. Kreemitada ka tuleks tihti, sest beebi nahk on väga õrn ja kipub alguses kuivama. Ega see pole välja mõeldud emmede kiusamiseks, iga asja on vaja teha ikka kindla eesmärgi pärast.

Shampooniga võid pesta, kuid titashampoon kuivatab juukseid. Kui tekib beebik66m, siis seda eemaldad nii: määrid beebile k66ma kohale õli, ootad tund-2 ja hõõrud tita hambaharjaga õrnalt kooriku lahti. Pesed shampooniga ja kui kõik ära ei tule, teed mitu korda.

Haudumise vastu, punnikeste vastu aitab tsink-kreem.

Ära aja naerma, vannis käies ka hoidud iga veepiisakese eest, et see silmi ei puutuks 4-5 kuuud?
Kreemitamine ilma nähatava vajaduseta on jah kindla eesmärgi pärast – et harjutada juba varakult lapsevanemad keemiat kasutama ja tekitada kunstlikult vajadus.

+9
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 12.09 13:35; 14.09 14:55; 15.09 09:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kommentaar eemaldatud.
2.1. Kasutajal on kohustus käituda teiste suhtes viisakalt, lugupidavalt ning sõbralikult.

Perekooli Moderaator

0
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.09 10:23; 14.09 15:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Silmade puhastamine- puhastasin esimesel elukuul ja edasi siis, kui oli vajadust (rähm silmas).
Voldivahed- ihupiimaga puhastamine? Tõsiselt- see ei ole vajalik! Kui lapsel on volte, siis neid hoolikalt pesta veega ja KUIVATADA. Kui kipuvad punetama, siis väga hästi aitab tsingi baasil Sudocrem (see ka pepu haudumisel parim) pärast naha pesemist-kuivatamist- see tuleb nahale täielikult sisse hõõruda, nii et kreem on läbipaistva kihina nahal.
Kui lapsel pole volte, siis eraldi voldihooldust pole vaja ju 🙂 Piisab igapäevasest pesemisest.
Mul on olnud nii ülimalt voldiline beebi kui ka voltideta beebi. Voldihooldus oli päevakorras ikka ainult esimesega 🙂

Imiku nahale ei ole kindlasti igapäevane kreem vajalik.
Kui on atoopilise nahaga imik, siis teine asi- siis tuleb nahka niisutada. Terve ja puhta nahaga imik ei vaja mingit erilist nahahooldust.

Imiku pead ei pea shampooniga pesema. Laste juukseid võib vabalt palja veega pesta kuni lasteaia lõpuni. Siis juba hakkavad juuksed rasusemaks minema ja vajavad muid vahendeid lisaks. Minu kolm last on veega juukseid pesnud kuni kooliminekuni. Edasi shampoon.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kommentaar eemaldatud.
2.1. Kasutajal on kohustus käituda teiste suhtes viisakalt, lugupidavalt ning sõbralikult.

Perekooli Moderaator

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

Kommentaar eemaldatud.

Milliste arstide? Kui ma kinnitan, et minu laste arst soovitab veega pesta, kas Sul hakkab siis parem või Sa lihtsalt ei usu mind?

Vau, kui kergesti öko ja vegan sildi külge saab. Mingid uued sõimusõnad vist?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 12.09 13:35; 14.09 14:55; 15.09 09:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

ihupiimaga beebit puhastada? voldivahesid saab ka lihtsalt niiske vati/salvrätiga/rätikuga puhastada 😀

Mina puhastasin naba kuni oli vajalik, st kui naba oli juba ilus, siis enammitte. Silmi esimesel lapsel puhastasin pikalt, ajas muudkui rähma ja läks juba väga hullukskui umb 2k oli…kuni lõpetasin igasuguse silmade puhastamise ja siis läks korda 😮 tuli välja, et just see puhastamine ärritas silmi, ei tahtnud torkimist 😀 Teise lapsega puhastasin silmi kohe väga väha, ainult siis kui tundus vajalik (rähm silmas).

Voldivahesi dka vastsündinul eraldi ei puhastanud. Vannitasin 2 korda nädalas ja kogu lugu. vastsündinul ei ole erilisi volte. Hiljem kui juba voldid tekkisid, siis puhastasin lihtsalt niiske käterätiku servaga, kui ei olnud vannipäev. Igapäevane vannitamine (või dušš) tuli meil päevakavva siis, kui laps hakkas end rohkem määrima (kas siis näpuvahele toitu saama või õues suvel käputama)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Silmi puhastasin, kuni rohkem rähma tuli, täpselt ei mäletagi, millal sai lõpetatud, aga üle kuu kindlasti silmad rähma ei ajanud, et lisaks tavalisele pesemisele oleks pidanud silmi eraldi puhastama.

Voldivahede ihupiimaga puhastamise soovitust kuulen esimest korda (elate mõnes muus riigis, mitte Eestis?). Mulle soovitati mõlema lapse sünni järel nii vähe kunstlikke vahendeid, kui võimalik, st igasugu salvid ja kreemid tuleks kasutusse võtta, kui tõesti nahaprobleemide pärast otseselt on vaja. Ma lihtsalt vannitasin vees, kuivatasin, said õhu käes veel kuivada, tihti tegin ka niisama õhuvanne, et olid riiete ja mähkmeteta, nii et voldivahesid spetsiaalselt puhastama ei pidanud. Mingeid beebiseepe, šampoone vmt ka esimesel aastal ei kasutanud, lihtsalt vannitasime üle päeva (nahaprobleeme polnud, nahk ei olnud kuiv, nii et ei pidanud ka vanniõlisid vmt kasutama).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 14 postitust - vahemik 1 kuni 14 (kokku 14 )


Esileht Beebi ja mitmikud Igapäevane “beebihooldus” – kui kaua?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.