Esileht Ilu ja tervis Immuunravi allegikust lapsele – olen nõutu ja vajan soovitusi

Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )

Teema: Immuunravi allegikust lapsele – olen nõutu ja vajan soovitusi

Meil on 12-aastane laps, kes alates 5. eluaastast on kannatanud allergia käes. Alguses olid sümptomid leebed ja harvad ja laps sai hakkama vaid aeg-ajalt võetud Zyrteci tabletiga. Aastate jooksul on ta aga paraku muutunus järjest allergilisemaks. Lisandunud on ka pidevalt uusi allergiasümptomeid. Praeguseks esineb nii nohu, silmade sügelus, kurgu- ja suulaesügelus, vahel ka kõrvade sügelus ning isegi kuiv ärritusköha.

Kui varasemalt on allergoloogid soovitanud üksnes Zyrtecit või ninaspreid, siis viimati tehtud vereproovid näitasid, et probleem on kõvasti süvenenud ja vaja on tõhusamat abi. Vereproovide põhjal on tal ülitugev allergia kodutolmu, teatud kõrreliste, kase õietolmu ja kassikarvade vastu, lisaks veel kergemal kujul teisi puid ja loomi. Arst küll ütles, et see, et vereproovid näitavad allergiat, ei pruugi veel tähendada, et tal ilmtingimata reaalselt kõigi nende allergeenide peale sümptomid tekivad. Ja nii ilmselt ongi – me ei ole kunagi näinud mingit seost puude või kõrreliste õitsemisega, lapsel ei ole väljas kunagi allergianähte. Seega kaldun arvama, et meie lapse puhul on kurjajuur kodutolm. Lapsele tehti ka astmatest koormusega ning puhumisega ning õnneks astmat tal veel tekkinud ei ole. Seega oleks viimane aeg midagi ette võtta, et seda ei tekiks.

Olen ise lugenud varem immuunravi kohta ja nüüd pakkus selle välja ka allergoloog. Mind teeb aga murelikuks see, et see (eriti lapsesõbralikum suukaudne ravim) on siiski üsna uus asi, seega kardan, kas ja mis kõrvalmõjud sel ravil olla võivad. Kardan just seda, et paari aasta pärast ilmuvad äkki artiklid, kus öeldakse, et see ravi on osutunud ohtlikuks – no nagu juhtus nt hpv-vaktsiiniga, mida ka algul väga promoti. Arst ütles immuunravi
Kohta, et see on ohutu, ent netist ravimi kohta lugedes on mainitud, et on vastunäidustud autoimmuunhaiguste, südamehaiguste ja veel mõne haiguse korral. Meie lapsel pole haigusi diagnoositud, aga ega 100% kindel ei saa ma ju olla, et tal mingit haigust ei ole. Seega süda valutab, et äkki see ravi võib olla mingil moel ohtlik ja see selgub alles hiljem.

Need, kelle lapsed saavad/on saanud immuunravi: kuidas suutsite selle otsuse langetada? Kas usaldate, et see on ohutu ravim? Mul on süda nii murelik, tõesti ei taha, et võtan vastu otsuse, mille kohta hiljem selgub, et laps sattus vihma käest räästa alla.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 21.03 10:22; 21.03 23:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu 10. aastasel tütrel lõppes just kolmas aasta immuunravil ja ma ei suuda Jualat ära tänada, et me sinna sattusime. Meil õietõlmuallegria tekkis järsku lasteaias – kohutav nohu, silmad olid punased, sügelesid, rähma täis ja paistes. Köhis ka. See oli lihtsalt jube. Saime igasugu ravimeid zyrtec, silmatilgad, ninasprei jne. Järgmine aasta olime kangete hormoonide all – siis oli natsa parem. Järgmine aasta alustasime immuunraviga – 6 süsti talvel. Elu parim otsus. Juba peale esimest aastat oli nii oluliselt parem, et vaja läks ainult zyrtecit paaril korral. Järgmine aasta oli veel parem, pmst nagu polegi midagi. See aasta oli kolmas, eks siis nüüd kevadel paistab.
Iga kell soovitan mina küll see võimalus ära kasutada, ega seda nii kergesti ei pakutagi, see on päris kallis ravi millest lõviosa maksab haigekassa.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 21.03 21:43; 21.03 21:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Me seda tilgaversiooni ei valinud kuna peab tagatud olema et laps saab oma tilga iga päev aasta jooksul ja mul oli hirm, et tuleb mingi haigus vm, jääb päev vahele ja ongi kogu lõbu. 6 süsti talvel nädalaste vahedega tundus parem.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 21.03 21:43; 21.03 21:47;
To report this post you need to login first.

Me seda tilgaversiooni ei valinud kuna peab tagatud olema et laps saab oma tilga iga päev aasta jooksul ja mul oli hirm, et tuleb mingi haigus vm, jääb päev vahele ja ongi kogu lõbu. 6 süsti talvel nädalaste vahedega tundus parem.

Miks haigusega tilgad vahele peaks jääma?

Kas sa ei kartnud, et sel ravil võidakse ootamatult mingid ohtlikud kõrvalmõjud avastada?

Ja teine asi, mis mind veel kahtlema paneb, on see, et lugesin, et pärast ravi lõpetamist võib juhtuda, et sümptomid tulevad tagasi – ehk siis ravi mõju kestab vaid immuunravi ajal. Siis oleks kõik justkui asjata.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 21.03 10:22; 21.03 23:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

minu laps on selle läbi teinud, mingeid kõrvalmõjusid ei olnud.
kahjuks olulist pikaajalist mõju ka mitte. olen sellest siin juba kirjutanud, kopeerin:

minul on otsene kogemus olemas oma lapse näol. kuna pean allergiapäevikut, siis üsna täpselt on kirjas kõik.
allergia avaldus enne 2-aastaseks saamist, testid näitasid pea kõiki kevadel õitsevaid puid, alates lepast kuni kaseni, sarapuu, mänd, tamm jne.
kevadel enne 3-aastaseks saamist oli allergia nii hull, et perearst kirjutas välja ravimi, mis pikaajalisel tarvitamisel on väga raskete kõrvalmõjudega, kuid muud lahendust ei olnud. ja ikka oli väga-väga hull.
6-aastaselt lõpuks jõudsime dr. Putniku juurde, kes määras sublivac*i immuunravi tilkade näol. tilgad ennekõike seetõttu, et neid peab süstima sealsamas lastehaiglas (vähemalt sel ajal oli nii) ja meie elasime 40 km eemal.
tilkadel ei ole mitte mingit maitset, no absoluutselt maitsetud. esimesel paaril nädalal avaldus ristallergia, meil oli selleks õun, porgand ja pähkel. paari nädalaga läks üle ja kuni ravi lõpuni ei olnud mingeid kõrvalnähte. ravi kestis 4 aastat.
toime avaldus juba esimesel kevadel, 3 kuud peale raviga alustamist. kõik need 4 aastat oli allergianähte minimaalselt, natuke nohu, natuke silmade sügelust jne, aga nii vähe, et mingeid vaevusi see ei tekitanud. harjumusest sai sel perioodil igaks juhuks 1x päevas zyrtecit.
eelmine kevad oli esimene peale ravi lõppemist – hulluks ei läinud, aga häiris siiski, nii et kokkuvõttes halvem kui ravi ajal. teadaolevalt oli 2016 kevad suhteliselt leebe allergikutele. vastupidiselt 2017 aasta kevadele, kui kõik vindus, õitses, õitses ja jäigi õitsema, lepp alustas tänu olematule talvele juba veebruari lõpus ja kask lõpetas tänu külmale kevadele alles juuni keskel. ja kõik vaevused olid kahjuks tagasi, allergiaperiood kestis üle 3 kuu. kogu selle aja oli lapsel nina kinni, öösiti magada ei saanud, nuuskas ära vist 10 maxirulli köögikäterätte- tabletid ei aidanud oluliselt, paar päeva oli nii hull, et kooli ei läinud.

ja ausalt, ma olen nii kurb. annan endale aru küll, et ilma immuunravita oleks äkki veel hullem, astma ja muu.
ikka olen kurb – meil oli maailma parim arst dr. Putniku näol, 4 aastat käisin 4x aastas ravimi järgi 100 km läbi sõites, tilgutasime hoolsalt iga päev, lugesime tilku, tassisime rohtu kaasas nagu kass poegi, ja ikkagi…
aga igal juhul proovida tasub, sest tagantjärele mõeldes ei olnud see kõik mingi vaev, sellega harjus ära nagu hambapesuga. ja nagu ütlesin, ma ei tea, kuidas see ilma ravita oleks läinud ja kus punktis me nüüdseks oleksime.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 22.03 07:48; 23.03 07:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

kõik need 4 aastat oli allergianähte minimaalselt, natuke nohu, natuke silmade sügelust jne, aga nii vähe, et mingeid vaevusi see ei tekitanud. harjumusest sai sel perioodil igaks juhuks 1x päevas zyrtecit.

Kas sa mitte selle tegevusega ise seda immuunravi ära ei nullinud? Immuunravi mõte ju ongi meelega väikestes kogustes allergeeni manustada, et organism sellega ära harjuks, aga kui sa zyrteciga selle fooni kogu aeg maha võtad, siis polegi ju kasu. Või oli see zyrtec sul ka arsti enda poolt ette kirjutatud sinna immuunravi kõrvale?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

kõik need 4 aastat oli allergianähte minimaalselt, natuke nohu, natuke silmade sügelust jne, aga nii vähe, et mingeid vaevusi see ei tekitanud. harjumusest sai sel perioodil igaks juhuks 1x päevas zyrtecit.

Kas sa mitte selle tegevusega ise seda immuunravi ära ei nullinud? Immuunravi mõte ju ongi meelega väikestes kogustes allergeeni manustada, et organism sellega ära harjuks, aga kui sa zyrteciga selle fooni kogu aeg maha võtad, siis polegi ju kasu. Või oli see zyrtec sul ka arsti enda poolt ette kirjutatud sinna immuunravi kõrvale?

jah, loomulikult arsti ettekirjutusel. see harjumus on ilmselt vale sõna. pigem mingid allergianähud siiski olid ka ravi ajal – peamiselt põskede punetamine natuke ja kerged ärritusnähud, aevastamine jms.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 22.03 07:48; 23.03 07:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere

ka minu kogemus on kahjuks selline nagu viimasel. Laps sai immuunravi 4 aastat (maksimum on 5). Tilkade näol. Meie andsime tilkasid ilusti igapäevaselt, vahele jäid vaid arsti nõudval soovil palavikuga päevad, mida oli kokku nelja aasta jooksul harva. Immuunravi andis algselt väga hea tulemuse. Kuna lapsel olid õietolmud ja ristallergiad pea kõigi luuviljalistele puuviljadele ning ka õun, pirn, tsitruselised, siis oli meil siiras rõõm, kui laps sai kõiki neid jälle süüa ja õues liikuda ilma sügelemata ja nuuskamata.
Nüüdseks on ravist möödas aasta ja 3 kuud. Kuskil poole aasta möödudes hakkas laps täheldama, et kui midagi puuviljadest sööb, tuleb suusügelus. Nüüd tegime kordustestid ja allergiad ongi tagasi. Ootame kevade saabumist, et näha, kuidas seda talub. Loodame parimat. Aga jah, ma ei ütle, et immuunravi oli maha visatud aeg ja raha, sest lapsel oli 4 aastat siiski rõõmu. Kahju aga, et tol hetkel arst ei rääkinud, et allergiad võivad tagasi tulla. Võib-olla poleks seda teed siis ikkagi ette võtnud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on laps herilasemürgi vastu allergik. Seda vist peaks saama teha herilaste vastu ka?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )


Esileht Ilu ja tervis Immuunravi allegikust lapsele – olen nõutu ja vajan soovitusi

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.