Esileht Ilu ja tervis Imelik haigus lapsel – mononukleoos?

Näitan 21 postitust - vahemik 1 kuni 21 (kokku 21 )

Teema: Imelik haigus lapsel – mononukleoos?

14-aastane poeg jäi kolmapäeva õhtul haigeks. Tuli trennist ja ütles, et tunneb end maru väsinult. Paari tunni jooksul muutus kurk valusaks ja tõusis ka palavik 38-ni. Järgmisel päeval kadus palavik ära, jäi aga kurguvalu ja lisandus suur ninakinnisus ja paks tatt. Samas ei aevasta ja pole tüüpilist jooksvat nohu.

Praeguseks ehk viiendal päval on haiguspilt üsna sama: kurk on endiselt valus, hääl on pisut ära ja nina väga kinni, samuti on kaelal ja kuklas suurenenud lümfisõlmed, mis on ka pisut valulikud. Kurguvalu pole nii suur, et ei saaks süüa-juua, söögiisu on ka alles. Aga imestan, et pole mingit märki paranemise suunas. Ja valvsaks teeb ka väsimus. Ta küll toimetab toas ringi, aga ise ütleb, et on väsinud tunne. Kurku vaadates on punetust natukene, mandlite koha peal (mandlid aastaid tagasi eemaldatud) oleks justkui ka õige pisut valget kattu. Täna avastasin ka, et kõhule on tekkinud õrn peenetäpiline lööve. Kõik see paneb kahtlustama, kas pole tegemist ehk mononukleoosiga.

Poeg on üldiselt harva haige ning tavaliselt mööduvad sellised kurguvalud-nohud ruttu ja käigu pealt, seega seekord tundub olevat midagi enamat. Homme läheme arstile, aga ehk oskab keegi kommenteerida, kas see võib olla mononukleoos. Ei oska küll arvata, kuidas ta selle sai, sest peamiselt peaks see levima süljega, aga ta ei suudle veel kellegagi 🙂 Pole ta ka joogipudelit jaganud. Aga no küllap on võimalik seda nakkust siiski ka teisiti saada.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 16.06 20:25; 16.06 20:44; 18.06 16:06; 18.06 19:24; 19.06 00:11; 21.06 21:30; 22.06 01:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Võib küll olla. Siis on vereanalüüsis nihked, lümfotsüütide tõus näiteks. Ja maksaanalüüsid korrast ära.
Aga ravi nagunii ei ole, nii et tuleb lihtsalt oodata.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

väsimus on enamike viirushaiguste sümptom. ega seda muudmoodi kindlaks ei tee kui analüüsiga. ja kui osutubki mononukleoosiks, siis arvestage, et see väsimus ja nõrkus kestab väga pikalt. Mul tütar eelmisel sügisel põdes, oma poolteist kuud oli “rivist väljas”

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.06 20:38; 19.06 09:40;
To report this post you need to login first.

väsimus on enamike viirushaiguste sümptom. ega seda muudmoodi kindlaks ei tee kui analüüsiga. ja kui osutubki mononukleoosiks, siis arvestage, et see väsimus ja nõrkus kestab väga pikalt. Mul tütar eelmisel sügisel põdes, oma poolteist kuud oli “rivist väljas”

Huh, see lugemine mononukleoosi kohta on küll üsna hirmutav, just see tüsistuste võimalikkus ning põrna ja maksa suurenemine. Kehalisest peaks siis vist vabastama. Kardan, et äkki arst liigitab tavaliseks viiruseks ja ei teegi analüüsi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 16.06 20:25; 16.06 20:44; 18.06 16:06; 18.06 19:24; 19.06 00:11; 21.06 21:30; 22.06 01:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu 19-aastane tütar haigestus mononukleoosi paar nädalat tagasi. Haigus pole siiani üle läinud. Arst ütles, et ravi puudub, tuleb lihtsalt oodata. Taastumine aga väga aeglane, hullult tuleb paksu tatti, räägib läbi nina, öösel noriseb ja väga väsinud kogu aeg.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.06 20:58; 19.06 06:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas lööve kaob, kui klaasi vastu nahka vajutada? Kui ei, kiiresti arstile (meningiidikahtlus).

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mononukleoosi sündroomi põhjustavad: CMV (tsütomegaloviirus), EBV (Epstein-Barri viirus), toksoplasma ja värske HIV.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

väsimus on enamike viirushaiguste sümptom. ega seda muudmoodi kindlaks ei tee kui analüüsiga. ja kui osutubki mononukleoosiks, siis arvestage, et see väsimus ja nõrkus kestab väga pikalt. Mul tütar eelmisel sügisel põdes, oma poolteist kuud oli “rivist väljas”

Huh, see lugemine mononukleoosi kohta on küll üsna hirmutav, just see tüsistuste võimalikkus ning põrna ja maksa suurenemine. Kehalisest peaks siis vist vabastama. Kardan, et äkki arst liigitab tavaliseks viiruseks ja ei teegi analüüsi.

Kui arst peaks kergekäeliselt suhtuma, siis juhi ise ta tähelepanu sellele. Vereproovi järgi saab kindlalt diagnoosida, kuid ka ilma selleta peaks arst mono diagnoosida suutma.

Ja ma ei paanitseks väga põrna rebendi jt tüsistuste pärast – mono on väga levinud kuni 30-aastaste seas. Lapsed põevad selle läbi praktiliselt sümptomiteta, teismeeast alates kulgeb põdemine juba vaevalisemalt. Hoidugu lihtsalt lähinädalatel trennist jm ülepingutusest.

Levib viirus sülje jt kehavedelike kaudu. Ja viiruse peiteaeg on 4-6 nädalat. Kes mono korra läbi põdenud, jääb eluks ajaks viirusekandjaks. Seega tõesti ei või teada, kellelt ta selle viiruse kuu või rohkem tagasi saada võis.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.06 07:15; 19.06 09:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

minu laps sai ka eelmine aasta selle diagnoosi. aga mu arust on tal varemgi olnud selliseid samasuguseid haigestumisi, millest ei saa aru, mis viga on. angiin nagu poleks, kuigi hakkas järsku. plekke kurgus polnud. kurguvalu oli nagu on varemgi olnud. palavik ka.
meie arst arvas et on mononukleoos. vanus ka oli sealmaal, et diagnoos võiks sobida.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

Käisime eile arstil ära. Kohapeal tegi arat vereproovi, aga mul pole aimugi, mida see vereproov täpsemalt näitas, arvan, et uuriti, kas põletikunäit on normist kõrgem. Ütles, et proov on korras ja ilmselt tegemist lihtsalt viirusega. Küsisin veel üle, kas mononukleoosi puhul oleks vereproovis mõned näidud korrast ära olnud, ja ta vastas jaatavalt. Lööbe pani ka viiruse arvele. Ise hakkasin mõtlema, et lööve võis ka higist olla, ta nimelt sel ööl, kui palavik alla läks, higistas hirmsaati.

Lapsel on enesetunne küll õnneks tasapisi paremaks muutunud, kurguvalu enam pole, vaid paks tatt ninas. Imestasin lihtsalt, et nii vinduv nohu ja kurguvalu, tavaliselt käib nohuga koolis ja ei tunne end haigenagi, aga seekord oli ikka mitu päeva rivist väljas. Eriti kummaline veel seetõttu, et kurk punane polegi, aga ometi neelates oli mitu päeva valus.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 16.06 20:25; 16.06 20:44; 18.06 16:06; 18.06 19:24; 19.06 00:11; 21.06 21:30; 22.06 01:36;
To report this post you need to login first.

Kas lööve kaob, kui klaasi vastu nahka vajutada? Kui ei, kiiresti arstile (meningiidikahtlus).

Ole nüüd, lööbe puhul küll meningiit esmaseks kahtluseks ei ole.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 16.06 20:25; 16.06 20:44; 18.06 16:06; 18.06 19:24; 19.06 00:11; 21.06 21:30; 22.06 01:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Käisime eile arstil ära. Kohapeal tegi arat vereproovi, aga mul pole aimugi, mida see vereproov täpsemalt näitas, arvan, et uuriti, kas põletikunäit on normist kõrgem. Ütles, et proov on korras ja ilmselt tegemist lihtsalt viirusega. Küsisin veel üle, kas mononukleoosi puhul oleks vereproovis mõned näidud korrast ära olnud, ja ta vastas jaatavalt.

Jah, mononukleoosi puhul oleks monotsüüdid laes (nagu haiguse nimi ka ütleb) ning veres viirusevastased antikehad.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 18.06 20:38; 19.06 09:46; 22.06 00:21;
To report this post you need to login first.

Käisime eile arstil ära. Kohapeal tegi arat vereproovi, aga mul pole aimugi, mida see vereproov täpsemalt näitas, arvan, et uuriti, kas põletikunäit on normist kõrgem. Ütles, et proov on korras ja ilmselt tegemist lihtsalt viirusega. Küsisin veel üle, kas mononukleoosi puhul oleks vereproovis mõned näidud korrast ära olnud, ja ta vastas jaatavalt.

Jah, mononukleoosi puhul oleks monotsüüdid laes (nagu haiguse nimi ka ütleb) ning veres viirusevastased antikehad.

Ma ju ei tea, kas monotsüüte kontrolliti. Tehti selline vereproov, mis kohapeal 10 minuti jooksul vastuse andis. Vaevalt et nii ruttu viirusevastaseid antikehi uuriti. Ise arvan, et ehk mõõdeti põletikunäitu, aga mul aimugi, mida see hõlmab.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 16.06 20:25; 16.06 20:44; 18.06 16:06; 18.06 19:24; 19.06 00:11; 21.06 21:30; 22.06 01:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Saad digiloost vaadata analüüsi vastust. Mine digilugu.ee, vali esindatav ja otsi uuringud, sealt tulevad analüüsid. Kui Epstein-Barri viirus (EBV), siis asi selge. Aga aega paranemiseks kulub ikka jubedalt.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.06 20:58; 19.06 06:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Saad digiloost vaadata analüüsi vastust. Mine digilugu.ee, vali esindatav ja otsi uuringud, sealt tulevad analüüsid. Kui Epstein-Barri viirus (EBV), siis asi selge. Aga aega paranemiseks kulub ikka jubedalt.

Nii kiire vereproov oli ilmselt vaid üldvereproov.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.06 07:15; 19.06 09:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ju ei tea, kas monotsüüte kontrolliti. Tehti selline vereproov, mis kohapeal 10 minuti jooksul vastuse andis. Vaevalt et nii ruttu viirusevastaseid antikehi uuriti. Ise arvan, et ehk mõõdeti põletikunäitu, aga mul aimugi, mida see hõlmab.

ilmselt CRV proov

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.06 20:38; 19.06 09:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ju ei tea, kas monotsüüte kontrolliti. Tehti selline vereproov, mis kohapeal 10 minuti jooksul vastuse andis. Vaevalt et nii ruttu viirusevastaseid antikehi uuriti. Ise arvan, et ehk mõõdeti põletikunäitu, aga mul aimugi, mida see hõlmab.

Monotsüüdid on näha kõige tavalisemas kliinilise vere proovis. Selle tulemused ei tohiks samuti kaua aega võtta, kui tehakse kiirmeetodil. Kas ja mis teil tehti, meie ei tea, aga vaata digilugu üle. Kõik perearstid muidugi ei pane sinna tulemusi, eriti kui vereproovi omaenda keskuses analüüsiti, mitte ei saadetud kuhugi analüüsiks edasi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 18.06 20:38; 19.06 09:46; 22.06 00:21;
To report this post you need to login first.

Laps on vahepeal juba kobedaks saanud ja koolis tagasi, kipub kangesti trenni ka. Aga kirjutasin üleeile arstile, sest digiloos vereproovi andmeid ei olnud ja tahtsin siiski teada, mida see vereproov täpsemalt hõlmas. Sain arsti saadetud vastusest nüüd ülevaate, et võeti põletikunäit ja kõiksugused -tsüüdid: leukotsüüdid, erütrotsüüdid, monotsüüdid, lümfotsüüdid jne. Ja kõik näidud olid korras, nii et ju siis oli ikka mingi tavaline vintske viirus ja mitte mononukleoos.

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 16.06 20:25; 16.06 20:44; 18.06 16:06; 18.06 19:24; 19.06 00:11; 21.06 21:30; 22.06 01:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Laps on vahepeal jube kobedaks saanud ja koolis tagasi, kipub kangesti trenni ka. Aga kirjutasin üleeile arstile, sest digiloos vereproovi andmeid ei olnud ja tahtsin siiski teada, mida see vereproov täpsemalt hõlmas. Sain arsti saadetud vastusest nüüd ülevaate, et võeti põletikunäit ja kõiksugused -tsüüdid: leukotsüüdid, erütrotsüüdid, monotsüüdid, lümfotsüüdid jne. Ja kõik näidud olid korras, nii et ju siis oli ikka mingi tavaline vintske viirus ja mitte mononukleoos.

Koolis? Trennis? 21. juunil? Nüüd ei oska küll midagi enam arvata.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 18.06 20:38; 19.06 09:46; 22.06 00:21;
To report this post you need to login first.

Laps on vahepeal jube kobedaks saanud ja koolis tagasi, kipub kangesti trenni ka. Aga kirjutasin üleeile arstile, sest digiloos vereproovi andmeid ei olnud ja tahtsin siiski teada, mida see vereproov täpsemalt hõlmas. Sain arsti saadetud vastusest nüüd ülevaate, et võeti põletikunäit ja kõiksugused -tsüüdid: leukotsüüdid, erütrotsüüdid, monotsüüdid, lümfotsüüdid jne. Ja kõik näidud olid korras, nii et ju siis oli ikka mingi tavaline vintske viirus ja mitte mononukleoos.

Koolis? Trennis? 21. juunil? Nüüd ei oska küll midagi enam arvata.

No mis seal arvata – me ei ela Eestis ja lastel on veel tõesti mõned koolipäevad jäänud. Trennis pole meil aga üldse ametlikku vaheaega kui sellist, saab käia kas või pea kogu suve.

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 16.06 20:25; 16.06 20:44; 18.06 16:06; 18.06 19:24; 19.06 00:11; 21.06 21:30; 22.06 01:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Käisime eile arstil ära. Kohapeal tegi arat vereproovi, aga mul pole aimugi, mida see vereproov täpsemalt näitas, arvan, et uuriti, kas põletikunäit on normist kõrgem. Ütles, et proov on korras ja ilmselt tegemist lihtsalt viirusega. Küsisin veel üle, kas mononukleoosi puhul oleks vereproovis mõned näidud korrast ära olnud, ja ta vastas jaatavalt. Lööbe pani ka viiruse arvele. Ise hakkasin mõtlema, et lööve võis ka higist olla, ta nimelt sel ööl, kui palavik alla läks, higistas hirmsaati.

Lapsel on enesetunne küll õnneks tasapisi paremaks muutunud, kurguvalu enam pole, vaid paks tatt ninas. Imestasin lihtsalt, et nii vinduv nohu ja kurguvalu, tavaliselt käib nohuga koolis ja ei tunne end haigenagi, aga seekord oli ikka mitu päeva rivist väljas. Eriti kummaline veel seetõttu, et kurk punane polegi, aga ometi neelates oli mitu päeva valus.

Minu lapsel (8 aastane) oli ka just mononukleoos ja üheks kindlaks tunnuseks on pidev kõrge palavik üle 38 (miinimum 10 päeva). Lümfid olid ka suurenenud. Kurk oli valus 3 päeva. Lapsele tehti eraldi vereproov (mononukleoosi oma), üldveri oli korras, ka põletikunäit.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 21 postitust - vahemik 1 kuni 21 (kokku 21 )


Esileht Ilu ja tervis Imelik haigus lapsel – mononukleoos?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.