Esileht Ilu ja tervis Inimesed, kellel depressioon või stress on selles ise süüdi?

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 45 )

Teema: Inimesed, kellel depressioon või stress on selles ise süüdi?

Postitas:

Just nii arvavadki osa liikmeid meie ühiskonnast, mis on lausa õõvastav. Poleks arvanud, et inimesi, kellel on raske või kannatavad oma igapäevast eksistentsi niimoodi mõnitatakse. Üks kommentaar delfist:
\”need stress ja depr.on jama,inimene on oma laiskuses ja mugavuses võimeline endale igasugu foobiad ette kujutama, sellised inimesed pandi kunagi paranduslike tööde laagrisse kus neil tekitati kohe eluvaim tagasi, kahju et tänapäev pole loodritele koolituslaagrit\”
http://naistekas.delfi.ee/foorum/read.php?9,12245231,page=1

Ise põen juba 8. klassist saadik (juba 15 aastat) depressiooni, kergel kujul ärevushäiret ja sotsiaalfoobiat ning ma olen kindel, et see pole minu süü. Anoreksia on juba mul 9. eluaastast. Lisaks on mul skisoidne isiksus diagnoositud . Ma sündidin lihtsalt teistsugusena, ilmselt nagu ka Delfi teemalgataja, kelle lingi tõin näiteks. Viimasel ajal on mul ka anoreksia hakanud tagasi tulema, sest olen praegu 55 kg 175cm, aga ikka nälgin ja söön 600 kcal-1000 kcal päevas ning teen trenni 2-3 korda päevas. Inimsed peavad mõistma, et anoreksia, depressioon ja isiksusehäired on ravimatud, nendega sünnitakse ja nende all kannatajatesse peab suhtuma tolerantselt ja aru saama nende haigusest, mis on nende inimeste olemuseks saanud. Ma tean, et on aja küsimus, mil kaalun jälle 38-39 kg, aga ma ei suuda nälgimist jätta. Mu ajusse on kodeeritud kaalunumber 39 kg ja ainus viis, kuidas ma saan on konstantset ja teravat hingevalu leevndada on sinna kaalu jõudmine. Muidu lõigun igal õhtul oma veene, et hingest seda vastikust ära saada. Mu elul pole mõtet kui ma ei kaalu 39 kg, surm ei tähenda mulle midagi. Nii mõtleb enamus anorektikuid, kellel on depressioon, aga osa ei taha aru saada ja lihtsalt kallab nad pasaga üle. Need on ravimatud haigused. Aga selliste kalkide süüdistajate pärast siit Eestist lahkutaksegi. Kõige nõrgematesse suhtumine näitabki ühiskonna väärtust, mis Eestis on allpool igasugust arvestust.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eks ta ole, et kahel erineval inimesel tekib samas olukorras erinev reaktsioon. Ühel on see vaimne pool nõrgem ja tekib depressioon, teisel ei teki. Aga see ei ole ju selle nõrgema inimese poolt tahtlik reaktsioon. Mis ta parata saab. Neil eriti tugeva vaimse tervisega inimestel on muidugi hea kilgata, et mis söömishäired. Heaoluühiskonna teema, söö lihtsalt normaalselt ja, mis depressioon ja ärevus? Mine suhtle, otsi töö, teeni raha, loo perekond, ole edukas. Aga kõigile pole see nii lihtne. Keegi ei taha ju tahtlikult, et tal häiritud mõttemuster oleks. Kõik tahaks õnnelikud olla. Keegi ei süüdista mingite füüsilisemate haiguste puhul, et näe inimene on nõrk, tal on haigus. Aga Eesti on lihtsalt veel nii iganenud pärandiga, et seda ei mõisteta. Pole hullu, küll me ka areneme sinna, kus teadlikus tõuseb.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma olen seda juba aastaid märganud, et kui inimesel on süda haige, siis tunatakse kaasa. Vähk, siis tuntakse kaasa. Suhkrutõve korral, eriti kui see on lapseeast, tuntakse samuti kaasa. Enamjao haiguste puhul on nii.

Aga kui räägitakse depresioonist, ärevushäirest, siis oled ise süüdi ja kujutad endale ette. Ma olen käinud erinevate arstide juures ja kõik on öelnud, et see on täpselt samasugune haigus nagu iga teinegi. Ajukeemia on paigast ära, täpselt nagu suhkruhaigel on paigast ära veresuhkru tase või vererõhuhaigel on paigast ära vererõhk.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 17.04 08:48; 18.04 08:03; 18.04 12:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

inimesed on varmad tüdinema, depressioon on aga pikk haigus, võib kesta väikeste vahedega või pidevalt terve elu ja inimesed lihtsalt ei jaksa nii kaua kaasa mõelda, nii ongi lihtsam käega lüüa ja et mitte ennast süüdistada ja ennast kaleda ja külma inimesena tunda, süüdistatakse haiget.

olen olnud nii üks kui teine, olen ise depressiivsusele kalduv, eluraskuseid talun üsna kehvasti ja kui miski tasakaalu paigast nihutab, kukun väga kergesti auku ja sealt väljatulek on raske. kuidagi on see õnnestunud ja nüüd olles iseennast paremini tundma õppinud, tegutsen ennetamisega, üritan juba eos ära tunda ohumärke ja aidata ennast enne kui on hilja.
mul on ka sõpru, kes on depressioonis ja tean, et nende kõrval, ise parajasti ennast hästi tundes, püsida on üsna raske, küll tahaks öelda, et lõpeta halamine, tegutse, hakka elama jms jama. siis aga meenub, milline ise oli ja et sellised tühjad fraasid ei aita, vaid teevad kahju. teen seda, mis on ainuvõimalik, kuulan ja lohutan ja kinnitan, et see möödub, kõik läheb ühel päeval taas paremaks ja tema ei ole süüdi, ega imelik, ega vale.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

No ise on süüdi ikkagi, keegi teine sulle ju stressi tekitada ei saa, kui sa ise sellele vastvõtlik pole.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga palun ja mine ravi oma depressiooni. Tean, mida räägin. Olen ise olnud ka depressioonis ja lõpuks ennast kätte võtnud. Eelnevalt kuulanud teiste lolli juttu kuivõrd halb on ravimite tarvitamine ja ikka ise peab toime tulema, no ega ikka ei tule küll. Ja enamus depressiivikuid halavadki päevast päeva, et neid on depressioon, aga arsti juurde ka ei lähe. Võibolla tõesti mõni inimene ei saa elu lõpuni terveks, aga usun küll, et alustades psühhiaatri juurde minekuga, rohtude võtmisega ja lisaks veel seanssidel käimisega saab enamik oma depressiooni kontrolli alla. ja ravi on ka pikaajaline, mitte et võtan ühe kuu ära ja kogu lugu. Tegeleda tuleb asjaga, mitte päevast päeva halada ja ennast haletseda, see on kõrvalseisjatele ka väga kurnav. Inimene peab ennast ise aitama ja abi otsima, mitte ainult halama. Ja see heade mõtete jutt tuleb ka ära unustada ja ikka spetsialisti poole pöörduda.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.04 10:43; 19.04 11:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

No aga mis sa tahad ühiskonnast, kus valdav enamus ongi rumal. Ning selle asemel, et lugeda ja end harida, levitavad agentuuri KNSR (keegi naine sauas rääkis) jutte.

Depressiooni üks levinumaid põhjuseid on nt lihtsalt hormoonide taseme langus, naistel nt seoses sünnitamise ja üleminekueaga ja siin ei ole naine ise kuidagi selles süüdi.
Samuti on depressioonil pärilik eelsoodumus ehk siis mõne inimese aju ei tooda juba alates sünnist piisavalt serotoniini ega hakkagi tootma.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 17.04 11:12; 17.04 14:36; 17.04 15:37; 17.04 15:56; 17.04 17:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Neerupealsete hormoon kortisool mõjutab kõvasti. See ongi teise nimetusega stressihormoon. Aitab kehal stressiga võidelda, kui aga see paigast ära siis jääb stress peale ja järgneb deprekas.
Kahjuks pole lihtne seda kontrollida, kuna tava meditsiin tunnistab haigust alles siis, kui yldse hormooni ei tooda või siis vastupidi, toodab palju.

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]No aga mis sa tahad ühiskonnast, kus valdav enamus ongi rumal. Ning selle asemel, et lugeda ja end harida, levitavad agentuuri KNSR (keegi naine sauas rääkis) jutte.

Depressiooni üks levinumaid põhjuseid on nt lihtsalt hormoonide taseme langus, naistel nt seoses sünnitamise ja üleminekueaga ja siin ei ole naine ise kuidagi selles süüdi.
Samuti on depressioonil pärilik eelsoodumus ehk siis mõne inimese aju ei tooda juba alates sünnist piisavalt serotoniini ega hakkagi tootma.[/tsitaat]

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.04 11:21; 23.04 16:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vahe on selles, et om mõtlemist saab inimene ise üldjuhul kontrollida (kui ta loomulikult teab, et seda saab teha, ja oskab), aga kaasasündinud suhkruhaigust või südamehaigust ei ole võimalik olematuks mõelda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Viidatud delfi teemaalgataja on lihtsalt introvert, muidu täiesti terve inimene. Kõik ei pea olema 200 facebooki sõbraga seltskonnalõvid.

Parandus, see delfi teemaalgataja ei ole tegelikult päris terve, tal on ema ja isa tekitatud emotsionaalne trauma ja lapsepõlvest pärit alaväärsuskompleks, seda nüüd küll.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ma usun ka et mõtlemist saab kontrollida. see on ka teiste poolt mõjutatav. miks ma nii arvan, on see et olles erivas keskkonnas, ma muutun ise. ma näen ka lapse pealt, kui ta on olnud suvel vanaema juures, ta on teine laps.
ärge nüüd võtke viimast lootust öeldes, et mõtteid ja tundeid ei saa kontrollida. see oleks ju päris kole. me käitume mingite oma mustrite järgi.
ise ma mõtlen, et kui mina olin noorem, siis olid rahustavaks asjaks vaid rahustid. polnud depressiooni, oli neuroos. kes käris puntras omadega, see pandi haiglasse, ravile. (nagu peaks panema ka teemaalgataja). tema on päris puntras, kuna tal on sundmõte, mis ta lõpuks tapab, kaaluda 39kg).
tänapäeval on aga depressioonist nii palju juttu, et inimene mõtlebki. ma ei tunne end hästi, õnnelikuna, mul on depressioon. tänapäeva inimesele on sisse taotud et PEAB tundma end õnnelikuna. sellest kirjutakse nii palju.
ma arvan, et vaimselt haigeid on koguaeg olnud. mõned ongi päris haiged. enamus on aga selliseid, kes saaksid end ise ka kätte võtta.
iga algus on raske. kuna algus on aga nii raske, siis pigem ei proovitagi ja lastakse rohud parem kirjutada.
olete te mõelnud, et kuhu siis kaob see serotoniin? seda ei tekigi? rohtu võttes, saab see olemas olema. mis saab aga pärast rohte. kust see keemia siis peaks tekkima, kui seda suu kaudu enam ei võeta juurde?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 17.04 13:00; 17.04 15:42; 20.04 23:14; 23.04 22:34;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Diabeeti, südame-veresoonkonna haigusi, ka mõnda vähki peetakse elustiilihaigusteks, st nende puhul räägitakse pidevalt, et inimene ise saab neid vältida ja on ise \”süüdi\” oma haiguses.
Aga kui inimene teeb elus valikud, millega tal tekib konflik või milles ta isiksusena hakkama ei saa ning millele ta organism vastu ei pea (nt hormonaaltasakaal), siis on selles süüdi ja vastutav keegi teine?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

see on selline piiripealne asi. alati ei pruugi vahet teha, kas käitumine tuleneb lihtsalt laiskusest, väsimusest, hetkelisest pahast tujust või depressioonist
ka iseeneda puhul on raske, isegi kui tead, et põed depressiooni. iga mõte ja tunne, mis on ei pruugi ju olla just sellest tingitud
nii et kergelt võib kalduda äärmustesse, a la, mis te must tahate, mul on deprekas, ma ei saagi midagi teha või siis vastupidi, et laiskusest tuleb võitu saada ja tegutsema hakata
tihti saab alles tagantjärgi aru, kas pingutamisel oli mõtet ja hiljem oled rahul, et end kokku võtsid, või siis hoopis kannatasid terve aja ja kahetsed pärast, et end asjata piinasid

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 17.04 13:07; 17.04 16:12; 17.04 16:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kulla teemaalgataja – saan aru, et oled juba arstide juures käinud, kuna tead endal nii palju diagnoose olevat. Räägid sellest, et sul on üks kindel kaalunumber, kuhu jõuda tahad. Eeldan, et see kaalunumber on jäänud sinu ajju umbes sellest ajast, kui otsustasid, et võtad ohjad enda kätte, näitad koha kätte või saavutad oma eesmärgi. Sul on vaja teadvustada, et sa oled nüüd palju vanem, kui 8. klassis ja sinu eale ja tervisele sobiv kaalunumber on nüüd hoopis midagi muud. Ise seda teadvustada endale on peaaegu võimatu. Siiski on olemas abivahendid, kuidas jõuda alateadvuseni ja see kaalunumber nö. üle kirjutada. Üks võimalus on kinesioloogia, teine hüpnoos. Ole hea, proovi neid – mida sul kaotada on?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Vahe on selles, et om mõtlemist saab inimene ise üldjuhul kontrollida (kui ta loomulikult teab, et seda saab teha, ja oskab), aga kaasasündinud suhkruhaigust või südamehaigust ei ole võimalik olematuks mõelda.[/tsitaat]

Sulle on siin juba korduvalt selgeks tehtud, et depressioon ei ole kõikidel juhtudel kuidagi mõtlemisega seotud. Nt siis, kui suguhormoonide tasakaal kõigub, mis omakorda mõjutab tugevasti serotoniini teket. Samuti on depressiooni teke seotud endorfiiniga ehk kui orgamismis ei teki piisavalt endorfiini, siis mõjutab see taas ka serotoniini tekkele pärssivalt. Endorfiin aga tekib nt igapäevane üsna korraliku füüsilise koormuse rakendamisel.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 17.04 11:12; 17.04 14:36; 17.04 15:37; 17.04 15:56; 17.04 17:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Sulle on siin juba korduvalt selgeks tehtud, et depressioon ei ole kõikidel juhtudel kuidagi mõtlemisega seotud. Nt siis, kui suguhormoonide tasakaal kõigub, mis omakorda mõjutab tugevasti serotoniini teket. Samuti on depressiooni teke seotud endorfiiniga ehk kui orgamismis ei teki piisavalt endorfiini, siis mõjutab see taas ka serotoniini tekkele pärssivalt. Endorfiin aga tekib nt igapäevane üsna korraliku füüsilise koormuse rakendamisel.[/tsitaat]

Ja eesti keeles oleks see jutt siis …? Kuidas ?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Ja eesti keeles oleks see jutt siis …? Kuidas ?[/tsitaat]

No ma ei tea – serotoniin on rahvakeeli õnnehormoon ja endorfiini olen kuulnud nimetatavat mõnuhormooniks.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 17.04 11:12; 17.04 14:36; 17.04 15:37; 17.04 15:56; 17.04 17:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Sulle on siin juba korduvalt selgeks tehtud, et depressioon ei ole kõikidel juhtudel kuidagi mõtlemisega seotud. Nt siis, kui suguhormoonide tasakaal kõigub, mis omakorda mõjutab tugevasti serotoniini teket. Samuti on depressiooni teke seotud endorfiiniga ehk kui orgamismis ei teki piisavalt endorfiini, siis mõjutab see taas ka serotoniini tekkele pärssivalt. Endorfiin aga tekib nt igapäevane üsna korraliku füüsilise koormuse rakendamisel.[/tsitaat]
no kui sa nii ütled, siis soovolinik peaks üldse tööst ilma jääma.
kuna naistel kõigub suguhormoonide tase, siis pole nad üldse võimelised pool kuud või 9 kuud, või peale sünnitust,või kliimaksi ajal nagunii selgelt mõtlema.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 17.04 13:00; 17.04 15:42; 20.04 23:14; 23.04 22:34;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Vahe on selles, et om mõtlemist saab inimene ise üldjuhul kontrollida (kui ta loomulikult teab, et seda saab teha, ja oskab), aga kaasasündinud suhkruhaigust või südamehaigust ei ole võimalik olematuks mõelda.[/tsitaat]

hmm, psüühilistel haigustel on samoodi füsioloogiline või keemiline taust nagu sinu näites toodud haigustel.
tahaks kuulda, kuidas sa näiteks bipolaarset häiret mõtelmise muutmisega ravida suudad.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

no kui sa nii ütled, siis soovolinik peaks üldse tööst ilma jääma.
kuna naistel kõigub suguhormoonide tase, siis pole nad üldse võimelised pool kuud või 9 kuud, või peale sünnitust,või kliimaksi ajal nagunii selgelt mõtlema.[/tsitaat]
Loogika?
Kui tujuhormoonid pole mõtlemisega seotud, siis need järelikult mõtlemisvõimet ei pärsi ka. Elementaarne, Watson.

Teiseks kõiguvad naistel peamiselt suguhormoonid, seda, et need nüüd ilmtingimata ja alati ja kõigil naistel emotsioone mõjutaksid pole keegi isegi mitte siin öelnud – peale sinu. See on lihtsalt üks võimalikke põhjusi, miks ajukeemia paigast ära võib minna.

Ajukeemia võivad paigast lükata ka paljud muud tegurid, suguhormoonid on kõigest üks väga paljudest.

Liiatigi on pikaajalise depressiooni väljakujunemiseks vaja veel paljude erinevate tegurite kokkulangemist. Kui see aga on välja kujunenud, siis see pelga sõrmenipsu või peegli ees \”ole positiivne\” korrutamise peale ei kao.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

no kui sa nii ütled, siis soovolinik peaks üldse tööst ilma jääma.
kuna naistel kõigub suguhormoonide tase, siis pole nad üldse võimelised pool kuud või 9 kuud, või peale sünnitust,või kliimaksi ajal nagunii selgelt mõtlema.[/tsitaat]

Selles asi ongi, et kõigil naistel see nii nähtavalt või mõju avaldavalt ei kõigu, aga inimene ise seda tavaliselt teada ei saa, enne kui jama käes. Ma olen ise sünnitusjärgse depreka üle elanud, seetõttu ka seda teemat üksjagu uurinud. Kusjuures lõigi mõttemaailma täiesti segi – ei usuks, kui poleks üle elanud. Normaalne mõttetegevus taastus alles aasta pärast sünnitust. Kummaline oli veel see, et olen sünnitanud 2 last ja deprekas halvas mind ainult teise sünnituse järgselt.
Ja kui sa tähelepanelikult kliimaksis naisi jälgid, siis ega kõik väga selgelt enam ei mõtle küll ja unustavad nad ka tihti.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 17.04 11:12; 17.04 14:36; 17.04 15:37; 17.04 15:56; 17.04 17:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, nii see on, et depressioonis olijal kästakse pidevalt \”lollused lõpetada\”, \”elama hakata\”, \”olla õnnelik, sest käed-jalad on terved\” jne jne. Tembeldatakse laiskadeks, kes tahavadki nii mõelda ja tunda. Mul algasid probleemid mina-pildiga juba koolieelses eas, peale pikaajalist ravi olen viimased viis aastat reel püsinud ning \”elama hakanud\”, aga see on nii paganama raske, sest pean endaga iga päev nö. tööd tegema, oma mõtlemist suunama, ületama oma hirme. Pisemaid tagasilangusi esineb ikka ja jälle ja need on vaja mõtlemise suunamise abil üle elada. Õnnelikud on need, kes sellest aru ei saa…

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.04 16:05; 17.04 17:34;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Jah, nii see on, et depressioonis olijal kästakse pidevalt \”lollused lõpetada\”, \”elama hakata\”, \”olla õnnelik, sest käed-jalad on terved\” jne jne. Tembeldatakse laiskadeks, kes tahavadki nii mõelda ja tunda. Mul algasid probleemid mina-pildiga juba koolieelses eas, peale pikaajalist ravi olen viimased viis aastat reel püsinud ning \”elama hakanud\”, aga see on nii paganama raske, sest pean endaga iga päev nö. tööd tegema, oma mõtlemist suunama, ületama oma hirme. Pisemaid tagasilangusi esineb ikka ja jälle ja need on vaja mõtlemise suunamise abil üle elada. Õnnelikud on need, kes sellest aru ei saa…[/tsitaat]

kuidas sa seda mõtlemist suunad? ma küll ei oska

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 17.04 13:07; 17.04 16:12; 17.04 16:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

täiskasvanuna võid veel ühest kõrvast sisse ja teisest välja lasta, aga eriti vastik on lapsena kui ei teagi ju misasi see depressioon on või miks sul paha on. eriti kui vanemad on sama lollid ja vaatavad niisama pealt kui räägid neile et tahad ära surra ja noomivad, et missa räägid lollusi

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 17.04 13:07; 17.04 16:12; 17.04 16:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

kuidas sa seda mõtlemist suunad? ma küll ei oska[/tsitaat]

Peale viimast AD-kuuri hakkas tasapisi mingi muutus toimuma. Varem ei suutnud ma näiteks minna üksi kohta, kus varem käinud polnud, raske oli minna ükskõik kuhu – arsti juurde, raamatukokku, lihtsalt kodust väljagi. Valdas pidev hirm ja paanika. Ka oli väga raske inimestega suhelda, arvasin, et olen teistele eemaletõukav. Arvan, et viimane ravikuur tõi minu moondunud maailmapilti ka pisut kainet mõistust, igatahes suutsin end nüüd nii palju kokku võtta, et hakata end sundima minema uutesse kohtadesse ja kontakteeruma vajadusel võõrastega. Hirmu üritasin alla suruda endale korrutades, et midagi ei juhtu ja kõik läheb hästi. Selgus, et midagi ei juhtunudki ja see kasvatas igal korral pisut enesekindlust. Tänasel päeval ei tekita raamatukogu, pood ega arst enam erilist probleemi, küll aga olen end sidunud õpingute ja tööga, mis nõuavad minult üsna palju suhtlemist, teiste ees esinemist, oma arvamuse julget avaldamist ja võõraste kohtade külastamist – ühesõnaga eneseületamist. Ja tihti on raske, enesehaletsus ja paanika ootavad kenasti ukse taga. Nii ma sisendan endale pidevalt, et ma pole teistest halvem, saan hakkama jne jne. Minu puhul hetkel selline sisedialoog toimib.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.04 16:05; 17.04 17:34;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Peale viimast AD-kuuri hakkas tasapisi mingi muutus toimuma. Varem ei suutnud ma näiteks minna üksi kohta, kus varem käinud polnud, raske oli minna ükskõik kuhu – arsti juurde, raamatukokku, lihtsalt kodust väljagi. Valdas pidev hirm ja paanika. Ka oli väga raske inimestega suhelda, arvasin, et olen teistele eemaletõukav. Arvan, et viimane ravikuur tõi minu moondunud maailmapilti ka pisut kainet mõistust, igatahes suutsin end nüüd nii palju kokku võtta, et hakata end sundima minema uutesse kohtadesse ja kontakteeruma vajadusel võõrastega. Hirmu üritasin alla suruda endale korrutades, et midagi ei juhtu ja kõik läheb hästi. Selgus, et midagi ei juhtunudki ja see kasvatas igal korral pisut enesekindlust. Tänasel päeval ei tekita raamatukogu, pood ega arst enam erilist probleemi, küll aga olen end sidunud õpingute ja tööga, mis nõuavad minult üsna palju suhtlemist, teiste ees esinemist, oma arvamuse julget avaldamist ja võõraste kohtade külastamist – ühesõnaga eneseületamist. Ja tihti on raske, enesehaletsus ja paanika ootavad kenasti ukse taga. Nii ma sisendan endale pidevalt, et ma pole teistest halvem, saan hakkama jne jne. Minu puhul hetkel selline sisedialoog toimib. [/tsitaat]

Kui mõtlemine aitaks, siis poleks AD-kuuri ju üldse vaja. Sinu haigust ei saadud kontrolli alla mitte mõtlemisega, vaid siiski ravimite abil.
Psühhiaatrid väidavad, et kergemakujulised deprekad lähevad lõpuks iseenesest üle, aga alates depressiooni tekkimisest võtab see ilma antidepressantideta aega 2 aastat või mõningatel juhtudel isegi rohkem. Ehk serotoniini (mille ebapiisav hulk ajus depressiooni põhjustab) tootmine ajus on tsükliline. Kurnatus ja ülekoormus, mis võivad tekkida liiga suur töökoormuse tõttu muuseas pärsivad ka serotoniini teket.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 17.04 11:12; 17.04 14:36; 17.04 15:37; 17.04 15:56; 17.04 17:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Syydi on vale söna. Aga usun kyll, et enamus stressi käes kannatajaid on ikkagi ise end oma valikutega sellisesse olukorda seadnud. Kasvöi vöttes liiga suuri kohustusi tööl vöi kodus vöi trennide näol. Tänapäeva yhiskonnas on moes teha väga palju, aga paraku vajab inimene ka aega niisama olla. Ning seda lihtsat töde ignoreerides pölevadki inimesed vaimselt läbi. Aga ei taheta seda endale tunnistada. Mina vötan vabalt, pole stressi:). Kindlasti on ka mingi väike osa inimesi, kellel töepoolest midagi on ajukeemiaga korrast ära ja ainult rohtudega annab seda paika panna. Aga see on tibatillukene vähemus. Ju sina kuulud siis nende hulka. Stressi allikas on ka elamine teiste arusaamade kohaselt ja enda sisehääle unarusse jätmine. Taaskord, joostakse lambana kaasta yhiskonna yldarusaamadega, aga tegelikult vbl hindab inimene hoopis midagi muud. Ja nii endaga vastuolus elades ongi paratamatu taaskord vaimse ylekoormuse all kannatada. Vötke vabamalt ja julgege olla iseendad. Lihtne ja kokkuvöttev lause. Selle saavutamine muidugi ei käi nii lihtsalt, aga on kindlasti vaeva väärt!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

võib-olla on asi ka selles, et iga paha tuju ja kehvem eluperiood tembeldatakse heaoluühiskonnas kergekäeliselt depressiooniks ega viitsitagi muudmoodi asja parandada, kui tablette süües. Neid on ju nii lihtne ja käepärane saada. Ja heaoluühiskonnas ju PEAVAD kõik olema õnnelikud, see on lausa kohustuslik.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Päris paljud enda jutu järgi depressioonihaiged nõuavad teistelt inimestelt meeletult tähelepanu enda isikule,panevad kaastundlikud inimesed oma pilli järgi tantsima, kasutavad abistajaid ära, süüdistavad kõiki oma haiguses (mind ei mõisteta!!!), eriti süüdistavad oma vanemaid, käituvad nagu draamakuningannad, intriigitsevad, manipuleerivad, sõimlevad, murravad oma lubadusi, lasevad teiste seljas liugu ja teevad üldse mis pähe tuleb. Haigele inimesele on ju kõik lubatud?
Igal sammul rõhutatakse oma rasket haigust ja seda, kuidas ikka neid ei mõisteta ja ei aidata ja kuidas nemad elu lõpuni ravimeid peavad võtma ja ennast hoidma.
Ma palun väga vabandust kõigilt tagasihoidlikelt depressiooni käes vaevlevatelt inimestelt, kes oma haigust relvana ei kasuta. Kahjuks on depressiivikute hulgas naisi, kellele depressioon on nagu moodne aksessuaar, enesereklaami vahend või relv, millega teisi inimesi rünnata.
Paljud on nõudlike depressiivikutega kokku puutunud ja sellepärast suhtumine ongi nagu ta on.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.04 00:02; 23.04 00:53;
To report this post you need to login first.

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Aga palun ja mine ravi oma depressiooni. Tean, mida räägin. Olen ise olnud ka depressioonis ja lõpuks ennast kätte võtnud. Eelnevalt kuulanud teiste lolli juttu kuivõrd halb on ravimite tarvitamine ja ikka ise peab toime tulema, no ega ikka ei tule küll. Ja enamus depressiivikuid halavadki päevast päeva, et neid on depressioon, aga arsti juurde ka ei lähe. Võibolla tõesti mõni inimene ei saa elu lõpuni terveks, aga usun küll, et alustades psühhiaatri juurde minekuga, rohtude võtmisega ja lisaks veel seanssidel käimisega saab enamik oma depressiooni kontrolli alla. ja ravi on ka pikaajaline, mitte et võtan ühe kuu ära ja kogu lugu. Tegeleda tuleb asjaga, mitte päevast päeva halada ja ennast haletseda, see on kõrvalseisjatele ka väga kurnav. Inimene peab ennast ise aitama ja abi otsima, mitte ainult halama. Ja see heade mõtete jutt tuleb ka ära unustada ja ikka spetsialisti poole pöörduda.[/tsitaat]

Üldiselt on ikka väga haruldane, et depressioonis inimene võtab ise ennast käsile ja läheb arsti juurde.
Minule pani näiteks mees aja kinni. Enne seda oli sõbranna taibanud, et mul on depressioon. Seni olin ikka see va laisk ja lohakas.
Sain abi.
Mina olen ka ise aidanud ühte inimest, suunanud ta arsti juurde. Kas tead, kui raske on välja tulla sellest halamise seisundist (eriti kui kogu ühiskond, muide sealhulgas ka sina!!!!! korrutab, et ise oled loll, kui elada ei oska).

Sa ei õppinud oma haiguse olemust selgeks. Loodan, et depressioon ei taba Sind uuesti…. kalduvus on tal ju korduda…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 45 )


Esileht Ilu ja tervis Inimesed, kellel depressioon või stress on selles ise süüdi?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.