Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Ikka seesama MAGAMINE

Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )

Teema: Ikka seesama MAGAMINE

Postitas:

Olen juba 27 nädalat rase. Tunduks nagu 40st veel vähe aga magamisasendit on nii raske leida. Niigi kolisin voodist diivanile, kuna voodi nii pehme, diivan kõvem. Alates õhtul magama minekust vähkren vasakule, paremale ja nii oma 1000 korda. Iga tunni tagant vaatan kella. Nuudelpadigi olemas , aga see ei aita mõhkugi. Mida kõht suuremaks seda rohkem vaevusi tekitab ûldse magamine või magama jäämine… oehhh.
Andke nõu, kuidas teil kellel ka niikaugel on rasedus või veel kaugemal, kuidas teie magama jääte või öösel magate ?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma olen kaugemal, 35. nädal. Varem ka vähkresin ja otsisin paremat asendit, nüüdseks on sümfüüsivalu nii suur, et külili enam olla ei saa ning vähkremine seega välistatud. Selili magamisest on ristluud haiged, pool ööd kannatab ära, aga üle 5 tunni eriti und enam ei saagi. Sul on lootust, et läheb sünnitusega üle, minu puhul on üsna kindel, et peale sünnitust läheb veel ka kuid, enne kui suuremast sümfüüsivalust jagu saan.

Päris kohutav tegelikult. Mõtlesin just, et äkki peaks lamatistevastase madratsi ostma või miskit, sest ühes asendis olemine mõjub vereringele väga halvasti.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 28.11 12:16; 01.12 18:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul ka 35.nädal. Magama jään ilusti ja magan ka suhteliselt normaalselt. Aga seda kuni kella 4ni. Ma ei tea, mis kellaaeg see selline on aga ma avastan ennast öösiti kella vaatamast ja see näitab 4.00 (m6nikord ka 3.55 ja 4.15, aga enamjaolt ikka 4.00
Peale seda on uni läinud, k6ht läheb tyhjaks, vähkren edasi tagasi ja ongi hommik käes.
Magama lähen 11-12 ajal 6htul.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mõnes mõttes lohutav lugeda, et selliseid, kes öö otsa asendit otsivad, on veel. Mul hetkel 33. nädal. Mina ärkan (pigem hommikupoole) tihtilugu selle peale, et mul on vaagen valulik või on tuharates pingetunne. Püüan magada külili (just vasakul küljel, kuna nii pidi emaka verevarustus olema kõige parem, ja see on kõige soodsam asend ka kõrvetiste vältimiseks), aga aeg-ajalt ärkan ikka selili asendis, mida ei soovitata, kuna emakas suruvat arteri peale. Üldiselt olen täheldanud, et mõnusam on olla, kui kõhu alla on kõrgenduseks õhuke tekk volditud, või kui saan külili olles ühe jala üle mehe visata – üldiselt vist soovitataksegi midagi magades ka põlvede vahele panna. Nii on vaagen avatum ja beebil ka rohkem ruumi olla.

Teemaalgatajale võin lohutuseks öelda, et asjad ei lähe alati tingimata hullemaks. Mul on nädalad täitsa erinevad – vahepeal oli väga raske magada, sest pööratagi oli valus, siis vahepeal läks paremaks ja magasin nagu nott. Nüüd on veidi rohkem sümfüüsivalu tekkinud, mis küll magamist ei sega, aga voodist väljasaamine on valulik. Selle valuga on minu tähelepanemist mööda ka see, et väga palju sõltub voodis oleva enesetunde puhul sellest, mida sa päeva jooksul teinud oled, ja kuidas. Kui on vaja pikalt käia või seista, siis soovitan bandaaži, ning vahepeal ka puusaringe vms harjutusi teha. Just selline staatiline olek (ka käimine) teeb öise olemise kõige viletsamaks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on käsil 28. nädal ning kuni siiani polnud mitte mingit probleemi magamisasendi leidmisel ja korralikult väljapuhkamiseks.
Nüüd 2-3 päeva on hakanud uni olema kehva. Ärkan öösiti üles, keeran, pööran, otsin seda õiget asendit, aga ei leia seda enam. Samuti on olemas nuudelpadi ja kõik padjad/asjad pehmendusteks lisaks. Õudne lihtsalt. Ööuni on mulle väga oluline, kuna käin tööl 8-17-ni ja see eeldab juba kella 06.30 ärkamist. Aktiivsusmonitori järgi olin ma täna öösel olnud üleval üle tunni aja kokku öö jooksul ning unegraafik hüples terve öö. Ning hommikul ärgates oli räige uni peal.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul hetkel 36 nädal.

Magada saan peamiselt ainult vasakul küljel, muidu kohe kõrvetised kallal. Hommikupoole õnneks vahest ka paremal küljel või selili.

Ärkan öösel iga 2h või 1 ja poole tunni tagant ülesse põieka peale ja kõik kohad on kanged ja valusad. Püsti saamisega ka omaette teema, kõigepealt keeran sellele küljele, mis jääb voodi serva poole, siis kogun jõudu, et ennast istuli lükata käe abiga, siis istun voodi serval natukene ja silitan kõhtu, sest ka kõht on väga kange ja valus. Alles siis saan ennast lõpuks püsti ajada ja vetsu loivata. Ootan juba aega, kui saaks normaaselt magada, ilma et kõik kohad kanged ei oleks.

Huvitav on see, et päeval lürbin vett küll, aga nii tihti wc-sse ei aja kui öösel. Võiks siis päeval tihedamini käia ja öösel magada 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma olen kaugemal, 35. nädal. Varem ka vähkresin ja otsisin paremat asendit, nüüdseks on sümfüüsivalu nii suur, et külili enam olla ei saa ning vähkremine seega välistatud. Selili magamisest on ristluud haiged, pool ööd kannatab ära, aga üle 5 tunni eriti und enam ei saagi. Sul on lootust, et läheb sünnitusega üle, minu puhul on üsna kindel, et peale sünnitust läheb veel ka kuid, enne kui suuremast sümfüüsivalust jagu saan

Ma ei tea kui tugevad sul sümfüüsivalud on, aga mul teise lapsega oli ka ca 30nädalast sümfüüsivalud. Käia oli raske, külili magada valus jne. Magasin siiski külili, korralik suur padi põlvede vahel. Selili oli veel halvem magada. Aga julgustuseks, et mul olid peale sünnitust sümfüüsivalud koheselt kadunud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma olen kaugemal, 35. nädal. Varem ka vähkresin ja otsisin paremat asendit, nüüdseks on sümfüüsivalu nii suur, et külili enam olla ei saa ning vähkremine seega välistatud. Selili magamisest on ristluud haiged, pool ööd kannatab ära, aga üle 5 tunni eriti und enam ei saagi. Sul on lootust, et läheb sünnitusega üle, minu puhul on üsna kindel, et peale sünnitust läheb veel ka kuid, enne kui suuremast sümfüüsivalust jagu saan

Ma ei tea kui tugevad sul sümfüüsivalud on, aga mul teise lapsega oli ka ca 30nädalast sümfüüsivalud. Käia oli raske, külili magada valus jne. Magasin siiski külili, korralik suur padi põlvede vahel. Selili oli veel halvem magada. Aga julgustuseks, et mul olid peale sünnitust sümfüüsivalud koheselt kadunud.

Eelmise raseduse puhul oleks see mind lohutanud, aga kahjuks läks peale sünnitust mul olukord hoopis hullemaks. Peale sünnitust oli 6 kuud ikka väga valus veel – külili magada isegi sai, aga tagasi selili keeramine käis raksumise ja pisaratega. Kahe raseduse vahele jäi kaks aastat ja selle ajaga päris korda liikumist ei saanudki, magada küll sai. Ei usu, et seekord kergemini läheb – igatahes raseduseaegne valu on suurem ning ka padjad ei aita enam.

Aga positiivsema poole pealt – valus küljekeeramine ei välista head und. Minul kõrvaldas eelmise lapse imetamine 10 aastat kestnud unehäired kui imeväel. Tundub ehk imelik, aga tõesti magasin ma pärast beebi sündi palju sügavamalt ja kvaliteetsemalt, mis sest, et valu keeramise ajal ajas suisa nutma. Mitu lühiajalist ärkamist on ikka täiesti köömes selle kõrval, kui vähkred terve öö pinnapealses unes või vahid öösiti tundide kaupa vaheldumisi mustavat lage ja telefonikella.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 28.11 12:16; 01.12 18:10;
To report this post you need to login first.
Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )


Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Ikka seesama MAGAMINE

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.