Head Perekooli külastajad!

Perekool on Eesti esimene pereportaal. Ehkki viimastel aastatel on loodud uusi kaasaegseid suhtlus- ja infokanaleid, on Perekoolil jätkunud pikaajalisi ja aktiivseid külastajaid - oleme selle üle rõõmsad ja tänulikud.
1. juunil 2024. aastal lõpetab Perekooli foorum oma tegevuse. Hoolimata me püüdlustest hoida Perekooli heatahtliku ja toetava keskkonnana, võivad ka üksikud sobimatud postitused teha palju kurja, kahjustades asjaosaliste enesetunnet ja suhteid.
Jätkame Perekooli lehel igakuiselt uute artiklite ja taskuhäälingu osade avaldamist. Olete südamest oodatud ammutama kaasaegseid tõenduspõhiseid teadmisi naise ja lapse tervise, pere ja suhete teemadel.

Foorumihuvilistel on üks võimalus edaspidiseks suhtluseks näiteks äsja loodud Elufoorumis: elufoorum.com

Sisukate kohtumisteni Perekooli lehel.
Eesti Ämmaemandate Ühing

Esileht Koolilaps Igasuguste lastehaigustega on kohtavalt raske leppida :(

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 35 )

Teema: Igasuguste lastehaigustega on kohtavalt raske leppida :(

Postitas:

Sünnib terve laps ja tundub et elu on lill….siis saab tüdruk 6 aastaseks ja tal diagnoositakse epilepsia. (oli kaks kahtlast hoogu ja tehti EEG, selle tulemusel siis)ja teine tüdruk on kuni 6 aastani terve ja siis tekib salapärane kopsupõletik, palavikku ei ole, kuulamisel midagi ei kuule, ainult et laps köhis juba pikalt ja röntgenipilt näitas kopsus põletikku, pärast põhjalikke uuringuid nüüd juba 4 aastat allergilise astma diagnoosiga. Ja loen siit perekoolist ka. et paljudel lastel igasuguseid haigusi, emad on kurvad ja loodavad ikka, et ehk tema laps saab terveks. Ja see tunne, et sa ei saa oma last kuidagi terveks teha, see tekitab nututuju…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Võib ka hästi minna – minu laps kasvas 2-e aastaga astmast välja.
Kuid mäletan seda ahastust kui diagnoosi sai. Epilepsiast ei tea küll lähemalt kui et vaid on rohtudega täielikult kontrolli all hoitav. Jõudu sulle igal juhul – inimene harjub kõigega, nii ka sina ja su lapsed, küll näed.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.02 21:38; 18.02 11:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Noh, epilepsia ei ole lastehaigus ega ka mitte \”igasugune\”, see on väga tõsine haigus, mille üle kurvastamine on täiesti asjakohane.
Aga mõtle sellele, et hoopis sinu laps on see, kes selle haigusega elama peab, mitte sina ise – temal on palju raskem. Talle on see eluksajaks, sinule emana mitte – ühel päeval alustab ju tema ka iseseisvat elu.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.02 11:17; 17.02 13:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]
Aga mõtle sellele, et hoopis sinu laps on see, kes selle haigusega elama peab, mitte sina ise – temal on palju raskem. Talle on see eluksajaks[/tsitaat]
See ongi ju põhjus, miks emasüda valutab.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ravimatute krooniliste haiguste üle kurvastamine ei ole eriti jätkusuutlik tegevus. Arusaadav, et teinekord teeb meele kurvaks, aga teha ei ole ikka mitte midagi ja sellega tuleb õppida koos elama nii, et see ongi elu loomulik osa, mitte midagi sellist, mille pärast kord päevas silmi pühkida. Minu lapsel on 1. tüübi diabeet, see vallandus juba enne 6. eluaastat, nüüdseks on laps teismeline. See tähendab igapäevast süstimist ja veresuhkru mõõtmist (keskmiselt 8 x päevas torge sõrmeotsa, 6 x umbes süsti teha – nõelad on tänapäeval küll hästi head). Ja see ei lähe kunagi üle, seni ei teata, miks see haigus vallandub ja kuidas seda oleks võimalik välja ravida. Ma ei lähe kunagi õhtul magama enne, kui olen ka nüüdsel teismelisel suhkru ära mõõtnud (siis ta ise juba magab, muul juhul mõõdab ise), tihti on suhkur madal ja tuleb ta üles ajada läbi une mahla jooma või kommi sööma, teistel juhtudel võib olla, et on vaja paar ühikut süsti teha. Vähemalt korra mõtlen magama minnes murelikult, et kõik ikka kenasti läheks. Aga ometi võin nentida, et on olemas hullemaid haigusi. Diabeediga saab laps rahulikult sportida, kõike süüa, allergiat ei ole. Halba enesetunnet saab tihti ravida vaid söögi-joogiga. See on hea pool. Halb pool on ikkagi see, et see olukord ei lähe ära ja mis veel hullem – kui peaks juhtuma midagi maailmas (mingil põhjusel peatuvad insuliini tarned tootjatelt), siis ootab piinarikas kustumine, sest diabeetik ei ela ilma insuliinita kaua.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

On teooriad, mille kohaselt on erinevad katsumused, sh haigused inimesele arenguvõimaluseks vaimsel teel. Laste haigusi seostab nt. L. Viilma vanemate omavaheliste suhetega. Millised on haigete laste vanemate omavahelised suhted?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja jah. Vanemate patud tuleb ikka laste kaelda nuhelda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]On teooriad, mille kohaselt on erinevad katsumused, sh haigused inimesele arenguvõimaluseks vaimsel teel. Laste haigusi seostab nt. L. Viilma vanemate omavaheliste suhetega. Millised on haigete laste vanemate omavahelised suhted?[/tsitaat]

No tere talv!
Mul on kodus 3 eluaegse meditsiinilise diagnoosiga last, lisaks veel praegu terve pesamuna. Kõik on tublid ja normaalsed lapsed. Nagu ka suhted minu ja mehe vahel. Me hoolime ja hoiame üksteist väga. Kui üldse millestki puudu jääb, siis oleks see nn roosa romantika! Mees lihtsalt väga reaalne-praktiline inimene. Me oleme oma rohkem kui 20 aastase koosoleku jooksul ikka väga vähe tülitsenud. Ma arvan, et peale laste sündi vist mitte kordagi tõsiselt! Kui selliste suhete peale peetakse normaalseks laste kroonilisi haigusi, siis selliste haigete tülide ja riidudega ümberringi peaks iga teine laps olema parandamatult haige!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.02 14:39; 15.02 18:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

No tere talv!
Mul on kodus 3 eluaegse meditsiinilise diagnoosiga last, lisaks veel praegu terve pesamuna. Kõik on tublid ja normaalsed lapsed. Nagu ka suhted minu ja mehe vahel. Me hoolime ja hoiame üksteist väga. Kui üldse millestki puudu jääb, siis oleks see nn roosa romantika! Mees lihtsalt väga reaalne-praktiline inimene. Me oleme oma rohkem kui 20 aastase koosoleku jooksul ikka väga vähe tülitsenud. Ma arvan, et peale laste sündi vist mitte kordagi tõsiselt! Kui selliste suhete peale peetakse normaalseks laste kroonilisi haigusi, siis selliste haigete tülide ja riidudega ümberringi peaks iga teine laps olema parandamatult haige! [/tsitaat]
no aga äkki on hoopis nii, et sellistel stabiilsetel peredel sünnivad erivajadustega lapsed, sest selline pere suudab nende probleemidega toime tulla ning lapse suureks kasvatada. lisaks liidab ühine hool vanemaid. tülidega perre selliseid lapsi ei lase loodus haigeid lapsi sündida, sest seal on niigi ärev olukord ning laps ei saaks seal turvalist kasvukeskkonda?
sry, kerge iroonia, ise ei usu sellist värki

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina oleks õnnelik, kui mu lapsel oleks nii tühine haigus, nagu epilepsia või diabeet. Ma saan aru, et tegelikult on need rasked haigused ja põhjustavad palju vaeva ning muret. Aga neid on ometi võimalik rohtudega kontrolli all hoida ja vähemalt mingi ajani enamvähem normaalset elu elada.
Minu laps on raske vaimupuudega autist ja ei saa iial oma elust mitte ühtegi hetke tavalise inimese elu elada. Nagu ka mina enam ei saa, sest pean teda hooldama, kuni oma surmani.

Ma arvan, et igal emal on õigus nutta ja kurvastada, kui ta lapsel on raske ravimatu haigus. Nutmine ja kurvastamine ei ole kuritegu. Ja loomulikult iga ema loodab oma südames, et laps saab terveks, ka siis kui mingit lootust ei ole.
See on lein, mida ravimatult haigete laste emad tunnevad ja sellest ei ole võimalik kunagi päriselt üle saada. Ei pea iga hinna eest mõistlik ja ratsionaalne olema. Kõik tunded on lubatud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

No tere talv!
Mul on kodus 3 eluaegse meditsiinilise diagnoosiga last, lisaks veel praegu terve pesamuna. Kõik on tublid ja normaalsed lapsed. Nagu ka suhted minu ja mehe vahel. Me hoolime ja hoiame üksteist väga. Kui üldse millestki puudu jääb, siis oleks see nn roosa romantika! Mees lihtsalt väga reaalne-praktiline inimene. Me oleme oma rohkem kui 20 aastase koosoleku jooksul ikka väga vähe tülitsenud. Ma arvan, et peale laste sündi vist mitte kordagi tõsiselt! Kui selliste suhete peale peetakse normaalseks laste kroonilisi haigusi, siis selliste haigete tülide ja riidudega ümberringi peaks iga teine laps olema parandamatult haige! [/tsitaat]

Miks sa levitasid teadlikult 3 korda veel oma haigeid geene? Vot see on küll midaig, mida tuleks trahvida!!!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei tea kas see sind lohutab veidi. Tean kedagi, kellel diagnoositi keskkooli ajal epilepsia, lähemalt teda ei tunne, kuid tean, et ta lõpetas edukalt Tartu Ülikooli ja praegu töötab kõrgel ametikohal.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]On teooriad, mille kohaselt on erinevad katsumused, sh haigused inimesele arenguvõimaluseks vaimsel teel. Laste haigusi seostab nt. L. Viilma vanemate omavaheliste suhetega. Millised on haigete laste vanemate omavahelised suhted?[/tsitaat]

Mulle tundub, et Viilma ise oli aimselt haige inimene kui selliseid jaburusi välja mõtles.

Nt alkohoolikute pere, ema-isa kaklevad kogu aeg – aga lapsed tyerved kui purikad.
Või siis teineteist austav ja armastav paar – aga lapsel mingi krooniline haigus.
Kus siin loogika on?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Miks sa levitasid teadlikult 3 korda veel oma haigeid geene? Vot see on küll midaig, mida tuleks trahvida!!![/tsitaat]
Vabanda, aga sel juhul oleks tulnud sinu vanemad suisa vangi panna…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sellist arutelu on hea lugeda, loomulikult mõtlen, et on ju palju hullemaid haigusi kui epilepsia, aga see mure oma lapse tuleviku pärast on ju suur…( nagu keegi siin juba kirjutas ka) Kõik oli ju korras, nii sündides kui mõni aasta veel hiljemgi, see teeb haiget. Muidu on ta arukas ja väga sotsiaalne tüdruk, aga rohtudel on ka kõrvalmõjusid… ja tundub, et ka nende rohtudega, mis tal nüüd 9 kuud on olnud ei ole veel hood kadunud(temal põhiliselt öösiti ja suu piirkonnas ainult) selle aja jooksul on 3-4 hoogu olnud ja arst paneb tõenäoliselt midagi veel juurde.
Aga tänan kõiki vastajaid ja soovin meile kõigile jõudu positiivselt mõelda, nagu keegi siin ka juba mainis.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ahjaa, meil mehega suhted väga head, ta on väga rahulik ja suudab lastega rahulikult vestelda ja oma positiivsusega neid paljuski toetada

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Noh, epilepsia ei ole lastehaigus ega ka mitte \”igasugune\”, see on väga tõsine haigus, mille üle kurvastamine on täiesti asjakohane.
Aga mõtle sellele, et hoopis sinu laps on see, kes selle haigusega elama peab, mitte sina ise – temal on palju raskem. Talle on see eluksajaks, sinule emana mitte – ühel päeval alustab ju tema ka iseseisvat elu. [/tsitaat]

Lollakas oled, tõsiselt ka nii rumalad inimesed siin ringi liiguvad? Kas selline mõte saab kuidagi ühele armastavale emale olla lohutuseks, et haigus on lapse probleem ja saaks juba suureks, kaob probleem ema jaos üldse. Ma keeldun uskumast, et nii rumalaid naisi mööda maad ringi liigub

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Soovitan otsida omasuguseid lapsevanemaid. Koos on kergem.
Minul on kodus 2 autistlike joontega last kes vist jäävad minust sõltuma ka täiskasvanuna.Üks neist on juba täiskasvanud.Ja temaga on isegi rohkem probleeme ku ioli siis kui ta laps oli.Mind aitab kui suhtlen sama saatusega lapsevanematega, jagama koos muresid , teeme koos üritusi.St suhtleme lapsevanemate loodud MTÜ raames palju.
Näiteks leidsin sinu puhul googeldades järgmise MTÜ kontaktid.http://www.epilepsialiit.ee/
http://www.kopsuliit.ee/
Kodus üksi nutta pole mõtet, see ei aita sinu lapsi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Miks sa levitasid teadlikult 3 korda veel oma haigeid geene? Vot see on küll midaig, mida tuleks trahvida!!![/tsitaat]

Trahvida tuleks selliseid haigeid vaimuvälgatusi!
Meie riigis ei ole kahjuks võimalik eriti lihtsalt teha selliseid geeniuuringuid, millega pere planeerimise ajal saaks teada tulevaste laste tulevikus haigestumist!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.02 14:39; 15.02 18:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]manulii kirjutas:[/small]
[tsitaat]Kõik oli ju korras, nii sündides kui mõni aasta veel hiljemgi, see teeb haiget. [/tsitaat]
No kuule, sa ei arva ju ometi tõsiselt, et oleks kergem, kui ta juba sündides haige oleks olnud? Kujutan ette, kuidas su sõnad võivad haiget teha inimestele, kelle lastel juba sündides või isegi enne seda on diagnoositud raske ravimatu haigus. Nagu nemad oleks lapse haiguse siis kuidagi rohkem ära teeninud?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei mõelnud üldse nii, viimane kägu, keegi pole seda ära teeninud. Väljndasin vist ennast natuke valesti….

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tean mõnda täiskasvanud epilepsia haiget inimest- üks raske epileptik ja teisel natuke kergemini asi läinud. See kellel raskem, sellest ma rääkida ei tahagi, aga see selleks. Tollel epileptikul, kelle on raske epilepsia on ka hood tugevad ja neid on päevas palju- teil ei pruugi üldse nii minna.
Epilepsia puhul oleneb haiguse kulg/raskus hoogude sagedusest. Halb asi on see, et iga hoog hävitab intellekti tasapisi, aga ei ole vaja karta ja nutta sellepärast, sest et alati võib ka hästi minna ja epilepsia võib kontrolli alla saada. Tänapäeval on olemas rohud millega neid hoogusid ohjatakse.
Astmast niipalju, et mu abikaasa on astma haige ja rohtudega on see täiesti kenasti kontrolli all ja saab tööl käija ja kõike teha.
Astma tal lapsest saati.
Lihtsalt nende asjadega tuleb leppida ja õppida sellega koos elama/sellise lapsega ja selle haigusega koos elama ja kohanema selle järgi.
Ja soovitaks ka otsida tugirühmasid samasuguste muredega inimestest. Koos on kergem.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Lollakas oled, tõsiselt ka nii rumalad inimesed siin ringi liiguvad? Kas selline mõte saab kuidagi ühele armastavale emale olla lohutuseks, et haigus on lapse probleem ja saaks juba suureks, kaob probleem ema jaos üldse. Ma keeldun uskumast, et nii rumalaid naisi mööda maad ringi liigub[/tsitaat]
Lollakas oled sa ikka ise. Kust sa võtad, et ma kedagi lohutada üritan?
Kurvastav ema ei ole oma lapsele heaks toeks, selles on asi. Tegutseda on vaja, mitte halada.
On masendav, kui palju halemeelseid rumalaid naisi siin liigub.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.02 11:17; 17.02 13:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olin epilepsiaga laps. Epilepsia diagnoositi 3-aastaselt (va\”ljendus yhe na\”opoole) krampides. Lapseajast meenub, et s6in kolm korda pa\”evas 3-4 tabletti, regulaarselt ka\”isin ajulainete uuringul ( nimetust ei ma\”leta – pime ruum, valgussa\”hvatused, klemmid pea kyljes. Kui hoog oli, siis oli paha, kuid muidu ei tundnud end teistmoodi v6i kuidagi 6nnetuna. Ema elas seda palju raskemini yle kui mina, hoidis mind \”vati sees\”, lasteaeda, laagritesse, muusikakooli ei lasknud. P6hikooli ajal ja\”i hoogusid va\”hemaks, l6puks lakkasid. Mind tunnistati terveks. Hiljem pole krampe olnud. Elu on la\”inud kenasti. Mul on tore pere, kolm last, meeldiv too\”\”, magistrikraad. Ka nii v6ib minna. Soovin Sulle k6ike k6ige paremat!

Vabandan eestikeelse klaviatuuri puudumise pa\”rast:)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, teatud kergematest epilepsiavormidest kasvatakse välja. Sõbra kaudu tean ka nö alternatiivlähenemistest, mis seostavad epilepsia lapse ja ema vaheliste suhetega seotud probleemidega ja loevad epilepsiahoogu nö pingeväljenduseks/-maanduseks. On inimesi, kes on abi saanud nt Veet Manolt. Eks proovitakse ju kõike, kuigi Mano küll odav pole, aga vanema süda on rahul, kui ta kõik oma lapse heaks ära proovib.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sulle eelviimane kägu, sellised juhtumid annavad emadele ainult jõudu, ma loodan ise ka, et ta kasvab sellest välja… aga seal uneuuringutel (klemmid pea küljes) avastati tal neid koldeid ajus küll. Aga see hoog on tõesti ainult öösiti olnud ja suu tõmblusena, vahel ka vasak käsi on liikunud. Aga tänan kõiki arvamuse avaldajaid, eks ma ikka suhtlen nende vanematega kellel sarnane probleem, see aitab palju.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]manulii kirjutas:[/small]
[tsitaat]Sünnib terve laps ja tundub et elu on lill….siis saab tüdruk 6 aastaseks ja tal diagnoositakse epilepsia. (oli kaks kahtlast hoogu ja tehti EEG, selle tulemusel siis)ja teine tüdruk on kuni 6 aastani terve ja siis tekib salapärane kopsupõletik, palavikku ei ole, kuulamisel midagi ei kuule, ainult et laps köhis juba pikalt ja röntgenipilt näitas kopsus põletikku, pärast põhjalikke uuringuid nüüd juba 4 aastat allergilise astma diagnoosiga. Ja loen siit perekoolist ka. et paljudel lastel igasuguseid haigusi, emad on kurvad ja loodavad ikka, et ehk tema laps saab terveks. Ja see tunne, et sa ei saa oma last kuidagi terveks teha, see tekitab nututuju…[/tsitaat]

Saab veel hullem olla…
Minul on 3 diagnoosiga last. Ühel sama haigus mis sinu lapsel. Ja veel hullem on see, et haigus on minult päritud.
Rasedaks jäädes jooksin kõikvõimalikud arstid läbi, et teada saada, kui suur võimalus on, et laps sünnib sama haigusega. Kõik ütlesid ühte: ei ole probleemi, teil on nii kerge varjant, loomulikult sünnitage. Nüüd elan oma süümepiinadega… Tegelikult harjub ka nendega. Saatuselööke küll ja küll tulnud, naudin päevi kui kõik on hästi, sest kui hullem tuleb, tuleb see nii kui nii, ei ole mõtet ette karta.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.02 22:48; 17.02 22:52;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Trahvida tuleks selliseid haigeid vaimuvälgatusi!
Meie riigis ei ole kahjuks võimalik eriti lihtsalt teha selliseid geeniuuringuid, millega pere planeerimise ajal saaks teada tulevaste laste tulevikus haigestumist! [/tsitaat]

Geeniuuring on mingis mõttes \”posimine\”. Minu isal oli epilepsia, minul, minu lapsel – geeniuuring tehtud ja selle järgi on kõik ok.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.02 22:48; 17.02 22:52;
To report this post you need to login first.
Postitas:

teemaalgataja, tean, mida sa tunned. laps oli 3aastane, kui algasid ‘hood’. kahtlustati epilepsiat, uuringud seda ei kinnitanud. lõpuks leiti hoopis aju väärareng ja see põhjustas neid hoogusid. ma mäletan, kuidas nutsin. praegu laps 10ne, see väärareng otseselt ta elu ei sega – väsib ainult rutem ja pea valutab, veidi probleeme tasakaalu ja peenmotoorikaga jms, aga samas on kooli õppetöös hästi tubli. ravi otseselt ei olegi, operatsioon võib leevendada peavalu jms häirivaid kõrvalmõjusid, aga ei pruugi.
ma olen unustanud selle nutu ja leina ja võtan last just sellisena, nagu ta on:)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]manulii kirjutas:[/small]
[tsitaat] see hoog on tõesti ainult öösiti olnud ja suu tõmblusena, vahel ka vasak käsi on liikunud. [/tsitaat]Huvi pärast lihtsalt küsin – kuidas te oskasite sellise asjaga üldse arsti poole pöörduda? Kas mitte igal inimesel magades vahel kusagilt ei tõmble? Isegi meie kass tõmbleb.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.02 21:38; 18.02 11:22;
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 35 )


Esileht Koolilaps Igasuguste lastehaigustega on kohtavalt raske leppida :(

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.