Esileht Beebi ja mitmikud Imikul kõht kinni

Näitan 7 postitust - vahemik 1 kuni 7 (kokku 7 )

Teema: Imikul kõht kinni

Postitas:
Kägu

Liiga kiire/tiheda RPA vahetamisega on 1,5 kuusel lapsel kõht kinni.

Millega/kuidas last aidata?

Teen masaazi ja võimlen lapsega iga kord, kui laps yleval on. Mida veel annaks teha?

Arst soovitas duphalaci ja kui see ei aita siis microlaxi aga mõlemad tunduvad liiga hullud lahendused.

Duphalac võib häirida soole tühjendamise normaalseid reflekse ja microlax võib ka tekitada olukorra, kus laps enam ise punnitamisega vaeva näha ei taha.

Vanarahva tarkusi, mida võib nii pisikesele anda/teha?

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Soe vann, võimlemine, mõni aitab kuidagi õliga kaasa. Mulle see viimane asi tundus kuidagi vale, ei teinud seda. Mu laps sai rinda, mõnikord harva asendajat, ja kakas üliharva, 1-2 korda nädalas ja pabulaid. Ma ei kasutanud mingeid rohtusid, aga rpa oli meil Aptamil comfort, spets kõhukinnisusega lastele. Lisatoiduga hakkasin asja rohkem reguleerima, nüüd on laps 1a2k ja kakab ikka harva, aga ei ole kõht  kinni. Minu lapsele ei tundunud see erilisi vaevusi tekitavat, sellepärast ei kasutanud rohtusid, aga eks sa pead ise vaatama…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Soe vann, võimlemine, mõni aitab kuidagi õliga kaasa. Mulle see viimane asi tundus kuidagi vale, ei teinud seda. Mu laps sai rinda, mõnikord harva asendajat, ja kakas üliharva, 1-2 korda nädalas ja pabulaid. Ma ei kasutanud mingeid rohtusid, aga rpa oli meil Aptamil comfort, spets kõhukinnisusega lastele. Lisatoiduga hakkasin asja rohkem reguleerima, nüüd on laps 1a2k ja kakab ikka harva, aga ei ole kõht kinni. Minu lapsele ei tundunud see erilisi vaevusi tekitavat, sellepärast ei kasutanud rohtusid, aga eks sa pead ise vaatama…


Soe vann ei tundu mõjuvat (tummy tub’is igapäevaselt, suures vannis kord nädalas).

Võimlen iga ärkvel oleku kord (öösel siis, kui beebi ärksam on. Vahest öösel ei võimle).

Masaazi teen õliga kõhu pealt (youtube videode järgi, proovisin ära ka punktmasaazi).

Ma vahetasin Aptamil Biotik-> Tuttel -> Aptamil Comfort. Tegin seda ilmselt liiga kiiresti ????????‍♀️

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Soe vann, võimlemine, mõni aitab kuidagi õliga kaasa. Mulle see viimane asi tundus kuidagi vale, ei teinud seda. Mu laps sai rinda, mõnikord harva asendajat, ja kakas üliharva, 1-2 korda nädalas ja pabulaid. Ma ei kasutanud mingeid rohtusid, aga rpa oli meil Aptamil comfort, spets kõhukinnisusega lastele. Lisatoiduga hakkasin asja rohkem reguleerima, nüüd on laps 1a2k ja kakab ikka harva, aga ei ole kõht kinni. Minu lapsele ei tundunud see erilisi vaevusi tekitavat, sellepärast ei kasutanud rohtusid, aga eks sa pead ise vaatama…

Soe vann ei tundu mõjuvat (tummy tub’is igapäevaselt, suures vannis kord nädalas).

Võimlen iga ärkvel oleku kord (öösel siis, kui beebi ärksam on. Vahest öösel ei võimle).

Masaazi teen õliga kõhu pealt (youtube videode järgi, proovisin ära ka punktmasaazi).

Ma vahetasin Aptamil Biotik-> Tuttel -> Aptamil Comfort. Tegin seda ilmselt liiga kiiresti ????????‍♀️

Milles see kõhukinnisus väljendub, mis vaevusi tekitab, kui tihti kakab? Ära rohkem piimasegu vaheta ja muuga jätka.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Soe vann, võimlemine, mõni aitab kuidagi õliga kaasa. Mulle see viimane asi tundus kuidagi vale, ei teinud seda. Mu laps sai rinda, mõnikord harva asendajat, ja kakas üliharva, 1-2 korda nädalas ja pabulaid. Ma ei kasutanud mingeid rohtusid, aga rpa oli meil Aptamil comfort, spets kõhukinnisusega lastele. Lisatoiduga hakkasin asja rohkem reguleerima, nüüd on laps 1a2k ja kakab ikka harva, aga ei ole kõht kinni. Minu lapsele ei tundunud see erilisi vaevusi tekitavat, sellepärast ei kasutanud rohtusid, aga eks sa pead ise vaatama…

Soe vann ei tundu mõjuvat (tummy tub’is igapäevaselt, suures vannis kord nädalas).

Võimlen iga ärkvel oleku kord (öösel siis, kui beebi ärksam on. Vahest öösel ei võimle).

Masaazi teen õliga kõhu pealt (youtube videode järgi, proovisin ära ka punktmasaazi).

Ma vahetasin Aptamil Biotik-> Tuttel -> Aptamil Comfort. Tegin seda ilmselt liiga kiiresti ????????‍♀️

Milles see kõhukinnisus väljendub, mis vaevusi tekitab, kui tihti kakab? Ära rohkem piimasegu vaheta ja muuga jätka.

Laps varem kakas 3-4x päevas. Mu toidusegu vahetusega oli pikem vahe 3 päeva, nüüd 2 päeva.

Laps on ärkveloleku aja rahutu, punnib palju. Samas kaka ei ole kõva, kui häda tehtud saab ????????‍♀️

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Soe vann, võimlemine, mõni aitab kuidagi õliga kaasa. Mulle see viimane asi tundus kuidagi vale, ei teinud seda. Mu laps sai rinda, mõnikord harva asendajat, ja kakas üliharva, 1-2 korda nädalas ja pabulaid. Ma ei kasutanud mingeid rohtusid, aga rpa oli meil Aptamil comfort, spets kõhukinnisusega lastele. Lisatoiduga hakkasin asja rohkem reguleerima, nüüd on laps 1a2k ja kakab ikka harva, aga ei ole kõht kinni. Minu lapsele ei tundunud see erilisi vaevusi tekitavat, sellepärast ei kasutanud rohtusid, aga eks sa pead ise vaatama…

Soe vann ei tundu mõjuvat (tummy tub’is igapäevaselt, suures vannis kord nädalas).

Võimlen iga ärkvel oleku kord (öösel siis, kui beebi ärksam on. Vahest öösel ei võimle).

Masaazi teen õliga kõhu pealt (youtube videode järgi, proovisin ära ka punktmasaazi).

Ma vahetasin Aptamil Biotik-> Tuttel -> Aptamil Comfort. Tegin seda ilmselt liiga kiiresti ????????‍♀️

Milles see kõhukinnisus väljendub, mis vaevusi tekitab, kui tihti kakab? Ära rohkem piimasegu vaheta ja muuga jätka.

Laps varem kakas 3-4x päevas. Mu toidusegu vahetusega oli pikem vahe 3 päeva, nüüd 2 päeva.

Laps on ärkveloleku aja rahutu, punnib palju. Samas kaka ei ole kõva, kui häda tehtud saab ????????‍♀️

See ei ole kõhukinnisus sellisel juhul. Ega ta ei peagi nagu part olema. Gaasivalu võib nii väiksel muidugi olla ja see ka ajab punnitama ja virilaks. Gaaside vastu aitavad samad asjad, ja võid ka gaasirohtu anda. See, et 1-2kuune on rahutu, on normaalne, mul selles vanuses enamus ajast röökis või istus tissi otsas, ei maganud üldse.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Umbes selles vanuses nad hakkavadki harvem kakama.

Punnimine tuleb sellest, et nad alles õpivad kakamiseks vajalikke lihaseid kasutama ja sageli korraga punnitavad aga samas suruvad pepuaugu kinni ja siis ei saagi kakatud. Aitab aeg. Dupalac ja microlax unusta esialgu kenasti ära.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 7 postitust - vahemik 1 kuni 7 (kokku 7 )


Esileht Beebi ja mitmikud Imikul kõht kinni