Esileht Lapse ootamine Imiku kasvatamine = puhkus?

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 41 )

Teema: Imiku kasvatamine = puhkus?

Postitas:
Kägu

Olen esimese lapse ootel ega suuda reaalselt ette kujutada, kui kurnav või mittekurnav võib olla ühe imiku kasvatamine ja tema eest hoolitsemine, seetõttu tahaksin arvamusi nendelt, kellel on kogemust.

Vaatasime nimelt mehega sarja, kus tuli jutuks, et naine peaks tegelema kodutööde ja laste kasvatamisega ning mees töölkäimisega ning peale pikka tööpäeva ei saa oodata, et mees peale puhkamise midagi teeks, kuna naine nagunii terve päev otsa “kodus puhanud” töötamise asemel. Avaldasin enda avamust, et väikese lapse eest hoolitsemine ei ole ka niisama puhkus, vaid 24/7 kestev töö, siis tema nägemus oli, et mis seal ikka nii väga väsitavat olla saab, kuna suurema osa ajast laps nagunii magab, siis paar korda päevas tahab süüa ja mähkmete vahetamist ja et see ei saa olla kuidagi väsitav. Et ega ma ei hakka talle ju kohe mingeid matemaatika tehteid õpetama vms 😀

Enda lastega sõbrannade pealt jäänud ikkagi mulje, et see ei ole päris puhkus naise jaoks, kuid ootaks ka siinseid arvamusi 🙂

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Äkki isa jääb siis ise lapsehoolduspuhkusele? 😀 saab siis puhata :D.

Mul on kaks last, ootan kolmandat. Ja ütleme nii, et ma käin tööl puhkamas :D. Eks laste kasvatamine ikka väljakutse on, aga samas kõige positiivsemat tagasisidet andev töö 😊

+9
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aiman mis sarjast käib jutt, nägin seda ka üleeile 😀 Seal oli veel, et naine peaks tegelema lisaks laste kasvatamisele ka kodu korras hoidmisega, pesu triikima ja õhtuti meest kaetud lauaga ootama. Kuna siiski lapsehooldusPUHKUS.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Reaalselt, jagage omavahel võrdselt ära see aeg, mille kumbki vanem titega kodus “puhkab”. Sellest võidavad kõik – laps ja isa saavad reaalse kontakti, isa saab aru, mida lapse eest hoolitsemine tähendab ja saab selles tegevuses kompetentseks ja usaldusväärseks partneriks, ema peab veidi vähem oma tööst eemal olema ja lünk, mida pärast täita, on lühem. Ja kumbki vanem ei saa teise kallal viriseda, et miks sina ainult mõnuled ja ainult mina näen vaeva.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui see nüüd nali pole ja te mehega tõepoolest nii eluvõõrad mõlemad olete, siis pane juba heaga perenõustaja juurde aeg kohe kinni. Kõige kurnavam oli nende esimestel eluaastatel pidev 24/7 valmisolek iga nutu peale kohale lennata ja lapse vajadusi täita olenemata sellest, kas su oma põhivajadused (uni, söök, hügieen) on kaetud või mitte. Pidev unevõlg ja öised ärkamised. Aastase lapse kõrvalt ei saa sa isegi rahulikult WCsse või duši alla minna, pead paluma meest või leidma kellegi teise, kes last valvab. Nagu sõdur valvepostil või häirekeskuse töötaja kes töötab kolm aastat järjest ilma puhkepausideta. Pausid on ainult siis kui laps magab või mängib, aga nende pikkus on ettearvamatu ja kui nutt need katkestab, siis on see sama frustreeriv kui hommikune äratuskell. Minu jaoks läks elu taas rööpasse umbes 3-aastase lapse kõrvalt, siis jäi aega juba oma elu jaoks ka. Koolilapse aitamine matemaatikas on selle kõrval tühiasi. Aga eks emad on erinevad, mõned võibolla taluvad seda psühholoogiliselt paremini.

+10
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Oh jumal, selle kodus puhkamise väite peale mul lausa vererõhk tõusis.

Iial ei tea, millise beebiga sa sünnitusmajast välja tuleb.

Mu esimese lapse isa oli samasuguse arvamusega üleüldse lõppkokkuvõttes jobust nartssisit(on siiamaani ka 10 lapse hoolitsemise puhul).
Esimene laps oli kõik mis olla saab. Ei maganud, koolikud, gaasid, lõputud kõrvapõletikud jne.
Kõik beebid ei maga tundide viisi.

Sellise jutu peale mina ka soovitaks isal hoopis beebiga koju jääda. Las siis vaatab milline tore “puhkus” see on. Ja seal samas siis peab kodu läikima, puhas pesu kapis olema ja söök valmis. Samuti öösel peab tema last kussutama, toitma, rahustama.

Huh, ma nüüd läksin vähe närvi ära 😀🤭🫣

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Alustame sellest, et beebi ei söö “paar korda päevas”. Vaatasin just app’ist statistikat oma lapse kohta, umbes 3-nädalase lapse ühe nädala keskmine oli 9 toidukorda keskmise pikkusega 18 minutit (see on üle 2,5 tunni ööpäevas). Sellele lisandub umbes 5-10 minutit krooksutamist, et gaase vähendada, minut kuni viis mähkmevahetusele (keskmiselt 6 kakast mähet päevas) ja siis lapse magama kussutamine. Seejuures võib olla, et laps ärkab kui sa temast eemalduma hakkad. Kui laps ei maga turvalises kohas (keset vanemate voodit ei ole turvaline, laps võib maha kukkuda), ei saa teda samuti hetkekski üksi jätta. See aeg, mis reaalselt jääb söömiseks või muudeks toiminguteks on üsna üürike ning kui lapse ärkveloleku aeg pikeneb, siis on seis veelgi keerukam.

Lapse isa peaks lugema mõnda isadele suunatud raamatut, kus muuhulgas õpetatakse beebi eest hoolitsemist.

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See nüüd küll mingi puhkus ei ole.

Kõik oleneb ka palju lapsest endast. Aga kui sa saad tõesti lapse, kes ainult nutab ja ei maga siis sa päeval ei jõua koristada, pesu pesta või mingit normaalset toitu tehagi. Vaid magadki koos lapsega, et natukenegi saaksid oma unevajadust täita

Mul õnneks mõlemad lapsed pole väga hullud olnud aga esimese lapsega oli unepaanikad ja need kestsid kuskil 4-5aastani. Käi siis tööl kui keset ööd laps paaniliselt nutta röögib ja vehib käte-jalgadega ning katsuda teda ei tohi ja üles ta ka ei ärka vaid ootad kuni see üle läheb ning olenes ööst, kas 5minutiga või 40minutiga rahunes. Aga ise pärast uuesti magama jääda on jälle raske ning nii lõpuks ka unevõlg tekib.

Teine on mul alles 2a ja magab palju paremini kui suurem selles vanuses. Samas väiksem keerab alati mingit jama kokku kui ma ei märka ja leiab tegevusi mida tegema ei peaks. Seega jooksen järgi ja valvan, et midagi ohtlikku ei teeks või siis käin lapp järgi kuna alati on kuskil midagi maha ajanud või toiduga sodinud. Suurem jällegi mängis omaette tunde ega keeranud mingit jama kokku ning võisin diivanil istuda ja puhatagi kui tahtsin. Lapsed on erinevad seega kohandad ka oma elu selle järgi.

 

Samas öeldakse, et lapse esimesel eluaastal lähevad väga paljud paarid lahku, sest just see pinge ning unevõlg teevad oma töö.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui lapsega olemine on puhkus pole probleemi – mees peale tööd puhkab lapsega ja Sina saad tõeliselt raskeid kodutöid rassida ilma lapseta segamatult õhtu otsa 😀
Eriti raske on autoga poes käimine, mees lapsega õhtul kodus, sa tõmbad ära poodi ja hakkad kõigis kettides hinnavõrdlust tegema järjest.

 

Nali naljaks, kui mees tõesti selliseid vaateid omab, läheb teil raskeks. vaatasin samuti äpist järele, esimesel poolaastal sõi mu imik 10-16x ööpäevas, sh öösel. Ta magas ainult kehakontaktis, mingil perioodil ainult siis kui oli käes või kotis ja vanem teda kussutas. üle paari tunni järjest hakkas alles teisel eluaastal magama. Nutsin mis ma nutsin – ema lohutas et mu vend oli samasugune, imetamisnõustaja et tema viimane laps oli samasugune, sõbranna et mõlemad ta lapsed olid samasugused. Täiesti võib olla, et aasta-kahe jooksul pole sul peale lapse sündi üle paari tunniseid uneblokke. Proovi selle pinnalt üks kõik mis muud tegevust puhkuseks pidada kui keha töötab kurnatuse piiril.

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vot just viimase käo jutust lisaks juurde, et paljud ütlevad, et ah kuidas sa ei jõua. Korista siis kui laps magab. Aga kui sul on laps kes magabki liikuvas kärus või üldse kärus ei magagi. Mul 2a on sünnist saadik maganud vist kärus äkki mingi 5korda ja nii kui käru seisis oli üleval kui uuesti ei liigutanud. Seega hakkas ta mul toas magama ja just kaisus. Olengi lõunaune temaga voodis ja kui ma ära plaanin minna on ta kohe üleval. Seega olengi terve tema une voodis ja kaisutan ning see ongi ainus aeg kus ma saangi nö puhata ja veidi olla enne kui tuleb koristada ja muid koduseid asju teha. Pluss siis suurema lapsega õppimised.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui on nõudlik beebi, siis on raske. Meil oli kehv magaja ja nuttis palju. Olime ellujäämisrežiimil pea aasta ja minul oli vist takkaotsa ka sünnitusjärgne depressioon. Lisaks igasugused uneregressioonid, hammaste tulekud. Pidev katsumus teise otsa.

Kui laps oli aastane, läks lihtsamaks.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See, kas beebiga kodus olemine on raske katsumus või puhas puhkus, sõltub nii paljudest asjadest.

– Kas on rahulik ja leplik beebi, kellel söömise ja unega suuri muresid pole. Päevad pole muidugi vennad.

– Kas ema on loomult perfektsionist, kes tahab, et kõik on ideaalne ja nagu ajakirja klantspilt, või on ta kulgeja ja võtab asju nii nagu nad on – kui ei jõua midagi teha, siis ei tee. Kõik need artiklid, kuidas noor ema peab olema särav ja hoolitsetud ja tegema trenni, kuidas kodu peab olema ideaalselt korras, kuidas igaks söögikorraks peab olema perele isevalmistatud ja tervislik ja tasakaalustatud toit laual, kuidas beebit tuleb pidevalt arendada ja temaga erinevates ringides käia jne, jne, kuidas paarisuhtesse peab panustama ja regulaarselt leidma aega teineteise jaoks jne, jne.

– Kas mees on loomult perfektsionist ja eeldab et kõik peab olema iga päev ideaalne.

– Kas paarisuhtes suudetakse rahulikult selgitada teineteise vajadusi, või mõlemad kannatavad omaette ja siis viskavad teineteisele mürgiseid kommentaare, kui enam ei jaksa.

– Kas noorel emal on võimalik saada ka oma aega või on ta 24/7 beebiga

– Kas on emal ka teisi sama vanade beebidega emmesid, kellega suhelda ja beebi-emmede muresid jagada, koos jalutada.

jne, jne

Mul endal on kolm last ja kõik nüüd juba koolilapsed. Üldplaanis oli minu jaoks nende beebiiga puhkus, mis ei tähenda, et poleks olnud ka raskeid päevi, kus oli tunne, et üks on loll ja teine laisk ja mina pean üksipäini rabama.

Kõik said mul üle aasta rinda, st öösel iga paari tunni tagant tissitasin. Ma ei jaksanud selleks öösel ülesse tõusta, laps magas minu kõrval, kui niheles siis tiss suhu ja magasime edasi. Seetõttu mul ööd väga magamata ei olnud, hommikuti olime kõik üleval nii seitsmest ja kui hommikusöök söödud ja mees kodust läinud siis esimese uinaku beebiga pikutasin ka ise voodis või ka tukkusin.

Kui esimene uinak koos tehtud, siis toimetasin kodus, laps hommikuti enamasti heas tujus, asjatas oma mänguasjadega põrandal minu juures (kui koristasin kööki, siis köögis, kui koristasin kappi, siis kapi juures jne).  Lõuna ajal jalutasin enamasti käruga ka  toidupoest läbi, vaatasin mis õhtuks süüa saab.  Aga kui kodus toit olemas ja oli mul vaja nt tööd teha (olen beebi kõrvalt alati ka mõne projektiga tegelenud), siis kärutasin beebi magama ja jätsin õue ja ise siis tegin toas arvutis tööd.  Kui beebi jälle üleval, siis sättisin ta kööki põrandale, ise tegin samal ajal süüa.  Kui beebi keeldus üksi toimetamast, siis oli mul kõhukotis/ linas ja toimetasin koos temaga.  Viieks õhtusöök valmis, siis tuli ka mees koju.  Esimese lapse ajal käisin õhtuti paar korda nädalas trennis, mees siis toimetas beebiga. Muidu käis meil ka üsna tihti külalisi või käisime ise õhtuti külas.  Sageli käis mees ka beebiga õhtuti sportimas (nt rulluisutas käruga) ja sain veidi rahulikku aega ilma beebita.

Muidugi oli ka raskeid päevi, kui beebi mõtles, et kusagil mujal kui lamava emme kõhul ta olla ei kavatse. Nendel päevadel oli täitsa OK mehele helistada, et beebi pole täna kõige roosilisemas tujus, ole hea ja tegele ise meie õhtusöögiga, ma pole midagi teha jõudnud. Ühe lapsega on enamasti veel kerge. Kui lapsi rohkem, siis on muidugi keerulisem – nt kui kõik riburadapidi haiged ja öö läbi jooksed ühe hädalise juurest teise juurde. Aga siis lihtsalt on nii ja läheb üle.

Selleks, et värske isa ei elaks illusioonis, et elu beebiga on ainult üks roosamanna, siis soovitan alustuseks välja võtta mehel isapuhkus ja ollagi koos beebi ja naisega, siis ta mõistab milline elurütm ja millised kohustused sellega kaasnevad ja ei teki küsimust – mida sa siin terve päev kodus tegid!

 

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Isegi kui sa suudad, ei tohi enda peale võtta kõiki kodutöid!

Kujuta nüüd ette kui 1.5-3 aastat teed kõike sina, lapse eest hoolitseda sina, planeerid sina, teostada sina. Ja siis lähed tööle tagasi. Mees ei hakka üleöö panustama, ta ei oska ega mäletagi kuidas see käib. See tähendab, et siis käid sa edaspidi tööl, teed kõiki kodutöid ja oled edasi default vanem. See on kiirtes lahutusse. Miks on sellise elukorralduse juures naisele meest juurde vaja, mees ainult teeb tööd juurde. Lahutuse korral hakkab mees üleöö lapsega tegelema ja oma kodus ise tegutsema ja naine saab esimest korda üle aastate vaba aega puhkamiseks. Sama hästi võiksite kohe lahku minna, mitte paar kaks oodata.

+7
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No päris lõbus saab teil olema, kui mees sedasi arvab! Aga noh, loodan, et ta on lihtsalt optimist olemuselt.

siin on juba päris palju asjalikke asju välja toodud. Mina olin esimese titega ikka väga üllatunud, kui palju hoolt üks beebi vajas. Pidevalt imestasin, kuidas nt mitme lapsega hakkama saadakse või kuidas mingid joodikud yldse lapsi saavad ja neid elus hoiavad.

Sa ei tea iial, millise beebi saad. Mõned on väga rahutud beebid, magavad vähe ja ainult teatud tingimustes (nt ei tohi olla myra; vanker peab kogu aeg liikuma; vanker üldse ei sobi, magavad kõhukotis või su enda peal jne), tahavad olla süles, kui on ärkvel. Teised jälle lepivad kõigega, magavad ilusti, on voodis vaikselt omaette, hakkavad varakult magama öö läbi jne.

teise beebiga otsustasin kohe, et tema hakkab magama minuga voodis, iga hädaldamisega kohe tiss suhu. Sedasi sain ise ka öösel magada. Esimest last panime kuni 3-kuuni oma voodisse, kussutades. Lootsime, et hakkabki sedasi iseseisvalt magama jääma, aga beebile nii ei sobinud ja peale seda, kui õhtused kussutamised muutusid tundidepikkuseks, otsustasime võtta ta enda juurde ja tissi otsas tuttu panna. Sedasi saime kõik öösel magada. Palju lihtsam kui öösel yles tõusta, titte toita, siis uuesti ta magama kussutada, selle tegevuse peale ärkad ise ka ja ei pruugi und tulla, oled väsinud ja magamata.

Tited muutuvad! Nii, kui oled harjunud ühe rutiiniga, midagi muutub. Tekivad gaasid, tita unerežiim muutub jne.

Esimesed paar kuud olin mõlema lapsega ikka nii, et kui nad olid ärkvel, siis tahtsid ainult süles olla, muidu vigisesid ja nutsid; sinu lähedus ja soojus on terve nende maailm, nad ju ei näe veel hästi. Siis kõndisin toast tuppa või hüpitasin palli peal. Peale teist kuud sobis juba ka babybjörni tool, sai natukenegi koormust vähemaks. Lisaks oli endal pikalt tunne, et keha alles taastub rasedusest ja sünnitusest, ca peale 4 kuud alles hakkab normaalsem tunne tekkima.

Jõudu teile! Küll hakkama saate, aga ei tasu mingeid ootusi tekitada, iga titt on erinev.

mees muidugi kohe peale sündi suunata lapsega “puhkama” 🙂

 

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Milline mees ütleb oma rasedale naisele, et peale seda kui viimane on ennast lõhki sünnitanud, verd kaotand ja peab 24/7 imetama ja imiku eest hoolitsema, peaks ta ka hakkama kodus orjaks JA samaaegselt ikkagi pere eelarvesse oma sissetuleku edasi panustama!?

TA, kas su mees ise peale avatud kõhuõõne operatsiooni või verekaotust tuleb kohe koju ja hakkab sulle süüa tegema ja remonditöid tegema?

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See teemaarendus ajab harja ikka mõnusalt punaseks. Üks küsimus on, kas imikuga kodus on lihtne. Teine küsimus on, kas imikuga kodus olev vanem peaks teisele vanema eest kõik ära tegema.

Mida mees suhtes pakub sellisel juhul või kuidas mees oma rolli näeb peale isaks saamist?

 

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See teemaarendus ajab harja ikka mõnusalt punaseks. Üks küsimus on, kas imikuga kodus on lihtne. Teine küsimus on, kas imikuga kodus olev vanem peaks teisele vanema eest kõik ära tegema.

Mida mees suhtes pakub sellisel juhul või kuidas mees oma rolli näeb peale isaks saamist?

Mees näeb võrdväärse rollina 5-6 tundi igapäevaselt tööl käimist ja raha teenimist pere jaoks.

0
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See teemaarendus ajab harja ikka mõnusalt punaseks. Üks küsimus on, kas imikuga kodus on lihtne. Teine küsimus on, kas imikuga kodus olev vanem peaks teisele vanema eest kõik ära tegema.

Mida mees suhtes pakub sellisel juhul või kuidas mees oma rolli näeb peale isaks saamist?

Mees näeb võrdväärse rollina 5-6 tundi igapäevaselt tööl käimist ja raha teenimist pere jaoks.

kas see tähendab, et naine enam oma emapalka ei pea pere hüvanguks kasutama ja võib selle lahusvarana isiklikuks otstarbeks kasutada? mees toob raha, naine loob kodu, mingis mõttes isegi õiglane.

kas naine ei pea rohkem kui 5-6 tundi päevas lapse ja koduga vaeva nägema? imetamine üksi võib võtta mõne lapse puhul üle 6 tunni ööpäevas. mees võtku koduteel valmistoit ja uued puhtad beebiriided poest, naine nede eest ei vastuta.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ta on tegelikult hea inimene ning kindlasti ka hea isa enda tulevasele lapsele. Ei tahtnud jätta muljet, et ta kuidagi vastutusest kõrvale püüab hiilida 🙂 Kindlasti on ta valmis omalt poolt koduste toimetustega panustama vajadusel, kuid see on meie esimene laps ning tal on hetkel jah ettekujutus, et mehed on alati olnud need, kes käivad tööl ja teeniavd raha ning naine kasvatab kodus lapsi, koristab, teeb süüa, peseb pesu jne sest läbi sajandite on nii asjad käinud ja inimkond on jätkuvalt elus 😀 Ta arvab tõsimeeli, et esimestel aastatel magab laps 90% ööpäevast ning mis see “paar korda” toitmist ja mähkmete vahetamist siis ikka nii väga on. Olen sellist seisukohta ka varem tema puhul täheldanud, et tema jaoks jääb mõistmatuks, kuidas saab väikese lapse ema üldse väita, et ta on väsinud ja enda asjadeks/enda eest hoolitsemiseks aega ei ole. Aga eks tõesti palju sõltub lapsest ja eks ta näeb ise ka, et kõik ei pruugi käia nagu kellavärk.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul on meessoost kolleeg, kes töötab enamuse ajast kodukontoris. Hiljuti sündis perre väike beebi ning ta ei ole muljetanud tööl nagu see oleks lõõgastav puhkus. Pigem ikka ka see jutt, et tööl käib puhkamas 😀 (isegi kui suurema osa ajast beebiga tegeleb naine). Olen aru saanud, et kõik lapsed ei pruugi üldse eeskujulikud magajad olla, vaid magavadki väga katkendlikult väikeste juppide kaupa ning vajavad terve ärkveloleku aja kontakti, tegelemist, toitmist. Väikest beebit ei saa ju põhimõtteliselt hetkekski silmist lasta, varasemalt kõlanud pideva valveloleku jutt vastab täiesti tõele. Minu kolleeg igatahes väitis enda nüüdseks 11 kuuse lapse kõrvalt, et isegi kahekesi kodus olles on beebiga mässamisest pidevalt käed tööd täis ja n.ö enda elu võib täiesti ootele panna. Seega tuleb välja, et meestel on hoopis lihtsam, kuna saavad tööl vahepeal puhkamas käia??? 😀

Teine kolleeg võttis kunagi isapuhkuse ning katkestas selle paari nädala möödudes, kuna kodus olevat liiga stressirohke 😀 Seega tehke omad järeldused.

Teemaalgatajale – võibolla ongi sellise suhtumisega mees vaja jätta mõneks ajaks beebiga “puhkama” ja eks ta siis saab omal nahal seda mõnusat puhkust tunda ja kujundab ehk mõnes osas arvamust ümber.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ka mulle räägiti, et beebiga kodus olemine =puhkus, et igav hakkab! Nii hakkasin osalise ajaga tööd tegema kodust juba raseduse ajal. Reaalsus on see, et tööd teen siis, kui beebi ja mees magavad ehk hilisõhtuti vöi öösiti.

Meie beebil oli ka refluks, ehk siis näiteks võisin ta ära sööta, kuid krooksutades tuli enamik piimast välja. Mis tähendas peatset toitmist, kuna kõht jäi ju tühjaks. Nii võis see lõputu ringiga terve päev kesta, lisaks olid uned häiritud refluksi tõttu. Arvasin toona et ega enam raskemaks minna ei saa.

Nüüd liigub laps aktiivselt juba ringi, ajab end püsti ja vot see on tõeline väljakutse – jälgida, et ta keelatud asju ei puuduks, kuigi oleme võimalikult palju ka ära pannud. Lisaks peab ikka lähedal olema, et ta ohtlikult ei kukuks, sest tasakaaluga on veel nagu on. Kui korragi teise tuppa minna, on ka nutt kohe lahti.

Õnneks mees on mõistlik, ei oota koju saabudes valmis sööki ja puhtaid tube. Kõige kodusega hakkan alles siis tegelema kui ta töölt jõuab ja lapsega tegelemise enda hooleks võtab. Ma ei kujutaks hetkel muudmoodi ettegi, kuna usun et oluline on nii mul anda päeval lapsele maksimaalselt tähelepanu, mitte esmajoones koduste toimingutega tegeleda ja lisaks on mees ja laps samuti lähedased, kuna mees on lapsekasvatamises võrdväärne partner.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mehele väga hea diil aga miks peaks naine nõus olema millegi sellisega.

Kui mees peale lapse sündi uue täiskoormusega lisatöö vanale kõrvale võtab, veaks välja, teisiti kindlasti mitte. Teisiti soovitaksin ka mina lahku minekut varem mitte hiljem. Naine saab endale uue inimese, kelle eest hoolitseda, kogu majapidamise (kui varem ei olnud kogu majapidamine naise teha). Ja lapsega kaasneb uus enneolematu kogus kodutöid, mida varem ei olnud. Näiteks tuleb mõni kord keset ööd kakast voodipesu vahetada, mööbli ja seina pealt okset pesta, põrandalt legosid kokku korjata, pesu pealt kummalisi plekke eemaldada mitu korda päevas, tegema toitu arvestades kõiki allergeene ja nahalaike viimase kolme nädala jooksul.

 

Alla 3 aastase lapse korral on mehel ülalpidamiskohustus naise suhtes lisaks lapse ülalpidamiskohustusele. Ei mingeid mõnesajaeuroseid alimente, täielik ülalpidamiskohustus. Naine võiks päeva pealt suhtest lahkuda ja tal oleks mehe võrra vähem koduseid kohustusi ja mees peaks päriselt hakkama oma tööl käimisega naist ja last ülevalt pidama.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

hetkel jah ettekujutus, et mehed on alati olnud need, kes käivad tööl ja teeniavd raha ning naine kasvatab kodus lapsi, koristab, teeb süüa, peseb pesu jne sest läbi sajandite on nii asjad käinud ja inimkond on jätkuvalt elus 😀

Läbi sajandite on meestel olnud kodus meestetööd. Mehed ehitasid, kündsid põldu, tegid puid, kastreerisid ja tapsid loomi, ehitasid aedikuid, kaevasid kraave, vedasid sibi, rautasid rege, tegid lusikaid ja puhastasid ise korstnaid. Kas elade 19sajandi talus, et mees selliseid asju peab päevast päeva tegema?
Meestetööd on ära kadunud. Naiste tööd – lapsekasvatus, pesu pesemine, söögi tegemine on alles jäänud.

Läbi sajandite on naiste ja laste suremus olnud väga suur. Naised surid nii sünnitusel kui peale laste saamist, sest kehad olid nõrgad ja töökoormus ja haigused murdsid seda paremini. Väikesed lapsed olid omapäi sel ajal kui naine tööd tegi ja sattusid õnnetustesse mille tagajärjel nad sandistusid või surid. Kah hea idüll, mida eeskujuks võtta.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lihtsalt mõtisklemiseks. Meil on perekonnatuttavad, kus meespool oli ja on samal seisukohal, et naine peab hakkama saama imikug ja lisaks ka mehe eest hoolitsema. Tema peamine lause naisele on, et sina mind minu töös ei aita, miks mina peaksin sind aitama sinu töös. Ta ei olnud nõus imikut ka üle 5 sekundi kätel hoidma ega valvama kauem, kui naine sai kiiresti duši all käia. AGA kui see on oluline, ta kompenseeris või püüdis kompenseerida teisiti. Naisel olid absoluutselt kõik imeasjad nii imiku eest hoolitsemiseks, söögitegemiseks kui ka muudeks toiminguteks. Palgatud koristaja, nädalavahetusteks palgaline kokk, pesupesemisteenus, triikimisteenus. Eraarstid, mingid erivannid, udupeened monitorid lapse toa jälgimisks nii temperatuuri kui niiskuse poolest, vajadusel autojuht, parimad voodid, madratsid, kärud, jalgrattad, mis iganes, ainult nimeta ja see oli. Maja ümberehitus. Naisel mingid isud – kohe toodi. Vaja mingeid riideid või midagi – palun, siin palgaline inimene, kes tuleb sinu ja lapsega poodidesse kaasa last valvama, kuni sa valid. Reisile – palun, siin sulle esimese klassi lennupiletid, mees ka kaasa ja kaasa ka 1-2 tugipersonali liiget. Last aga lapsehoidjaga jätta ei tohtinud ja ise ära minna. Ainult kempsu. Mees ammugi ei vahetanud lapsel mähkmeid, ei pannud magama. Kunagi naine ütles, et mees nõustus tund aega lapsega koos kodus olema esimest korda siis, kui laps oli kuuene. Ta arvas ka, et mees ei ole lapse toas kunagi käinudki, kui laps seal on. Õue kahekesi minema mees nõus lapsega – mitte kunagi. Midagi lapsega mängida – ei. Aga ta ei karjunud ega pahandanud ega torisenud lapsega ka, lihtsalt kaugelt naeratas lapsele ja muidu ignoreeris, samas kiitles oma tubli ja nägusa lapsega. Mina pole näinud seda meest oma last puudutamas, aga me kohtume paariks nädalaks mitu korda aastas.
Me kõik võisime arvata, kuidas laps oma isasse suhtub, kui väikelapsest suuremaks saab. Ema on lapsele päris kama, issi on iidol. Praegu on laps 12 ja isa on tema jumal. Ema on põhimõtteliselt lapse jaoks kui ori. Ta on seni olnud 24/7 saadaval ja peab ka edasi olema. Kui ei ole, on ori lohakas. Aga muidugi. Selles perspektiivis on tark mees.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lihtsalt mõtisklemiseks. Meil on perekonnatuttavad, kus meespool oli ja on samal seisukohal, et naine peab hakkama saama imikug ja lisaks ka mehe eest hoolitsema. Tema peamine lause naisele on, et sina mind minu töös ei aita, miks mina peaksin sind aitama sinu töös. Ta ei olnud nõus imikut ka üle 5 sekundi kätel hoidma ega valvama kauem, kui naine sai kiiresti duši all käia. AGA kui see on oluline, ta kompenseeris või püüdis kompenseerida teisiti. Naisel olid absoluutselt kõik imeasjad nii imiku eest hoolitsemiseks, söögitegemiseks kui ka muudeks toiminguteks. Palgatud koristaja, nädalavahetusteks palgaline kokk, pesupesemisteenus, triikimisteenus. Eraarstid, mingid erivannid, udupeened monitorid lapse toa jälgimisks nii temperatuuri kui niiskuse poolest, vajadusel autojuht, parimad voodid, madratsid, kärud, jalgrattad, mis iganes, ainult nimeta ja see oli. Maja ümberehitus. Naisel mingid isud – kohe toodi. Vaja mingeid riideid või midagi – palun, siin palgaline inimene, kes tuleb sinu ja lapsega poodidesse kaasa last valvama, kuni sa valid. Reisile – palun, siin sulle esimese klassi lennupiletid, mees ka kaasa ja kaasa ka 1-2 tugipersonali liiget. Last aga lapsehoidjaga jätta ei tohtinud ja ise ära minna. Ainult kempsu. Mees ammugi ei vahetanud lapsel mähkmeid, ei pannud magama. Kunagi naine ütles, et mees nõustus tund aega lapsega koos kodus olema esimest korda siis, kui laps oli kuuene. Ta arvas ka, et mees ei ole lapse toas kunagi käinudki, kui laps seal on. Õue kahekesi minema mees nõus lapsega – mitte kunagi. Midagi lapsega mängida – ei. Aga ta ei karjunud ega pahandanud ega torisenud lapsega ka, lihtsalt kaugelt naeratas lapsele ja muidu ignoreeris, samas kiitles oma tubli ja nägusa lapsega. Mina pole näinud seda meest oma last puudutamas, aga me kohtume paariks nädalaks mitu korda aastas.

Me kõik võisime arvata, kuidas laps oma isasse suhtub, kui väikelapsest suuremaks saab. Ema on lapsele päris kama, issi on iidol. Praegu on laps 12 ja isa on tema jumal. Ema on põhimõtteliselt lapse jaoks kui ori. Ta on seni olnud 24/7 saadaval ja peab ka edasi olema. Kui ei ole, on ori lohakas. Aga muidugi. Selles perspektiivis on tark mees.

Väga õudne tegelikult.
Materiaalne maailmavaade. Ei mingit tingimusteta armastust ja soojust. Isa poolt siis.

Ema on lapsele päris kama, issi on iidol. Praegu on laps 12 ja isa on tema jumal. Ema on põhimõtteliselt lapse jaoks kui ori. Ta on seni olnud 24/7 saadaval ja peab ka edasi olema. Kui ei ole, on ori lohakas.

Vaene ema, kes on tegelikult kogu töö ära teinud ja isa lihtsalt järjekordse jobu(endasuguse) ilma loonud.
Ma kujutan ette, kui katki see ema tegelikult hinges on.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ei jaksanud selleks öösel ülesse tõusta, laps magas minu kõrval, kui niheles siis tiss suhu ja magasime edasi.

Aga krooksutamine? See ju ka tähtis toiming.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kõik lapsed ei krooksu, mul oli esimene laps imeline.  Jah ta oli üleval 9-18 ja selle aja täie rauaga, tahtis tähelepanu jne, aga magas õhtul  kella 18 kuni hommikul 9-ni, ainult siis hädaldas kui hambad tulid, see oli väike probleem ja lahendatav.  Ei olnud haige a siis kui lasteaeda läks.

Ma hakkasin juba kujutlema et kõik lapsed ongi sellised.

Teine laps tegi täielikult vastupidi mulle kõik tagasi ja natuke veel peale ka. Magas päeval, õhtul oli kaua üleval, magama läks kusagil kesköö paiku, karjus jalamaid kui eemale läksin, pidevalt oli süles. Hommikul ärkas üles kella 6 ajal, äratas minu üles, öösel sõi paar minutit ja jäi jälle magama.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ei jaksanud selleks öösel ülesse tõusta, laps magas minu kõrval, kui niheles siis tiss suhu ja magasime edasi.

Aga krooksutamine? See ju ka tähtis toiming.

Mina ka oma viimast last öösiti ei krooksutanud. Nüüd ta 6 kuune juba. Polnud vajadust. Sõi ära ja magas edasi. Oleks hakkanud krooksutama, oleks kindlasti üles ärganud. Ja ega tegelikult väga palju päeval ka mitte. Talle on alhusest peale meeldinuf väga palju kõhuli olla. Vb sellepärast piöe ka vajadust eraldi krooksutada. Kõhuli olles lärises ise mõnuga mõlemast otsast.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meile sattus kehva unega ja gaasiprobleemidega laps. Tite esimesel eluaastal magasin keskmiselt 6 tundi ööpäevas ja mitte rohkem kui 2 tundi jutti… Söötmised, gaasivalud jne. Karm aeg oli.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul olid kõik sellised. Kolm siis, viie aastaste vahedega.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 41 )


Esileht Lapse ootamine Imiku kasvatamine = puhkus?