Esileht Ilu ja tervis Igemetasku puhastus

Näitan 21 postitust - vahemik 1 kuni 21 (kokku 21 )

Teema: Igemetasku puhastus

Postitas:

Hambaarstil selgus, et mul on tarvis hambakivi eemaldada hambaigeme seest. Ige on kergelt paistes, arsti sõnade kohaselt on tasku sees toidujääke ja hambakivi. Kes on lasknud teha, kas on väga ebameeldiv või valus? Arst ütles, et teeb tuimestusega. Kas tulemus saabub kohe või peab käima mitu korda?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ühe visiidi jooksul puhastatakse kogu suu ära. Suuhügienist või arst ütleb kas on valus või mitte. Ultraheliaparaadiga puhastades võib ebameeldivustunnet või kerget valu olla tunda. Minul ei ole kunagi see protseduur valus olnud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ühe visiidi jooksul puhastatakse kogu suu ära. Suuhügienist või arst ütleb kas on valus või mitte. Ultraheliaparaadiga puhastades võib ebameeldivustunnet või kerget valu olla tunda. Minul ei ole kunagi see protseduur valus olnud.

kui ainult ühel hambal vaja teha, siis saad jah ühe visiidiga tehtud, aga see on küll jama, et terve suu tehakse ühe visiidiga – sel juhul on tegemist lihtsalt hambakivi eemaldamisega, mitte igemetaskutest eemaldamisega. pealegi ei eemalda kivi igemetaskutest hügienist, seda teevad arstid (ja mitte lihtsalt arstid, vaid vastava spetsialiseerumisega arstid).

oma kogemusest võin öelda, et otseselt valus ei ole, tuimestusega ju tehakse, aga vägagi ebameeldiv on. alguses tahtsin, et tehtaks pool suud korraga, aga tegelikult tõesti ei jaksa seal istuda nii kaua ja reeglina tehaksegi pool kaart ehk veerand suud korraga. eelnev kehtib muidugi juhul, kui kivi on paljude hammaste all, mitte üksikute.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 29.02 12:36; 04.03 11:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen skeptiline selle protseduuri suhtes ja pole lasknud teha. Toidujäägid kogunevad igemetaskusse, koguaeg ju kogunevad sel juhul ja koguaeg vaja iget surkida ja vigastada, mis teatavasti just põletikku ja baktereid tekitada võib. Tundub lihtsalt selline järgmine tulus äri. Kes neid vanasti puhastas, ei keegi ja ei juhtunud midagi.

+3
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 29.02 18:08; 02.03 11:56; 02.03 13:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen skeptiline selle protseduuri suhtes ja pole lasknud teha. Toidujäägid kogunevad igemetaskusse, koguaeg ju kogunevad sel juhul ja koguaeg vaja iget surkida ja vigastada, mis teatavasti just põletikku ja baktereid tekitada võib. Tundub lihtsalt selline järgmine tulus äri. Kes neid vanasti puhastas, ei keegi ja ei juhtunud midagi.

See on küll lollus.
Kui hambakivi igeme alt ei eemaldata ja igemetaskutest on tulemuseks paradontiit, mis vôib tähendada hammaste kaotust.
Vanasti tôesti ei osatud puhastusprotseduuridele tähelepanu pöörata ja paljud inimesed kaotasid pealtnäha terved hambad.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tõenäoliselt suu ka lehkab, millest sa ise aru ei saa. Lase eemaldada. Küsi tuimestust, see pole valus. Ebamugav võib olla küll, aga pärast on puhas ja haisuvaba suu. Edasi käi korra aastas hügienisti juures. Muul ajal kasuta hambaniiti igal pesukorral.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ühe visiidi jooksul puhastatakse kogu suu ära. Suuhügienist või arst ütleb kas on valus või mitte. Ultraheliaparaadiga puhastades võib ebameeldivustunnet või kerget valu olla tunda. Minul ei ole kunagi see protseduur valus olnud.

kui ainult ühel hambal vaja teha, siis saad jah ühe visiidiga tehtud, aga see on küll jama, et terve suu tehakse ühe visiidiga – sel juhul on tegemist lihtsalt hambakivi eemaldamisega, mitte igemetaskutest eemaldamisega. pealegi ei eemalda kivi igemetaskutest hügienist, seda teevad arstid (ja mitte lihtsalt arstid, vaid vastava spetsialiseerumisega arstid).

oma kogemusest võin öelda, et otseselt valus ei ole, tuimestusega ju tehakse, aga vägagi ebameeldiv on. alguses tahtsin, et tehtaks pool suud korraga, aga tegelikult tõesti ei jaksa seal istuda nii kaua ja reeglina tehaksegi pool kaart ehk veerand suud korraga. eelnev kehtib muidugi juhul, kui kivi on paljude hammaste all, mitte üksikute.

Mul küll eemaldati ühe visiidiga hambataskutest kogu suu ulatuses. Võbolla mul siis ei olnud seda nii palju. Ta ju teeb selle masinaga ja siis ainult natuke käsitsi, miks see ühe hamba tegemine nii kaua peaks võtma, et tervet suud ei jõua? Eriti valus ka ei olnud, tuimestust ei tehtud, selline natuke sügelev valu oli.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 01.03 19:39; 01.03 19:41; 02.03 12:34; 09.03 22:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen skeptiline selle protseduuri suhtes ja pole lasknud teha. Toidujäägid kogunevad igemetaskusse, koguaeg ju kogunevad sel juhul ja koguaeg vaja iget surkida ja vigastada, mis teatavasti just põletikku ja baktereid tekitada võib. Tundub lihtsalt selline järgmine tulus äri. Kes neid vanasti puhastas, ei keegi ja ei juhtunud midagi.

Aga kui hambad parodontiidi tagajärjel ära kukuvad on parem? Mul enne protseduuri igemed veritsesid pesu ajal ja üks koht, kus rohkem kivi oli sügeles kogu aeg, aga peale seda protseduuri pole enam kordagi olnud sellist asja. Mingit põletikku ega muud sellist asja küll ei tekkinud hiljem.

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 01.03 19:39; 01.03 19:41; 02.03 12:34; 09.03 22:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen skeptiline selle protseduuri suhtes ja pole lasknud teha. Toidujäägid kogunevad igemetaskusse, koguaeg ju kogunevad sel juhul ja koguaeg vaja iget surkida ja vigastada, mis teatavasti just põletikku ja baktereid tekitada võib. Tundub lihtsalt selline järgmine tulus äri. Kes neid vanasti puhastas, ei keegi ja ei juhtunud midagi.

See puhastus on väga oluline protseduur. Noorena mul igemed veritsesid. Kui seda puhastust ei okeks tehtud, oleks hakanud igemepõletik tekkima ja lõpuks kukuvad hambad välja. Nüüd mul tehakse iga-aastaselt hambakivi eemaldust ja enam ei veritse midagi. Õnneks olen siinsesse aega sündinud, 50 aastat tagasi oleks mul siis hambad lõpuks välja kukkunud. Sellega kaasneb ka halb lõhn suus.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

Toidujäägid kogunevad igemetaskusse, koguaeg ju kogunevad sel juhul ja koguaeg vaja iget surkida ja vigastada, mis teatavasti just põletikku ja baktereid tekitada võib. T

Ajad põhjuse ja tagajärje segamini!

Toidujäägid põhjustavad põletiku ja bakterid. Surkimine (pole vaja vigastada, puhastada on vaja) hoiab bakterid ja põletiku eemal.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 02.03 10:56; 03.03 19:45;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Toidujäägid kogunevad igemetaskusse, koguaeg ju kogunevad sel juhul ja koguaeg vaja iget surkida ja vigastada, mis teatavasti just põletikku ja baktereid tekitada võib. T

Ajad põhjuse ja tagajärje segamini!

Toidujäägid põhjustavad põletiku ja bakterid. Surkimine (pole vaja vigastada, puhastada on vaja) hoiab bakterid ja põletiku eemal.

Siis oleks vast juba mõeldud ka sellele, et peale puhastamist oleks võimalik need igemetaskud üleüldse sulgeda, et enam toidujääke sisse ei pääseks ja ei peaks iga mõne aja tagant suuri summasid kasseerima.
Vanasti olid inimestel tervemad hambad. Pole ka kuulnud kelleltki, kel oleks vanal ajal igemetega probleeme olnud. Ehk teeks hoopis selgeks, et mis konkreetselt põhjustab igemehaigusi nüüdsel ajal ja neid pigem ära hoida. Olen veendunud, et tänapäeval hoolitsetakse oma suuhügieeni eest palju rohkem kui see oli vanasti, aga ometi on nüüd just igasuguseid igemehaiguseid ja hambad palju hullemas seisus.
Kui igemed veritsevad hambapesuga, siis on liiga tugev hambahari ja sellega kahjustataksegi igemeid. Võimalik, et ka vale hambapasta on. On ka olemas põletikevastaseid hambapastasid. Esmalt küll ei läheks igemete vigastamise kallale ja igemetaskusse veelgi suuremaid vahesid tekitama, et siis ongi näpp antud ja läheb terve käsi sellele protseduurile.

0
-8
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 29.02 18:08; 02.03 11:56; 02.03 13:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Toidujäägid kogunevad igemetaskusse, koguaeg ju kogunevad sel juhul ja koguaeg vaja iget surkida ja vigastada, mis teatavasti just põletikku ja baktereid tekitada võib. T

Ajad põhjuse ja tagajärje segamini!

Toidujäägid põhjustavad põletiku ja bakterid. Surkimine (pole vaja vigastada, puhastada on vaja) hoiab bakterid ja põletiku eemal.

Siis oleks vast juba mõeldud ka sellele, et peale puhastamist oleks võimalik need igemetaskud üleüldse sulgeda, et enam toidujääke sisse ei pääseks ja ei peaks iga mõne aja tagant suuri summasid kasseerima.

Vanasti olid inimestel tervemad hambad. Pole ka kuulnud kelleltki, kel oleks vanal ajal igemetega probleeme olnud. Ehk teeks hoopis selgeks, et mis konkreetselt põhjustab igemehaigusi nüüdsel ajal ja neid pigem ära hoida. Olen veendunud, et tänapäeval hoolitsetakse oma suuhügieeni eest palju rohkem kui see oli vanasti, aga ometi on nüüd just igasuguseid igemehaiguseid ja hambad palju hullemas seisus.

Kui igemed veritsevad hambapesuga, siis on liiga tugev hambahari ja sellega kahjustataksegi igemeid. Võimalik, et ka vale hambapasta on. On ka olemas põletikevastaseid hambapastasid. Esmalt küll ei läheks igemete vigastamise kallale ja igemetaskusse veelgi suuremaid vahesid tekitama, et siis ongi näpp antud ja läheb terve käsi sellele protseduurile.

Et kui ma enne pesin täpselt sama harjaga kui nüüd, aga nüüd enam igemed peale puhastust ei veritse, siis see on hambaharja süü ikkagi? Naljatilk oled. Sry, aga mul on tunne, et sa ei ole üldse kursis teemaga. Lihtsalt ära mine hambaarsti juurde, kui ei taha – mulle isiklikult meeldib, kui mul hambad on.

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 01.03 19:39; 01.03 19:41; 02.03 12:34; 09.03 22:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Toidujäägid kogunevad igemetaskusse, koguaeg ju kogunevad sel juhul ja koguaeg vaja iget surkida ja vigastada, mis teatavasti just põletikku ja baktereid tekitada võib. T

Ajad põhjuse ja tagajärje segamini!

Toidujäägid põhjustavad põletiku ja bakterid. Surkimine (pole vaja vigastada, puhastada on vaja) hoiab bakterid ja põletiku eemal.

Siis oleks vast juba mõeldud ka sellele, et peale puhastamist oleks võimalik need igemetaskud üleüldse sulgeda, et enam toidujääke sisse ei pääseks ja ei peaks iga mõne aja tagant suuri summasid kasseerima.

Vanasti olid inimestel tervemad hambad. Pole ka kuulnud kelleltki, kel oleks vanal ajal igemetega probleeme olnud. Ehk teeks hoopis selgeks, et mis konkreetselt põhjustab igemehaigusi nüüdsel ajal ja neid pigem ära hoida. Olen veendunud, et tänapäeval hoolitsetakse oma suuhügieeni eest palju rohkem kui see oli vanasti, aga ometi on nüüd just igasuguseid igemehaiguseid ja hambad palju hullemas seisus.

Kui igemed veritsevad hambapesuga, siis on liiga tugev hambahari ja sellega kahjustataksegi igemeid. Võimalik, et ka vale hambapasta on. On ka olemas põletikevastaseid hambapastasid. Esmalt küll ei läheks igemete vigastamise kallale ja igemetaskusse veelgi suuremaid vahesid tekitama, et siis ongi näpp antud ja läheb terve käsi sellele protseduurile.

No minu hügienist selgitas seda umbes nii, et kui puhastatakse igemete alt, igemetaskuid, siis eemaldatakse kivi ja sodi ning ige liibub paremini hamba külge ja ei jää hamba ja igeme vahele nii suurt vahet, kuhu toit sisse pressima ja kivi moodustuma hakkab.

Mis puutub protseduuri endasse, siis minu teada tehakse seda küll tuimestusega, sest see on ikka valus, ja isegi tavaline hambakivi eemaldamine selle ultraheliaparaadiga või mis ta on, on minu jaoks juba õuduse tipp. See valu on ikka suht räige. Eks valulävi ole inimestel erinev, ja kuna ma olen piisavalt kogenud nõukaaegset hambaravi, siis minu jaoks pole olemas hullemat valu kui hammastega seotud valu. Mõni teine vbl ütleks jah selle kohta, et natuke nagu sügeles ainult, aga minul käib ikka luust ja lihast läbi. Siiani pole ma veel igemetaskuid lasknud puhastada, ainult tavalist hambakivi eemaldamist ja hammaste puhastamist olen hügienisti juures lasknud teha, aga sealtki tulen alati ära vähemalt kilo kergemaks higistanuna…

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 02.03 12:51; 04.03 14:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Toidujäägid kogunevad igemetaskusse, koguaeg ju kogunevad sel juhul ja koguaeg vaja iget surkida ja vigastada, mis teatavasti just põletikku ja baktereid tekitada võib. T

Ajad põhjuse ja tagajärje segamini!

Toidujäägid põhjustavad põletiku ja bakterid. Surkimine (pole vaja vigastada, puhastada on vaja) hoiab bakterid ja põletiku eemal.

Siis oleks vast juba mõeldud ka sellele, et peale puhastamist oleks võimalik need igemetaskud üleüldse sulgeda, et enam toidujääke sisse ei pääseks ja ei peaks iga mõne aja tagant suuri summasid kasseerima.

Vanasti olid inimestel tervemad hambad. Pole ka kuulnud kelleltki, kel oleks vanal ajal igemetega probleeme olnud. Ehk teeks hoopis selgeks, et mis konkreetselt põhjustab igemehaigusi nüüdsel ajal ja neid pigem ära hoida. Olen veendunud, et tänapäeval hoolitsetakse oma suuhügieeni eest palju rohkem kui see oli vanasti, aga ometi on nüüd just igasuguseid igemehaiguseid ja hambad palju hullemas seisus.

Kui igemed veritsevad hambapesuga, siis on liiga tugev hambahari ja sellega kahjustataksegi igemeid. Võimalik, et ka vale hambapasta on. On ka olemas põletikevastaseid hambapastasid. Esmalt küll ei läheks igemete vigastamise kallale ja igemetaskusse veelgi suuremaid vahesid tekitama, et siis ongi näpp antud ja läheb terve käsi sellele protseduurile.

Et kui ma enne pesin täpselt sama harjaga kui nüüd, aga nüüd enam igemed peale puhastust ei veritse, siis see on hambaharja süü ikkagi? Naljatilk oled. Sry, aga mul on tunne, et sa ei ole üldse kursis teemaga. Lihtsalt ära mine hambaarsti juurde, kui ei taha – mulle isiklikult meeldib, kui mul hambad on.

Seda muidugi, et igaüks ise teab, et mis teeb. Lihtsalt väljendasin enda isiklikku seisukohta. Olen ka käinud igemeid kontrollimas. Midagi paha ei leitud, ei veritse ka need, aga eks muidugi, kui juba minna, siis pakutakse ka teenust, et mida võiks ikkagi teha, kuigi midagi ei leita. Hambad on pikenenud, igemed taandunud, sellepärast läksin. Otsest põhjust polnudki, aga pakuti, et võiks ju teha igemetasku puhastuse. Tänan, ei. Igaks juhuks ei tee.
Ühte inimest tean, kel oli agressiivne parodontiit ja mitte miski sellele ei aidanud. Kaotaski hambad ja pandi implantaadid. Ainult bakteritest see ka ei tule, igemehaigused on ka geneetilised. Suu lehkama võib panna ka haige magu, reflukshaigus jne.

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 29.02 18:08; 02.03 11:56; 02.03 13:11;
To report this post you need to login first.

Ainult bakteritest see ka ei tule, igemehaigused on ka geneetilised

Ohjeerum küll, no mis me sinuga ikka vaidleme. Aga igaks juhuks söövita endale mällu, et ilma bakteriteta ei ole ka põletikku! Agressiivne põletik tähendab rohkelt baktereid ja väga halba suuhügieeni mis on kestnud juba mõnda aega.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 02.03 10:56; 03.03 19:45;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Võeh, pole kuulnudki sellisest asjast – kuidas saab toit igeme alla sattuda? ????

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Agressiivne põletik tähendab rohkelt baktereid ja väga halba suuhügieeni mis on kestnud juba mõnda aega.

vaidlen vastu, abs ei pea olema tegemist pikaajalise ja väga halva suuhügieeniga. mul ei ole igemealuse hambakivi tekkeks leitud mitte ühtegi põhjust, pesen nagu segane (oma varasema ignorantse püüdlikkusega olen juba hambakaelad paljaks harjanud; jaa, on küll pehme hari), aga kivi tekib ikka. hakkas tekkima pärast kolmandat rasedust, millega kaasnesid ka muud muudatused organismis. praegu polegi muud teadmist, kui et sülje koostis on muutunud. tõsi antibakteriaalset ravi ei ole mulle tehtud, võib olla oleks sellest abi.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 29.02 12:36; 04.03 11:48;
To report this post you need to login first.

Võeh, pole kuulnudki sellisest asjast – kuidas saab toit igeme alla sattuda? ????

Minu jaoks ka imestamapanev jutt. Mul on igemed tihedalt hammaste ümber, kuidas see toit igeme sisse sattuda saab?

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nojah, kellel selliseid probleeme pole, ei kujuta ettegi. Aga käib see asi umbes nii: kui inimene harjab hambaid hooletult ja katt koguneb igeme ääre lähedale hammastele või on nt sülje koostis selline, et hambakivi tekib kergemini, siis see värk seal koguneb ja koguneb ja hakkab suruma iget allapoole ja sellega n-ö lükkab iget veidi eemale hambast. Ja sinn ahakkabki kogunema imepisikesi toiduosakesi ja see muudkui kasvab seal suuremaks, surudes iget ühe rohkem hambast eemale. Mõnel on igemete taandumine probleemiks jka ilma hambakivita ja jällegi mustus koguneb kergemini just sinna igemetaskusse.
Siis ongi vajadus puhastada sügavuti. Ja paljud inimesed ehk ei teagi, et hambakivi võib tekkida mitte ainult igeme äärde, vaid lausa igemetasku sisse hamba külge. Nad vbl ei teagi, et neil seal seda on.
Ja ka hambumus loeb. Kui ikka hambad puseriti, siis nendes kohtades, kus on liialt väiksed vahed, koguneb jällegi mustus kergesti.
Õnnelikud on need, kellel eriti hambakivi ei teki. Minul tekib, pean laskma eemaldada. Ise seda kätte ei saa, harja või veriseks end.

+5
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 02.03 12:51; 04.03 14:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on tehtud kaks korda kahes jaos – ülemised ja alumised hambad. Valu on üsna räige ultraheli puhul, aga ei midagi ebamaist. Tuimestust pole pakutud, ei tahaks ka.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on tehtud kaks korda kahes jaos – ülemised ja alumised hambad. Valu on üsna räige ultraheli puhul, aga ei midagi ebamaist. Tuimestust pole pakutud, ei tahaks ka.

Hm, võibolla mul ei olnud siis ultrahelimasin, sest kõik ütlevad, et valus, aga mul väga ei olnud. Kasutati mingit masinat, mis nagu raputas lahti selle.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 01.03 19:39; 01.03 19:41; 02.03 12:34; 09.03 22:00;
To report this post you need to login first.
Näitan 21 postitust - vahemik 1 kuni 21 (kokku 21 )


Esileht Ilu ja tervis Igemetasku puhastus