Esileht Imetamine Imetamine kas koguaeg rinnast või pumbate ?

Näitan 15 postitust - vahemik 1 kuni 15 (kokku 15 )

Teema: Imetamine kas koguaeg rinnast või pumbate ?

Postitas:

Hei,
Meil ûle kahe nädalane beebi:)
Kûsimus kas annate kogu aeg rinda sòògikorral või pumpate välja ja siis vahel annate pumbatud piima ?
Keeruline kûsimus 😛
Lihtsalt vahel on nii kurnav iga kahe tunni tagant rinda anda, eriti öösel 🙂
Kes imetavad, andke teada, kuidas olekz parem ja kergem:)

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 24.03 17:02; 24.03 22:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu õel nii kaduski rinnapiim, kuna ise ei pumpa ikka nii hästi kui beebi imeb. Iga korraga jäi piima vähemaks, sest organism sai signaali, et sellest piisab. Imev beebi toodab aga ise juurde. Mina magasin 4 kuud, beebi minu kõrval minu voodis. Väga mugav 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 24.03 19:39; 10.04 10:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah beebi vahest mu kôrval maganud. Aga kui magama jääb panen ta tema enda voodisse 🙂
Olete siis mehe välja ajanud voodist?
Sest minu mees vähkreb jne, ta magab vahest nii sügavalt et ei kuulegi beebi nuttu.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 24.03 17:02; 24.03 22:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul magasid mõlemad lapsed beebieas võrevoodi ja minu vahel. Võrevoodil oli 1 külg alla lastud (kui ta veel ei keeranud, võre serv oli muidugi ikka olemas), et oleks hõlpsam last kätte saada. Mina magasin beebi ja mehe vahel, nii et mees ei saanud kuidagi lapsele end peale keerata või mis iganes. Ma ise ei vahetanud kunagi asendit kui beebi kõrval magas. Kui tekkis vajadus asendi vahetamiseks, ärkasin korra üles.
Kui suur laps on? Mul olid mõlemad suure sünnikaaluga lapsed ja öösel nii sageli süüa ei tahtnud. Teine laps oli eriti suurt kasvu ja magas algusest peale 6-7 tundi öösel. Nii mugav! (väiksema kaaluga lapse peaks kindlasti üles ajama, kui ta ise ei ärka, et tihemini süüa)
Esimene laps magaski just seepärast kõrval, et ei jõudnud öösel ringi tuiata. Tema tahtis paar kuud iga 3-4 tunni tagant öösel süüa.
Ja jah, ikka imetasin pidevalt, lapsed ei tunnistanud ka lutti…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina imetan terve päeva, aga õhtul annan pumbatud piima. Üldiselt pumpan varahommikul või lõunal kui piima rohkem. Vahel harva ka öösel kui viitsin. Kuna õhtuks olen nii läbi siis pudelit annab tihtipeale ka mees. Siiani pole probleemi olnud võtab rinda, pudelit, lutti. Aga jah öine pudelist toitmine on küll mõnis, eroti kui keegi teine toidab 😀

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul on kaksikud ja samuti imetan päeval ja pumbatud rinnapiima anname öösel. Esiteks sellepärast, et mõne toidukorra saaks teha mees ja ise saaks puhata. Teiseks on ka minu jaoks öine imetamine väga väsitav. Olen nii toiminud pea 2 kuud ja seni on piima kogus kogu aeg suurenenud. Piima pumpan välja siiski ka öösel, üle 6 tunni ei ole vahet jätnud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

Kulla pumpajad, tegelikult petate ennast. Pumpamine on ka töö, eriti kui seda teha öösel.
Ja palju lihtsam on lihtsalt imetada. Lapsele tiss suhu ja valmis. Kui laps on enda kõrval, siis ei pea isegi tõusma. Kehtib ka kaksikute korral, kes sageli ei ärka samal ajal.
Sellele, kes õhtuks läbi on – muidugi oled läbi, kui pead päeval lisaks söötmisele veel pumpama.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 01.04 12:26; 07.04 22:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ikka rinnast. Pumpa kasutan ainult siis kui on vaja lapsest eemal olla kauem kui söögiaegade vahe on st et rohkem kui 2h. Esimeste kuude jooksul ei kasutanud üldse.
Rinna andmine on öösel kõige lihtsam lahendus. Pudelist söötmine on keerulisem. Rinnaga toites paned lapse lihtsalt rinna otsa või otsib ta ise rinna üles ja jääd laps kaisus magama. Tihtipeale ei saa hommikuti arugi kui mitu korda ta siis rinda võttis või kas üldse võttis. Pudeliga toites pead ise sel ajal üleval olema ning ka laps on rahutum, kuna rind pole vaid söögiks lapsele. Sealt saab ta ka lähedustunnet emaga ning see rahustab ta maha ja suigutab kenasti magama.

/Nelja lapse ema, imetamisnõustaja.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

koguaeg ikka rinda. Pumpamine on selleks puhuks, kui vaja toidukorral lapsest eemal olla. Või näiteks ka siis, kui ei soovi avalikult imetada, et võtad igaks juhuks pudeliga kaasa sel ühel korral. Kodus aga mitte. Ega öösiti lapse suu juures pudeli hoidmine lihtsam pole, vastupiid, siis ei saa ju silma kinni panna samal ajal (okei, saan aru, mõte on, et las mees annab)

Mõtle sellele, et pumbatud piima tuleb enne toitmist SOOJENDADA! et ei ole nii, et võtad külmkapist piima ja läheb. Pealegi pead sa suutma piisavalt suur ekoguse pumbata – kasvades lapse isu suureneb ju ja praeguses vanuses suureneb see iga päevaga

Kõige parem on, kui õpite külili asendis söömise selgeks, siis saad öösel samal ajal silma looja lasta. Minule see küll ei sobinud, esimes elaspega saime hakkama alles 3k ja teisega mu põlvedele lihtsalt ei sobinud see asend, nii et toitsin istudes, aga mingi hetk suutsin ka niimoodi edasi magada 😀 Mina ei tea, miks minu lapsed ei oskand niimoodi süüa, nad konkreetselt ei saanud nibu kätte, kuidagi nagu vajus liiga madalale, alati pidin end ikka kergelt trahapoole kallutama, et nibu nõks kõrgemal püsiks 😀 ei tea, kas äkki liiga väiksed rinnad, et ei tekkinud nö toetavat massi alla… (imetamise ajal c korv)…veide roli see, et sünnitusmaja sveel prooviti just last kõrgemale sättida (volditud rätik alla) 😀

Sul laps alles 2 ndl, ehk läheb kergemaks ja kuu pärast peaba öösel juba ka üht pikemat vahet. Ka päevl, kui sul piimatootmisega probleemi pole ja laps ise just ei nõua süüa, s iis ei pea 2h järel toitma. Lihtsalt mainin, kuna siin oli alles ühes teems, kus ema äratas oma 3-kuust last päevaunest 2 h järel üles, et toita.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina pumpasin päeval natuke varuks (kui jäi nii pikk vahe söötmiste vahel, et sain pumbata ka) ja öösel pumpasin ka, et ei jääks liiga pikk vahe ja piim ära ei kaoks. Mul elektriline pump ja sain kümne minutiga piima kätte, samas kui laps sõi umbes 20-30 min ühe rinna kohta (40-60 min üks toitmine).

Öösel ärkasin, pumpasin, mees andis piima lapsele, krooksutas ja kõndis temaga ringi, kuni laps magas. Selle arvelt sain kõvasti uneaega juurde.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

Mina pumpasin päeval natuke varuks (kui jäi nii pikk vahe söötmiste vahel, et sain pumbata ka) ja öösel pumpasin ka, et ei jääks liiga pikk vahe ja piim ära ei kaoks. Mul elektriline pump ja sain kümne minutiga piima kätte, samas kui laps sõi umbes 20-30 min ühe rinna kohta (40-60 min üks toitmine).

Öösel ärkasin, pumpasin, mees andis piima lapsele, krooksutas ja kõndis temaga ringi, kuni laps magas. Selle arvelt sain kõvasti uneaega juurde.

Mismoodi sa uneaega juurde said? Laps nuttis siis seni, kuni pumpasid ja siis ise jäid kohe pärast pumpamist magama?

Öiseks toitmiseks ei ole midagi korraldada vaja, laps rinnale ja magate koos lapsega.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 01.04 12:26; 07.04 22:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lapse ja mehe vahele panin padja. Voodi 180cm lai, mahtusime kõik ära. Beebi ka laiutas alati. Haiglas õpetati külili pikutades toitma, nüüd me muudmoodi ei oskagi. Kodus oli alguses rinnaga toitmine raske, niiet õppisime selle selgeks. Nüüd muudmoodi ei oskagi. Muidugi usun, etkui tekib vajadus, saame hakkama 🙂 Külili on tõesti mugav, öösiti tukun samal ajal. Mitu korda olen keset ööd ärganud, tiss paljas ja laps kõrval magamas.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 24.03 19:39; 10.04 10:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nu minul on neli last. Ausalt- minu jaoks on pudelimajandus lihtne ja kerge. See pumpamine ei olnud üldse väsitav. Minu jaoks oli väsitav see tissitamine, tundsin kuidas iga kord laps rinnale saanuna võttis minult poole energia ära, Ma olin nii läbi. See oli minu jaoks meeletult väsitav. Hakkasin andma pudelit ja minu energia tuli tagasi, laps oli rahulikum, nägin palju söi ja teadsin et saab alati kõhu täis. Kaks esimest last läksid köik pudeli peale välja ja kolmas ei tohtinudki rinnapiima süüa esimesed poolteist kuud, siis sai kuni 5kuuni, sest siis ise loobus. Aga köigile neljale lapsele olen välja pumbanud ja teen seda ka viiendaga. Minu jaoks väga mugav ja lihtne.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pudelit andes õpetate lapsed rinnapiimalt ära. Kui pumbatud piima anda, tehke seda süstlaga, nii ei võõrdu beebi rinnast. Imetamine peaks öösel olema just rinnast, sest öine söömine pidavat piima kogust stimuleerima oluliselt paremini, kui päevane (ema on rohkem lõõgastunud).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on 2 last, teine just sai kuu vanuseks. Temaga on jah lihtne, esimesest hetkest õige võte, sööb ilusti ja kiirelt ja magame kõik ühes voodis ja ööd mööduvad nii, et seda söötmist ei pane tähelegi.

Esimene laps aga ei osanud niimoodi, no ei saanud me seda asja toimima. Imetamisnõustaja käis kodus jne aga esimesed kaks kuud oskas ainult läbi kaitsme (siis tekkis nibu), see võttis aga meeletu aja ja siis iga söötmine oli ca tund ja no eks ma lihtsalt lamasklesin siis lõputult. Vahel ei jaksanud enam, siis pumpasin ka ööseks või öösel välja, elektrilisega max 10 minutit ja kobisin magama, siis sai mees paar vahetust endale võtta ja ma sain korralikult magada.

Nõustaja ütles rahulikult, et oluline on, et ma lihtsalt ei stressaks. Vahepeal proovisin ilma, ei saanud siis ei saanud ja vanaviisi edasi. Ükspäev kui ta oli ca kaks kuud vana, siis lambist haakus ilusasti nibu külge ja mured olid unustatud.

Esimesega kasutasime algusest peale paralleelselt rinda ja pudelit (Medela pudel)ja ei tekkinud tal mingeid eelistusi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 15 postitust - vahemik 1 kuni 15 (kokku 15 )


Esileht Imetamine Imetamine kas koguaeg rinnast või pumbate ?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.