Esileht Rasestumine ja lapse ootamine II trimestri testid ja uuringud

Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )

Teema: II trimestri testid ja uuringud

Postitas:

Tere! Olen jõudnud otsaga teise trimestrisse, mis mind nüüd ees ootab lisaks loote anatoomiale 19-21. nädalal? Oscar sai tehtud, oli korras. Ka esimesed pissi- ja vereproovid antud. Järgmiseks ämmaemanda visiidiks, 14+ näd neid ei nõutud

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 03.03 10:18; 03.03 12:41; 03.03 13:21; 03.03 13:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas sa ämmaemanda juures ei käi, kes sulle seda seletaks? Kes su rasedust jälgib? Kas siiamaani oled olnud “omapead”?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 03.03 10:48; 03.03 13:16; 03.03 13:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on kohe looteanatoomia UH tulemas, 20+0 nädalat hetkel. Seni on olnud 4 arstivisiiti ja 1 visiit ämmaemanda juurde, kuklavoldi UH ja GTT analüüs. Seda viimast tehakse vaid siis, kui on varasemalt veresuhkruga probleeme olnud, muidu ei tehta 1. trimestril, kui kõik ok.
Kui GTT välja jätta, siis ongi senimaani kõik tavapäraselt läinud ja rohkem visiite ilma põhjuseta ei tehtagi. Pissiproovi polegi veel andnud, kuigi oleks võinud, arst küsis viimati, et kas tehtud. Mina ei teadnud, et peaks seda tegema ja seega ei teinud. Viimasel visiidil kuulati beebi südamelööke doppleriga, mõõdeti kõhtu ja emakapõhja kõrgust. Varasemalt on vaadatud UH-ga kas kõik ok, kuigi see pole tingimata vajalik. Küsiti kas soovin ja soovisin.
Peale looteanatoomia UH on tulemas mul veel arstivisiit, ilmselt uus GTT ja kas üks ämmaemanda või arstivisiit. Pissiproovi peab ka nüüd kindlasti andma.
Muud mu teada tulemas enne 3. trimestrit pole. Selline on raseduse jälgimine olnud korduvrasedal, kel kõik normis ja tavapärane (välja arvatud see veresuhkru võimalik probleem). Eelmine rasedus oli nii ammu, et selle jälgimist detailselt ei mäleta ja üht-teist on nagu muutunud ka.

Kui tahad veel lugeda kuidas 2.trimestril rasedust peaks jälgitama, siis on netis saadaval selline materjal: https://www.sm.ee/sites/default/files/content-editors/eesmargid_ja_tegevused/Tervis/Tervishoiususteem/raseduse_jalgimise_juhend_2011.pdf alates lk 32 on 2. trimestri visiitidest jms juttu. Muud juttu on seal ka, peaks isegi huvi pärast lugema.

Mulle ka arst suurt midagi ei seleta kuidas jälgimine pikemas plaanis toimub. Tema räägib ainult järgmisest visiidist ja saatekirja vajavatest uuringutest (GTT, KV ja LA ultrahelid). Ämmaemand rääkis natuke põhjalikumalt umbes 14. nädala kanti. Siis sain rasedakaardi (raamatu) ja visiit kestis ligi tunni: mõõtis, vaatas, rääkis, täitis pabereid jne.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sellepärast ju küsingi, et mulle pole midagi seletatud ja loomulikult uurin ka koha peal, kui järgmisel korral lähen. 7. nädal tuvastas naistearst raseduse sh südamelöögid. 10. nädalal käisin ämmaemanda juures, siis võeti mind arvele, proovid olid korras, uuriti põetud haigusi ja mõõdeti vererõhku. Kokku kuni 20min kestis visiit ja eelseisvast ei räägitud midagi. Uuriti veel, kas lähen Oscarit tegema ja et teavitaksin siis teda järgmisel visiidil tulemustest. Oscari tegin teises linnas. Nüüd olengi uue ämmaemanda visiidi ootel. Mulle tundub, et kliinikus mõeldaksegi, et inimesed ise juba piisavalt targad ja infoga kursis, aga tegelikult ei pruugi esmarase seda olla. Oscari ja KV kohta uurisin ka ise netist. Eeldan, et pärast järgmist ämmaemanda visiiti tuleb naistearsti aeg panna.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 03.03 10:18; 03.03 12:41; 03.03 13:21; 03.03 13:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sellepärast ju küsingi, et mulle pole midagi seletatud ja loomulikult uurin ka koha peal, kui järgmisel korral lähen. 7. nädal tuvastas naistearst raseduse sh südamelöögid. 10. nädalal käisin ämmaemanda juures, siis võeti mind arvele, proovid olid korras, uuriti põetud haigusi ja mõõdeti vererõhku. Kokku kuni 20min kestis visiit ja eelseisvast ei räägitud midagi. Uuriti veel, kas lähen Oscarit tegema ja et teavitaksin siis teda järgmisel visiidil tulemustest. Oscari tegin teises linnas. Nüüd olengi uue ämmaemanda visiidi ootel. Mulle tundub, et kliinikus mõeldaksegi, et inimesed ise juba piisavalt targad ja infoga kursis, aga tegelikult ei pruugi esmarase seda olla. Oscari ja KV kohta uurisin ka ise netist. Eeldan, et pärast järgmist ämmaemanda visiiti tuleb naistearsti aeg panna.

Eeldan, et oma peaga ei pea aegu panema. Oota ämmaka visiit ära ja tema käest saad teada, millal järgmine visiit kuhugile.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 03.03 10:48; 03.03 13:16; 03.03 13:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui sul on ei ole asjalikke nõuandeid ega kogemusi jagada, miks vaevud sappi pritsima, parem ole lihtsalt vait ja mine positiivset laengut kuskilt koguma.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 03.03 10:18; 03.03 12:41; 03.03 13:21; 03.03 13:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui sul on ei ole asjalikke nõuandeid ega kogemusi jagada, miks vaevud sappi pritsima, parem ole lihtsalt vait ja mine positiivset laengut kuskilt koguma.

Misasja, kes sappi pritsis? Omg, on ikka inimesi. Täitsa rahulikult annan sulle soovituse, sest tean, et alguses ongi 1 x kuus neid käike kuhugile, mitte tihedamini.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 03.03 10:48; 03.03 13:16; 03.03 13:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sorry. Ma kohe arvasin, et see on iroonia. Need hormoonid mu ikka hellakeseks teinud ja loomulikult olen iga asja pärast pabinas 🙂 Tahaks ikka ette teada kõike.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 03.03 10:18; 03.03 12:41; 03.03 13:21; 03.03 13:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul kolmas rasedus. Kuna seljataga kaks keisrit, arvasin, et jälgimine tuleb seekord tavalisest tihedam, aga ei, hetkel 33 nädalat ja seni olnud 1 arstivisiit 8.ndl raseduse tuvastamiseks, sealt edasi iga kuu aja tagant kohtumine ämmakaga, kes mõõdab vererõhku ja emakapõhjakõrgust pluss küsib kaalu ja enesetunde kohta. Tehtud on kahel korral vereanalüüs (1.ja 2.trimestril korra), kuklavoldi ja loote anatoomia ultrahelid ja nüüd raseduse teisel poolel olen viinud ka kaks korda uriiniproovi, milleks ämmaemand visiidil topsi kaasa annab. Ei tea, kuidas asi edasi kulgeb, aga küllap mind informeeritakse ja hoitakse kursis.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere!
2 trimestri visiitide sagedus on 4-5 nädala järel, vähemalt 3 visiiti.
II trimestri seerumiskriining tehakse 14+0 kuni 17+6 rasedusnädalal.
II trimestri ultraheliskriining toimub 19.-21.rasedusnädalal.
Kui ilmneb kõrge risk seerumiskriiningu alusel või ultraheli uuringul leitakse loote anomaalia, siis on näidustatud geneetiku konsultatsioon.
24.-28. rasedusnädalal tehakse glükoosi tolerantsustest kõrge riski grupi rasedatele, kellel I trimestril oli GTT normis ning rasedatele, kelle raseduseelne KMI oli 25-30 kg/m2 või raseduseagsete näidustuste tekkimisel (ema liigne kaaluiive, glükosuuria, loote makrosoomia, polühüdramnion).
Rh-negatiivsetel naistel korduvalt teha anti-D-antikehad.
Kui esimene kliiniline vereanalüüs oli korras ja aneemiat anamneesis ei ole, siis võib vere- analüüsi korrata alles 28. rasedusnädalal.
Uriini analüüsi korrata alates 24. rasedusnädalast igal visiidil.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pärnu haiglas tehakse veel kuskil 32-38 ndl vahel ka UH

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )


Esileht Rasestumine ja lapse ootamine II trimestri testid ja uuringud

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.