Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Info neile, kel kirurgiline abort ees.

Näitan 26 postitust - vahemik 1 kuni 26 (kokku 26 )

Teema: Info neile, kel kirurgiline abort ees.

Postitas:

Kuna ise otsides paaniliselt netist infot ja kogemusi kirurgilise abordi kohta, mida väga ei leidnud, siis otsustasin kirjutada neile, kel see ees, oma kogemusest.
Kui rasedus kindel ja oled otsustanud kirurgilise abordi kasuks, siis helistasin itk registratuuri ja ütlesin, et olen rase ning kahjuks pean raseduse katkestama. Sealt leiti mulle ca nädala aja pärast naistearstile aeg. Käisin arstil, võttis analüüsid ja samuti saatis ka vereproovi andma ( sain kohe vere seal vereproovi kabinetis antud), siis küsis, kuidas soovid raseduse katkestada. Valid omale sobiva variandi.
Järgmisena pani kirja mulle kirurgilise abordi aja ja peale seda ca 2 nädala pärast kontrolliks aja. Veel uuesti 3 päeva pärast vabale naistearstile, kes vaatas analüüsi vastused üle ja andis saatekirja abordile.

Järgmine päev läksin itk naistenõuandla vastuvõttu hommikul kell 7.30. Võeti sisse, viidi riietusruumi ja seal anti öösärk ja hommikumantel. Jätad sinna üleriided ja muud riided, pesu jääb selga. Samuti soovitan sussid kaasa võtta, kui pole, siis saad oma jalanõude otsa need sinised kilesussid.
Siis saadetakse sind üles 4 korrusele günekoloogia päevaravisse. Seal täidad veel pabereid ja siis juhatatakse sind palatisse, kus ootavad teised sama saatust. Seal saad omale sokid jalga ja võrgu pähe ning pead aluspesu, k.a rinnahoidjad ära võtma.
Tehakse üldnarkoos, protseduur kestab vaid 15min. Kõige hullem on minna sinna op.tuppa ja heita pikali jalad taeva poole. Jalad pannakse mingite krõpsude vms kinni. Siis kanüül veeni ja jääd magama ning kui ärkad, veidi segane narkoosist, siis oled juba palatis ja pead seal taastuma. Minul endal peale seda valusid ega midagi sellist polnud, kuid see oleneb jälle inimesest. Pärast pakutakse jogurtit ja vett, kuna hommikul pead minema söömata ja joomata.
Ise kogu ootamisega kokku olin seal 7.35-11.30ni
Loodan, et see kellelegi abiks, ise ei taha seda enam mitte kunagi läbi elada.

+7
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks tegid siis aborti?

+5
-13
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 12.10 13:37; 27.11 10:08; 02.12 13:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mõnes mõttes saan aru, et see info on paljudele väga vajalik, aga ma loodan, et sa adud, kui paljude meelest on küüniline seda siia panna, kus käib koos palju naisi, kes võitevad, et rasedus tekiks, ootavad ja loodavad. Mina enam õnneks ei kuulu nende hulka, aga sellist juttu oleks väga valus olnud lugeda sel ajal.

+14
-14
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.10 14:10; 13.10 15:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mõnes mõttes saan aru, et see info on paljudele väga vajalik, aga ma loodan, et sa adud, kui paljude meelest on küüniline seda siia panna, kus käib koos palju naisi, kes võitevad, et rasedus tekiks, ootavad ja loodavad. Mina enam õnneks ei kuulu nende hulka, aga sellist juttu oleks väga valus olnud lugeda sel ajal.

Aga ei pea üldse neid teemasid avama, kui pealkirjas on abort. Ei pea ennast traumeerima ja häirida laskma nende teemade lugemisega.

+21
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mulle tehti 2012 a kirurgiline abort(ei tahtnud lapsest lahti saada, kahjuks 11+ nädalal pidin oma tervise pärast tegema) ja mina ei pidanud mingeid vereproove enne andma. Ma tegin Pärnus. Oma arst andis saatekirja,läksin hommikul pärvaravisse ja riided jäid kõik palatisse. Opi toas narkoos ja ärgates ei saanudki aru, et midagi tehtud oleks. Kuna enne oli surm silme ees, siis see hetk tundsin ainult kergendust, üle mitme-mitme nädala oli mul hea olla ja meeletud valud olid kadunud. Sain ka jogurtit ja vett ja lõunast välja, taastumine oli väga kerge ja tsükkel taastus ka kohe. Aga suur kurvastus tuli hiljem, alguses blokkisin kõik mõtted.

+7
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mõnes mõttes saan aru, et see info on paljudele väga vajalik, aga ma loodan, et sa adud, kui paljude meelest on küüniline seda siia panna, kus käib koos palju naisi, kes võitevad, et rasedus tekiks, ootavad ja loodavad. Mina enam õnneks ei kuulu nende hulka, aga sellist juttu oleks väga valus olnud lugeda sel ajal.

Aamen! Tõesti, väga imelik lugeda sellist detailset teemaalgatust justnimelt rasestumise teema all.
Ja mida sellise teemaga öelda tahetakse, et pole nii hull midagi- võta sussid kaasa ja puha.

Miks teemaalgataja pille, kondoomi, spiraali,plaastrit, sos pilli ei kasutanud kui selleks aeg oli?

Jälle keegi, kes taob rinda, et hormoonid ple minu jaoks ja mees kondoomiga ei taha?

+8
-19
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 13.10 10:24; 13.10 10:29; 13.10 11:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mõnes mõttes saan aru, et see info on paljudele väga vajalik, aga ma loodan, et sa adud, kui paljude meelest on küüniline seda siia panna, kus käib koos palju naisi, kes võitevad, et rasedus tekiks, ootavad ja loodavad. Mina enam õnneks ei kuulu nende hulka, aga sellist juttu oleks väga valus olnud lugeda sel ajal.

Hakkab pihta. Kõik peavad kikivarvul käima, et ometi teiesuguste tundeid ei riivaks. Kust teised taolist infot vajadusel saaks, on kama.

Inimesel pole suud peas, et asutusest kuhu läheb, infot küsida?
Protseduuri oskavad detailselt arstid öelda. Ja mis tähtsust on, kas lased sokkides või sussides pärast ringi, või mis sööke pärast antakse…
Ise arvan, et teemaalgataja tegi teema, kuna soovib kellelegi südant puistada, tunded välja elada- psühholoogiline värk.
Ega ei lähe ju sõbrannadele oma abordi teemast rääkima, kartes neiltki hukkamõistu.

+2
-15
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 13.10 10:24; 13.10 10:29; 13.10 11:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Raskesti rasestujad jälle hüsteerias. Selle rubriigi nimi on ‘Rasestumine’, mitte ‘Ainult soovitud rasestumine’. See tähendab, et ka soovimatu rasestumine ja sellega kaasnev kuulub siia rubriiki. Kas sellest on nii võimatu aru saada?

+15
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.10 10:55; 20.10 18:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Raskesti rasestujad jälle hüsteerias. Selle rubriigi nimi on ‘Rasestumine’, mitte ‘Ainult soovitud rasestumine’. See tähendab, et ka soovimatu rasestumine ja sellega kaasnev kuulub siia rubriiki. Kas sellest on nii võimatu aru saada?

No, mul loeb igatahes üleval rasestumine ja lapse ootamine.
Kuidas sul endal sellest nii raske aru saada.

+3
-10
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 13.10 10:24; 13.10 10:29; 13.10 11:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul peetus rasedus ja olin sunnitud samuti aborti tegema. Minu jaoks oli see niigi väga raske ning infot ees ootava kohta ei leidnud mitte kusagilt. Googlest leiab infot protseduuri enda ja ohtude kohta, aga mind huvitas ka just kõik see, mis haiglas ees ootab. Ei aidanud ka see, et mul on suu peas, sest arsti ainus imfo oli, lähete hommikul päevaravisse, seal kuulete. Kõik inimesed ei tee aborti omal soovil ja ei tasu jäme olla. Paraku haiglas koheldakse kõiki võrdse põlastusega. Sain seal sõimata ka, et omal susse kaasas polnud. Abordi põhjust näeb vaid arst. Teiste silmis oled tavaline vastutustundetu aborditaja, kes õigel ajal ei taibanud pille või kondoomi kasutada.

+17
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mina olen ivf-ikas ja küll ei pahanda et siin kõrval abordi tema on.

1. soovimatu raseduse abordid on tänapäeval väike osa abortidest. palju rasedusi katkestatakse meditsiinilistel põhjustel
2. see foorum ja alateema on õige koht sellest rääkimiseks

+15
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis INFOT selle teemaga tegelikult siis edastati, mine sinna kohale, kus saatekiri kirjutatud on, tee nii nagu palutakse ja juhendatakse. Tegelikult käib see kõikide haiglaprotseduuride kohta ju, et enne narkoosidega oppe ei tohi süüa jne. Seda kõike öeldakse ja kirjutatakse ette, mida teha, kuhu minna.
Mina olen ka seisukohal, et ka soovimatu rasestumine kõlbab siia rubriiki, sest see ON ka rasestumine, aga reaalselt pole selle infoga midagi teha.

Kõik inimesed ei tee aborti omal soovil ja ei tasu jäme olla. Paraku haiglas koheldakse kõiki võrdse põlastusega. Sain seal sõimata ka, et omal susse kaasas polnud. Abordi põhjust näeb vaid arst. Teiste silmis oled tavaline vastutustundetu aborditaja, kes õigel ajal ei taibanud pille või kondoomi kasutada.

Absoluutselt ei ole minu kogemusega ühtiv, haiglas oldi väga sõbralikud. Olin meelega hommikul söönud, viimases lootuses, et SIIS ei tehta puhastust ja ÄKKI on veel lootust, no ikka väga sassis omadega. Tehti lisaultraheli, arst kinnitas, rääkisime veelkord, et peetunud rasedusega pole midagi teha, pidin järgmisel päeval uuesti minema. Kõik olid lahked ja kaastundlikud, kuigi ma tekitasin neile lisatööd oma käitumisega, med näidustusega katkestamisele või puhastusele minejaid on vast isegi osakaalult sama palju kui omal soovil kirurgilise abordi valinuid (paljud võtavad tableti). Protseduur on sama, ja personal tõesti kõikide diagnoose ei tea, aga mina mingit põlastust ei näinud enda ega teiste suhtes.

Ja nt kõige esimene amor.ee link googlis andis KÕIK vastused, sh mida haiglasse kaasa võtta jne.

+6
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.10 14:10; 13.10 15:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul peetus rasedus ja olin sunnitud samuti aborti tegema. Minu jaoks oli see niigi väga raske ning infot ees ootava kohta ei leidnud mitte kusagilt. Googlest leiab infot protseduuri enda ja ohtude kohta, aga mind huvitas ka just kõik see, mis haiglas ees ootab. Ei aidanud ka see, et mul on suu peas, sest arsti ainus imfo oli, lähete hommikul päevaravisse, seal kuulete. Kõik inimesed ei tee aborti omal soovil ja ei tasu jäme olla. Paraku haiglas koheldakse kõiki võrdse põlastusega. Sain seal sõimata ka, et omal susse kaasas polnud. Abordi põhjust näeb vaid arst. Teiste silmis oled tavaline vastutustundetu aborditaja, kes õigel ajal ei taibanud pille või kondoomi kasutada.

Minusse suhtuti küll väga kaastundlikult, kuna ei teinud selleks, et lapsest lahti saada. Nii hoiti ja poputati ja muretseti, Pärnus siis oli nii.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minule tehti Tartus katkestamine, kuna antud kauaoodatud rasedus oli ohtlik nii mulle, kui ka lootele. Ei kohanud kordagi halba kohtlemist, kogu personal oli väga hoolitsev. Kui opituppa viidi, tuli veel narkoosiõde ja vabandas, et veidi kauem läheb ootamisega, kui muidu ning pakkus rahustit, kuniks mind narkoosi alla pannakse.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks teemaalgataja pille, kondoomi, spiraali,plaastrit, sos pilli ei kasutanud kui selleks aeg oli?

a kust tead, et ei kasutanud?

+10
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aamen! Tõesti, väga imelik lugeda sellist detailset teemaalgatust justnimelt rasestumise teema all.
Ja mida sellise teemaga öelda tahetakse, et pole nii hull midagi- võta sussid kaasa ja puha.

Miks teemaalgataja pille, kondoomi, spiraali,plaastrit, sos pilli ei kasutanud kui selleks aeg oli?

Jälle keegi, kes taob rinda, et hormoonid ple minu jaoks ja mees kondoomiga ei taha?

Mine Värska sanatooriumi, seal ravitakse närve väga edukalt.

+7
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.10 10:55; 20.10 18:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul oli teine kogemus viidi üksikpalatisse, kohe viidi opituppa siis hiljem üksikpalatis ärkasin. Hiljem haigusloost lugesin, et rasedus oli peetunud abordi ajaks. Eelnevalt oli olnud 1 peetumine aastaid varem. Ja peale seda veel 1 peetumine oli .esimene rasedus mille lõpuni kandsin oli 24a. Raske ise sünnitus, laps oli liiga suur ise sünnituse jaoks. Praeguseks 35a. Ja rohkem rasedaks pole jäänud.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vajalik teema.
Aga kui vähegi võimalik, soovitan valida tabletiabordi kirurgilise abordi asemel.
Protseduur saab oluliselt kiiremini tehtud- mu mees ei jõudnud ITK juures autole veel parkimiskohtagi leida, kui ma juba välja tulin. Kõik elad üle oma kodus, mitte kuskil haiglaseinte vahel, ei mingeid võõraid öösärke, kitleid ega kilesusse. Enda alastikoorimine ja jalgade kinnisidumine on ka alandav. Kodus saad kasutada normaalseid sidemeid, mitte ei topita seda haigla pampersit püksi.

+4
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 23.11 17:05; 03.12 09:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Siis saadetakse sind üles 4 korrusele günekoloogia päevaravisse. Seal täidad veel pabereid ja siis juhatatakse sind palatisse, kus ootavad teised sama saatust.

Kommentaar eemaldatud.
3.2. Vältida tuleb pahatahtliku ja halvustava arutelu algatamist ning jätkamist.

Perekooli Moderaator

+2
-7
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 26.11 15:52; 27.11 10:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul peetus rasedus ja olin sunnitud samuti aborti tegema. Minu jaoks oli see niigi väga raske ning infot ees ootava kohta ei leidnud mitte kusagilt. Googlest leiab infot protseduuri enda ja ohtude kohta, aga mind huvitas ka just kõik see, mis haiglas ees ootab. Ei aidanud ka see, et mul on suu peas, sest arsti ainus imfo oli, lähete hommikul päevaravisse, seal kuulete. Kõik inimesed ei tee aborti omal soovil ja ei tasu jäme olla. Paraku haiglas koheldakse kõiki võrdse põlastusega. Sain seal sõimata ka, et omal susse kaasas polnud. Abordi põhjust näeb vaid arst. Teiste silmis oled tavaline vastutustundetu aborditaja, kes õigel ajal ei taibanud pille või kondoomi kasutada.

Minusse suhtuti küll väga kaastundlikult, kuna ei teinud selleks, et lapsest lahti saada. Nii hoiti ja poputati ja muretseti, Pärnus siis oli nii.

Kas neisse, kes “soovivad lapsest lahti saada” tuleks suhtuda kuidagi põlastusega? Kas see on sinu meelest okei? (Ei, ma pole kunagi aborti teinud!)

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul peetus rasedus ja olin sunnitud samuti aborti tegema. Minu jaoks oli see niigi väga raske ning infot ees ootava kohta ei leidnud mitte kusagilt. Googlest leiab infot protseduuri enda ja ohtude kohta, aga mind huvitas ka just kõik see, mis haiglas ees ootab. Ei aidanud ka see, et mul on suu peas, sest arsti ainus imfo oli, lähete hommikul päevaravisse, seal kuulete. Kõik inimesed ei tee aborti omal soovil ja ei tasu jäme olla. Paraku haiglas koheldakse kõiki võrdse põlastusega. Sain seal sõimata ka, et omal susse kaasas polnud. Abordi põhjust näeb vaid arst. Teiste silmis oled tavaline vastutustundetu aborditaja, kes õigel ajal ei taibanud pille või kondoomi kasutada.

Minusse suhtuti küll väga kaastundlikult, kuna ei teinud selleks, et lapsest lahti saada. Nii hoiti ja poputati ja muretseti, Pärnus siis oli nii.

Kas neisse, kes “soovivad lapsest lahti saada” tuleks suhtuda kuidagi põlastusega? Kas see on sinu meelest okei? (Ei, ma pole kunagi aborti teinud!)

Jah

0
-11
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 12.10 13:37; 27.11 10:08; 02.12 13:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul peetus rasedus ja olin sunnitud samuti aborti tegema. Minu jaoks oli see niigi väga raske ning infot ees ootava kohta ei leidnud mitte kusagilt. Googlest leiab infot protseduuri enda ja ohtude kohta, aga mind huvitas ka just kõik see, mis haiglas ees ootab. Ei aidanud ka see, et mul on suu peas, sest arsti ainus imfo oli, lähete hommikul päevaravisse, seal kuulete. Kõik inimesed ei tee aborti omal soovil ja ei tasu jäme olla. Paraku haiglas koheldakse kõiki võrdse põlastusega. Sain seal sõimata ka, et omal susse kaasas polnud. Abordi põhjust näeb vaid arst. Teiste silmis oled tavaline vastutustundetu aborditaja, kes õigel ajal ei taibanud pille või kondoomi kasutada.

Minusse suhtuti küll väga kaastundlikult, kuna ei teinud selleks, et lapsest lahti saada. Nii hoiti ja poputati ja muretseti, Pärnus siis oli nii.

Kas neisse, kes “soovivad lapsest lahti saada” tuleks suhtuda kuidagi põlastusega? Kas see on sinu meelest okei? (Ei, ma pole kunagi aborti teinud!)

Jah

Kommentaar eemaldatud.
3.2. Vältida tuleb pahatahtliku ja halvustava arutelu algatamist ning jätkamist.

Perekooli Moderaator

0
-7
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 26.11 15:52; 27.11 10:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Arusaadav, et viljatus ja tervisprobleemid põhjustavad kibestumust ja viha, aga teised naised ei ole teie hädades süüdi. Igal naisel on õigus otsustada, mis tema kehaga toimub ja oma usulised põhjused ja kadedusest tekkiva põlguse võite endale hoida.
Kui ükskord saate oma oodatud triibud ja lootega midagi juhtub, olete ise ka seal “abordimuttide” rivis.

+10
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Arusaadav, et viljatus ja tervisprobleemid põhjustavad kibestumust ja viha, aga teised naised ei ole teie hädades süüdi. Igal naisel on õigus otsustada, mis tema kehaga toimub ja oma usulised põhjused ja kadedusest tekkiva põlguse võite endale hoida.

Kui ükskord saate oma oodatud triibud ja lootega midagi juhtub, olete ise ka seal “abordimuttide” rivis.

Imelik suhtumine. Ega keegi ei mõista hukka neid, kel rasedus peetunud vms. Ikka neid, kes lihtsalt lapse ära tapavad. Õigustust sellisele teole pole.

+1
-7
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 12.10 13:37; 27.11 10:08; 02.12 13:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui te arvate, et see ema, kes last ei soovi, peaks ta alles jätma lihtsalt kuna *misiganes teie põhjendus on*, siis mõelge, et need naised kasvataks lapsi/last, keda nad ei soovinud, kelleks neil võimalust pole. Tulge mulle lastekaitsesse tööle korraks, vaadake mis neist lastest saab. Ei ole tore, rikutud ja katkised inimhinged. Ennem tehku aborti, kui tuua siia ilma laps, keda tegelikult ei taheta.
Ja, mina jäin hormoonspiraaliga rasedaks. Arstid pidid pikali kukkuma, sest esimese lapse sain IVFi läbi, 4 aastat proovisime. Kahjuks rasedus katkestati tugevatel meditsiinilistel alustel ja sellised teemad on väga informatiivsed.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Imelik suhtumine. Ega keegi ei mõista hukka neid, kel rasedus peetunud vms. Ikka neid, kes lihtsalt lapse ära tapavad. Õigustust sellisele teole pole.

Oma trumpilikku misogüünset usupropagandat võid mujal teha. Loode pole laps.
Keegi ei peagi ennast sulle õigustama. Aborti tehaks mitmetel põhjustel, teistega samaväärne on põhjus, et last lihtsalt ei soovita.

+2
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 23.11 17:05; 03.12 09:08;
To report this post you need to login first.
Näitan 26 postitust - vahemik 1 kuni 26 (kokku 26 )


Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Info neile, kel kirurgiline abort ees.